Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kilátástalanság fórum

Kilátástalanság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kilátástalanság

1 2 3 4 5 6 7 8 9
16. Tina87
2011. jún. 21. 10:57

Hát, azért ennyire nem lehet rossz...

Én 24 évesen egy 4 éves kislányt nevelek egyedül, hiába tanultam, most scak eladóskodom.


Én se így terveztem de valamiért oka volt hogy így alakult az életem és Neked is meg kell találni a jó dolgokat benne és nehogy azt hidd, hogy a fiatalok mind 25 évesen házasodnak és saját ház, meg gyerekek, ez ma már erősen túl megy ezen a koron.

Van még időd bármire, még csak most kezdődik az élet :)))))

15. szilisári (válaszként erre: 13. - D62762eb79)
2011. jún. 21. 10:55
de, de, csak azt akartam mondani, hogy kicsit erősnek érzem azt, hogy kilátástalannak érzi ezt a helyzetet, mert ilyen erővel minden második embernek kilátástalan a helyzete. persze nem jó az, ami van, de ez a helyzet azért nem csak Magyarországra jellemző. (USÁ-ban is egy csomó ember van, aki mondjuk egész életében albérletbe kényszerül).
14. af1fde488c (válaszként erre: 7. - Hcs2)
2011. jún. 21. 10:54

Én is ezt javaslom. Itt azonnal lépni kell.

Keresd ki a célországot, tanuld meg a nyelvüket, és indulás.

Csak öregebb, fáradtabb leszel az idő múlásával.


Példának Norvégiát említem, ahol évente 3-5 milliót biztosan félre tudsz tenni.


Kifizetnéd a Diákhiteled, és elkezdenél lakásra gyűjteni.


Itthon egy dologra számíthatsz, hogy 30 évesen is anyukáddal élsz, nincs lakásotok, vagy tökig eladósodtok, és egymást marjátok, mert egy új hűtőt sem tudtok venni....


Az újabb iskolai képzésbe való menekülés csak egy kicseszett időhúzás. Nem fogsz vele jobban elhelyezkedni, vagy többet keresni. Csak szépen megöregszel, és méginkább nehezen tudsz állást találni, mert a 30 közelieket kevésbé alkalmazzák, mert félnek, hogy gyereket akarnak hamarosan. Ez is tapasztalat.

13. d62762eb79 (válaszként erre: 12. - Szilisári)
2011. jún. 21. 10:49

"ezzel a dologgal a legtöbb embernek szembe kell néznie."

tán erre utaltam?

2011. jún. 21. 10:47
de szerintem most nem a párjával van baja, hanem azzal, hogy lakást akar meg gyereket és ha az embert nem támogatják a szülei / nem örököl, akkor tényleg nehéz lakást szerezni, több millióba kerül. de ezzel a dologgal a legtöbb embernek szembe kell néznie.
11. Erika8
2011. jún. 21. 10:42
...ha változtatni akarsz akkor MOST, amíg nincs baba, amíg nem kot ossze benneteket hitel...stb.
2011. jún. 21. 10:39

Még egy apróság:


Mivel egy cipőben járunk, nagyon nézd meg, kiért áldozod fel ezeket a fiatal éveidet.

SOHA nem leszel mégegyszer huszonéves, aki előtt nyitva vannak az ajtók.


És a másik: Az a férfi, aki mellett ilyen elkeseredett és szomorú vagy, az nem érdemel meg Téged.

Hiába jó ember, hiába szereted. Ha nem tudja megadni azt, amire vágysz, akkor évek alatt olyan sok keserűség halmozódik fel benned és szomorúság, hogy majd mire lakásotok lesz, nem tudsz majd örülni neki.


Én a helyedben a saját lábamra állnék, nem várnám, hogy magától jobb lesz.


Jöjjön a B terv, mindent tegyél meg magadért.

Ha ő az IGAZI, akkor így is bele tud illeszkedni az életedbe. Akkor utánad megy külföldre is. Ha nem, akkor ennyit érsz neki.

9. d62762eb79 (válaszként erre: 5. - D62762eb79)
2011. jún. 21. 10:37
és nem látom azt, h ezzel valamit kezdenéál, hanem inkább helyette elkezded hibáztatni a "mai világot"...amiben igazad is van, mármint abban, hogy ez az élt, ez a világ szar a gyerekvállaláshoz ebben az országban. de akkor se értem. ellentmondásos az írásod.
2011. jún. 21. 10:37

Szerintem ez azért egyáltalán nem kilátástalan helyzet, csak éppen nem ezt tervezted, de szerintem nagyon kevés olyan ember van, akinek úgy alakult az élete, ahogyan azt tizenévesen / huszas évei elején gondolta. Most gondolj bele, hogy mit érezhet egy gyermektelen, állástalan 35 éves szingli, ismerek egy párat. Vagy éppen egy 4 gyerekes embernek, aki nem tudja tovább fizetni a lakáshitelt. Ilyet is ismerek.


Szerintem a te helyzeted nem kilátástalan, csak lassabban alakulnak a dolgaid, mint szeretnéd.

7. hcs2 (válaszként erre: 2. - Af1fde488c)
2011. jún. 21. 10:37
Gazdasági és Vidékfejlesztési Agrármérnök Msc diplomám van, angol alapfokú, német nemzetközileg eligsmert középfokú nyelvvizsgám van és valutaeladó-valutapénztáros OKJ-s bizonyítványom. Még idén szeretném az angol középfokot is megcsinálni, mert januárban akarom kezdeni a mesterképzést. Külfödre nem szeretnék menni, mert nemhiszem, hogy a szakmában el tudnék helyezkedni, és én ezt akarom csinálni. De ha nem lesz más megoldás...
2011. jún. 21. 10:36
Nehéz előre jutni. Kompromisszumot kell kötni minden téren.
5. d62762eb79 (válaszként erre: 1. - Hcs2)
2011. jún. 21. 10:36
nekem vhogy az jön át a cikkedből első olvasásra, hogy a párodat hibáztatod...második olvasáskor is így érzem. túl sok a "miatta", "érte".
2011. jún. 21. 10:31

Nem a témába vág:


...nem vagy Te túl jó nő/túl nagy falat a barátodnak?


Most én vagyok a szemét szerelemgyilkos,de mintha nem egy súlycsoport lennétek....


Nem lehet, hogy ő húz vissza Téged, hogy építsd a karriered, a jövőd, stb? Olyan kis visszahúzódó.


Tényleg elnézést, csak a képek alapján mondom...

2011. jún. 21. 10:31
Ne keseredj el, valamiért - nyilván jól átgondoltad - ezt a döntést hoztad, hogy inkább dolgozol és a pároddal leszel, és nem vállalsze el külföldi ösztöndíjat, munkát. Akkor ezt így gondoltad, tehát biztos így volt jó. Soha nem szabad megbánni a döntésedet, még ha most úgy tűnik, hogy a nehezebb, hosszabb utat választottad is - bár nem biztos - akkor is ennek valamiért így kellett lennie. Okos lány lehetsz, ha ilyen ajánlataid voltak. Biztos, hogy megtalálod a magad helyes útját, és minden sikerül amit szeretnél. Kitartás, és kapaszkodjatok egymásba, úgy könnyebb.
2011. jún. 21. 10:24

Csak azt tudom tanácsolni, hogy próbálj meg külföldön munkát vállalni.

Nem szabad csüggedni, még fiatal vagy!!!


Mi a végzettséged? Milyen nyelvet beszélsz?


Még van időd megalapozni a közös jövőtöket. Most vagy az út legelején. Bár a helyedben lennék! 24 évesen még MINDEN lehetséges!!!!!!

1. hcs2
2011. jún. 21. 10:17
24 éves lány vagyok és nagy elkeseredésemben fogtam neki ennek a cikknek. Lehet ma fiatalon érvényesülni? Lakást vásárolni, családot alapítani? Nem látom a kiutat, nincsenek lehetőségek... Már a reményem is kezd elveszni, hogy van kiút ebből.

Ugrás a teljes írásra: Kilátástalanság
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook