Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki milyen angol nyelvkönyvből tanul vagy tanít? fórum

Ki milyen angol nyelvkönyvből tanul vagy tanít? (beszélgetős fórum)


9. Fille (válaszként erre: 7. - Zumbagirl)
2011. szept. 10. 20:50
én általános iskolában az jfajta projectből tanultam, akkor szerettem, de nem láttam azóta se belőle, szóval nem tudom tanárként h milyen :S
8. Fille (válaszként erre: 4. - Zumbagirl)
2011. szept. 10. 20:49
nem fogom reklámozni, de nálam annyi a 90 perc Pesten, és nem a minőség miatt.
2011. szept. 10. 19:01
ja, amugy 11 eves gyerekekrol van szo!
2011. szept. 10. 19:00

bombocos, akkor Te biztos el tudod nekem mondani, hogy ha tok kezdo diakokkal vegig ertunk a Headway Beginner-en, akkor kezdjuk a Headway Elementary-t, vagy a Pre-Intermediate-t?



Az Elementary a nyelvtan elolrol kezdi, viszont lexikalisan ad csomo uj dolgot. Ezen gondolkodom!


Koszi

2011. szept. 10. 18:50
Tanárként mondom: Nekem bevált a Headway. Szeretem.
2011. szept. 10. 18:28

koszonom! en most kezdtem tanitani fel eve, hat rengeteg nyelvkonyv van, mind draga, de egyik sem tokeletes! A new English FIle nekem is tetszik, de alig par oldalas egy lecke, az keves, egyetertek.


Koszonom a valaszokat!


NEzem, Pesten eleg brutalok a nyelvorak dija! 45 perc 2500FT! WOW

2011. szept. 10. 17:47
A headway a legrosszab könyv, tanárként mondom. Persze van akinek bejöhet, és jól tud belőle tanulni, de ez a ritkább tapasztalat. Enterprise a gyrs felnőtt oktatáshoz jó. Nagyon alaposan tanít meg mindent, nem aprózza el. Szeretem még a New English file-t, bár nem eléggé gyakoroltat, nagy anyagok egy-egy fejezet, és alig áll pár oldalból, úgyhogy ahhoz sok mellékfeladatot kell csinálnom a diákjaimnak, de egybként is gyártom őket :) Nyelvtan gyakorláshoz leginkább az Enterprise Grammar része jó, vagy az English Grammar in Use több szintje. Szkincshez, szóbeli nyelvvizsgához az 1000 kérdés 1000 válasz a legjobb, persze megfelelő szinten. Meg rengeteg nyelvvizsgás érettségi könyvet használok, mikor már felkészíteni kell a diákot. Közben meg próbálok egy speckó könyvet összehozni saját feladatokból magyarázatokból szószedertekből, olvasmányokból. Kezdek rátalálni a saját tanítási stílusomra, ami kis formálással mindig jó az adott diáknak. Csak előbb fel kell mérni az igényt, tudást. Sok diákomat nem is kergetem bele drága könyvek vásárlásába.
2011. szept. 10. 17:40

én tanultam enterprise-ből, grammarway-ből, meg headway-ből....hát a legjobb az a headway volt...ott egyszerre gyakoroltuk be a szószedetet, meg a nyelvtant is :)

az enterprise-nak annyi előnye van csak hogy nagy szószedete van a könyv végén, bár huányzik a magyar meghatározása is a szavaknak :S a graamarway pedig a nyelvtant gyakoroltatja be nagyon...szerintem a legjobb választás a headway, annál jobb nincs szerintem :)

2011. szept. 10. 16:50

Most gondolok Headway vagy bármi hasonlóra...és mennyire elégedett vele!


Köszönöm

ZG

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook