Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki mit tud a parodontózisról? fórum

Ki mit tud a parodontózisról? (tudásbázis kérdés)


14. Dócy (válaszként erre: 12. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 1. 18:56

Szia!


Nem válaszoltál a levelemre.Nem baj, megértem, ha nem akarod ragozni a bajaidat.Szeretnék tőled segítséget kérni.Megírnád mi a neve annak a C vitaminnak ami neked bevált?És hogy hol lehet beszerezni.

Üdv.Ildikó

13. Kriszti0711 (válaszként erre: 12. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 22. 11:46

A fogselyemmel nekem is voltak, vannak gondjaim. Nem is rajongok érte nagyon. De,használom:)

Szerintem, bármelyik nagy dózisú c-vitamin jó. Én most éppen 500 mg-osat használok, dmben vettem.

El kéne menned fogorvoshoz, mert a gyulladt, vérző íny jó táptalaj a baciknak, amiből a fogágybetegség kialakulhat. És nem kívánom senkinek, hogy azt élje át, amit én.

Megkérdezhetem , hogy hány éves vagy?

12. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 8. - Kriszti0711)
2009. okt. 22. 11:31

Igen tudom erre igyekszem figyelni! Evés után egy ideig nem mosok fogat és kerülöm a savasító ételeket italokat is. Étkezés után közvetlenül csak fogpiszkálót és fogselymet használok. Utóbbit nem mindig tudtam helyesen használni, volt hogy elfűrészeltem vele az ínyt mert fel-le helyett oldalirányba mozgattam.

Van egy nagyon jó fajta C vitamin régebben azt szedtem akkor rendben is voltam, de sajnos nehézkes beszerezni és az ára is csilalgászati úgyhogy most nem szedem. Pedig szerintem segítene

11. Kriszti0711 (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2009. okt. 22. 11:13

Hát, igen, tényleg rosszul hangzik. De, sajnos ez van.

Én már kezelés alatt állok, ami nem lesz valami rövid, a doki szerint felkészülhetek a több hónapon keresztüli kezelésre.

Köszönjük, reméljük tényleg sikerül megoldást találnunk!:)

2009. okt. 22. 11:09

Hú, lányok, ez nagyon rosszul hangzik.

A nagy dózisú C-vitamin biztos, hogy jó erre is, érdemes megpróbálni.


Elfelejtett jelszó, a Candida okozhat tápanyagfelszívódási zavarokat is, ilyen esetben hiába viszel be megfelelő mennyiségű és minőségű ételt, mert nem tud hasznosulni. Azért menjél el fogorvoshoz is!

Remélem, mihamarabb megoldást találtok.

9. Kriszti0711 (válaszként erre: 7. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 22. 10:56

Fogorvoshoz nem akarsz elmenni? Én is húztam a dolgot, de beláttam, hogy csak magammal cseszek ki. Pedig én nem láttam, hogy problémám van, csak egyik reggel úgy keltem, hogy fáj a fogam. A dokim rögtön adott beutalót a parodontológiára mikor meglátta a röntgenemet.

Én is csak felvágva tudom megenni az almát, vicces:) Pár éve még az üdítősüveg kupakját is a a fogammal tekertem le. Na, most próbálnék meg ilyet csinálni, lehet, hogy ki is köphetném a fogaimat.

8. Kriszti0711 (válaszként erre: 6. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 22. 10:52
Bocs, hogy ezt írom, de ez sem tesz túl jót. Igaz, ezzel a fogaidnak ártasz inkább, mint az ínyednek. Ha, közvetlenül evés után mosod, a fogzománcot ledörzsölöd a fogadról, ami nem éppen kellemes érzés és még szuvasodhat is. Én c-vitamint szedek, mert az jó az ínyre, de ezek szerint nekem nem volt elég.
2009. okt. 22. 10:25
Nekem elkezdett romlani alul ahol a fogak az ínnyel érintkeznek, ott már szürke egy csíkban. Legalább 3 fogam járt igy, ez szerintem visszafordíthatatlan szerintem betömni ilyen helyen nem lehet. Mosolyogni már egyáltalán nem merek, tegnap banánt ettem ami tudvalevőleg puha de még az is véres maradt miután beleharaptam! Almával, körtével már nem is próbálkozom.
6. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 5. - Kriszti0711)
2009. okt. 22. 10:21
Igen én is minden étkezés után mosom van hogy napi 7-szer is alaposan öblögetek mindenfélével, a fogkefém is kifertőtlenítettem mégsem lett jobb. Azt hallottam ásványi és nyomelemhiány okozhat ilyet, úgyhogy én most béres cseppet kezdtem szedni. Amugy is kellene ebben a hideg időben.
5. Kriszti0711 (válaszként erre: 3. - Dorka29)
2009. okt. 22. 10:18
Én használtam és használok mindenféle fogkrémet, a parodontaxtól kezdve a lacalutig és még sem segített sajnos egyik sem. Most járok a parodontológiára, ahol próbálják helyre hozni a fogaimat és a fogágyamat. Pedig, naponta 3x mosom a fogam és mégis idejutottam:(
4. Kriszti0711 (válaszként erre: 2. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 22. 10:15
Ez a fogágybetegség másképpen. Az ínyvérzés ami, Neked is van, abból alakulhat ki, sajnos, ha nem fordítasz rá kellő figyelmet.
2009. okt. 22. 10:14
Én is úgy tudom, hogy a fogínygyulladást hívják így. Mikor terhes voltam, sokat vérzett az ínyem, a fogorvos a Parodontax nevű fogkrémet ajánlotta. Elsőre borzasztó az íze, de megszokható, megszerethető, ezt használom már 2 éve.
2009. okt. 22. 10:08
Az nem a fogínygyulladás? Én ezzel nagyon sokat szenvedek mostanában nincs olyan nap, hogy ne vérezne a fogam, enni sem tudok tiszta vörös az ínyem és iszonyúan fáj. Parantax fogkrémet próbálom most ki rá, bár ha az ezüstkolloid nem segitett szerntem menthetetlen vagyok.
2009. okt. 22. 10:06
Ki mit tud a parodontózisról?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook