Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit kell tenni, ha több fogamzásgátló tabi kimaradt? fórum

Mit kell tenni, ha több fogamzásgátló tabi kimaradt? (tudásbázis kérdés)


30. NomNom
2015. jan. 30. 13:54
Ilyenkor azt szokták mondani, hogy szedd tovább, de egyéb védekezés kell. A menstruációd vissza fog állni, csak most szépen összezavartad.
29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Vivcsi93)
2015. jan. 30. 12:35
olvasd el a betegtájékoztatót
2015. jan. 30. 12:12
Olyan van, hogy Volinát szedek és most kihagytam 2 napot mert elutaztam és elfelejtettem bepakolni és a 2. Nap estéjére megjött? Elég gáz mert kb 1 hete múlt el az előző havi vérzésem! Most mit csináljak? Szedjem tovább vagy várjam meg ameddig elmúlik?
2015. jan. 6. 04:26
ez gaz!en igy lettem terhes escsak 1 tabletat hagytam ki veletlenul.
26. marlenka70 (válaszként erre: 25. - Wendy11)
2014. dec. 26. 16:19
Ha nem éltetek nemi életet minek kell bevenned az eu- tablettát? Miért nem csak folytatni tovább a másik szedését?
2014. dec. 26. 16:13
Na már beszéltem a nődokival, azt ajánlotta, hogy akkor az e.u tabi és folytassam ugyanúgy a fog.gátlót is ahogy eddig szedtem. A biztonság kedvéért
24. Wendy11 (válaszként erre: 23. - Kriszta773)
2014. dec. 26. 10:06
Igen..ez a baj sajnos, hogy ilyenkor nem nagyon lehet elérni..azért próbálok itt segítséget kérni. A 72 órásat még nem vettem be.. épp ezért ,mert nem tudom mitévő legyek. de még benne vagyok bőven az időben. :)
23. kriszta773 (válaszként erre: 22. - Wendy11)
2014. dec. 25. 22:46
nem hiszem, hogy ebből nagy baj lenne :) de biztos rákérdeznék a helyedben a dokidból, persze pont nem ideális, hogy most ünnepek vannak
22. Wendy11 (válaszként erre: 21. - Kriszta773)
2014. dec. 25. 21:15
Sosem hagytam még ki egy gyógyszert sem.. a telefonom is mindig be van állítva a megadott időre, hogy még véletlenül se felejtsem el.. csak most az ünnepek előtti sürgés-forgás miatt kiment a fejemből... nem is éltünk nemi életet.. a telefonom valamiért nem jelzett.. és miután együtt voltunk..akkor tudatosult bennem az egész.. Azóta rágódom rajta...valószínűleg egyszeri hiba..szerintem mással is fordult már elő. Sajnos én is tudom, hogy felelőtlenség volt..tudom a dolog súlyát is..
21. kriszta773 (válaszként erre: 18. - Wendy11)
2014. dec. 25. 14:51

egy esemény utánira nem vennék még be gyógyszereket, de hívd fel a nőgyógyászodat ünnepek, és kérdezz rá, az a biztos


most nem azért, de ha ennyire nem tudod betartani, talán nem a gyógyszer a megfelelő védekezési eszköz neked, és ha már szexszel ünnepeltétek meg a 3 napos kihagyást, akkor húzhatott volna a párod óvszert

20. Wendy11 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2014. dec. 25. 13:00
Köszönöm.. Sosem fordult még elő velem ilyen.. az E.utáni tabletta mindenképp adott... de ezen kívül nem tudom, hogy most abbahagyjam-e 7 napig..vagy sem.
19. andi6020 (válaszként erre: 18. - Wendy11)
2014. dec. 25. 12:52
Gratulálok!
2014. dec. 25. 12:47
Sziasztok! Bocsánat, hogy ide írok, de fontos kérdésem lenne.. 4 hónapja szedek Volina fogamzásgátlót, de most a 4. hónapból a 14.-15-16. tabletta kimaradt. Azt írják sok helyen, hogy a 3. héten marad ki, akkor már hagyjam.. és tartsak 7 napos szünetet..de bizonytalan vagyok, mert a 17. napon éltem nemi életet a párommal! :/
2014. ápr. 10. 07:29
terherbe eshetsz,legy elovigyazatos,hogy ne felejtsd el bevenni a tablettat minden nap.en igy letten terhes.
16. Chelsey (válaszként erre: 15. - Bángóó23)
2014. márc. 9. 21:39
Ha azokat a teszteket a napokban csináltad, akkor elég kicsi az esély, már mutatták volna, ha lenne mit.
2014. márc. 9. 20:25

sziasztok!Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy egy későn bevett tabletta miatt teherbe essek?

A 10. tablettát elfelejtettem időben bevenni, szóval egy hétfői napon kb. este 9-10 között kellett volna bevennem, de csak másnap azaz kedden este jutott eszembe, de addigra már túl voltam két aktuson. Tehát az utolsó tabletta szedésétől kb. 47 óra telhetett el, mire észbe kaptam!Mercilont szedek kicsivel több mint két éve, eddig nem nagyon fordult velem elő ilyen.Úgy tudom h 36 órán keresztül meg kell maradni a fogamzásgátló hatásának, ugye egyszer 24 óra(minden nap azonos időpontban való szedés) illetve a 12 óra (12 órán belül akármikor pótolható). Már szerintem kezdem beképzelni magamnak a beágyazódás jeleit, mintha feszülne a hasam, de fel is vagyok püffedve egy kicsit, egy pár nappal ezelőtt a mellem is picit nagyobb lett...szóval ilyenek!Nagyon rá vagyok stresszelve, h nehogy terhes legyek! Két tesztet megcsináltam, mindkettő negatív, ez az eset február 25-én történt, szóval még csak 12 napja.De most kell megjönnie márc. 11-12 körül. Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy terhes vagyok?Ahogy olvasgatom a hasonló cikkeket, egyre jobban bevonzom ezeket!

2013. nov. 12. 04:21
semmit mar tul keso igy teherbe eshetsz.
13. genlips (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2008. jún. 1. 09:00
Oké, köszönöm a segítséget :))
2008. máj. 30. 16:59

Mit tegyek, ha elfelejtettem bevenni a tablettát?


12 órán belül


Ha 12 órán belül észleled, hogy elfelejtetted bevenni a tablettát, vedd be

a kimaradt szemet, és folytasd a szedését.


12 óra elteltével


Ha 12 óránál hosszabb idő telt el a tabletta szokásos idejének bevételétől,

a teendőd attól függ, hogy hányadik napnál jársz a ciklusodban.


Ha a ciklus első hetében (1–7. nap) vagy

Az elfelejtett tablettát vedd be, de ha több is kimaradt, akkor elég csak az utolsót pótolni,

majd folytasd a tabletta szedését a szokott módon!

Ha az elmúlt napokban volt szexuális kapcsolatod, keresd fel nőgyógyászodat, mert sürgősségi fogamzásgátlásra lehet szükséged!

A következő héten szexuális aktus esetében kiegészítő védekezésként mindenképpen

használj óvszert, és a szokott tablettádat folytasd, ha azt nőgyógyászod másképpen nem

rendeli!


Ha a ciklus második hetében (8–14. nap) vagy

Az elfelejtett tablettát vedd be, de ha több is kimaradt, akkor elég csak az utolsót pótolni,

majd folytasd a tabletta szedését a szokott módon!

Ha négy vagy annál több tabletta maradt volna ki, akkor szexuális aktus esetében mindenképpen használj óvszert kiegészítő védekezésként, és a szokott tablettádat folytasd, ha

azt nőgyógyászod másképpen nem rendeli!


Ha a ciklus harmadik hetében (15–21. nap) vagy

Az elfelejtett tablettát vedd be, de ha több is kimaradt, akkor elég csak az utolsót pótolni,

majd folytasd a tabletta szedését a szokott módon!

Ha a tablettasor végére érsz, szünet nélkül folytasd a következő dobozban találtakkal!

Ilyenkor néha felléphetnek vérzési problémák.

A másik lehetőséged, ha a kimaradt szemet vagy szemeket ebben az időszakban már nem

pótolod, hanem 7 nap szünetet tartasz, és ezt követően folytatod egy új tablettasorral!


Forrás: a-ha.hu

11. genlips (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2008. máj. 29. 15:11
Köszi szépen az infot :) De azért sztem vigyázni fogunk egy hónapig inkább, mint hogy most esélyt adjunk egy nem várt prüntyőkének. Mert ugye azért én mást használok. Igaz, nem tudom, milyen nagy különbségek lehetnek a gyógyik között...
2008. máj. 28. 16:25

Megnéztem neten a betegtájékoztatóját, így már biztos információval tudok szolgálni:

7 napról, azaz egy hétről van benne szó, addig kell kiegészítő fogamzásgátlást használni, utána már nem:)

9. genlips (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2008. máj. 27. 14:44

Az elég praktikus, ha egy évre előre megvan :DD


Nekem nem Harmonet van, még nem hallottam róla, igaz nem is ismerek sokat. Cipromix-et kaptam, ez kifejezetten pattanásos bőrre van. Nekem még ilyen tabletta mellett sem múlt el teljesen ez a tini dolog. Úgyhogy kb egy éve kértem kifejezetten erre, ami még fog.gátló is. Ezt kaptam.

8. MelisUK (válaszként erre: 7. - Genlips)
2008. máj. 27. 10:27
Én úgy emlékszem, h az én tájékoztatómban 2 hétről van szó. Nincs már meg a tájékoztatóm, mivel állandóan ide-oda utaztam a nagyvilágba, mikor hol éltem és kellett a hely, nem fér be minden a kocsiba és egy három hónapos dobozába simán befér egy fél éves adag is. Szerencsére az orvosom fölírt több receptet is és így mindig van legalább egy évnyi gyógyszerem és ha újból megyek haza, megint íratok fel... De nem őriztem meg a betegtájékoztatót. Egyébként Harmonet drazsét használok.
7. genlips (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2008. máj. 26. 15:35

Nekem sem maradt ki eddig ennyi idő. Aztán jól meglepődtem, hogy a gyógyszertájékoztatóban semmi ilyen esetre nincs útmutatás, így azt sem írják, meddig kell nagyon vigyázni még.


De akkor ennek a levélnek a végéig, plusz a következő hatásáig ki fogom egészíteni.


Csak annyira gáz, hogy nem írnak semmit erről az esetről! Főleg, meddig kell kiegészítő védeketést alkalmazni...


Mindenesetre kíváncsi lennék, kinek mi áll a tájékoztatójában. Vagy egyik sem beszélne erről? :)

6. MelisUK (válaszként erre: 5. - Genlips)
2008. máj. 26. 13:17

Nekem még csak egy nap maradt ki, azt másnap reggel ált. pótoltam. Nemrég volt, h észrevettem, h nem az a nap van, mint amelyik gyógyszer jön, így vmikor egy teljes nap kimaradt. Nem tudom, h mikor maradt ki, így nem védekeztünk, mégse lettem terhes.

Az a biztos, ha tovább szeded a gyógyszert és elolvasod a tájékoztatóban, h mennyi idő után hatásosak a tablettáid, mikor elsőre kezded el szedni. Annyi idő eltelte után már tuti megfelelő lesz a fogamzásgátlás (szerintem).

2008. máj. 26. 12:27

Na jó, köszi a tanácsot, be is vettem.

Kérdés, hogy így még mekkora a védelem... Kiegészítés biztosan lesz, de meddig legyen? Elég egy hét, vagy egy hónapnyi vigyázás kell?

2008. máj. 26. 08:35
Szedd tovább, én is jártam már így!
2008. máj. 26. 08:23
Nem kell kihagyni egy egész hónapot.Szedd tovább,csak én vigyáznék,védekeznék!
2008. máj. 26. 01:06

Sziasztok!

Hétvégén elutaztunk, a levél pedig otthon maradt. Első hét szedésben vagyok, 2 nap maradt ki. A mai vasárnapit ugyan bevettem, de a tabletta tájékoztatójában nem találtam több napos kimaradáshoz útmutatást. Az biztos, hogy a védelem lecsökkent.


A ti gyógyszereiteknél mit mondanak, mi a teendő ebben az esetben?

Bevenni minél hamarabb és folytatni, vagy kihagyni egyegész hónapot?

2008. máj. 26. 00:51
Mit kell tenni, ha több fogamzásgátló tabi kimaradt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook