Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogy élte meg a gyermeke kiskamasz korát? fórum

Ki hogy élte meg a gyermeke kiskamasz korát? (beszélgetős fórum)


1 2
12. cikicakk (válaszként erre: 11. - Funky_b)
2008. nov. 20. 17:27
Köszi a választ.Nálunk főleg történelem, és természetismeret ami valamiért nem megy.A matek még úgy ahogy, bár most a geometriát tanulják, és a vonalzó kezelés teljesen hibás nála.Tudja mit kellene csinálni, de egyszerüen képtelen 2 pontot összekötni.Már a tanulószobán is bajok vannak vele,mert a napközis tanárnőnek sem fogad szót.Ott is csapkod dühöng ha rászólnak.
2008. nov. 20. 17:22
Én mindig elmehettem bárhova (nem bármeddig), de pénzt sosem kaptam. Jó is volt, meg rossz is. Végülis mire kellhetett volna pénz? Kaja, innivaló volt otthon. Persze ez azért működött, mert nem ment a tanulás rovására, valamint anyukám ismeri a barátaimat és megbízik benne is és bennem is. Párom kisöccsén látom, hogy egyik napról a másikra megváltozott, dacol. Már a szüleire sem hallgat, pedig fegyelemben, de szeretetteljes családban nőtt fel. Tehát nincs általános praktika. Akkoriban én sem tanultam (ált. isk. 6-7. osztály), persze ennek középiskolában láttam a kárát, leginkább történelemből és angolból. Szerintem ezek olyan tantárgyak, amelyben nagyon nehéz pótolni. Sok türelmet a csemetékhez:) Bocsi a monológért.
2008. nov. 20. 17:09

cicus 62, doboseva,csacsa!

Szerintetek meddig fog ez tartani? Én már nagyon nehezen bírom idegekkel.A focitol nem akarom eltiltani,mert mozogni kell, na meg jól is megy neki./ Kapus/ Ha a tévétől, és a PS" játéktól, meg a számítógéptől eltiltom semmire nem megyek vele,mert akkor behúzódik a szobájába, és persze én könyörgök,hogy jöjjön ki legalább vacsorázni.

Van egy 31 éves fiam is, nála nem emlékszem, hogy ilyen nehéz lett volna a kiskamasz kor.

Ráadásul azzal riogatnak, hogy a tinédzser kor még rosszabb lesz.Már azon gondolkodtam, hogy nevelési tanácsadóhoz fordulok.

2008. nov. 20. 17:03

Zitamita!

Téged, illetve a lányod megértem,elvégre rengeteg a tanulni való,úgy hogy jogos a fáradtsága.DE LEGALÁBB TANUL.!!

2008. nov. 20. 16:39

Lányom májusban volt 12 éves, nyolcosztályos gimibe jár, hatodikos.

Kedves, türelmes, aranyos. A szobájában mindig rend van, nem kell kérni, igénye van rá. Na ezek eddig a jó dolgok.

Ami viszont változás, negatív irányban: pl. elhúzódik, nem hagyja magát dögönyözni, cirógatni, puszilgatni (én legszívesebben felfalnám úgy imádom őt, lehet, nem kéne ennyire kifejezésre juttatnom).

A másik: igaz, hogy nem hisztizik, tanul is, de mintha "leeresztett" volna. Sok dologban érdektelen, közönyös. Szelíden közönyös, de mintha fáradtabb lenne, nap mint nap. Lehet, hogy életkori dolog.

2008. nov. 20. 16:35
Nekem 11 és fél éves a lányom,és nincs vele semmi gondom,hál'istennek!!:-)6.osztályos,kitűnő tanuló,nem csavarog,nem járkál barátnőkhöz,max.havonta egyszer!Szótfogad,bár néha vannak neki is rossz napjai,de eddig túléltük:-))!!!Szóval,nem panaszkodom....eddig:-))!!
6. csacsa (válaszként erre: 2. - Cikicakk)
2008. nov. 20. 16:27
Te meg jol jartal hogy csak 12 evesen kezdte. Az en lanyom 9 eves es mar egy eve szenvedek vele. Eloszor nem is tudtam miert csinalja ezt. Akkor kozoltek velem hogy a kiskamaszkorban van. Rendetlen a szobaja, ha szolok nekki puffog es hisztizik. De eleg ha csak olyanja van szolni sem lehet hozza. Egy ev alatt mar mindent kiprobaltam, de semmi nem segitett. Se a buntetes se a szep szo. Szoval kitartas :D
2008. nov. 20. 16:15
Az én lányom 13 éves. Ő is utál rendet rakni és kapásból rávágja, hogy nincs tanulni való. Úgyhogy mostanában megint mint a dedóban minden egyes tantárgyat meg kell néznem, hogy van-e tanulni való és kikérdezem. Nem könnyű eset ő sem!
2008. nov. 20. 16:13

Hát kedves cikicakk!

Ne számíts,semmi jóra.Már a gyerekem is azt mondja nekem---anya kamasz vagyok,és ezt neked túl kell élned.Ez mindig így volt,és így is lesz.Vígasztaljonn a tudat,nekik sem könnyebb magukat elviselni.

2008. nov. 20. 16:04
Most telefonált az Édesapja, hogy a történelem dolgozata megint kettes lett.Most hatodikos,az ötödik osztályt négyes és ötös osztályzattal zárta.Az idén még szinte csak 1, 2, osztályzatokat hozott.Csak focizni jár/jelenleg is ott van az édesapjával/ mindennap kikérdezzük a leckét.Persze ezért is dühöng,hogy tanulnia kell,és jelenleg mindenkit útál. A sulit, a tanárokat, sőt néha minket a szüleit is.
2008. nov. 20. 15:49
Kisfiam 12 éves, és pár hónap óta benne van a kiskamasz korban.Ha megkérem,hogy tanuljon, vagy tegyen rendet maga után,indulatosan válaszol, csapkod,dühöng.Bár mit kérdezek tőle úgy válaszol, hogy kinyílik a bicska a zsebemben.Eddig 2x vágtam nyakon, de azért ez nem megoldás.Tudtok valami jobb módszert?
2008. nov. 20. 15:46
Ki hogy élte meg a gyermeke kiskamasz korát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook