Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki szabad menni a természetbe, erdőbe, tópartra? fórum

Ki szabad menni a természetbe, erdőbe, tópartra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
23. vivo44
2020. márc. 21. 14:37
Több év kell, míg normálizálódnak majd dolgok. De az nem most lesz és jelenleg a mostra kellene koncentrálnia mindenkinek, hogy a jövő ne több év legyen, hanem lássuk is a végét.
22. Amaunet (válaszként erre: 12. - _Berry_)
2020. márc. 21. 14:37

Nem beszélve arról, hogy tisztelnünk kell azok áldozatát, akik bejárnak dolgozni!

Ha nem maradunk otthon, akkor az ő áldozatuk is hiábavaló.

2020. márc. 21. 14:35
Én bevallom attól is félek, hogy ha pl augusztusra újra indul az élet, az embereknek olyan szinten elege lesz a bezártságból, hogy mindenki szoszerint menekül nyaralni, szállodába, tengerpartra. És kezdődik újra minden... Mármint korona 2.0
20. cimpi (válaszként erre: 15. - Orsi2017)
2020. márc. 21. 14:34
lesz bonyodalom- nemcsak a kisebbeknek. Akik érettségiznek,ha lesz egyáltalán-azokkal mi lesz- felvételi igy?? sok osk probléma-
19. vivo44 (válaszként erre: 16. - Hajnika48)
2020. márc. 21. 14:34
Így igaz, még szombaton is....:-(((
18. vivo44 (válaszként erre: 14. - Cimpi)
2020. márc. 21. 14:33
Nekünk sulis információ, hogy ebben a tanévben nem lesz iskolában tanítás.
2020. márc. 21. 14:33
*Kizárt
2020. márc. 21. 14:33
Ismerőstől hallottam, idén kitart, hogy lesz már iskola. Mármint a tanévben.
15. Orsi2017 (válaszként erre: 14. - Cimpi)
2020. márc. 21. 14:32
Ennek a tanévnek löttek. Tuti nem lesz már júniusig suli.
14. cimpi (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2020. márc. 21. 14:28
Ettől tartok én is- mi lesz itt is nyáron!!! addig lesz -e suli a gyerekeknek- vagy marad ez az állapot? akkor a szündidőben is távol mindenkitől- vajon az unokákra ki vigyázhat? - lesznek gondok.
13. vivo44 (válaszként erre: 1. - Hajnika48)
2020. márc. 21. 14:27

A maradj otthon azt jelenti, hogy maradj otthon.

Ezt szerintem 7 évestől 107 évesig nem kellene magyarázni külön senkinek.

A legszükségesebbért naponta egyszer kortól függően! Egyébként maradj otthon!

Nagy természetbarát vagyok, s kell az inger is, mint szerintem sokaknak.

Azt gondolván péntek éjjel vége a hétnek, megpróbáltatásoknak, csodaszép természeti videókat, megnyugató zenei aláfestéssel néztem. (picike hiánypótlás)

12. _Berry_ (válaszként erre: 2. - Hajnika48)
2020. márc. 21. 14:25
Ha az emberek, akik megtehetik, hogy ne menjenek dolgozni nem bírnak a fenekükön megülni -nemcsak itt, hanem más országokban is- akkor ez még karácsonykor is tartani fog. Vannak, akik várják, hogy majd a meleg elpusztítja a vírust, de már most is vannak országok, ahol 30 fok van és jelen van. Ez most baromira nehéz, de látom van interneted, annyi lehetőség van rajta, próbáld lefoglalni magad. A bejárati ajtót pedig időnként elhagyhatod, mert azért pár naponként vidd ki/le a szemetet.
2020. márc. 21. 14:23

Én is úgy értelmezem, ahogy Mancs97. Autóval lakatlan helyre menni lehet.

Amit erősen javasolnak, az a személyes kontaktus csökkentése.


A falusiak is kimennek a saját kertjükbe, az udvarukra.

10. Bless the child (válaszként erre: 8. - Cimpi)
2020. márc. 21. 14:21
Peruban nyár van, 30 fok. Lezárták az egész országot, kijárási tilalom, de olyan szinten, hogy az ismerős a saját testvéréhez nem mehet el, pedig egy városban laknak. Naponta egyszer mehet el otthonról boltba.
9. globus (válaszként erre: 5. - Cimpi)
2020. márc. 21. 14:21

Mi 55 m2-en lakunk, egyelőre csak ketten. Engem nem fenyeget teljes bezárás réme, mert dolgozni fogok, míg a balhé le nem cseng + utána 1 nap :D

Férjem viszont jövő héttől valószínűleg itthon lesz. Mégsem őt küldöm majd vásárolni, mert veszélyeztetettebb nálam, és hát nekem ugye úgyis mindegy, ha már benne vagyok a sűrűben.

8. cimpi (válaszként erre: 6. - Mancs97)
2020. márc. 21. 14:18
Sajnos nemrég olvastam hogy a meleg sem hat a vírusra- De én azért reménykedem- mi lesz akkor nyáron!!
7. Bless the child (válaszként erre: 1. - Hajnika48)
2020. márc. 21. 14:17
Ne menj ki. Ha ezt mindenki betartaná, jóval előbb lecseng a járvány. Ok, erre az új vírusra nincsenek több évszázados-evtizedes adatok, de ez evidens dolog. Amíg a társadalom agyilag nincs felnőve egy ilyen feladathoz, hiába a küzdelem. Le fog csengeni így is, de nem tudni előre, hogy hány ember maradt volna életben
2020. márc. 21. 14:14
Szerintem ha beülsz az autóba, és keresel egy olyan helyet, ahol nincsenek emberek, akkor nyugodtan mehetsz. Nincs kijárási tilalom, a levegő nem veszélyes, csak az, ha sok ember zsúfolódik össze kisebb helyen, ezt kerüld. Ha az emberek sikeresen tartják a távolságot egymástól, akkor szerintem 2-3 hónap és megoldódik. Plusz reménykedjünk abban, hogy a meleget nem bírja a vírus.
2020. márc. 21. 14:14
Aki lakásban él, ott bizti nehezebb egy kicsit- marad a tv.olvasás-stb.. Mi családi házban élünk hosszú,nagy kerttel... a napokban én sokat voltam a kertben a kutyánk nagy örömére :) De még igy is nehéz hogy sehova-a gyerekekhez,unokákhoz sem- ők sem jönnek egy darabig- Ez van!!!A párom autóval elment párszor horgászni egy közeli tóhoz- kihalt volt- alig pecáztak öten- messzire egymástól :) Boltba sem megyek- bevásároltunk alaposan. már több héttel ezelőtt.
4. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Hajnika48)
2020. márc. 21. 14:10
Nem szabad. Maradj otthon a fenekeden. Bírd ki.
3. Orsi2017 (válaszként erre: 2. - Hajnika48)
2020. márc. 21. 14:07
Ha mindenki a valagán maradna júniusra csak lecsengne...
2020. márc. 21. 14:07

Ma kénytelen voltam beülni az autóba és elmenni Pesti meg vissza, legalább a zárt autóban végre kimozdultam.

Szerintetek jó esetben meddig tart minden zárva??? Augusztus kB?

2020. márc. 21. 14:05

Ti hogy értelmezték ezt a "Maradj otthon!" felhívást? A bejárati ajtót se hagyhatom el?

Kérlek ne ítéljetek el, de ez hogy bezártak, nekem egyenlő a halálos ítélettel. Mivel dolgozni is itthonról kell, mert 1-2 óra alatt végzek azzal, amit itthonról kell megcsinálni, ráadásul mindent bezártak, ahova menni szoktam szabadidőmben(mozi, fürdő, 1-1 koncert) és egyedül élek, mert a családom messze innen, lassan becsavarodok, pedig még csak ez a 6.nap.

Egy elhagyott tópartra legalább le szabad menni vagy ki se léphetek, mert megbüntetnek?

Nem kicsit fog az öngyilkosságok száma nőni, de ne legyen igazam...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook