Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki az igaz barát ? fórum

Ki az igaz barát ? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ki az igaz barát ?

1 2
16. Krisz42 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. jún. 30. 15:05
Itt a gond.Én nem flörtölök máokkal,mert nincs igényem rá.Nem csorgatom a nyálam más pasik után,mivel a férjem nagyon jól néz ki,pont az ideális,bosszantó is a sok nyálcsorgató nő,mikor a magánszférânkban csorgatja.Nekem a féjem a barátom,szeretőm,apa,társ.Úgyhogy én lefekszem a barátommal,barátkozom a szeretőmmel és mindezt csinálom egy családapával:)
15. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - E438349773)
2013. jún. 30. 14:58
Látod, 1-2 régi példánytól eltekintve ezért vannak pasi barátaim :o)
2013. jún. 30. 14:31

Szép cikk. :) sajnálom, hogy nekem végül nem adatott meg...


És kék irisszel értek egyet, a párom nem pótolja / pótolta az igaz barátot, barátnőt.

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Csemár)
2013. jún. 30. 14:20

Nekem a férjem nem a barátom, ugyan is a barátommal nem fekszek le...

Mindent megosztok a férjemmel, nagyon jól szórakozok vele, stb., de ő nem a barátom Pl. neki nem mondom el, ha egy céges bulin flörtölök valakivel, de a barátnőmnek igen. Vagy: a férjemmel nem csorgatom a nyálam egy jó pasi láttán, de a barátnőmmel igen, stb.

2013. jún. 30. 11:46
Az barat aki nem fekszik le a pasiddal/noddel! ;))
2013. jún. 30. 11:10
Döbbenten hallottam a napokban Életem Párjától a "felszólítást" - amikor is nem volt "partner" abban, hogy végighallgassa a Lelkem Aktuális Gyötrelmeiről szóló eszmefuttatásaimat -, hogy beszéljek erről a barátnőmnek! Megsértődtem, nem is tagadom! Mert ha egy házasság jó, akkor alapvető dolog az (szerintem), hogy meghallgassuk azt, amit a másik mondani akar. Vagyis: a párkapcsolat egyúttal barátság is (kéne, hogy legyen) egy jó pár közösen "lehúzott" év után.
2013. jún. 30. 10:46
Pedig ez szerintem így van, nyilvánvaló, hogy vannak nehezebb időszakok mindegyik barátságban, viták, DE ha igaz barátságról van szó ezeket meg lehet beszélni és kiállják az idő-tér próbáját, még ha nem is lesz ugyanolyan, mint amikor mindennap tudtatok találkozni. A cikkhez amúgy még annyit hozzátennék, hogy az igaz barát mindig elmondja a véleményét, leszúr, ha kell, fejmosást tart, elmondja ha szerinte rosszul döntöttél, de melletted van, akármi történik, segít és támogat.
9. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Krisz42)
2013. jún. 30. 10:46

Attól, hogy te azt írod, hogy a boldog és őszinte szerelemmel teli kapcsolatra célzol, nem magyarázol meg semmit. Nem lesz jobb a házassága senkinek ha nincs barátja, ugye ezt te sem gondoltad komolyan?

25 éve mentem férjhez és a barátnőm is megmaradt, akivel már 37 éve barátnők vagyunk. Jóban és rosszban is.

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Krisz42)
2013. jún. 30. 10:41

A barátnőmmel 9 éves korunkban ismerkedtünk meg, így jobban ismerjük egymást még a férjeinknél is, hiszen végig éltük egymással a gyerek korunkat is, ott voltunk együtt egy-egy felelésnél, dolgozatnál, az első szerelmünknél, ismertük egymás családját is, hiszen sok időt töltöttünk egymással, de a férjeinkkel csak sokkal később ismerkedtünk meg, ők nem élték ezt meg velünk,csak elmondásunk alapján tudhatnak bizonyos eseményekről, így azt gondolom, hogy a barátnőm jobban ismer, mint a férjem, bárhogy is igyekszünk behozni a lemaradást.

Annak idején sülve-főve együtt voltunk, most már nem, de ha tehetjük, akkor igyekszünk minél több idő együtt tölteni. Ettől nem lesz kevesebb a férjem vagy a családom, de van barátnőm. Olyan, mint amiről a cikkben írnak.

Én nem tudok nemet mondani a barátnőmnek és ő sem nekem. Van, hogy nem tudunk segíteni, de ekkor nem mondjuk azt, hogy a gyerek beteg, hiszen tudja, hogy most épp miért nem megy, mert ismer minket és tudja, hogy ha másban nem, akkor "lelkileg" vele vagyunk és már ez is nagy segítség. És a segítséget nem kell kérnie, kérnem, mert ismerjük egymást annyira, hogy tudjuk mikor milyen segítségre van szüksége a másiknak.

7. Krisz42 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2013. jún. 30. 10:04
Rossz család-pont azt írtam,h boldog,öszinte szerelemmel teli párkapcsolatban élőkre célzok.
6. Krisz42 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2013. jún. 30. 10:02
Én a cikkben leírt barátságot nem tartom annak.Van baratom,barátaim,de a családommal,párommal sokkal több időt töltök,mi jobban ismerjük egymást,mint a barátaink minket.Sőt gyerekként is 2-3családdal jártunk nyaralni,ha vadkempingeztünk,de nem voltunk sülve-főve együtt.Lányom is mesél a barátairól,arról mi van,de nincs akkora hangsúly rajtuk.Igen van,h segítenek,segítünk,de igenis volt olyan,h dönteni kellett volna,ill.nem döntöttünk,hanem közöltük,h azért nem tudunk segíteni,mert a gyerek beteg,stb.Igenis van olyan,mikor válaszrani kell,ennyi.
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - Krisz42)
2013. jún. 30. 09:44

A párod nem a barátod. Igen is szükség van barátra a párunk mellett is.

Ki az első? Miért kell sorrendet felállítani?

Hány és hány történetet hallunk rossz családról itt a hoxán? Ez esetben nem a barát lesz az első?


Nekem van férjem, gyerekem és családom is (testvérek, nagynénik, nagybácsik, unokatesók és barátnőm is, a férjemnek pedig barátja és a gyerekemnek is van barátja, stb. Ettől a ténytől nem fog kevésbé funkcionálni sem a barátság, sem a család. Mert miért is kellene?

Nekem az életem része épp úgy a barátnőm, ahogy a férjem is, sőt a férjem az én barátnőm barátja is. Annyi mindent csináltunk közösen, hogy nekik kettejüknek is sok közös élményük van. Együtt csináltuk végig a jó és rossz dolgokat is. Egymás mellett voltunk az örömben (házasság, gyerek születés, nyaralás, szórakozás) és együtt voltunk a rossz dolgokban is (betegség, halál, stb.) Nem fordultunk el akkor sem egymástól, ha valamelyikünk bajban volt, de a jó dolgokban épp így együtt vagyunk.

Olyanokat, mint te, csak az ír, akinek nincs barátja és az ilyen nem is tudja miről van szó.

A barát természetesen nem azt jelenti, hogy segítsen rajtunk és azt sem, hogy lelki szemetesládának használjuk, de a hosszú évek alatt természetesen lesz erre is példa pl. egy tragédia, amit sajnos senki nem kerülhet el, és ilyenkor bizonyosodik meg a másik arról, hogy igazi barát e a másik.

4. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - D6d3d362b6)
2013. jún. 30. 09:37

Fogalmad sincs a barátságról, egy hosszú barátság alatt bizony előfordulhatnak olyan időszakok, amikor nem minden fenékig Dawson és a haverok. Korodra való tekintettel az ifi tini szemlélet még elnézhető.


A cikk egy rakás nyálas közhely, a címben feltett kérdésre pedig nem ad választ. "vk, vm ről" ez a fordulat egy hoxás-cikkben is abszolút kiverte nálam a biztosítékot.

2013. jún. 30. 09:34
Barat... Soxor van, hgy azt az embert erzem magamhoz a legkozelebb, aki tok messze lakik tolem es meg csak nem is ismerjuk egymast szemelyesen, de mindennap levelezunk es szamithatok ra, ha nyugom van es felhivhatom akar stb... Egyaltalan nem tartom virtualis baratnak :)
2013. jún. 30. 09:24
Már bocs,de ha valaki ennyire az életem részévé válik,az a párom.Egyébként bírom,h aki ilyenekről ír,mindig egyoldalú,mintha a barát a pszihiátere lenne.Ő ismeri csak igazân,ő segìthet csak igazân,neki kell mindent elmondani...és ha a barát szorul segítségre?Akkor rohanunk segíteni.De mi van,ha ott a család is?Ki az első?Egyébként én segítséget nem a baráttòl várok,testi-lelki társnak főleg a párom választom,olyan szintem,amit leírtál,nem tud csak az funkcionálni,akinek nincs családja vagy olyan társa,akit igazán,öszintén szeret.
2013. jún. 30. 09:08
"Madarat tolláról, embert barátjáról" - A mondás igazságát sokszor tapasztalhattuk már, ezért nem mindegy, kiket választunk barátunknak. Barátra szinte mindenkinek szüksége van, akinek elsírjuk gondjainkat vagy elmondjuk örömünket

Ugrás a teljes írásra: Ki az igaz barát ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook