Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsit duzzadt kukac-mitől lehet? fórum

Kicsit duzzadt kukac-mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 9. 21:09
Bocsi Kamillát akartam írni
16. SzánI. (válaszként erre: 15. - D54e67bebe)
2011. okt. 6. 20:40
makilla?????
15. d54e67bebe (válaszként erre: 16. - Baby0309)
2011. okt. 6. 19:33
Igazából amennyire tudtam teljesen hátrahúztam de viszont nekünk csak egy hártyavékony réteg volt letapadva. Az amúgy nem baj ha belemegy a krém meg a makilla csak csökkenti a gyulladást.
2011. okt. 5. 13:10

Az első, amit tehetsz, hogy krémezni szigorúan csak a popsit, a nyílás körül, máshol nem kell.

Naponta többször tedd tisztába úgy, hogy egy kis kamillával a fütyit lelocsolod, a fütyi hegyéről ne töröld le, csak ami lefolyt, azt itasd fel, a kamillától nem lesz baja. A fürdővízbe jó erős kamillateát tehetsz, igaz, kell 2-3 esetleg 4 nap is, de leviszi, ha valóban gyulladásról van szó.

És ami a legfontosabb (mi is ezt rontottuk el): NE HUZIGÁLD A BŐRT! A huzogatással te magad viszed be a gyulladást okozó baktériumok tömkelegét.

Ne huzigáld, mert ha bereped, heges lesz, aztán jön a fitymaszűkület, háziorvos, urológus, sebész, minden kínzás. Nekünk szerencsére hatott a kamilla és a nem piszkálás, meg az első 5 napban 2szer fél adag Nurofen, a gyulladás miatt, biztos, ami biztos alapon.

13. Baby0309 (válaszként erre: 10. - Dóry87)
2011. okt. 5. 13:07

Amúgy hülye vagyok sztem,mert tisztába tevésnél láttam,h kicsit duzzadtabb és a tiszta pelusba azonnal pisilt. Lehet a pisilés miatt volt kicsit duzzadtabb. Mert azóta nem látom olyannak.

A mi orvosunk pont amellett van,h fürdésnél óvatosan húzzuk,amíg engedi és igen is ki kell takarítani. Mert hiába nem kenem oda a krémet az azért bejut oda.

Viszont a nagyobb fiammal(19 hós) nem rég voltam sebészeten más ügyből,ott azt mondta a sebész,h hagyjam,nem szabad húzni. De hát tudjuk mindenki mást mond!

Én úgy vettem észre a nagyobbiknál,h nem okozott gondot,a fürdésnél való huziga.

Viszont kicsit piros a Picinek a kukac bőre,szóval biztos jobban felhúztam,mint kellett volna. Remélem a kamilla segít.

2011. okt. 5. 12:58

Nekem is két fiam van. Egy már 18 és egy most 7 hónapos. Mindkettőnek szűköcske volt a bőrnyílás, de ez soha nem okozott gondot. A váladék, ha egyáltalán volt, magától fürdetések alkalmával szépen kitakarodtak. Krémezni szigorúan csak a popsit kell és a kukacka tövét, vékonyan.

De a krémezés is csak indokolt esetben kell. Én pl. csak akkor krémeztem és krémezek a mai napig, ha valóban piros a popsi. A mai pelenkák, ha 24 órában 5x teszed tisztába a babát, nem maradnak nedvesek és nem lesz pirosodás. Ez saját tapasztalat. Én azon az elven vagyok, hogy ha nem muszáj, nem terhelem a bőrt fölöslegesen vegyi anyagokkal, legyenek azok bármennyire "bőrbarátok". Jelenleg a doki azt mondta, hogy ha a bőrke nem tágul ki 5 éves korig akkor indokolt a sebészeti beavatkozás, na meg akkor ha fertőzés alakul ki emiatt. Ha ez nincs nem kell bántani, mert az csak indokolatlan fájdalmat okoz a babának, bármennyire vigyázunk.

11. Dóry87 (válaszként erre: 10. - Dóry87)
2011. okt. 5. 12:29
*egy két nap múlva helyre jött!
10. Dóry87 (válaszként erre: 8. - Baby0309)
2011. okt. 5. 12:29

A doki le fog szidni mert a mai "trend" az, hogy egyáltalán nem szabad húzogatni! Hülyeség, mert tényleg kell, másképp nemtudod kitakarítani!

Az én fiamnak is volt régen olyan, hogy kicsit megdagadt! De egy-két napunk helyre jött! Ha nem múlik a daganat akkor vidd le a körzetihez, de mondom arra készülj fel, hogy nem fog megdicsérni azért mert húzogatod! Engem nagyon leszidott mikor mondtam neki, merhogy nem szabad! Ahha persze akkor hagyjam benne a krémet, meg majd később a homokozóból a homokot...:S

Szerintem is próbálkozhatsz nyugodtan a kamilla teával, azzal ártani biztos nem ártasz!

Remélem hamar helyre jön!:)

2011. okt. 5. 12:07
Csinálok kamillát!
2011. okt. 5. 12:06

Nem látom,h fájna neki! Ha hozzá érek akkor sem. Kicsit pirosas is és hát alig tudom visszahúzni,de amíg engedi,ott is krém maradványok vannak.

Nem akarok azonnal sebészetre rohanni,csak mondom mintha meg lenne duzzadva kicsit és ez zavar nagyon.

2011. okt. 5. 12:04
Kamillázd sztem nyugodtan. A dokik egyénként valami fertőtlenítőt használnak pöcibajokra (sógprnőmék jártak úgy, nagyon "felszaladt" a fiának, mert ő napi szinten húzogatta neki - jól le is cseszték érte..:S)
2011. okt. 5. 12:01
Nálunk is sikeredik bele krém..:S Valameddig, amíg engedi, persze tudom, hogy az nagyon kevés, nem is erőltettem sohasem, csak az az éppenhogy...(2 fiam van egyébként)..na szóval valameddig nekünk is muszáj volt, mert túrósodott egy kicsit és azt kellett kitörölgetni valahogy. A duzzadság néha előfordult, de nálunk csak a formából adódóan, hogy vissza kellett húzogatni az eredeti állapotába. Utána normális is lett. Ha baj van, akkor ott a szín is változik, pirosas vagy kékes-lilás lesz.....
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Baby0309)
2011. okt. 5. 12:00

ha két hónapos, akkor mosd csak meg Neki becsületesen, óvatosan, víz alatt, mert akkor nem érzi annyira kellemetlennek, húzd fel szépen.

Alatta bizony, ahogy mondod is, ott vannak a maradványok és azt el kell tüntetni, mivel egyre több kerül oda és a végén nagy fájdalmat fog okozni, mi több, még hozzá sem enged nyúlni, akkor.


Most nem az a lényeg, hogy meddig engedi, hanem az egészséges és szépen lassan, finoman, húzd hátra.


Ha viszont nehezen megy, kérj időpontot a gyereksebészetre. Elmondod mi van, akkor közelebbi időt adnak.


Körzeti orvos úgy is elküld a sebészetre.

4. Baby0309 (válaszként erre: 3. - Adali)
2011. okt. 5. 12:00

Engem a duzzanat zavar. Nem kenek bele krémet,a popsikrémet szedtem le óvatosan.

Remélem semmi komoly. Kamillázni érdemes?

2011. okt. 5. 11:57
1 eves koraig ne huzgald... varj par napot, ha nem mulik el, akkor mutasd dokinak, nekunk is idorol idore neha piroska, de elmulik magatol. Kremet meg ne kenj bele.
2011. okt. 5. 11:51

Fiam 2 hónapos,2 napja fürdésnél próbáltam óvatosan visszahúzni,amíg engedi persze csak addig. És kiszedni a krémmaradványokat is.

Nem vagyok benne biztos,de mintha picit duzzadt lenne neki most. Pisil rendesen.

Mutassam meg azonnal dokinak?

2011. okt. 5. 11:50
Kicsit duzzadt kukac-mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook