Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsi mellé megérkezett a pici:) fórum

Kicsi mellé megérkezett a pici:) (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. 026876815c (válaszként erre: 2. - Csilluskam)
2011. márc. 21. 21:02
A zajongást 3 nap alatt megszokta a pici,meg míg a pocakomban volt addig is észlelte ezt.A nagynak is 3nap kellett ahhoz h hozzászokjon a síráshoz és h ne kelljen fel rá esténként,éjszakánként.
2011. márc. 21. 21:00

Sziasztok,

jujj de jó h ennyien írtatok,jó kis csapat gyűlt össze:)

Bocsánat a késői válaszért de a srácaim mellett nehéz szabadulni,főleg a h a pici aki szombaton múlt 1hónpos hasfájós extra módon,egész nap sír,az összes alvásunk annyi amit kinnt a levegőn,sétálva babakocsiban töltünk.Sajnos így a "nagy" kicsi fiamra alig jut időm és ez miatt teljesen bedepizek már,h nem bírom ellátni kettőjüket:S

De egyszerűen nem tudok szabadulni a pici fiam mellől egész nap semerre sem annyira sírós a has fájása miatt.Ezért is inditottam a fórumot h kicsi erőt szedjek más hsonló szituban lévő anyukáktól h ki mennyire szokott össze,mennyi időbe telt stb.

Mert egyenlőre nálunk óriási a káosz és nem látok kiutat.

A kicsi nagy fiam 18hónapos a pici pedig 1,nálunk ekkora a korkülönbség!

54. cac78ceb03 (válaszként erre: 51. - Manó2000)
2011. márc. 21. 17:16
nálunk MINDENT hamarabb csinált, pedig a nagy sem volt lusti...:) Másfél évesen nappalra szobatiszta volt, mindenféle szoktatás nélkül pl.
2011. márc. 21. 17:02
járni később tanult meg mint a bátyja beszélni sem kezd előbb úgy néz ki, a bilizésben bízom hogy talán a nyáron, mert még csak 18hónapos de mindig a tesó után ered ha annak dolga van a wc-n és a pelenkát nem szereti, bár még szerintem nem érzi az ingert
52. Szmirma (válaszként erre: 51. - Manó2000)
2011. márc. 21. 16:03

Szia.

Nálunk a kicsi nem csinálja hamarabb a dolgokat mint a nagy csinálta, egyedül talán a bilizés ami jobban érdekli, mert látja , hogy a tesó wc-be vagy éppen bilibe pisil és ő is azt akarja, a pelus miatt ellenkezni szokott, nem mintha ez baj lenne, de azért az udavarra menéshez meg alváshoz kell, persze azért nem mindig pisil a bilibe, kb. fele fele arányban a bilibe illetve a gatyába.

2011. márc. 21. 15:29

Sziasztok!

Nálunk is kicsi a különbség a két gyerek között.

Azt mondják, hogy a kicsi hamarabb csinál sok mindent(járás, beszéd), mint az első gyerek. Kinél hogy volt ez?

50. cac78ceb03 (válaszként erre: 49. - Jozsi.38)
2011. márc. 21. 13:23
Igen, nálunk az első perctől ez volt a másodikkal. Most készítem rá magam, hogy ha ez is ilyen lesz, akkor azt hogy fogom csinálni..
49. jozsi.38 (válaszként erre: 48. - Cac78ceb03)
2011. márc. 21. 13:10
a második is bírta a zajt azzal nem volt gond :) viszont 2hónapos korától amíg 1éves nem lett igazi ölbebaba volt, mozdulni sem lehetett tőle :( abban bízok hogy a kicsi nem lesz ilyen
48. cac78ceb03 (válaszként erre: 45. - Jozsi.38)
2011. márc. 21. 10:42

nálunk a második nem bírta a zajt :(( Pedig eleve úgy álltam hozzá, hogy nincs más választása - de aztán kiderült, hogy nem minden úgy van, ahogy azt Móricka elképzeli...

De, remélem, hogy ez a harmadik nem lesz olyan nehéz baba, mint a második. Komolyan, már a statisztikai esélye is kicsi. Ezzel biztatom magam így előre...

47. cac78ceb03 (válaszként erre: 45. - Jozsi.38)
2011. márc. 21. 10:40
Hú, minden elismerésem, ehhez a hármas kis korkülönbséghez!! Biztosan sokat kérdezek majd - pár hónap múlva...
46. Szmirma (válaszként erre: 45. - Jozsi.38)
2011. márc. 21. 10:33
Nem lehet könnyű három kis gyerekkel, nekem még a kettő is sok néha, mikor mind a kettőnek egyszerre van valami nyűgje, és egyik sem bír várni.
2011. márc. 21. 09:14
csatlakozom! nagy 4éves kicsi 17hónapos, pici 2 hetes. a legkisebb igazodik a nagyobbak ritmusához és nem zavarja a visítozás, békésen alszik ettől nem kell félni :)a két kicsit annyiból nehéz összeegyeztetni, hogy gyakran olyankor kér vigaszt, amikor a baba épp szopik. kati
44. cac78ceb03 (válaszként erre: 43. - Szmirma)
2011. márc. 21. 09:04
Jah, mi is...:S
2011. márc. 21. 09:00

Jó reggelt!

Nálunk jól telt nem kellett se pisiltetni, se itatni, minden szupi volt, bár azért takargatni kellett, mert a takarót azt nem tudják elviselni magukon folyton lerugdossák.Hatkor keltünk szokás szerint.

2011. márc. 21. 08:33

Jó reggelt!

MIlyen éjszakátok volt? Nekünk hűvös...(vagyis legalább 4x fel kellett kelnem pisiltetni, meg gyereket takargatni...

41. Vikó 26 (válaszként erre: 40. - Szmirma)
2011. márc. 20. 18:51

Ezért szeretnék én még várni (már ha lesz) vagy 4 évet a harmadikig!

Addigra a nagyok már iskolásak,ovisok lesznek,lesz majd elég időm és türelmem egy újabb kicsihez!

2011. márc. 20. 18:39
Nekem is van, hogy eszembe jut jó lenne egy harmadik, egy kislány, de aztán mindig az jut eszembe így sem tudom annyit foglakozni velük amennyit szeretnék, hát még ha lenne még egy.
2011. márc. 20. 18:36

Rám nem rég rám tört a vágy,a harmadik tesó után!

De aztán rögtön ez után el jött a mélypont,10 hónap minden testi lelki fáradtsága rám zuhant és most úgy vagyok vele már van egy fiam és egy lányom,teljes a repertoár,több gyerek nem kell!

Legalábbis még vagy 4 évig biztos nem!

Úgy érzem kell ennyi idő,hogy egy újabb terhességet megfelelően tudjak értékelni és kiélvezni!

38. Vikó 26 (válaszként erre: 35. - Szmirma)
2011. márc. 20. 18:32
Nálunk ugyanígy volt,a kicsi még háromszor alszik,ezek közül a déli szerencsére pont a nővére alvás idejére esik!
37. Vikó 26 (válaszként erre: 32. - Sulawesy)
2011. márc. 20. 18:31

Nálunk szerencsére az altatással nem volt gond!

A kicsi eleinte egész nap szinte csak aludt,aztán próbáltuk a nagy alvás rendjéhez szoktatni és ez be vált!

A fürdetést is egyszerre intézzük,az apjuk sokat segített!

Nálunk is 20 hónap van!

Én a kislányom szülinapja után 1 héttel teszteltem pozitívat!

36. cac78ceb03 (válaszként erre: 35. - Szmirma)
2011. márc. 20. 18:24

Igen, ez nálunk is pont így volt!!!

Azért most a harmadiknál az éjszakától parázok kicsit...

35. Szmirma (válaszként erre: 32. - Sulawesy)
2011. márc. 20. 18:22

Szia.

Nálunk eleinte mikor még a pici sokat aludt jó volt mert mikor a nagyobbik délben aludt együtt aludtak , aztán nehezebb lett összegyezetni, mikor a kicsi már csak délelőtt és délután aludt, a nagyobbik meg dél-egy óra körül, így sosem aludtak egyszerre, mostmár, hogy a kicsi is nagyobb megint egyszerre alszanak délit, meg persze mostmár a nagyobb ovis, csak hétvégén kelle egyszerre altatni őket, de szépen elalszanak együtt. Éjszaka sosem volt gond a nagyobbik nem ébredt fel ha a kcsi sírt esetleg.

2011. márc. 20. 18:20

én es a tesom kozott 11év kulombség van,és oszintén nem volt egy rozsás életem mellette.most mondhatom el,hogy szuper a kapcsolatunk,amiota nekem is van gyerekem.

S ezt mindenképp el akarom kerulni,hogy ok is ebbe a szituácioba keruljenek.

Most 2 éves a kicsifiam,s a kornyezet állandoan azt számlálja,hogy konyebb lesz vele.Nos,nálunk valahogy ez nem jon be.jobbra számítunk,de rosszabbat kapunk.S ez végett van ez a nagy dilemma a teso ugyben.

33. cac78ceb03 (válaszként erre: 32. - Sulawesy)
2011. márc. 20. 18:19
Hát, egy ideig még a kicsi sokszor alszik, akkor az egyik alvással egybeesik (ha úgy intézed) a nagy alvása. Aztán,amikor csak kétszer aludt a kicsi, akkor volt, hogy felváltva aludtak - ki sem tudtunk mozdulni a házból, mert mindig aludt valamelyik. De ez nem tartott olyan sokáig (fél év?)
2011. márc. 20. 18:15

Sziasztok!

Nálunk 20 hónap lesz a kettő között. A fiam most lesz 14 hónapos, a pocakomban pedig már a kistesó. Ő most a 17 héten van túl.


Érdeklődve olvasom én is a tapasztalatokat, ötleteket. Én az alvás összeegyeztetéssel kapcsolatban várom a gondolatokat, ötleteket, praktikákat. Ettől tartok a legjobban, hogy fél perc szabadidőm sem lesz, mert felváltva fognak aludni. Artúr sajnos most is eléggé változóan alszik... nem tudom, hogy fogja befolyásolni egy kisebb...

31. 8bd254a33d (válaszként erre: 29. - Cac78ceb03)
2011. márc. 20. 18:12
A törpapóm még most töltötte a 15 hót és közbe szültem is így nem tudtam összehozni probálkozok vele meglátjuk hogy sikerülget!!
30. Szmirma (válaszként erre: 24. - Nagyova87)
2011. márc. 20. 18:11

Szia.

Szerintem nagyon jó ha az embernek van testvére, és nem baj ha nem olyan nagy a korkülönbség, persze eleinte nehéz de utánna majd csak kialakul minden.

29. cac78ceb03 (válaszként erre: 26. - 8bd254a33d)
2011. márc. 20. 18:11
az enyémek szobatiszták, persze, de a szobatisztaság éjjel fárasztóbb,mint a pelus...:)
28. cac78ceb03 (válaszként erre: 24. - Nagyova87)
2011. márc. 20. 18:10
Szerintem a gyerekeknek nagyon jó ez a kicsi korkülönbség. A maminak nehéz egy ideig (kb. a kicsi 1 és 2,5 éves kora közt), de kibírható. Pláne, ahol nagymamik is vannak, akik azért néha segítenek (nálunk nincsenek, mert 2000 km-re lakunk tőlük :()
27. 8bd254a33d (válaszként erre: 12. - Szmirma)
2011. márc. 20. 18:09
A harmadik babócát szültem :) bocsi :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook