Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki, mit tud az egyházi sulikról? fórum

Ki, mit tud az egyházi sulikról? (tudásbázis kérdés)


16. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Sour)
2012. szept. 6. 14:56
Erről már nyílt 1-2 terjedelmes fórum, pro és kontra véleményekkel. Én csak annyit tennék hozzá, hogy ahány ház, annyi szokás :)
15. virus2008 (válaszként erre: 1. - Sour)
2012. szept. 6. 14:47

Nem vagyok szentéletü,de viszont úgy gondolom

jó az oktatás, és annak színvonala.

14. ea56324114 (válaszként erre: 13. - Bowie)
2012. szept. 6. 14:41
Nálunk kötelező mise sem volt.
13. bowie (válaszként erre: 11. - Sour)
2012. szept. 6. 14:40

Nálunk a suliban van egy plusz tantárgy: hittan.

És be vannak osztva az osztályok, havonta egy vasárnap mindig kell mennie egy osztálynak a templomba. Nekem ez nem tetszik egyedül, dehát nekem nem kell ott ülni.

Kötelező elvárás nincsen, csak annyi, mint a normál iskolákba. Szigor sem, viszont családiasabb a hangulat, hiszen a tanárok is ezelőtt normál sulikban tanítottak. Nálunk nem kerül plusz pénzbe, a kajadíj is ugyanannyi, mint az önkormányzati iskolákban.

Jah, nálunk megemlítették karácsony előtt, hogy mehetnénk a misére, de nem mentünk.:) Nem volt belőle semmi gond sem.

12. ea56324114 (válaszként erre: 11. - Sour)
2012. szept. 6. 14:39
Évente egy hittan könyvvel több (ha vesznek egyáltalán), és a kötelező hittan óra, ami hetente szerintem 1. Meg az áhitat (nálunk inkább csak illet megjelenni, de a városban másik iskolában kötelező). Valahol imádkoznak órák előtt meg után, valahol nem. A tanterv központilag szabályozott és minden iskolára érvényes.
11. sour (válaszként erre: 5. - Zakajeo)
2012. szept. 6. 14:29
Érdekelne, h egyáltalán miben különbözik a normál suliktól? Mik az elvárások, mennyibe kerül, meg vannak e kötelező elvárások, milyen szigor van...? Ilyenek..:)
2012. szept. 6. 14:28

Én jókat tudok mondani.

Mindehol vannk jó és kevésbé jó peagógusok.

Az sem mindegy hogy régi egyházi intézmény vagy táblacserés. Ami azt jelenti hogy 2 éve még önkormányzati volt de mivel nem tudta fenntarani átadta az egyháznak.

Ha egyáltalán nem gyakoroljátok és nem vagytok vallásos hívő emberek, a gyerek tesz majd fel kérdéseket és az lehet néha nehéz helyzetet teremt.

9. ea56324114 (válaszként erre: 8. - Sour)
2012. szept. 6. 14:26
Iskolája válogatja. Ahogy van jobb meg rosszabb önkorményhazi fenntartású iskola, úgy van egyháziból is több féle. Érdeklődj a lehetséges iskolák után, hogy milyen a képzés, mert az a lényeg.
8. sour (válaszként erre: 4. - Szélike)
2012. szept. 6. 14:23
Mi nem vagyunk nagyon vallásosak. A férjem egyáltalán. Gondolkodtam, h esetleg oda íratnám a fiamat jövőre, de olvastam elég sok negatív véleményt és már most cikiznek emiatt. De ez csak egy gondolat egyelőre, kíváncsiskodom, h mi a pozitív és negatív, melyikből van több...?
2012. szept. 6. 14:23

Én fiam odajár, oviba, refibe. Nagyon szeretjük. Nincsen semmi extra, nem vagyok hívő se, semmi. Annyi a különbség, hogy az oviban nálunk az óvónők tartanak naponta egy egy öt perces "áhítatot", ahol beszélgetnek arról, hogy mi a tisztelet, szeretet, barátság..stb...és a gyerekek is elmondják, hogy nekik mit jelentenek ezek a szavak. Na meg imádkoznak kaja előtt. Ennyi az egész. És az oviban az óvónéniknek úgy köszönnek, hogy áldásbékesség..de az utcán nem.:))

A sulisok ezt már lerövidítették ÁB-ra:))

A különbség annyi, hogy nálunk helyben vannak megoldva napközben a különböző szakkörök, edzések, így nem a szülőnek kell ovi, suli után ide oda húzgálni a gyereket.

6. ea56324114 (válaszként erre: 3. - Da33d8ee16)
2012. szept. 6. 14:22
Én jártam egyházi iskolába, de semmi ilyet nem tapasztaltam. Kötelező hittan volt (de a műveltség senkinek nem árt meg), egy héten egyszer áhitat, amin illett megjelenni, és ennyi.
2012. szept. 6. 14:22
Mire vagy kiváncsi,tavaly indult a városban két gyerekem járt oda mostanra már csak egy...jót és rosszat is tudok mondani:) estefelé majd addig ird meg konkrétan mi érdekel.
2012. szept. 6. 14:19
Mire vagy kíváncsi?
3. da33d8ee16 (válaszként erre: 1. - Sour)
2012. szept. 6. 14:18

Azt, hogy ha fizetnének, percdíjat, sem raknám oda a gyerekemet.


Álszent, alakoskodó társaságok, ahol az "elnyomás" ront a gyermekeken.

2012. szept. 6. 14:16
Anyukám ott dolgozik.. :)
1. sour
2012. szept. 6. 14:13
Ki, mit tud az egyházi sulikról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook