Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 évesen angolt tanulni?! fórum

5 évesen angolt tanulni?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. nov. 9. 18:53
javítok : éri meg ----az utolsó mondat végén.
2009. nov. 9. 18:51

Üdv!

Pár hozzászólást olvastam.

Mindenkinek van saját véleménye,stratégiája,így nekem is.

A lányomat sima óvodába írattam,semmi "extra",normál foglalkozások , egy kis sport,azaz minden,ami egy ennyi idős csöppségnek szüksége van.

Majd jött az iskola,ahol szintén nem akartam semmi idegennyelv tanulást ,csak felső tagozatban:ötödikes korától.

Most 16 évesen angol és német középfokú ELTE nyelvi bizonyítvány van a kezében.

Továbbmegyek, az érettségit emelt szinten felsőfokú angol és német vizsgával fogja zárni.

Ezt,mint példát és szeretném megosztani ,és a gondolatmenetem végére annyit:

felesleges ideje korán elkezdeni,erőltetni más nyelvet.Csak a "kis-tanítónőnek" éi meg :-)

114. 2d5a00656a (válaszként erre: 111. - Cbae83ef4f)
2009. okt. 17. 15:49
A külföldi magyar gyerekek nem ez a kategória,és a kétanyanyelvű szülők se...Ott más a szitu.
113. egypt (válaszként erre: 111. - Cbae83ef4f)
2009. okt. 17. 12:58
Persze, erről volt már szó, hogy a két- vagy többnyelvűség teljesen más téma, nem erről szól ez a fórum.
112. spinneli (válaszként erre: 110. - 2d5a00656a)
2009. okt. 16. 23:09

ha te kizárólag ebben a formában tudod elképzelni az angol nyelv megszerettetését akkor persze.

de sztem lehet másképpen is.

kivéve ha véresen ragaszkodunk vmilyen beskatulyázott elvhez, és nem engedünk belőle, akkor semmiképpen.

111. cbae83ef4f (válaszként erre: 107. - Egypt)
2009. okt. 16. 23:02

Hello, én maximálisan a te álláspontoddal értek egyet.

Azonban Manilu - igaz, budapestinek van "bejegyezve" - minden bizonnyal Ausztráliában él. Ott valóban meg lehet tanulni két nyelven tökéletesen. Ezt senki nem vitatta.

De, könyörgöm(!!!), mi volt az alap kérdés?

Heti 1x45 perc angol verselgetés ovis korban segít-e megtanulni az angol nyelvet? Nem.

Ne keverjetek már ide bele minden mást!

Sógorom 20 éve kiment az USA-ba, van két lánya, 8 és 12 évesek, tökéletesen beszélnek magyarul és angolul. No question. Ahogy az orosz mondja:).

FT

110. 2d5a00656a (válaszként erre: 109. - Spinneli)
2009. okt. 16. 19:30
Igen,miért is ne?Amíg ez egy szórakozási forma és nem követelmény!Sokat nem tanul ill.nem behozhatatlant a kortársaival szemben,de tudni fogja az angolszász alap népdalok és műdalok csokrát,valamint az igen blődli angol gyermekvers csokrot:)Amely sokkal alámúlja az azonos magyar kiadásokat:)
2009. okt. 16. 14:08

miért ne?

a gyerkeke agya jóval fogékonyabb erre, a forma persze nem mindegy játékosan szórakoztatóan is lehet tanítani, tanulni, amellett, hogy jó kikapcsolódás, tanul is a gyerek úgy, hogy észre sem veszi.

108. egypt (válaszként erre: 101. - D781f12808)
2009. okt. 16. 13:46

Csalánlevélhez csatlakozom.

Mindenkinek más a véleménye a témában, te döntöd el, kivel értesz egyet.

Én bármiről legyen szó, inkább hiszek a témában jártas szakembereknek, akik ezzel foglakoznak nap mint nap, kutatásokat végeznek a témában, statisztikákat készítenek, stb...

A szakemberek nagy többsége ellenzi a korai nyelvoktatást és a korai fejlesztést. Egyébként ezeknek a módszereknek (pl. Doman módszer) az alapja a behaviorizmus, ami egy réges-régen túlhaladott és elavult módszer. A domanos gyerekeknél sorra jelentkeznek iskolás korukban a negatívumok, és "okosság" tekintetében a társaik hamar utolérték őket.

A játékos angoltól semmi baja nem lesz a gyerekednek, de túl sok előnnyel sem jár. De ha szereti, akkor csinálja, de ennyi bőven elég, majd ha iskolás lesz, akkor megtanulja.

107. egypt (válaszként erre: 106. - Manilu)
2009. okt. 16. 13:38

Nem azért, de mit ért ehhez egy doktornő??? Talán van valami nyelvész vagy pszichológus végzettsége?

Ez olyan, mintha én nyelvtanárként beledumálnék abba, hogy milyen gyógyszereket írjon fel az orvos.

106. Manilu
2009. okt. 16. 10:32
Kisfiam 2 éves lesz,angol bölcsibe jár,és észrevétlenül ragad rá az angol.Sokmindent angolul mond csak,van amit csak magyarul.Otthon csak magyarul beszélünk vele.A doktornőnk szerint semmi hátránya nem lesz ebből,ugyanúgy tudni fogja a magyar nyelvet is,mivel ilyen korán kezdett angol nyelvű közösségbe járni,és nagyon fogékonyak még mindenre.Mire iskolába megy két nyelven fog beszélni,a nyelvtani részeket majd megtanulja az iskolában.Itt ausztrál anyanyelvű dadák vannak,de van magyar anyanyelvű gondozó is. velük.
105. a74de3d08a (válaszként erre: 101. - D781f12808)
2009. okt. 16. 10:12
nem kell, előbb az anyanyelvét tanulja meg rendesen.
104. 2d5a00656a (válaszként erre: 101. - D781f12808)
2009. okt. 16. 10:00

Igen,én is erre válaszoltam,amit feltettél,hogy kell-e,és a válaszom az volt hogy szerintem nem kell!Ebből alakult ki a vita,mert mások szerint akár több nyelvet is kell,de lagalább egyet,én mint pedagógus ezzel mélyen nem értek egyet.De most itt az előbb megkérdeztem a nyelves kollégákat mi a véleményük,és ők is azt mondják hogy felesleges,mert aki nem tanul 8 éves koráig/akkor kezdenek a gyerekek alsóban nyelvet felvenni komolyabban/az egy-két hónap alatt behozza azt aki már"évek óta"nyelvet tanul.

Persze hogy semmi baja nem lesz a gyereknek,ha nyelvórája is van az oviban,bár abban igazad van hogy sok ovónéni eléggé érdekesen beszéli a nyelvet:)akkor talán jobb nem elsajátítani a rosszat..

De ha szereti a gyerek a daltanulást a versikéket,nem árt.

Itt most nem is erről szólt a fáma,hanem hogy elméletben ez mennyire jó egy ovisnak ,ha szervezett foglalkozásokon belül előrehozzák a tanulmányit.

Mindig voltak,és lesznek törtető szülők akik az oktatás előrehozásásval előnyt gondolnak kovácsolni a gyerekeik számára,mintegy megelőzve a többi korosztályos gyereket.Van akinek bejön,van aki tönkreteszi vele a saját gyerekét,a gond csak az,hogy ez általában kamaszkorban jön elő jóval később..De én nem akarom már ezt tovább ragozni,mindenki azt tesz amit jónak gondol,és természetesen normális keetek között nem árthat a különóra,csak amikor halmozzák...

A te gyerekednek az a heti egy angol tutira nem árt meg/de azért egy órába hallgass bele,hogy nehogy rossz kiejtésű embertől hallja az első angol szavakat,mert azt utána nagyon nehéz korroigálni/

103. a74de3d08a (válaszként erre: 2. - 2d5a00656a)
2009. okt. 16. 09:51
én is egyetértek teljesen.
102. d781f12808 (válaszként erre: 61. - 2d5a00656a)
2009. okt. 16. 08:36

Az a baj, hogy manapság már az oviban vannak elvárások!

Miért? Azért, hogy szegény gyerek ne rontsa az ovi hírnevét!

101. d781f12808 (válaszként erre: 28. - 2d5a00656a)
2009. okt. 16. 08:30

Kicsit elmentetek a kérdésem tartalmával!

És vita lett belőle!

Én nem zsenit akarok a lányomból csak arra voltam kíváncsi, hogy kell-e egy ilyen idős gyereknek nyelvet tanulnia! Ha kell akkor elég-e a heti 1 óra!

Akinek van gyereke az tudja, hogy könnyebb manapság a gyereknek idegen nyelvet tanulnia mint a saját magyar anyanyelvét!

Nagyon sokszor az óvónők is helytelenül beszélnek és ha netalán valaki kijavítja őket meg vannak sértődve!!!!

100. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 28. - 2d5a00656a)
2009. okt. 16. 07:08

Én mellesleg örültem volna ha a szüleim kicsitteljesítménycentrikusabbak lettek volna!

Most nem lennék városgondozásban huszon akárhány éve úgy hogy ráadásul csak a 8 osztályom van meg 40 éves fejjel.Így mint városgondozó nyáron a 40 fokba ültethetem a virágokat a város utcáin, szedhetem a szeetet, és söpörhetem a havat télen.Tudod, ez sajnos a szüleim hibája is meg magamé és.De biztos vagyok abban ha annak idején jobban odafigyeltek vona, és esetleg nem hagytak volna veszni, akkor most lenne valami szakmám, és nem éhbérért dolgozniék a hóba fagyba.

Nekem van két gyerekem, és megfiogadtam mikor iskolásak lettek hogy bizony minél korábban kezdjenek el tanulni.


Pl ovodában angolul, meg iskolában ha lehetőség van rá, akár emelt szinten.Nem bántam meg,csak pozitív tapasztalatom van, és az angol mellett ugyanúgy megy neki a magyar yelv tanuása is, és nem megy egyik a másik rovására.


Szerintem mindenki maga dönti el hogy mikor indítja el a gyerekét a nyelvtanulás útján.De aki úgy dönt hogy minél korábban, azt csak biztatni tudom.És szerintem egy szülő legyen csak teljesítmény orientált. mert a gyerek később fogja kamatoztatni azt amit akkor megszokott, elvártak tőle stb...

2009. okt. 15. 23:56
Én oviban kezdtem angolt tanulni, hát eddig még nem haltam bele, sőt! ;)
98. egypt (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2009. okt. 15. 23:09
Ebből annyi igaz, hogy az artikulációs bázis kb. 12 éves korig lezárul. Nyelvészek vitatkoznak, hogy ez a kor 3, 6 év vagy több, de valószínűleg elég fiatal korban, és ezután már nem képesek minden hang képzését elsajátítani. Viszont ez nem is fontos, mármint a tökéletes kiejtés, csak annyira, hogy ne zavarja a megértést. És a tökéletes kiejtést csak egy szépen beszélő anyanyelvű illetőtől sajátíthatja el a gyerek.
97. egypt (válaszként erre: 48. - Simple)
2009. okt. 15. 23:04
Ha valaki nem akar mindent idő előtt rájuk erőltetni, és hagyja, hogy a saját kíváncsiságuk szerint fedezzék fel a világot, az alábecsüli őket szerinted...
96. egypt (válaszként erre: 40. - Simple)
2009. okt. 15. 23:02
Én meg öt évesen, és?
95. egypt (válaszként erre: 37. - 57aa4ea1e8)
2009. okt. 15. 23:02
Nekem a magyar az anyanyelvem. Én magyarul gondolkodom, hiába tudok nagyon jól angolul-németül, az én kiejtésem magyaros, hibázok néha nyelvtanban, magyaros struktúrákat használok, nem stb... Nem tudom azokat a dolgokat, amit egy anyanyelvű, én az iskolai angolt-németet beszélem csak. kezdjük ott, hogy fogalmam sincs a dajkanyelvről, aminek minden nyelvben fontos szerepe van, és először ezzel ismerkedik meg minden gyerek. Ég és föld a különbség!
94. mmacus
2009. okt. 15. 21:20

Az én fiam 5 évesen kezdett német nyelvet tanulni az oviban. Elsőtől ugyanezt folytatta az iskolában. Kilenc évesen ő kérte, hogy angolt is szeretne, akkor elkezdtem hordani egy nagyon kedves, fiatal tanárnőhöz, otthonra, hetente egyszer. Soha, semmire nem erőltettük. Nagyon jó érzéke volt hozzá. 14 évesen először az angol középfokú nyelvvizsgája lett meg, (amit CSAK különórán tanult addig, iskolában soha) fél év múlva egyszerre a német középfokú és a német nemzetközi. (Ezt a nyelvet pedig csak az iskolában tanulta, különórán soha) Nem lett depressziós, koravén stb. Eszes, könnyen tanuló, van érzéke hozzá, ennyi. Most utolsó éves az egyetemen, most éppen oroszul tanul mellette, csak jelenleg első a diploma, arra kell az időt és energiát fordítani. De biztosan lesz még jó pár -ha nem is nyelvvizsgája- de nyelvismerete.


Másik gyermekem viszont, aki minden lehetőséget ugyanígy megkapott volna, küzd az egy nyelvvel is, nyelvvizsgája eddig csak sikertelen van, pedig ő is mindjárt diplomaközelben van, amihez kellene, hogy meglegyen. Eszes, ügyes ő is, de nyelvérzéke nincs, neki csak szenvedés az, ami a testvérének kisujjából kirázva megvolt.


Ezek után azt mondom, nem lehet egyértelmű tanácsot adni, melyik gyerek hány éves kortól tanuljon nyelvet, gyereke válogatja.

2009. okt. 15. 20:11
Jó zsibbadást:)Még véletlenül se gondolkodjatok el rajta:)
92. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 91. - Simple)
2009. okt. 15. 20:07
Dettó. :)
91. simple (válaszként erre: 90. - 57aa4ea1e8)
2009. okt. 15. 20:06
Én megyek, zsibbadok, már nem bírom. Szia! :)
90. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 89. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 20:04
De ITT nem erről van szó! Ennyi.
89. 2d5a00656a (válaszként erre: 83. - 57aa4ea1e8)
2009. okt. 15. 20:02

Nem tényleg nem erőltetik rá,eleinte,csak majd ha komolyodik a dolog.

Eleinte minden oktatás játékos formában zajlik,egy év mire a konkrét oktatási anyag előkerül.De akkor már ha nyelv akkor nyelvtan ,ha pl. zongora akkor szolfézs...az márnem annyira vicces,de még mindig csak 6 évesek vagyunk,ha abbahgyja kudarc élmény,ha folytatja leterheltség..és még mindig pici...A kezdés időpontja determinálja a folyamatot.

De tényleg hagyjuk...Minek beszéljünk arról,hogy majd 12 évesen beleun az egészbe és kiég???Olyan messzi még ,nem??

Tényleg hagyjuk.

88. ffa1d14645 (válaszként erre: 87. - Ffa1d14645)
2009. okt. 15. 20:01
mert azért ne feledjük el ez az utolsó ugymond felhőtlen gyermek éve------
87. ffa1d14645 (válaszként erre: 1. - D781f12808)
2009. okt. 15. 19:59

a mi lányunk ios 5 éves és tanul angolt az oviban,ha a logopédus úgy találta hogy szépen érthetően tud magyarul is akkor nincs akadájajövő ilyenkor már valószínűleg pirospontokért megy majd az angol..hagy okosodjanak!!persze nem kell erőltetni csak is akkor járjon ha tetszik neki és élvezimcsak azért mert a szülő úgy akarja azért semmiképp!hisz egy 5 éves gyereket nem kell rögtön zseniképzőbe íratni,és eldönteni hova járjon majd...ha te úgy látod hogy neki az jó!


semmiképp ne tanítsd otthon nekünk el is mondta a fejlesztő angol tanár...ők másképp tanulják még a saját kis módjukon,ne keverd bele azt amit akarsz...elég az ott neki

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook