Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki a jó anya? fórum

Ki a jó anya? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 12. 15:39
Rengeteget járt ezen az agyam és én már sokszor tettem fel a kérdést mitől jó egy anya, mert tudom, hogy akinek kívülálló szemmel rettenetes anyja van az mégis imádja megtesz érte bármit, akire fiatalon azt mondta egy barátom, hogy neki nagyon rossza szülei vannak, ma már rájött, hogy a legjobbak....szóval mitől jó anya egy anya?
20. c6b27363e5 (válaszként erre: 1. - Kastorp)
2010. okt. 12. 15:37

Ajánlom neked menj el a könyvtárba és olvasd el a Thomaas Gordon P.E.T. Szülői Eredményességi Tanulása A Gordon Módszer

Hogyan változtatják a szülök a gyerekekhez fűződő egyoldalú viszonyukat egyenrangú örömteli kapcsolattá ?

2010. okt. 12. 15:36

Amennyiben egy kiszámíthatatlan anyuka gyermeke vagy:



Erősségeid: Kitűnő emberi tulajdonságokkal rendelkezel, és az empátiád mások felé irigylésre méltó. Általában remek motiváló hatással vagy a körülötted élőkre. Mindig bizalommal fordulhatnak hozzád a kollégáid, a barátaid, vagy akár a családod bármely tagja. Igazi „lelki-szemetesláda” vagy.

Lelkivilágod: Úgy cseperedsz fel, hogy állandóan szükséged van arra az érzésre, hogy fontos vagy mások problémáinak megoldásában. Hajlamos lehetsz a depresszióra, ha a háttérben érzed magad. Már korai gyermekkorodban megtanulod, hogyan tudod támogatni lelkileg az embereket, amikor problémáik vannak. Könnyen veszed az akadályokat, még akkor is, ha szembekerülsz egy igazán erős egyéniségű emberrel.


Hát ez nagyon találó:) Én megtaláltam az anyámat!:)

Tökéletesen igaz,h kiszámíthatatlan volt és marad örök életére..

Ezzel szemben én az egészségügyet választottam...24 éve betegekkel foglalkozom...nem mondom, h mindig minden oké, de megtaláltam a számításom:)

Akkor ezt anyámnak köszönhetem...köszönöm Anyám!-DD

2010. okt. 12. 15:35
sokan azt gondolják, hogy már attól jó anyák, hogy megszültek pár porontyot.
17. Kis Cidri (válaszként erre: 14. - Kastorp)
2010. okt. 12. 15:33
Ha a gyermekek a büntetés ellenére érzik, hogy akkor is szeretik őket, akkor eléred a célod.
16. kevian
2010. okt. 12. 15:32

Sosem gondolkodom ezen!

Azon viszont igen, hogy szegény kisfiam miért pont ide született, amikor lehettek volna neki normális szülei is.... :(

15. Kis Cidri (válaszként erre: 13. - -magnólia-)
2010. okt. 12. 15:31
Ez igaz, de nem minden esetben kivitelezhető.
14. kastorp (válaszként erre: 10. - Kis Cidri)
2010. okt. 12. 15:29
bennem nincs görcs ezzel kapcsolatban, de mégis gondolkodom rajta. négy pici gyerekem van, és néha belegondolok, hogy jól csinálom, amit csinálok, hogy lehetne még jobban, hogy kiegyensúlyozottak legyenek, annak ellenére, hogy néha muszáj rájuk kiabálnom.
2010. okt. 12. 15:28
Szerintem a jó szülő mindig ott áll a gyereke mellett. Ha úgy érzi a gyereke hülyeséget készül csinálni, reálisan, finoman elmondja a véleményét, de nem erőszakolja rá magát a gyerekre és hagyja, had csinálja, amit akar (mégha hülyeségnek is tűnik). És ha a gyerek rájön, anyának igaza volt... anya ott áll továbbra is, csendben, szótlanul és nem mondja azt, hogy "ugye gyermekem, én megmondtam".
12. kastorp (válaszként erre: 7. - Homokóra)
2010. okt. 12. 15:27

homokóra, igen, ez sokszor megfordult bennem is. sajnos akármi is van, mégiscsak az anyánk marad örökké.

Tegnap olvastam egy cikket, arról, hogy milyen anyukád van. hát, csak az a baj, hogy az én anyukámra nem volt igaz egyik sem... sajnos...

[link]

11. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Kastorp)
2010. okt. 12. 15:27

Én jó anya vagyok:D

A fiam szerint;) mert mindig mikor megölel, azt mondja Te vagy a legjobb anya;)

10. Kis Cidri (válaszként erre: 4. - 5819723512)
2010. okt. 12. 15:25
Szerintem a kettő nem egyenesen arányos. Lehet valaki jó anya és nem feltétlen kell ezen gondolkoznia. Sőt talán az a legjobb anya, mert nincs benne görcs.
2010. okt. 12. 15:24
Én bevallom,néha kimondottan rossz anyának tartom magam....de aztán elmúlik ez az érzés is,és rájövök,hogy nem is vagyok én "annyira" rossz anya...
8. 5819723512 (válaszként erre: 3. - Veledjooo)
2010. okt. 12. 15:23

Értem mire gondolsz, de ha a környezeted is annak tart akkor nem kérdés, hogy jó anya vagy.


Tinikor-kamaszkor egészen más kategória, és 17 éves korig ott vannak a közösségek ovi, iskola, középiskola, bármilyen jó példát lát otthon, bármilyen sokat foglalkoztál vele a nap nagy részét ott tölti és az adott közösség befolyásolja viselkedésében, ha erre gondoltál, hogy "mit csináltam 17 évig"

Vagy nem erre gondoltál?

2010. okt. 12. 15:23
Egyet tudok...az én anyám mindennek jellemezhető, csak jónak nem..
2010. okt. 12. 15:21
Hasonló fórum van már!
2010. okt. 12. 15:21
Én is sokat gondolkodom rajta, de az eszemmel arra jöttem rá, hogy nem kell csak az ösztöneimre hallgatni, és minden rendben lesz. Csak a mai világban nem könnyű ezt megoldani.
4. 5819723512 (válaszként erre: 1. - Kastorp)
2010. okt. 12. 15:19

Aki már önmagában megkérdőjelezi azt hogy jó anya az már valami=pozitív értelemben.

Aki nem foglakozik igazán anyaként a gyermekével meg sem fordul a fejében ez a gondolat. Szerintem.


Éppen ez a kérdés foglalkoztat napok óta.

3. veledjooo (válaszként erre: 1. - Kastorp)
2010. okt. 12. 15:17
Jó kérdés, én is mindig azt hittem (sőt a környezetem is azt hitte), hogy az átlagosnál jobb anya vagyok, aztán jött a tini kor meg ami azután van, és immár feltehettem magamnak a kérdést, hogy mi a fenét csináltam én 17 éven keresztül? :o(
2010. okt. 12. 15:16
Hű...ez jó kérdés..és nehéz is:):)
2010. okt. 12. 15:15

Szoktatok azon gondolkodni, hogy jó anyák vagytok-e? NEkem nagyon sokat jár ezen az agyam. Tudom, hogy nem vagyok tökéletese, de az átlagosnál szerintem azért jobb.

Mit gondoltok, mitől jó egy anya?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook