Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiemelt ágyás, magas virágyágyás fórum

Kiemelt ágyás, magas virágyágyás (beszélgetős fórum)


2016. jún. 30. 18:56

Nagyon szép a kép. Ezek a virágok bírják a telet hideget, de a napokig tartó fagyokat (20)mínuszt nem

De talán nálunk nem is nagyon van ilyen hideg.

Az árvácska az tuti meg marad. De ezek tavaszi virágok.

Nyáron nem pompáznak? Nyáron más van bennük?

Nagyon szép. De a tulipán el nyílik csak a zöldje van az sem sokáig.

Ha nekem lenne ilyen szép helyem a virágoknak, árvácskát, primulát raknák bele, Az árvácskát ki ültetném. A primulát meg nagyobb cserépben tenném bele. Virágzás után le tenném árnyékos helyre.

Májusban meg jöhetnének a nyári virágok.

10. fehérke111 (válaszként erre: 8. - Fehérke111)
2016. jún. 30. 16:10
Ezt a hozzászólást reggel kezdtem írni, 8 óra körül, és egyszercsak elment az áram - karbantartás volt egészen eddig. Lássatok csodát: megmaradt a megkezdett hozzászólás :-)))
9. fehérke111 (válaszként erre: 4. - Pengő Gyöngyi)
2016. jún. 30. 16:09
A kardvirágot sem? Milyen fajta? Nekünk csak olyan volt, amit minden ősszel fel kellett szedni, és egyszer bent maradtak... :-(
8. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2016. jún. 30. 16:08

Kibírja, nekem a teraszon még virágládában is gyönyörűen nyílt (véletlenül maradt kint egész télen, jó, hát nem -20 fok volt, de átfagyott rendesen).

Szintén saját tapasztalat, hogy a nagy kővályúban (régi itató, tehát kb. 15 cm vastag oldalai vannak) is átteltek és tavasszal nyíltak szépen.

A másik tapasztalatom, hogy az un. régi típusú, hagyományos "paraszt tulipán" és nárcisz az ami bírja! Amit virágüzletben vettem, csili-vili virághagymák, azok sajnos csak egy szezont bírtak, a következő évre egyszerűen eltűntek, felszívódtak.

2016. jún. 30. 08:53

A kiemelés miatt gondolkodom, hogy nem lesz-e túl erős a fagy...

Alapból ezek nálunk is jól bírják, de vajon ha megemelem 30-40 centivel őket...

Akkor azért már kaphatnak a 'jóból' bőven...

2016. jún. 30. 08:34
A szomszédban van ilyesmi, ott az egyik rekeszben évek óta apró fejű rózsaszín rózsa van, az a folyton nyíló fajta. Gyönyörű.
5. Panna.33 (válaszként erre: 3. - Noozimanoo)
2016. jún. 30. 08:33

Nagyon ötletes.:)

Nálunk a tulipán, a nárcisz, a liliomok, jácintok, apró hagymások jól bírják a telet, nem fagynak ki. Igaz, nem lépcsőzetes az elrendezés. Olyan nagy különbség biztos nincs, a föld télen így is kemény, mint a fagyott kutya lába.

2016. jún. 30. 07:38

Saját tapasztalatom, hogy a hagymák kibírják télen a földben. Én sosem szedem fel a tulipán-kardvirág hagymákat, és mégis nyílnak minden évben.

De szerintem egy ilyesmi kert akkor szép, ha mindig van benne valami. Örökzöldek, cserjék, pl. amik nyáron virágoznak, az év többi szakában pedig csak zöldek. Nyáron meg ültethetsz közé egynyárit.

2016. jún. 30. 07:32

Adatlapomon van a kép.

Ez egy ismerősömé, de ő se tudja, bírni fogják-e a hagymák a telet...

2. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2016. jún. 30. 07:20
Sziklakert-szerűen akarod megcsinálni? Küldj egy képet, hogy milyenre gondolsz, mert így nem tudom elképzelni.
2016. jún. 30. 07:04

Sziasztok!

Szeretnénk egy ilyet készíteni, de megmondom őszintén, tartok a téli fagyoktól. Lépcsőzetesben gondolkodom... Érdemes-e ilyenbe évelő, hagymás virágokat tennem, vagy mindenképp az egynyáriak közül válasszak?


Kérlek, osszátok meg velem tapasztalataitokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook