Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszatérés a munkába kicsi gyerek mellett, avagy csevely a mindennapokról fórum

Visszatérés a munkába kicsi gyerek mellett, avagy csevely a mindennapokról (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 15. 08:02

Nem volt tőlem nagy ötlet talán ez a fórum, hiszen nekem magamnak sincs soha időm a két pici gyerek és a munka mellett. :) Régen fórumoztam és naplót írtam, olvastam másokét is, aki érdekes volt. Aztán elmaradt a fórum, majd elmaradt mások olvasása, illetve csak néha, majd a végén már a saját naplómat sem írom nagy intenzitással.

A reggelek a legnehezebbek, de az estékkel is úgy vagyok, hogy soha nem akar a nap véget érni. Mire a gyerekek ágyba kerülnek, még semmi sem ér véget, én utána kezdek vasalni, rendet rakni, sokszor majdnem 11 órakor megyek zuhanyozni, reggel meg korán kell kelnem. Nehéz, de mondjuk ez így lenne pár év múlva is, azaz ha nem most kezdtem volna újra dolgozni.

A férjem nem szereti ezt a helyzetet, azt mondja, simán kibírnánk anyagilag, ha itthon lennék is, de legalább rend lenne mindig, minden nap frissen főtt kaja, a gyerekeket vinném-hoznám, illetve Lenit, mert Simi nem lenne bölcsis ugye.

Már a 3. babát tervezi és azt mondja, a babán kívül az lesz a másik jó dolog, hogy itthon leszek. :)

Biztos meg fogjuk szokni azért így is, de úgy igazán senkinek nem jött be ez a döntésünk most.

A 3. babával már csak az a gond, hogy előbb kéne egy nagyobb ház és hogy csak 6 órában vagyok bejelentve most, azaz nagyon béna gyed-et kapnék. Jól megcsináltuk. :D

2010. dec. 16. 17:15

A kisebbik fiamnak is mosta a szeme van soron. :S Illetve volt már pár napja, de elmúlt szemcseppel. Ma reggelre picit gyulladt volt, de lemostam, cseppentettem. Délután már megint picit "maszatos" volt. Most ez megy, cseppentünk és próbálok vigyázni rá, huzatot ne kapjon. Mást nem tehetek, azt hiszem.


Én is hiszek a kiegyensúlyozottság, nyugalom gyógyerejében. A szeretgetésről nem is beszélve, az a fő gyógyszerünk. Ennek ellenére nem 100% a dolog, mert már időtlen idők óta nem voltak makk egészségesek. :S Remélem, hamar elnövik, mert így azért nem az igazi. Nátha, köhögés, szemgyulladás, mi egymás...


Tegnap volt eszemben egy bölcsis kérdés, amit itt akartam feltenni, de elmaradt, most meg elfelejtettem. :D majd leírom, ha beugrik.


Gyógyulást addig is és jó munkát, jó ünnepvárást! (Nekem ma esett le egy nagy kő a szívemről, mert a férjem ma Pécsen volt, de csak a mamája sofőrjeként, szóval egész nap unatkozott volna csak. Így meg megvett mindent, még ruhát is a gyerekeknek. :) Szóval a Karácsonyi ajándékok megvannak, már csak ő van vissza nekem és jöhet a Karácsony! :))

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Pitypang)
2010. dec. 11. 09:32

Ja.

Most mi is kötőhártyázunk.

Mi már elég jól bírtuk a bacikat, kb évi 1-2 betegséggel, csak most közösséget váltottunk, és úgy látszik hozzá kell szokni az új bacikhoz. Én is rengeteg mindent kipróbáltam, amit leírok, azt azért írom, mert nekünk kicsit segített, persze ezeket folyamatosan kell szedni, meg váltogatni, és k.va sok pénzt a patikában hagyni. Igen, ez bomba biznisz...

Egyébként arra jöttem rá, hogy a leginkább az segít, ha kiegyensúlyozottak a gyerekek is, meg mi felnőttek is. Szerintem nekünk most a költözés, meg az új hely is hozta ezt a kis ingatagságot.

A só meg tényleg jó, és az tényleg SÓ...

32. Pitypang (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2010. dec. 11. 07:54

Sajnálom, hogy "hányingeretek" lett megint. Borzalmas ez a hányásos betegség. Éjszaka meg külön "élmény". Siminek is volt ilyen és egy éjszaka legalább 3-4 alkalommal cseréltem az ágyneműjét, mert csak a fura köhögésre ébredtünk, amit azonnal követett más is.


A vitamint nem ismerem, amit említettél, sem a sóterápiáról nem tudok sokat, de én is már hiszek mindenben, csak hasson! :) Jó üzlet ez a gyógyszeripar, illetve az összes egészséget ígérő szer forgalmazása. Az ember mindent össze képes venni a gyógyulás reményében, de nálunk olyan Istenségig imádott csodaszerek nincsenek. Úgy értem, adok nekik ezt is, azt is, de még semmi nem hozott fenomenális eredményeket. Néha úgy érzem, mire mindent végigpróbálok, már maguktól is meggyógyultak volna annyi idő alatt.


A nagyobb kisfiamnak is volt most kötőhártya gyulladása, én mindig Tobrex-et cseppentek neki ilyenkor és eddig mindig 1-2 nap alatt rendbejött. Pont múlt vasárnap mentem az ügyeletre feliratni, mert receptköteles, de így kedden már oviba tudott menni. 1 nap is számít. ;) Fájt is neki nagyon, nem mindegy, mennyi időt kell kínlódni.


Egészséget akarunk! Egészséget akarunk! :)))

2010. dec. 9. 15:18

Sziasztok!


Megint egész éjszaka hányt a fiam. Ez már a 3. ezen ősszel. 4. éve jár közösségbe, és ilyen még nem volt. 1 évben egyszer elkapott egy ilyet, aztán kész. Utálom, mert mindig félek, hogy a többiek is, meg én is elkapom, és én nagyon beteg tudok tőle lenni... Most már persze jól van, és nagyon rossz...

Aztán a lányomat nem engedték be az oviba, mert szerintük kötőhártya gyulladása van. Ebben csak annyi a furcsa, hogy 2 hete ilyen a szeme, pont ma nem engedték be... Azt, hogy egyébként milyen beteg gyerekek vannak ott bent, inkább hagyjuk...


Szóval kivagyok mint a liba... Ez az ősz nagyon szar lett.


A Pro Gastro Kid tök jó vitamin, a doki is javasolta, meg már szedtük is. De mostmár nem adtam nekik, mert arany árban van. De lehet, hogy mégis leballagok, aztán veszek... Mit számít már...


Lehet, hogy az őszi sóterápiát is kár volt kihagyni... Jövőre megyünk, ha lopnom kell is miatta... Nekünk nagyon sokat segített anno.

30. Pitypang (válaszként erre: 29. - Zazuka)
2010. dec. 9. 13:48

Nekünk is Dr.Juice van, de Simi eldugta a használati utasítást, így csak a neten kutattam én is. Az ő honlapjukon nem is találtam, ezért nem vagyok a rendes adagolással képben, csak olvastam több helyen ezt a spriccelést.

A linket majd megnézem, de most nagyon kevés időm van. Talán délután. :)

29. zazuka
2010. dec. 9. 09:52

[link]


Ezen az oldalon le van írva testsúly szerint az ajánlott mennyiség. A 'ppm'-et figyelembe kell venni.


Azt találtam, hogy az, amit én vettem ezüst kolloidot, nem az, mint a Tiétek, Pitypang. Ebben van grapefruitmag-kivonat. Ettől függetlenül nem fogok a gyereknek 20-25 ml-t adni, mert az rengeteg.

Fölszippantok belőle 3 ml-t a Nurofen fecskendőjével és úgy adom be neki naponta.

28. zazuka (válaszként erre: 27. - Pitypang)
2010. dec. 9. 09:23

A miénkben nincs fújóka :(

Ez a 20-25 ml engem kicsit ledöbbentett, ami a miénkre van írva.

Na, utána kell kutakodnom, mert ez így nem lesz jó.

27. Pitypang (válaszként erre: 26. - Zazuka)
2010. dec. 8. 16:24

Nem tudom, hány ml, mert ezt nem így mérem ki. A dobozban volt egy 200ml-s üvegben a lötyi, meg mellé adtak egy kis üveget, aminek pumpás spriccelős feje van. Ebbe töltöttem picit és 1-1 fújásnyit kap mindegyik, illetve ha kicsit mellé megy, akkor még egyet, így lesz 1.5 fújás. :) Azt mondják, a nyálkahártyán át szívódik fel és kicsit a szájban kell tartani felnőttnek is, nem csak lenyelni. 3 percig tartani kb. A gyerekek nem tudják ezt megcsinálni, pláne az 1 éves, így én is fújok, de gyerekeknek így javasolják. Már amelyik oldal említ gyereket egyáltalán. :S

Lehet az orrukba is fújni, nem kellemetlen a szaga vagy íze, de nem olyan szűk a spray fej, hogy orrba jól lehetne vele fújni. Arra gondoltam, kéne egy pipettát venni és cseppenteni, mint egy orrcseppet.

26. zazuka
2010. dec. 8. 09:28

Az ezüstkolloidból mennyit adsz a gyerekeknek, Pitypang?

20-25 ml-t ír a papírja, de az nem sok egy kicsit?

25. Pitypang (válaszként erre: 24. - GEsztianyu)
2010. dec. 7. 15:48

Az én fiaim sem szeretik az orrszívót, de szerencsére "csak" hangos ordítás kíséri, egyéb nem jön mellé.


Ördögi kör ez a munka-ovi/bölcsi-beteg gyerek.

Igazán nálunk sem vált be ez a sok szer, amit felírtam, de már úgy vagyok vele, hogy nem merek nekik semmit sem adni, mert hátha még rosszabb lesz a helyzet.

24. gEsztianyu (válaszként erre: 16. - Pitypang)
2010. dec. 7. 14:26

Hát már én is adok neki mindent..., de hatás semmi :(. Nekem szerencsém van, mert anyukám 80%-ban tud rá vigyázni, csak eléggé macerás az eljutás hozzá, meg nem szeretem betegen hurcibálni szegénykét..., de ha nem lázas és nincs extrém probléma, sajna muszáj, mert baromira nem nézik jó szemmel a munkahelyen...:(.

Az orrát én is szívom, csak az a gond, hogy annyira felhergeli magát és annyira sír, hogy az esetek többségében "vuk" a vége..., így nem könnyű, pedig már minden elterelő hadműveletet bevetünk...

23. Pitypang (válaszként erre: 21. - Lizabella)
2010. dec. 7. 14:21

Én is attól tartok, hogy a szabadidőm sem lesz szabad soha, mert a háztartás sem szűnik meg létezni és bejárónőnk sem lesz ezentúl sem. :)

Arra gondoltam, mosni délutánonként fogok, ahogy összejön egy-egy mosás. Az nem sok idő úgy és mindig megszárad másnapra, aztán jöhet egy újabb adag. Főzni hétközben nem fogunk, esetleg ilyen villám dolgokat, mint túrós tészta, főzelékek, ez-az. A férjem szerencsére tud és szeret főzni, csak amit hagy maga után a konyhában, az a dupla meló. :D Épp ez miatt a tulajdonsága miatt a takarítást is én vállalom továbbra is, mert ő nem olyan alapos. Szóval ha hétközben a mosás letudva, főzés ahogy sikerül, akkor hétvégén gyorsan kitakarítok és talán marad időnk egymásra is. Ez a terv, de meglátjuk. :)

22. Pitypang (válaszként erre: 19. - Böbe77)
2010. dec. 7. 14:17
Gyere csak! Addig is "okosodhatsz", biztos lesz mindenféle gyerekes téma. :)
21. lizabella (válaszként erre: 17. - Pitypang)
2010. dec. 7. 14:16
Az tuti,hogy étvágyat csinál. Nekem a supradin pezsgőtabletta vált be.Az a lényeg,hogy ha tudtok menjetek néha tornázni vagy ahol csak magatokkal tudtok foglalkozni.Mert ebbe a mókuskerékbe nagyon belelehet fáradni.Én pl.azt utálom,hogy szombat vasárnap másból sem állok csak mosok,főzők takarítok.
2010. dec. 7. 14:13
Stua=szia :)
2010. dec. 7. 14:12

Stua Edit!

Majd jövök én is ide is :)) Engem is érint lassan...remélem...

18. Pitypang (válaszként erre: 14. - Lizabella)
2010. dec. 7. 14:11

Épp én is írtam, hogy nekünk sincs mamánk. Illetve "használható", bevethető nincs.

A hányás-hasmenés nálunk is oda-vissza járt egyőnkről a másikra, de szerencsére vége szakadt. Már kezdtem mérges lenni. :) Mindent suvickoltam Domestosszal, antibakteriális szappannal mosattam kezet mindenkivel. Még a férjem után is odaszóltam, hogy a ne a simával mosson kezet, hanem a fertőtlenítőssel. Kilincsmosás, egyebek. Lehet, hogy nem volt 3 hét nálunk, de az idők végezetének éreztem.

17. Pitypang (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2010. dec. 7. 14:08

:)))) Hát köszi az infót, tényleg nem tudtam, hogy ez nehéz időszak. :D :D :D Sejtettem, hogy sokakat érint a téma, ezért gondoltam fórumra. Még a végén én is okos leszek? ;)


Én a fordítottjától tartok, hogy nehogy már esetleg eltompultam itt a 4 év itthonlétben úgy, hogy ne legyek valami nagy munkaerő. :D Persze igyekszem, csak na. :) Arra még nem gondoltam, hogy munka után itthon milyen lesz majd esténként.


Majd szedek MagneB6-ot, mint a reklámban. ;) Bár azt mondják sokan, akik szedik, hogy étvágyhozó, az meg nem jó, mert akkor meg az lesz a bajom, hogy hízok. :D

16. Pitypang (válaszként erre: 12. - GEsztianyu)
2010. dec. 7. 14:04

Szia Esztianyu! :)


Nekem is gondom a betegség is. :) Már mindent adok nekik, csak hasson. :) A nagy szedi az FLP Kids vitamint, mert ő meg tudja rágni már ugye. A pici még nem. Kapnak C vitamint, Béres cseppet, illetve épp pár napja vettem ezüstkolloidot, mert sokan dícsérték. Voltunk homeopata orvosnál is, amíg szedték a bogyókat a gyerekek, minden jó volt. Amikor meggyógyultak és abbahagyhattuk, rövidesen újra kezdődött a nátha, stb.

Minden este és reggel orrszívózunk, még a nagynak is, mert tud orrot fújni ugyan, de ez alaposabb. A bent maradó váladék fertőződik el és ez okoz minden náthákat és gyulladásokat nekik. Amikor már nem is folyik az orruk, az ember már nem is fújja nekik, közben marad bent mégis és ebből jön a visszaesés. Mondjuk logikus is. :) Szóval most szippantutnk napi 2x, illetve napközben is, ah kell. Az esti fontos, mert éjszakára ne maradjon a járatokban, reggel meg ami éjjel termelődött, azt kiszippantjuk, nehogy gond legyen.

Nehéz ügy ez... Ráadásul csak 1 nagymamánk van, de ő is még dolgozik és nem is itt él, ahol mi, hanem tőlünk 60km-re, ami ingázni sok lenne. Meg hát dolgozik...

15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Pitypang)
2010. dec. 7. 14:02

Szia Sárga Virágom!

Én ugyebár okos vagyok, tehát leírom Neked, hogy ez olyan nehéz időszak!!! (Nélkülem ez nem tűnt volna föl)

De gratulálok a munkahelyedhez, és nagyon sok erőt kívánok, meg küldök: Ez az: ))))))))))))))))))))))))))))))))))


Nekem anno az volt a legnehezebb, hogy agyilag a munka után ráálljak a gyerekek hullámhosszára... Sokszor tipikus unalmas fáradt felnőtt lehettem. Amíg valami meg nem tudott nevettetni...

2010. dec. 7. 14:00
3 hete szenvedünk a hányás hasmenéssel.Ping pong oda vissza fertőzik egymást. Azért tudok most is írogatni,mert az előbb hoztam haza a nagyobbikat az oviból,mert telefonáltak,hogy menjek érte. Aztán téli szünet stb. Mamák dolgoznak nincs aki vigyázzon rájuk.
13. Pitypang (válaszként erre: 11. - Lizabella)
2010. dec. 7. 13:59

Nálunk is 8-kor fekszenek a gyerekek. :) Már fél 7 körül settenkednek a lábam alatt, várják a vacsorát, megszokták az időpontot. :) Vacsora után fürdés, aztán alvás. Ezért volt nehéz a Mikulást megvárni, aki fél 9-kor jutott el hozzánk. :)


Én azért izgulok a reggelek miatt, mert alapban én sem vagyok jó a reggeleket illetően a készülődésben. :D Amikor csak magammal kellett foglalkoznom, képes voltam elszöszmötölni az időt, bármikor is keltem. Azt terveztem most el, hogy lesz egy reggeli menetrendünk és azt kell követnem, mivel elsősorban magamat kell kicsit "megnevelnem" a sietést illetően. :D


Az ovival még az is a baj, hogy az itteni oviban nem minden olyan fényes, ezért nem is bánnám, ha váltanánk. Bár nincs garancia, hogy ott minden tökéletes lenne. :) Jaj, meglátjuk ezt, csak minden kavarog a fejemben, sok a változás hirtelen. :)


A férjem olyan korán megy dolgozni, hogy ő kimarad a reggelekből. Neki inkább a délutánok jutnak, de az jó, mert ott már nem kell sietni, időre menni, csak hazajönni és játszani. :)

2010. dec. 7. 13:56

Sziasztok Sorstársak :)!


Én is most cseppentem vissza a munka világába..., igaz nekem csak 1 gyermekem van (januárban lesz 2 éves). Nem könnyű az biztos. Nekem annyi könnyebségem van, hogy a férjem el tudja vinni bölcsibe, de én viszont elég messze megyek dolgozni jó 1 óra az út...

Szeretném megkérdezni, hogy a Ti kicsikéitek nem-e betegesek? Nálunk (szeptember óta jár bölcsibe), 6 nap volt a rekord, amit egyhuzamba tudtuk vinni, folyton beteg..., szerencsére nem komoly bajok, de épp elég, hogy ne tudjon menni :(.

11. lizabella (válaszként erre: 8. - Pitypang)
2010. dec. 7. 13:47

Nálunk is egymás mellett volt szinte az ovi+bölcsi.

Most semmiképp ne vidd másik oviba.Elég lesz nekik azt megszokni,hogy anya nem csak az övéké. Igen én is nyolcra járok. Szerintem a jól megszervezett napok sokat segítenek. Nálunk pl nagyon rossz a kaja az oviba,tehát kell hogy legyen itthon kaja mindig. És természetesen jusson este játszásra is idő.Mi 8 kor fekszünk le este.

10. Pitypang (válaszként erre: 7. - Lizabella)
2010. dec. 7. 13:42

:) Én is sajnálom ilyen esetben a gyerekeket, de azért olyan édesek ilyenkor is. :)


Nálunk tegnap a Mikulás jött nagyon későn, elcsúszott az esti lefekvés picit, reggel ezért volt nehéz az ébredés.

9. Pitypang (válaszként erre: 6. - Szitaszivárvány)
2010. dec. 7. 13:40

Ahol lakunk, ez egy kis falu, az ovi itt van. Ahova megyek dolgozni és ahol a bölcsi is van, az tőlünk 11-12km, oda autóval megyünk, kb. 10-15 perc az út. A bölcsiben is levetkőzni, stb., majd a munkahelyre odaérni 8-ra. Mindenhol 5 perc, 10 perc, 15 perc, aztán sutty, eltelik 1 óra is majdnem, mire a lakásból kilépünk és odaérek a munkahelyemre. Ez miatt kell korábban kelni majd, mert eddig kész Kánaán volt, fél 9-re vittem a nagyfiamat, utána meg itthon bármire volt idő.


Kicsit rossz, hogy szinte első lesz az oviban a fiam. :S Ami meg az evést illeti, igen, sok idő eltelik az első evésig, nem akarom, hogy éhesek legyenek.

Mondjuk az sem rossz, hogy útközben egyenek valamit. :) OK, nem a nagykönyv szerint leírt reggelizési forma, de... Tényleg nem mindegy, hogy 6-kor keltem őket vagy mondjuk fél 7-kor.

8. Pitypang (válaszként erre: 4. - Lizabella)
2010. dec. 7. 13:32

Szia! :) 8-kor kezdesz a munkahelyeden? Mi is kb. ilyen 7:10-7-15-kor el kell hogy induljunk az oviba, ahol kiteszem a nagyot, majd megyünk tovább a picivel a bölcsibe, utána még én majd a munkahelyemre.

A bölcsi mellett van egy ovi is, erősen elgondolkodtunk, hogy mi lenne, ha átvinnénk oda Lenit (nagyobb kisfiam), mert hátha egyszerűbb lenne a reggel is és a délután is. Olyan nehezen szokta viszont meg az ovit és ragaszkodik a gyerekekhez és óvónőkhöz, hogy félek is váltani. Először most túl akarok lenni a kezdeteken a picivel, nekem is új munkahely lesz. Talán utána próbálunk váltani...


Ez az actimel jó, mert finom, egészséges, de nem tart órákig megenni/meginni. :) Lenikém kakaót iszik reggel, de a pici Simi nem szereti tejet, kakaót (még), így neki valamit muszáj bekanalazni. :)

2010. dec. 7. 13:31
Annyira sajnálom a kis gyerekeket.Én ma pl.alva öltöztettem a fiam,mert múlthéten beteg volt,és ugye aludhatott sokáig.Ma mikor indulni kellett volna nem akart felkelni.
2010. dec. 7. 13:28
Az attól függ, hogy mikor kell elindulnotok, hogy beérjetek az oviba. Ha nagyon korán és nincs idő reggelizni, akkor csomagolsz nekik és megehetik az oviban/bölcsiben. A tízóraiig úgysem bírják ki éhen. Mikor visszamentem dolgozni a nagyobbik lányom 2,5 éves volt. Sajnos 6-kor kellett indulnunk, így ha esett, ha fújt babakocsival eltoltam a bölcsiig, és szerencsém volt, mert szeretett járni, így nem kellett a sírással küszködnöm leadáskor. viszont neki is fárasztó volt, így csak a reggeli miatt nem ébresztettem fél órával hamarabb, hanem megette a bölcsiben. Azok a picúrkák, akik ilyen korán mennek még ledőlhetnek egy kicsit, ha nagyon fáradtak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook