Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki hogy bírja ezt a bezártságot? fórum

Ki hogy bírja ezt a bezártságot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
44. unom (válaszként erre: 43. - Unom)
2021. márc. 23. 13:09
Bocs, Online természetesen.
43. unom (válaszként erre: 40. - C5c9c868cd)
2021. márc. 23. 12:44

Ráadásul az Only oktatás minősége nálunk finoman szólva is sz.ar.

Hiába ötös a szakmai tárgyakból, a tudása sehol nincs.

Kénytelen különórákat venni, természetesen online azt is.

2021. márc. 23. 12:37
Jót nevettem az előbb, a férjem eladja a motort, aki megakarja venni, ismerős rendőr, mondja jön megnézni, rendőr autóval, mert szolgálatban van, beszélgetünk 3-an szomszédasszonyok, kanyarodik az autó a sarkon, mindenki hátra lépett egyet, hogy meglegyen a távolság, mondom nyugi hozzánk megy,jót nevettünk rajta, de a reflex már belénk égett.
41. vivo44 (válaszként erre: 40. - C5c9c868cd)
2021. márc. 23. 12:35

Igaz is lehetne, de legalább nem mondja majd a gyermek felnőtten, hogy anya-apa sosem volt itthon, sosem volt együtt a család....

Meg lehet közelíteni minden problémát ezer féle képpen, akár úgy is, hogy a pozitívumokat keressük a rosszban.

(hozzáteszem, hogy alig várom, hogy menjenek iskolába, oviba!)

2021. márc. 23. 12:27
Az is sokat számít, hogy vannak-e gyerekek, és mekkorák. Iskolás korú gyerekkel sokkal nehezebben bírható.
2021. márc. 23. 12:26

ÉN viszonylag jól. A programok hiányoznak, mennék már étterembe, moziba, wellnessezni, stb. Meg utaznék külföldre. De oda tervezem így is. Meglátjuk.


Ellenben a gyerekem tavaly március 13.-a óta egy napot sem volt iskolában. Na ő most már nagyon rosszul viseli ezt az egész szart ami van.

2021. márc. 23. 12:18
Én társasházban élem az év nagy részét, a másikat kertes házban. Semmi bezártság érzésem nincs, megyek ahová akarok a szabályokat betartva. Nekem a bajom a maszkkal van, na azt már unom és szarul viselem:)
37. vivo44 (válaszként erre: 35. - Borian)
2021. márc. 23. 12:12

Értem.

Én a címre válaszoltam, ami a bezártságra vonatkozik és nem a lelki hatásokra, impulzusokra.

Egy nagyon vidéki emberkét 2018-ban sem érte több impulzus, inger, mint 2021-ben.

Kutatóként ez neked jobban kellene tudnod, hogy a doborzati tényezők is befolyásolják az impulust, de továbbra sem ez volt a kérdés.

2021. márc. 23. 12:12

Most hogy h.o-ra vagyok kényszerülve, nem zavar. Ahova akartam, eddig is elmentem, nem érzek bezártságot, mozi szinház annyira nem hiányzik. Ami ténylegesen hiányzott, egy cipzárjavító kisiparos, de szerencsére ügyes ffiak kisegitettek.


Talán jobb is, hogy nem kell annyi emberrel beszélgetni. Boldogan elvagyunk otthon fiammal - ő szintén h.o-zik - és a macskával. Csak ezért nem irom, hogy bárcsak örökké tartana, mert itt megköveznek, de ezzel a formátummal kiegyeznék nyugdijig.

35. Borian (válaszként erre: 34. - Vivo44)
2021. márc. 23. 12:03

Kinek mi a bezártság-kizártság.


Mi is kertes házban lakunk, kertvárosban, tehát ki tudunk menni, de attól még hiányoznak az impulzusok és az emberi kapcsolatok.


Ettől még megértem és betartom a szabályokat, ezért is úsztuk meg eddig, bár ez szerencse kérdése is olykor.


kolléganőm esetén csak pislogtam, amikor koronás lett, és mesélte, hogy nem csoda, mert a baráti körben már több eset is van... mi a barátoktól biztos nem kapunk mást, csak számítógépes vírust


másik kollégámnak viszont a gyereke vitte haza az oviból, azt sajnos nem lehet kivédeni, pláne, hogy gyerekeket nem tesztelnek

34. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 11:57

Ha jobban belegondolunk, akkor vidéki viszonylatban nincsen bezártság.

Mehetsz ahová eddig is, találkozhatsz bárkivel.

Sajnos a nagyobb városban élők, mondhatni minden bántás nélkül!, a panel-lakók most megsínylik ezeket a szabályozásokat, de egyet nem lenne szabad elfelejteni! Hogy a szabályozások nem ellenünk vannak, hanem értünk.

Nagyon hiányzik a régi élet, azonban ahány ember, annyi féle. Kinek ez, kinek az a szegmense hiányzik. Egy városinak a pláza, az uszoda, míg egy vidékinek, hogy 30 kilométernél messzebb ne induljon, bár cserébe kap egy egész nagy területet, míg a városi sajnos 500 métert.

Tehát a régi élet hiányzik, de nem a bezártság miatt, mert nincsen bezártság.

2021. márc. 23. 11:57

Egyszer már megúsztuk.Szeretteim sem voltak betegek.

Csak ez az ami számít!

Mindíg ezért vagyok hálás ,amikor eszembe jutna picsogni valamiért.

Lélekben visel meg valamennyire, nem a kézzelfogható dolgok hiányában.

32. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2021. márc. 23. 11:47

Kevesebb a lakosság, de jóval kisebb a tér is.

Falvakban jellemzően a főutca, templom környékén csoportosulnak az emberek.

Én egy pesti kerület kertvárosi részén lakom. A napi kb. egy órás sétámon az esetek jelentős részében emberrel nem találkozom.

31. birebora (válaszként erre: 28. - ,zumba)
2021. márc. 23. 11:47

1 éve, de ha nem tesszük amit a járványhelyzet megkíván lesz ennek még a sokszorosa is. Lehet méltatlankodni, vitatkozni, meg mentálisan belerokkanni de ettől jobb nem lesz. "most" mindenkinek egy irányba kellene húzni és nem hátráltatni és megmagyarázni, hogy miért nem jó az ami van vagy amit csinálni javasolt.

Az úszás nekem is hiányzik, de helyette sétálok, kirándulok, tornázok. És akivel akarok vagy nekem fontos azzal tartom a kapcsolatot.

30. Borzolo (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2021. márc. 23. 11:47
Falun azért érdekes a kötelező maszk használat. Ha elmegyek a gyerekekkel egy hosszabb sétára se találkozok senkivel. Maximum a bolt 100m-es körzetében, vagy a kiskertekben látok embereket. A játszótér gyakorlatilag üres, de a legzsúfoltabb délutánon sincs kinn 4 családnál több (és ez még a járvány előtt is így volt).
29. Borian (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2021. márc. 23. 11:41
mit a létszükséglet?
28. ,zumba
2021. márc. 23. 11:41
Mióta tart már ez a "most" ez van?
27. birebora (válaszként erre: 7. - Banános Zselé)
2021. márc. 23. 11:39

Elhiszem, hogy kell a tiniknek az impulzus, de most ez van. Kiscsoportba talán találkozhatnának tesztelés után ha mindegyik negatív vagy ott a skype, viber, zoom egyéb virtuális beszélgetés.

Ki kell bírni, oltani kell és talán akkor csak ez az év megy rá. Olyat is olvastam, hogy karácsonyra jön a 4. hullám és, hogy 4-5 éven belül itt a következő világjárvány. Sajnos esélyes, hogy egy kisebb volumenű és óvatosabb életre kell berendezkednie a világnak.

Ezt nem kérte magának az emberiség mint ahogy a háborúkat, betegségeket, nyomorúságokat sem. Reméljük túl leszünk rajta minél előbb és valamennyire visszakapja mindenki az életét.

26. Amaunet (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2021. márc. 23. 11:38
A kisebb városokban kevesebb lakosság kevésbé csoportosul - gondolom.
25. Amaunet (válaszként erre: 21. - Borian)
2021. márc. 23. 11:36

Nem létszükséglet. Tudnunk kell lemondani ezekről egy időre.

Nekem is hiányoznak dolgok, emberek, de nem háborgok. Most túl kell élnünk.

24. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2021. márc. 23. 11:28

Kis városokban, falvakban miért nem?

Ott felelősebbek az emberek?

23. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Borian)
2021. márc. 23. 11:27

Uszoda az, ami nekem is nagyon hiányzik.

A gyaloglás/séta ismerős: próbálok más-más irányba menni, hogy ne mindig ugyanazokat a házakat nézzem.

22. Borian (válaszként erre: 21. - Borian)
2021. márc. 23. 11:26

Ja, és rokonokhoz, barátokhoz nem megyünk, pont azért, mert felelősen viselkedünk. Ők sem jönnek ugyanezért.


Imádom a kis családom, de néha beszélnék (és nem csak teams-en más emberekkel is.

21. Borian (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2021. márc. 23. 11:24

Nem, nem tudok oda menni, ahová akarok.

Én pl. rendszeresen úszom, amióta az eszemet tudom, az uszodák zárva.

Szívesen kimozdulnék valahova, kirándulni, egy várat, kastélyt, múzeumot megnézni, de zárva.

2 éve tervezgetek egy utat Amalfiba, de Olaszo is zárva.

Még egy belvárosi sétára sem tudok elindulni, mert nincs hová betérni, ha pl. pisilni kell (éttermek, kávézók, plázák zárva).

A környéken szoktunk sétálni, de már minden házat-nokrot-ugatós kutyát ismerek. :-)

20. Amaunet (válaszként erre: 17. - Be95e6ff22)
2021. márc. 23. 11:06
A vírus sem válogat. Gyermek, idős, sportoló mindegy. Más dolog, hogy hogyan esnek át a megbetegedésen. Hallottunk más 12 éves áldozatról, sportolóról, egészséges fiatalokról is.
19. Amaunet (válaszként erre: 13. - Borian)
2021. márc. 23. 11:03

Nem filozofálgatok a vírusról, mert nem ekörül jár minden gondolatom. El tudom magam foglalni, nem unatkozom.

(Apám mindig azt mondta, hogy csak a buta ember unatkozik.)

Nem zavar, hogy nem tudok éterembe menni. Amúgy sem ott töltöttem minden estémet. A plázák, a mozik sem hiányoznak.


"de attól még utálom a bezártságot"

Senki sincs bezárva. 5-20-ig oda mész, ahova akarsz. Sétálni, biciklizni, a rokonaidhoz, esetleg dolgozni.

Szívem szerint itt Bp-en és a nagyobb városokban valóban bevezetném a teljes karantént, mert az emberek felelőtlenek.

2021. márc. 23. 10:59

Egyre nehezebben bírom, pedig nem vagyok bezárva, a betegséget leszámítva (átestem a koronán) minden nap dolgoztam. Még időkorlátom sincs, mert olyan helyen dolgozom.

Mégis minél előbb szeretném visszakapni a régi életem!

17. be95e6ff22 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2021. márc. 23. 10:57

A mestrelövész hasonlít nem állja meg teljesen a helyét. A mesterlövész ugyanúgy leterít gyereket, fiatalt, aggastyánt, olyat, aki sportol, egészségesen táplálkozik, olyat, aki tizenötféle táplálékkiegészítőt szed, meg olyat is, aki energiaital-cigi kombóval indítja minden napját, és a vasárnapi családi ebédet a Mekiben vásárolja. Ha lő, akkor halál, nem a bokádra fog célozni. A vírus ettől kicsit szofisztikáltabban működik.

Nem vagyok a korlátozások ellen, de közellenségnek kikiáltani azt, aki vágyik és mer is a lakásból kilépni, túlzásnak tartom. Engem az étterem nem érdekel, otthon főzök, a buli soha nem érdekelt, a plázázás hidegen hagy. De egy kirándulás a környénken, vagy az, hogy elmehessek megvenni a betevőt itthonra,alapvető szükségleteim.

És, ne felejtsük el, hogy könnyű annak osztani az észt, aki home-office-ból tud dolgozni, meg neten házhoz rendelni magának mindent, végszükség esetén meg autóban ülve nulla kontakttal eljutni a céljáig. Vannak viszont emberek, akik kistepülésen élnek, tömegközelekedéssel járnak dolgozni, és a netes svhoppingolás sem opció nekik.

Nem zárhatjuk el magunkat hermetikusan. Ha mondjuk két hónapig nem lépnék ki a lakásból, utána az első kósza baci vagy vírus kicsinálna.

16. unom (válaszként erre: 13. - Borian)
2021. márc. 23. 10:51

Részemről a 4-es. Betartom a szabályokat, bár néhányon változtatnék, sőt, szigorítanék is.

Ezzel együtt piszok elegem van belőlük.

15. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 10:49

Hiányzik nagyon. Főleg a sport és időnként lazítani egy görbe estén, de az utazás is.

Nem félek a vírustól és a lezárások nagyrészével sem értek egyet. Nem értem miért kell megbénítani komplex gazdasági ágazatokat veszélyeztetve sok ember megélhetését. Én kezdettől fogva az idősekre koncentráltam volna, akik valóban veszélyben lehetnek. Tudom tudom mostanában felkap a média fiatal haláleseteket is, de nem ez a jellemző. A legtöbb ember szinte tünetmentes vagy maximum láza stb van.

Szoktak a svédekkel is példálózni, ahol szinte semmi korlátozás nincs. Ennek ellenére az adatok alapján középmezőny. vannak náluk sokkal rosszabb helyzetben országok és vannak persze jobb helyzetben lévők. Ezért sem tudom vajon tényleg indokolt-e ennyi korlátozást bevezetni. Mozi, állatkert, uszodák stb. oké, a kaszinók mentek, de én pl nem szeretek kaszinóba járni.

Ezzel együtt most a számok talán indokolják az óvatosságot. Nagyon remélem az oltás után jobb lesz, bár tavaly tavasszal is azt mondták, ha betartunk mindent őszre minden oké lesz... aha... nem lett oké.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook