Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogyan őrzi meg kinézetét a terhesség alatt? fórum

Ki hogyan őrzi meg kinézetét a terhesség alatt? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 2. 16:19

Sziasztok!

Szerintem az a fontos hogy mit eszel, nem hogy mennyit. Én a terhességem elején viszonylag sokat híztam - a 20. hétre 6 kilót - úgyhogy azt monda a dokim, egyek sószegényen, nagyon sok zöldség, husi, tejtermék, gyümölcs, meg szénhidrátból is a lassan felszívódót. Korpás kenyér, cukor helyett meg nyírfacukor. Azóta hogy ezt betartom egy kilót sem híztam (24. héten vagyok), a hasam meg a baba szépen nő, viszont a hájam mintha kevesebb lenne. :) Meg fittebb is vagyok. és így nyugodtan lehet naponta 5-ször enni, vagyis szinte folyamatosan:))

14. sas02
2010. máj. 14. 22:59
Szerintem a "jó kinézet" alkati dolog is.Kire hogy hat a terhesség.Én 10 kilót híztam összesen de azt is csak az utolsó pár hónapban.Nem tornáztam.De mikor megszültem 12kg ment le.Hogy hogy azt nem tudom.
13. sas02 (válaszként erre: 5. - Avatar Jazmin)
2010. máj. 14. 22:56
Sziasztok!Nekem esténként égett a gyomrom amikor lefeküdtem és rájöttem ha magasan van a buksim elmúlik.
2010. máj. 13. 10:55
szerintem a 12. hetes vizsgálatok előtt nem is lehet menni, tudod, az első három hónap a legveszélyesebb. Addig is sétálj:-)
11. Avatar Jazmin (válaszként erre: 10. - 65b49ebbf3)
2010. máj. 13. 10:51
en is ugy gondoltam, hogy korai lenne meg a terhes torna, hisz meg nem is latszik ;-)
10. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 9. - Avatar Jazmin)
2010. máj. 13. 10:45
Gratulálok a pocaklakóhoz:-) Én a 12. hét után kértem beutalót a nőgyógyászomtól, nálunk a kórházban van heti 2x kb. 30 perc, ingyenes, gyógytornász tartja. Ha nem tudok menni akkor igyekszem otthon dvd-re tornázni.
9. Avatar Jazmin (válaszként erre: 7. - 65b49ebbf3)
2010. máj. 13. 10:38
miota jarsz kismama tornanra, ill.oda hany honapos kortol lehet jelentkezni?
8. Avatar Jazmin (válaszként erre: 6. - Doresz88)
2010. máj. 13. 10:37
a masodik honapban vagyok, de nyomoregest mar masoktol is hallottam
2010. máj. 13. 10:31

sziasztok

én kismama tornára járok, sétálok, illetve odafigyelek az étkezésre (már amikor összejön). Nemrég voltam fodrásznál, és elkezdtem kenegetni magam zuhanyzás után.

Avatar nekem is az elején volt gyomorégésem, a Dr. Stomi jött be rá.

2010. máj. 13. 10:28

Hányadik hónapban vagy? Első baby? Amúgy gartula a babaváráshoz! :)

Nekem a gyomorégés az akkor jelentkezett, amikor már nagy volt a hasam, és nyomta a gyomrom a gyerkőc. De én aztán nem voltam éhes tőle, hanem fájt szabályosan. Nekem a rennie segített. De az az utolsó 1-1,5 hónap volt. Szerintem nem igazán fordulhatna elő gyomorégés nagyon korán. De persze nem vok doki, nem tudom... :)

5. Avatar Jazmin (válaszként erre: 4. - Doresz88)
2010. máj. 13. 10:02
valahol azt olvastam, hogy tulajdonkeppen nem is vagyok ehes, csak a gyomoreges miatt erzem ugy. Azt is ajanlottak, hogy reggelente(meg ugy a nap minden szakaban), legyen nalam keksz, amit ragcsalhatnek. Azota mindig ragom a kekszet, csak egy baj van vele, az hogy mindig is utaltam a kekszet.
4. doresz88 (válaszként erre: 3. - Avatar Jazmin)
2010. máj. 13. 09:58

Én 6 hónapig hánytam, egy nap 3x-4x is, a zsömle, meg a joghurt se maradt meg bennem, ezért tornázni se tudtam, utána meg már nagyon nehéz volt elkezdeni. 6 kilót fogytam is ezekkel a hányásokkal.

De ha megint terhes lennék, és nem lennék rosszul, tuti odafigyelnék a kajákra! Hát ha már ilyen korán éhes vagy, kezd valami gyümölccsel, vagy joghurttal, vagy hasonlóval. A nehezebb kaját azt későbbre tartoganám. Nekem a dokim azt mondta anno, hogy sok fehérjét kellene ennem, mert vékonyka a baba (a sok hányás eredménye) és attól izmosodni fog, én meg nem hízok...

3. Avatar Jazmin (válaszként erre: 2. - Doresz88)
2010. máj. 13. 09:51
en nem hanyok egyaltalan, de annal ehesebb vagyok es ez ejjel nappal elojon. Kepzeld arra ebredek, hogy reggel ehes vagyok. Azelott alig 11-12 fele reggeliztem.
2010. máj. 13. 09:48

Hát ha végighányod a terhességet, tuti nem hízol el:)


Amúgy kismama tornával, ami nem árt a babának, és megfelelő táplálkozással, nem engedve a kívánalmaknak, meg afalási rohamoknak! Szerintem ennyi bőven elég, és a baba is jól fejlődik...

2010. máj. 13. 09:44
Csajok ki hogyan orzi meg noisseget, fittseget, divatossagat amig kismama?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook