Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kimaradt 2 szem Mercilon fogamzásgátló, mi a teendő? fórum

Kimaradt 2 szem Mercilon fogamzásgátló, mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Zoé5)
2020. nov. 6. 15:50
Szomorú :(
13. Zoé5 (válaszként erre: 10. - NomNom)
2020. nov. 6. 09:58
Nah ennek örülök! A jó dokik már elhúztak innen. Nagyítóval kell keresgélni őket. Pedig tényleg az lenne a norm@lis ha kivizsgálna és a neked megfelelőt írnák...
12. Zoé5 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2020. nov. 6. 09:56
Szerintem tedd össze a két kezed ha ilyen az orvosod.😊😉 Mert a legtöbb esetben nem ez a jellemző!
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Zoé5)
2020. nov. 6. 09:24
Attól függ. Trehány orvos nem vizsgál, és hasonlóan trehány a beteg, aki nem igényel vizsgálatot.
10. NomNom (válaszként erre: 9. - Zoé5)
2020. nov. 6. 09:08
Engem már 10 éve sem vizsgáltak ki csak felírt vmit. Attól végig véreztem, aztán azt írta fel amit te szedsz, azzal nem volt bajom.
9. Zoé5 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2020. nov. 6. 09:04
Már nem vizsgálódnak a dokik. Tojnak a fejedre... Most a covid a lényeg! Egyébként meg aki éppen ott van az írja fel...
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Zoé5)
2020. nov. 6. 08:58
Valaki csak felírta neked azt a gyógyszert. Tudod, aki előtte kivizsgált, hogy egyáltalán szedheted e.
2020. nov. 6. 08:52
Köszi csajok mindenkinek! Nincs orvosom akit fel tudnék hívni😔... Nem fordult még ilyen elő nem szorultam segítségre... Mindenkinek szép napot!
6. Zoé5 (válaszként erre: 2. - Babyapocakban)
2020. nov. 6. 08:49
Köszönöm szépen!Kedves tőled, hogy bemásoltad! Szép napot!
2020. nov. 6. 07:39
Hát szerintem is az lenne a legjobb ha felhívnád a dokidat amennyiben lehetséges. Bajod nem lesz tőle, de használjatok valamit kiegészítésnek, mert így nem biztos a védelem.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2020. nov. 6. 07:34

"Ha egynél több tablettát felejt el bevenni a csomagból.


Kérje ki orvosa tanácsát."

2020. nov. 6. 07:33

Ez van a betegtájékoztatóban, amit bemásoltam.


Arról pont nincs szó, hogy 2 tabletta a 2. héten sajnos.

Nőgyógyászt nem tudod megkérdezni telefonon?


Én kiegészítő védekezés mellett most tartanám meg a szünetet és utána kezdenék egy új csomagot. Sajnos ez a maradék már ebben az esetben kuka.

2020. nov. 6. 07:30

4 Mi a teendő, ha...


...elfelejtette bevenni a tablettákat


- Ha a tabletta bevételével kevesebb, mint 12 órát késik, a fogamzásgátló hatás fennmarad. A tablettát azonnal vegye be, amint eszébe jut, majd szedje tovább a következő tablettákat a szokott időben.


- Ha több mint 12 órát késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás csökkenhet. Minél több egymást követő tablettát hagyott ki, annál nagyobb a kockázata annak, hogy csökken a fogamzásgátló hatás. Különösen nagy a teherbeesés kockázata, ha a csomag elején vagy végén hagyja ki a tablettákat. Ezért követnie kell az alábbiakban megadott szabályokat (lásd még a lenti diagramm).


Ha egynél több tablettát felejt el bevenni a csomagból.


Kérje ki orvosa tanácsát.


1 kihagyott tabletta az első héten


Az elfelejtett tablettát azonnal vegye be (még akkor is, ha ez két tabletta bevételét jelenti egyidőben), majd a szokásos időben kell bevenni a következő tablettát. Emellett azonban kiegészítő (mechanikus) fogamzásgátló eszközt is kell alkalmaznia a következő 7 napon. Amennyiben a tabletta kihagyása előtti héten sor került nemi érintkezésre, lehetséges, hogy teherbe esett. Ezért azonnal beszéljen orvosával.


1 kihagyott tabletta a második héten


Az elfelejtett tablettát azonnal vegye be (még akkor is, ha ez két tabletta bevételét jelenti egyidőben), majd a tabletták szedését folytassa a szokásos időben.


A tabletta megbízhatósága nem csökken. Nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszerek alkalmazása.


1 kihagyott tabletta a harmadik héten


Az alábbi két lehetőséget választhatja, anélkül, hogy kiegészítő fogamzásgátlásra lenne szükség.


1. A kihagyott tablettát azonnal vegye be, amint eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta bevételét jelenti ugyanabban az időben), majd folytassa a tabletták szedését a szokásos időben. A következő csomagot a jelenlegi csomag befejezését követően azonnal el kell kezdenie, vagyis nincs szünet a csomagok között. Nem valószínű, hogy a második csomag végéig megvonásos vérzés jelentkezik, de pecsételő vagy áttöréses vérzés bekövetkezhet a tabletták szedésének időszaka alatt.


Vagy


2. Hagyja abba a tabletták szedését a jelenlegi csomagból, tartson 7 napos vagy ennél kevesebb idejű tablettamentes időszakot (amibe beleszámít az a nap is, amikor kihagyta a tablettát), majd kezdje el a következő csomagot. Amennyiben így tesz, mindig a hét ugyanazon napján tudja elkezdeni a következő csomagot, ahogyan azt megszokta.


Ha egy csomagból elfelejtett bevenni tablettákat és nem jelentkezik vérzés az első szokásos tablettamentes szünet során, lehetséges, hogy teherbe esett. Erről tájékoztassa orvosát, mielőtt elkezdi a következő csomagot.

2020. nov. 6. 07:08
Sziasztok! Most reggel vettem észre, hogy az utolsó 2 fogamzásgátlót nem vettem be. Nincs már meg a betegtájékoztatóbami ami leírja, hogy mi a teendőm ilyenkor. Tud valaki segíteni?Mercilont szedek a második hétnél tartok. Esetleg megvan valakinek az a táblázat a mercilonról? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook