Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki ismeri a Weight Watchers "diétát"? Tapasztalatok? fórum

Ki ismeri a Weight Watchers "diétát"? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. gubaa (válaszként erre: 59. - Wanda2)
2009. aug. 16. 17:40

Szia.

Egyél bátran gyümölcsöt. A naplómban megtalálod a pontozást, mert van olyan gyümölcs amire pont jár.

A napi zöldség-gyümölcs aránya öt a háromhoz. (5:3)

Ergó több zöldség mint gyümölcs, a gyümölcscukor miatt.

Recepteket is találsz nálam.

Ami a grillezést illeti, igazad van, csak a halat és az olajat pontozd be, úgy ahogy írtad.

Sok sikert, fogj neki, mert hatásos, és sikerülni fog.

Az egyetlen dolog amire szükség van, az a kitartás :)

Kérdezz bátran, bármikor.

59. wanda2 (válaszként erre: 58. - Gubaa)
2009. aug. 16. 16:42

De jó!!!


Szóval én az európai WW-t szeretném követni.


Azt szeretném kérdezni, hogyha grillezek halat gombával és hagymával, mellé cukkini és répa, akkor a halat és olajat lepontozom (attól függően, hogy mennyit használtam) és azzal osztom, amennyit én ettem belőle?


Te ettél gyümölcsöt a diétád alatt? Mert én már elég régóta (kmmm) 90 naposozok (sikertelenül) és a délelőtti gyümölcsöt nagyon megszoktam. Ebből a reggeli gyümöcsözést szívesen megtartanám. Természetesen ésszerű mennyiségben enném, de akkor ezért abszolút ne számoljak pontot?


Nem tudsz véletlenül olyan könyvet, ahol WW recepteket találok? Hallottam az Egye magát karcsúra című könyvről, de nem lehet egyik nagyobb könyvesboltban sem kapni.

58. gubaa (válaszként erre: 57. - Wanda2)
2009. aug. 16. 09:21

Szia.

Kérdezz, szívesen segítek, ha tudok.

57. wanda2
2009. aug. 16. 07:56
Gubaa nekem is nagyon tetszik a számolási módszered. Őszintén megmondom, hogy engem a diéták során nagyon aggasztott az, hogy hogyan fogom megtartani,amiért megküzdöttem. Gubaa ha még itt vagy, majd kérdezhetnék tőled egy-két dolgot a WW-vel kapcsolatban?
56. eddit (válaszként erre: 54. - Oli420)
2009. aug. 2. 21:09
Köszönöm szépen a segítségedet( és persze a többiekét is), minden tapasztalatot szívesen olvasok.
55. oli420 (válaszként erre: 52. - Nattine)
2009. aug. 2. 01:45

Kiegesziteskent az elöbbiekhez:en hetenkent ketszer tesztat eszem ebedre,mert ez is belefer es nem is akarhogyan!Komplet lisztböl tojas nelküli tesztabol 3 pontert annyt eszem,amennyi jol esik!!Ha gombaval,vagy mas 0 pontos zöldseggel fogyasztom,akkor csak a zoldseg parolasahoz hasznalt zsiradek ponterteket adom hozza a tesztaehoz,azaz a 3 ponthoz.Ha feherlsztböl van a teszta,akkor 4 pont az ara;

Parolt,vizben fött,vagy hejaban fött krumplibol pedig 2 pontert ehetsz jollakasig.Persze ha eszel hozza valamit,-vajat,hust,stb.anak a ponterteket hozzaadod a krumpli 2 pontjahoz.-Vegül csak annyit,nem akarok vitatkozni senkivel,mindenki ugy dietazik ahogy akar,csakszeretnem,ha tudnatok,hogy mi itt igy fogyunk.

54. oli420 (válaszként erre: 52. - Nattine)
2009. aug. 2. 01:28
Kedves Forumozok!AZ en gepemen nincsenek ekezetes maganhangzok,igy rosszabb olvasni,de ez van!Franciaorszagban elek,es itt a WW dieta nagyon nepszerü,magam is csinalom,es eredmenyesen;Biztosan tudom,hogy teljesen szabadon osztod be magadnak a napi pontjaidat,azt eszel amit akarsz,csak ne lepd tul a pontszamodat!Szölö,banan es cseresznye kivetelevel minden gyümölcs 0 pontos,akkor es annyit eszel amikor es amennyi jol esik!Ugyanez vonatkozik a legtöbb zöldsegfelere is.Tulajdonkeppen nincs tiltott kaja,ami a pontjaidba belefer,mindent ehetsz!!!A zsiradek se nagy problema,a csökkentett zsirtartalmu növenyi eredetü margarinok pontszama alacsony.Pl.a 40 %-os napraforgo margarinbol 2 kiskanal csak 1 pont,a 25%-os pedig 2 kiskanal csak 0,5 pont.
53. gubaa (válaszként erre: 52. - Nattine)
2009. júl. 29. 16:32
az 5 paradicsomot és a 3 almát csak példának írtam, a lényeg az öt-hármas arányon van.
52. Nattine (válaszként erre: 51. - Gubaa)
2009. júl. 29. 15:05

Hát, az nem fenyeget, hogy zsírmentesen csináljam a diétát, igaz, hogy leginkább olívaolajat használok, de a vajat is nagyon szeretem :(

5 paradicsom, 3 alma - ez igazán kevésnek tűnik egy napra zöldség / gyümölcs téren. Ennél én többet szoktam általában enni, főleg, ha valami zöldséges az ebéd is.

Folyadék 3-4 liter, pláne ebben a hőségben :).

51. gubaa (válaszként erre: 48. - Nattine)
2009. júl. 29. 09:58

Ehetsz gymölcsöt.

5:3 az arány, azaz egy nap 5 rész zöldség, és 3 rész gyümölcs.

Egy példa: 5 paradicsom-3 alma

Minimum egy teáskanálnyi zsír a napi adag.

Nem szabad teljesen zsírmentesen ezt a diétát csinálni.

Folyadékbevitel napi másfél, de legjobb a 2 liter.

Ès minden nap kálcium tartalmú ételek.

50. gubaa (válaszként erre: 46. - Eddit)
2009. júl. 29. 09:54

Lefogytam vele 12 kg-t, és fél éve tartom.

Igaz, odafigyelek mit és mennyit eszem.

De müködik.

49. Nattine (válaszként erre: 46. - Eddit)
2009. júl. 29. 07:05
Hogy érted, hogy megtalálja valaki a hiteles európait? Gubaa az európait csinálja, az ő naplójában lévő pontokat nyugodtan veheted alapul, meg azt hiszem, a napi pontszámítás is benne van, ill. az is jó, amit itt oli420 feltett. Az európaiban nem -tól -ig vannak a napi pontok, hanem egy konkrét pontnyit ehetsz egy nap.
48. Nattine (válaszként erre: 47. - Gubaa)
2009. júl. 29. 07:03
Ez a hír elég rosszul érint, mostanában gyümölcsöt eszem uzsonnára, néha elég sokat. Vissza kéne fognom magam kicsit, úgy látszik :)
47. gubaa (válaszként erre: 45. - Nattine)
2009. júl. 28. 22:41

Igen, ott hallottam én is, miután egyik nap valami 2 kiló görögdinnyét magambatömtem...

Rossz lett a lelkiismeretem, s megkérdeztem a vezetöt.

Akkor mondta. A gyümölcscukor miatt.

Ezért javítottam ki a naplómban, bár furcsállom, mert én már egy éve ezt csinálom, s eddig sosem pontoztam a nulla pontos gyümölcsöket.

Igaz, ez egy másik vezetö már, a régi elment, és ez a nö kicsit fura...

De majd utánanézek máshol is.

46. eddit
2009. júl. 28. 22:34
Ha valaki megtalálja a hiteles európait, megtenné, hogy értesít?
45. Nattine (válaszként erre: 43. - Gubaa)
2009. júl. 28. 22:29

Szia!

Azért azt vedd figyelembe, hogy az amerikai szerint kicsit mások az ételek pontjai is. Hogy csak a gyümölcsöket említsem... Szóval, az amerikai 24 pont nem ugyanaz, mint az európai :))


De ha már a gyümölcsöknél tartunk: olvastam a naplódban, hogy a zöldségnél, gyümölcsnél napi 50 dkg fölött már számolni kell. Ezt a német honlapon sehol nem láttam. Ezt a gyűlésen mondták? És ha igen, hány ponttal kell számolni őket? Most vettem egy német szakácskönyvet is, ott is úgy írja, hogy zöldség, gyümölcs 0 pont. Nem írja, hogy napi 50 dkg lenne a limit.

44. 97e35043a4 (válaszként erre: 42. - Oli420)
2009. júl. 28. 07:17

Nagyon ötletes ez a számolás... :))))

Így mindjárt egy kicsit kevesebb pontra jövök ki... :(((

43. gubaa (válaszként erre: 42. - Oli420)
2009. júl. 27. 23:57

Sziasztok.


èn is az európai ww-t ismerem, és szeretem.

Ha az amerikait nézem, mivel jóval 68 kg alatt vagyok a pontjaim 18-25 között lennének.

A német változat szerint, ha napi 19-et eszem, fogyok.

Miután elértem a kívánt súlyom, 6 hetes megfigyelés alapján 24 lett a napi pontom. Ennyivel tartom a súlyom.

Az amerikai szerint 24-el fogynék...

Kipróbáltam.

24-el tartom a súlyom. E fölött hízok.


Magyarán, nekem az európai módszer a testhezállóbb.

42. oli420 (válaszként erre: 20. - Sziszikeccs)
2009. júl. 27. 23:42

Ha megengeditek,kicsit pontositanam a napi "ehetö" pontok kiszamitasat.6 kerdesre kell valaszolni:

1.Ha nö vagy:7pont

Ferfi:15 pont

2.Eletkor:

18-20 ev 5 pont

21-35 ev 4 pont

36-50 ev 3 pont

51-65 ev 2 pont

65 felett 1pont

3.testsuly

a tizkilok adjak a pontszamot,pl 79 kilo 7 pont,

95 kilo 9 pont,110 kilo 11 pont,stb.

4.Magassag/

1,60 alatt 1 pont

1,60 felett 2 pont

5.Foglalkozas:

ülö:O pont

fele üles,fele mozgas:2 pont

Allo munka:4 pont

fizikai:6 pont

minden kerdesnel keresd meg a rad vonatkozo pontokat,add össze öket,es megkapod a napi "ehetö" pontszamodat.

41. eddit (válaszként erre: 40. - Sziszikeccs)
2009. júl. 22. 09:59
tervezem már én is egy ideje, hogy esténként nem ártana....
2009. júl. 22. 09:57

Jaja ez ismerős:)

De én most készülök rápattanni a bicajra:)

39. eddit (válaszként erre: 38. - Sziszikeccs)
2009. júl. 22. 09:54
velem az a baj, hogy türelmetlen vagyok....nem adom fel, csak ritkázom pl. a tornákat ha nincs hamar vmi eredmény....:P
2009. júl. 22. 09:43
Hát én is kb még 5-6 kilónak örülnék, de már 4-el is meglennék elégedve:D
37. eddit (válaszként erre: 36. - Sziszikeccs)
2009. júl. 22. 09:36
6-ot mindenképp, de 10 se lenne baj:)
2009. júl. 22. 09:28

Hát nem a faszit kell nézni:) Szerintem nézd meg, tényleg nagyon jó.

Én eddig 40 percet tekertem naponta, de most 2*40-et akarok. Az időmből kitelik, csak ne lennék lusta:D

Egyébként hány kilót akarsz fogyni?

35. eddit (válaszként erre: 34. - Eddit)
2009. júl. 22. 09:17
lehet, azért nem tornázok rá, mert iszonyat ronda..még nézni is rossz:DDDDDDDD
34. eddit (válaszként erre: 33. - Sziszikeccs)
2009. júl. 22. 09:15
ezt a Tae Bo-t már másoktól is hallottam hogy jó....nem tudom..le kellene tölteni???:)))
2009. júl. 22. 09:12

Hát nálam a sport a mumus:D A szobabiciklizést bírom a legjobban (mert közbe tudok olvasni, és így elmegy az idő). A másik amit régebben csináltam, és tényleg sokat segített a fogyásban az Billy Blanks Tae bo-ja. Sokan Rékáznak, nekem az nem jön be, pedig tényleg jó, de nem vagyok vele kitartó.

Ma arra gondoltam, hogy előveszem az ugrálókötelet is, az is egyfajta mozgás:)

32. eddit (válaszként erre: 31. - Sziszikeccs)
2009. júl. 22. 09:01
Tényleg jól hangzik. Még nem mélyedtem annyira bele, de átnézem alaposan és el fogom kezdeni....te mit sportolsz mellette?
2009. júl. 22. 09:00
Én azt eszek ami éppen van és próbálom bepontozni. Nincs megszabva hogy mikor, mit egyél és hányszor. Ez a jó benne:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook