Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikészít a 12 órázás. Csak néhány napról volt szó, de ebben... fórum

Kikészít a 12 órázás. Csak néhány napról volt szó, de ebben... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
43. Violet18 (válaszként erre: 42. - Channa*)
2022. nov. 2. 20:09

Egy pillanatig sem nyafogtam 🤣 szeretem a munkám, szeretek emberekkel foglalkozni, akármekkora is az állatkert 🤭 az én döntésem mikor megyek haza, h felveszem e telefonom este vagy bemegyek a szabadnapomon. Nekem a pénz az első, utána jön minden más. Családon ezt tiszteletben tartja, és nem veszek el tőlük időt 🤷‍♀️


BOval csak az a baj, h ha előtte nem dolgoztak fronton, fogalmuk sincs mi zajlik ott 🤷‍♀️


...és csak annyit mondtam h örülj annak h ilyen munkád van h bármikor felállhatsz, sokan nem tehetik ezt meg...

42. Channa* (válaszként erre: 35. - Violet18)
2022. okt. 31. 19:29

Tehát, szerinted megáll nélküled az élet. Akkor ne nyafogj.


Te akarod így csinálni, annak ellenére, hogy nem kellene.


Én is dolgozhatnék napi 20 órát is, de nem teszem, mert van családom és saját életem, amit a munkáltató nem tud pótolni/helyettesíteni.


Tudom mit csinál egy bankos. 30 év banki munka van mögöttem, bár nem fiókos, de ők is eldobják a tollat 16-kor. Hülyék lennének ráhúzni pusziért sem. Alig kapnak fizetés, semmi motiváció nincs.


De ha te így érzed jól magad, akkor tedd. Nem követendő amit teszel. Nem attól leszel jó munkaerő, hogy ingyen dolgozol+ x órát.

41. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Semleges)
2022. okt. 31. 13:38
ha munkaidőkeret van,meg hát mindent meg lehet okosba oldani.míg dolgoztam,már akkor is néha éjszakáztam,a jelenléti ív szépen aláírva,hogy ott voltam 7-4 óráig.de ez már rég el lett felejtve,lassan 12 éve,a cégnek már fene tudja mi a neve.
40. tumbo2 (válaszként erre: 37. - Semleges)
2022. okt. 31. 13:33
nálunk is azt csinálták,gondolhatod mennyit kerestek,mikor nem volt munka.otthon pihenhettek.bár úgynevezett kettős könyvelés volt,meg a borítékos pénz.bár én is dolgoztam volna feketén,mint nyugdíjas,de nem engedték,hátha jön az ellenőrzés.nálunk minden szigorúan le volt papírozva,abban hibát senki nem találhatott.a múltkor láttam,ha lúd,legyen kövér c.tévéfilmet,hát valahogy úgy.
39. semleges (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 12:39
Ez szabály ellenes.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Semleges)
2022. okt. 30. 12:19
Igy lenne, ha nem 2 ember valtaná egymást nálunk. Így 15-16 x 12 óra is jut fejenként. Aki 13 órázik, bőven 200 óra felett nyom le havonta. Kifizetve nincs a túlóra. Kiadják pihenöbe, vagy nem.
2022. okt. 29. 00:24
Aki 12 órázik annak több a szabadnapja. Már ha a havi munkaidőkeretet nézzük. Bemegy havonta 13-14 napot, a többi szabad. Abba bele se merek gondolni, hogy ezt valaki napi szinten csinálja.
2022. okt. 28. 23:16
De utáltam én is
35. Violet18 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. okt. 28. 23:04
Nem hiszem h megáll nélkülem az élet, (tudom😅) de senki nem csinálja meg a feladataimat, így ha tologatom akkor nagy halom lesz belőle. A többieket is telgetnem kell és tanítani ha nem teszem akkor még utánuk is dolgozhatok. Vannak akik napi 8 órában dolgoznak, semmi felelősség, és 16.00kor felállnak. Egy ügyfélszolgálaton és még sok más területen is ez sajnos nem megengedett. Nézz csak körül a mindennapokban. Bemész a bankba. Mit látsz? Már várakozo 10 perce, senki hozzád se szól, pedig ott ülnek a pultjukban és semmit nem csinálnak? De igen. Csak azért nem szólítanak mert qva sok háttérmunka van, amit be kell fejezni határidőre, az előző ügyfélnek is lehet plusz adminisztrációja, amiről nem tudsz. Ha azt nem ott és akkor csinálja, akkor túlórázhat. És sok helyen nem fizetik ki. Vezető vagyok, nekem sem fizetik ki, viszont maximalista vagyok, és azt akarom h az ügyfeleim elégedetten távozzanak és mindig hozzám jöjjenek és ajánlanak másoknak is, mert jutalékos rendszerben dolgozunk, ebből van pénzünk 🤷‍♀️
34. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Globus)
2022. okt. 28. 11:13
az biztos,de próbálj városban dolgozni,ha ott a gyereked,akit óvodába kell vinni,szerencsétlen,aki ott üldögélt egyedül,egy dajkával.a lányom mondta,hogy Amerikában nem tudna élni.pedig csak vendégségben voltak,a vejem egyetemi oktató,mit mondjak,Svájcban tárt karokkal várnák.de mint mondta itthon az a rengeteg okos gyerek.nem mészárosok.
33. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Epresturmix)
2022. okt. 28. 11:07
Mondjuk a 6 napos munkarend miatt nekünk egyáltalán nem kell semmit ledolgozni.
32. Epresturmix (válaszként erre: 30. - Globus)
2022. okt. 28. 11:07
Nálunk lehet választani ha beteg vagy. Táppénz, szabi, vagy megy pihenőnapnak. Ahogy akarod. Egyiket sem kell ledolgozni.
31. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Globus)
2022. okt. 28. 11:04
olyan is volt,akinek azt mondták,hogy nem munkahelyi baleset.akkor szedheti a sátorfáját.
30. globus (válaszként erre: 29. - Globus)
2022. okt. 28. 10:24
Én olyanról tudok, hogy beteg lett a dolgozó. Megszüntettették vele a táppénzt, szabadnapot írtak arra az időre, aztán ledolgoztatták vele.
29. globus (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2022. okt. 28. 10:21

Mai fiatalok öntudatosabbak. Lazán dobbantanak, nem számít, hogy hányadik munkahely. Semmi előnyt nem jelent, hogy lehúztál ott 35 évet vagy többet. Ja, de. A munkáltatónak, mert te dolgozol annyiért is, amennyiért egy új tag le se nyomná a kilincset.

Na, nemsokára én is szabadulok 🙂 Helyettesítést vállalok, ha jól megfizetik.

28. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Globus)
2022. okt. 28. 10:18
ezért beszéltem a rosszindulatú fönökről.mikor fizikoterápiára jártam,mondom,utána bemegyek dolgozni,két napot vegyünk egy nap szabadságnak,5 órát dolgozom naponta,.de nem,a szabadság nyaralásra való.így a szerencsétlen munkatársam 9 órát dolgozott.mikor eljöttem,az összes munka a nyakába szakadt,egy fillérrel nem kapott többet.azóta kirúgták ezt a szemétláda főnököt.
27. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Globus)
2022. okt. 28. 10:10
volt olyan női főnököm,aki nagyon rosszindulatú,kárörvendő volt.az a kimutatás várhatott volna,mivel az adatot tudta.de föl kellett magam vonszolni a vaslépcsőn,a törött lábammal,és megcsinálni.ha nem megyek,kirúg a nyugdíj előtt.alig vártam,hogy megszabaduljak.
26. globus (válaszként erre: 24. - Tumbo2)
2022. okt. 28. 10:07
Régen volt helyettesítési pénz. Ha valaki szabin volt, többiek kicsit több fizetést kaptak. Most csak a munkáját dobják szét, belefér az idődbe felkiáltással. Hát ha belefér másnak, akkor az a dolgozó tulajdonképpen felesleges?
25. globus (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. okt. 28. 10:03
Például egyedül van. Én is. Nyilván előkészülettel lehetne vadászni helyettest, ha valaki pénzért elfogadja. De ha eltörne a lábam, aznap nincs alkalmazott, egy sem.
24. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. okt. 28. 09:50
nálunk olyan,hogy túlórapénz nem volt.a végén reggel hétre kellett menni,négy óráig maradni,mint munkásoknak a szezon alatt.de őket megfizették.nyugdíjas voltam már,mikor 12 óráztam éjjel. meglepődtem,milyen sok pénzt kaptam.már ahhoz képest,amit szoktam.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Channa*)
2022. okt. 28. 09:50
Itt papucsban kell tolni, következő szezonra veszek egy még jobbat. Elvárják a makulátlan, egyszínben való megjelenést. 1 vasat sem adtak rá még... pedig van, hogy 1 műszakban 2 szett ruhám megy a szennyesbe.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Violet18)
2022. okt. 27. 22:17
Miért hiszed azt, hogy nélküled megáll az élet a munkahelyeden?
21. Violet18 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. okt. 27. 20:15
De jó neked. Nagyon jó helyen dolgozol h ezt megteheted, becsüld meg! Én ha akarnék se tudok felállni, mindig jön vmi ami miatt maradok, vagy bemegyek szabadnapon 🤷‍♀️🙄
20. Channa* (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2022. okt. 27. 19:57

Jól teszed!

Én csak akkor túlórázok, ha nagyon, de nagyon jól megfizetik. Szotyiért nem szoktam. Minimum háromszoros munkabér+bónusz, egyébként 16:15-kor lecsapom a laptop tetejét, ha tetszik a munkáltatónak, ha nem.

19. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 19:54

Az kemény, de valóban az van mostanában, hogy örülj, hogy van.

Lassan megszűnik minden.

Sok vendéglátóst ismerek, akik a pandémia kezdete óta szférát váltottak és egyik sem bánta meg. Végre nem kell 12-16 órát talpalniuk.


Amit neked tudok javasolni az az, hogy vegyél nagyon kényelmes cipőt, ütéscsillapítós betétet, stb., és kitartást!

18. .Charlotte (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 18:10

Én is régen 12 óráztam, úgyhogy tudom, hogy borzasztó és baromi megterhelő.

Örülök, hogy már nem kell.

17. globus (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2022. okt. 27. 15:47
Tesóméknál kötelező a túlóra és mindig vasárnapra esik. Állítólag ennek van logikája, folyamatosban így lehet csak.
2022. okt. 27. 15:43
Én három műszakot nyomok már lassan 20 éve. Már kezdem unni. Viszont én a 8 órásnál többet akkor sem vállalnék, ha lehetne. Túlórázni sem szoktam. Illetve egy-egy alkalom már (régen mindent elvállaltam) és inkább pihenek a pihenőnapjaimon. Ma csak 3 órát dolgoztam. Elég is volt. 🤯
15. globus (válaszként erre: 13. - Tumbo2)
2022. okt. 27. 15:11
3 évig éjszakáztam, pont elég is volt...
2022. okt. 27. 14:44
Engem is ki szokott készíteni. Olyankor olyan vagyok, mint a #mosottszar
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook