Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki a felelős? fórum

Ki a felelős? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
70. Sylvia81 (válaszként erre: 60. - Sunshine24)
2011. márc. 1. 11:34

Abban igazad van, hogy a szülőnek kell nevelnie a gyereket!

De onnantól, hogy beviszem a gyereket az oviba, az óvoda, tehát az óvónő felelőssége, hogy mi történik.

Vagy ti végignéztétek volna azt is, hogy az egyik gyerek péppé veri a másikat, és csak annyit mondtatok volna, hogy a szülő felelőssége megtanítani a gyereknek, hogy nem szabad verekedni? Nem hiszem!

69. b2076ec79b (válaszként erre: 63. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:33
Nálunk konkrétan pályázati pénzből kapott új udvari játékokat az ovi. Igaz a beszerelésre már nem maradt, íg a szülők összeadták a pénzt, ki mennyit tudott. A régi játékokat pedig egy délutánon lecsiszoltuk, újra festettük, lakkoztuk, így lett egy új játszótér :)
68. trapiti (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:33

Teljesen igazad van szerintem, főleg ha már nem az első eset. Reggel a gyerek átadásától addig amíg érte nem mész az óvoda felel a gyerekért, beleértve a biztonságát és azt is, hogy nyilván kötelesek tudni merre jár. Én sokmindent megértek, sok a gyerek, kevés az óvónő (bár a 25 ill. 16 gyerek nem is számít igazán soknak), de az óvoda kötelessége gondoskodni róla, hogy a gyerekek ne mehessenek ki felügyelet nélkül.

Én tényleg nem vagyok óvónő ill. óvoda ellenes, de az biztos hogy nem hagynám annyiban, elmennék az önkormányzatig ha kell. Egyébként az óvónőknek is érdekük lenne, hogy zárva legyen az ovi, gondolom egyik sem vágyik börtönbe menni ha véletlen történik valami nagy baj a gyerekkel az utcán. Egyébként a történet szerintem kimeríti a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetést.

Nálunk is zárva van az ovi, kaputelefonos rendszer van. Az udvaron belül kisebb kerítésekkel vannak elválasztva a középső- és nagycsoportok udvarrészei, kiskapuval, riglivel, hogy ne szökjenek ki. A kiscsooportnak pedig egy belső udvara van, ami csak az épület felől megközelíthető, ennek az ajtaját is zárják. Egyszerűen enm tudom elképzelni, hogyan hagynám ott a gyerekemet abban a tudatban, hogy bármikor kisétálhat az oviból :(

67. fnagyzs (válaszként erre: 63. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:31
Ez pontosan így igaz!!!
66. b2076ec79b (válaszként erre: 64. - Sunshine24)
2011. márc. 1. 11:31
Nem azzal van a bajom, hogy mennek, hanem hogy 1 napos az egész, gyakorlatilag többet utaznak, mint amennyit ott vannak... (bár nagy valószínűséggel az enyém nem megy) :)
65. abeni
2011. márc. 1. 11:31

Szerintem jól tetted, hogy egyből az óvoda felettesének írtad azt a levelet. Főleg úgy, hogy már többször történt ilyen eset, és többször kértétek a zárat, de ezidáig semmi nem történt.

Ha csak helyben szóltál volna, akkor elsusmutolják és semmi változás.


Azt írtad, hogy ez egy jó ovi. Miért? Az óvoda egyik legfontosabb feladata nem az, hogy biztonságban tudjuk a gyermekeinket? Engem már az is felháborít, hogy kitudott szökni, de hogy még észre se vették, az nagyon durva.


Én nemrég váltottam óvodát. A gyermekemnek sorozatosan balesetei voltak, úgy, hogy az óvónő egyikről sem tudott. A jelen óvodában is történt már baj, de ott legalább az volt az első, hogy szóltak, nem pedig felháborodtak, amikor számonkértük őket.

64. sunshine24 (válaszként erre: 62. - B2076ec79b)
2011. márc. 1. 11:29
9 évesen már 3 napos kirándulásokat is szerveznek, ha a tanárokon kívül vannak szülői kísérők is. Ebben szerintem nincsen semmi. Ópusztaszer egy szép hely, sok érdekességgel, csak jót látnak ott a gyerekek. Akinek meg nem tetszik, nem kötelező elmenni, ez csak egy lehetőség, amivel vagy élünk vagy nem.
63. martin3 (válaszként erre: 48. - Ében11)
2011. márc. 1. 11:28
lehet engedély kell mindenhez, és akkor mi legyen? hát szerezzen engedélyt! egy jó vezető kutatja, keresi a pályázatokat, hogyan lehetne jobbá. élhetőbbé, biztonságosabbá tenni az ovit és nem a kávét kellene kevergetni az irodában(pedagógus vagyok én is belelátok a belső működésbe, tudom mi hogyan megy), a mienk sajnos nem vezetőnek való...
62. b2076ec79b (válaszként erre: 57. - Ed148c9466)
2011. márc. 1. 11:27

OFF


Nálunk Ópusztaszerre akarják vinni az osztályt jövőre, harmadikban igaz, de akkor is 9 évesek. Kb 3,5-4 óra a busz oda, ugyanennyi vissza, mindezt kb. 15.000-ért... De minek?? :O


ON

61. Kis Cidri (válaszként erre: 55. - Ed148c9466)
2011. márc. 1. 11:27
Szerintem is ez leginkább a nevelőkön múlik, és nem a kapuzáron.
60. sunshine24 (válaszként erre: 51. - Sylvia81)
2011. márc. 1. 11:26
Sajátom nincs, de mivel óvodában dolgoztam egy ideig, így sajnos van némi rálátásom arra, hogy sok szülő nem is akarja nevelni a gyerekét. Oldja meg az óvoda/óvónő. Kb. ez a hozzáállás. Ha meg baj történik, akkor azonnal megy a sárdobálás, a perrel fenyegetőzés, magába soha nem néz senki.
2011. márc. 1. 11:26
Tényleg miért olyan jó ez az óvoda ha az óvónéni nem reagál a kérésekre? A gyerekek kint vannak a kerítésen kívül?Elkergetik azt az embert aki felajánlotta a segítségét.Itt valami nem stimmel.Az éremnek is két oldala van,kár így vádaskodni az ovival szemben.Igenis először az oviban kellett volna erélyesebben fellépni és csak utána máshová futni.Meg szerintem egy 4 éves kisgyermek sok mindent megért azért nem ártana beszélgetni vele ,hogy sajnos nem csak jó emberek vannak. Meg sok veszély fenyegeti az utcán.Próbáld csak ki!
58. Kis Cidri (válaszként erre: 44. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:26
Miért jók azok az óvónénik, akik nem figyelnek a gyerekekre?
57. ed148c9466 (válaszként erre: 54. - Sylvia81)
2011. márc. 1. 11:24
az utazás:(
2011. márc. 1. 11:24
Amúgy az én gyerekem is örökmozgó-nálunk villamosmegálló van az ovi kapujában-az első gondolatom volt, hogy majd kiszökik-nem tett ilyet-mostanában már mondja, hogy egyedül közlekedne-látja az iskolásokat reggel egyedül-tényleg oda kell figyelni rájuk!
2011. márc. 1. 11:24
Nálunk sincs se elektromok kapu, csak fent a kapu tetején egy zár, természetesen a szülők rendszeresen nyitva hagyják. De még sosem tűnt el egy gyerek sem. És ha rajtam múlik akkor nem is fog.
54. Sylvia81 (válaszként erre: 50. - Ed148c9466)
2011. márc. 1. 11:23
A homok vagy az utazás?
53. b2076ec79b (válaszként erre: 42. - Ében11)
2011. márc. 1. 11:23
Nem tudom ki hogy csinálja, illetve hol milyenek az ovik. Azt tudom, hogy egy gyerekem már kijárta az ovit, a másik most kezdte. De én még soha nem hoztam csak el úgy egyiket se, valamelyik óvónőnek szólok, vagy beköszönök a csoportba vagy bármilyen módon tudatom, hogy itt vagyok, és a velem együtt érkező szülők úgyszintén. Nálunk elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyesmi megtörténjen és egész mostanáig azt hittem ez így normális, de ahogy látom sajnos nem...
52. titati (válaszként erre: 49. - Fnagyzs)
2011. márc. 1. 11:22

Egyet értek Veled!

Itt a zár csak egy fél megoldás. Elsősorban az ott dolgozókkal van a gond!

51. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - Sunshine24)
2011. márc. 1. 11:22

A gyereknevelésesdiben részben igazad van.

Van már gyereked? Ha igen, mekkora? Ha idősebb, mint 1 éves, tedd a szívedre a kezed: próbált már olyat csinálni, amire 1000szer mondtad, hogy nem szabad? Szerintem biztosan. Legyen szó csak egy hajhúzásról.

Egy gyereknek még nincs annyira stabilizálódva a viselkedése és szabálykövető magatartása, hogy maximálisan megbízhass benne ilyen téren.

Az én lányom 3,5 éves, pontosan tudja, hogy hol nem szabad futkározni, néha mégis bepróbálkozik. Mert a gyerek természete ilyen.

50. ed148c9466 (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2011. márc. 1. 11:21
Ilyet még nem hallottam, jó nagy badarságra vall ha ez igaz.
49. fnagyzs (válaszként erre: 38. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:21
Ha ennyire elutasító és érdektelen vki, akkor a szülőknek inkább annak az érdekében kellene összefogni, hogy követeljék az óvoda vezető leváltását vagy nyugdíjazását. Másképpen nem lesznek változások az oviban.
48. ében11 (válaszként erre: 38. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:20
Mindenhez engedély kell-amit alakítani szeretnének-szerintem még egy járdához vagy feljáróhoz is.Nem tudom miért nem mondja az ovi vezetője-mi miért történik-vagy miért nem történik meg az ovitokban.
47. martin3 (válaszként erre: 42. - Ében11)
2011. márc. 1. 11:20
látod teljesen egyet értek! itt a bibi! a gyerekről igenis vezessen az óvónő egy listát, elég csak bevonalazni, ha valakiért jöttek és máris ránéz a listára és tudja, hogy pistikét már elvitték...és ne mondd hogy erre nincs idő, egyetlen vonal az egész..
46. ed148c9466 (válaszként erre: 38. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:20
Akkor pedig menj be a fenntartóhoz, az önkormányzathoz.
45. titati (válaszként erre: 38. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:18

Ha megteheted, szerintem azonnal váltsatok óvodát!

A leírásaid alapján nagyon úgy tűnik, hogy az ovi nem is akar tenni a gyerekekért SEMMIT, még akkor se ha nem kerül pénzbe!

A hozzáállásukkal van a baj!

44. martin3 (válaszként erre: 33. - Cabinka)
2011. márc. 1. 11:18

igen oda fog járni, és a többi is, és emelt fővel fogom odajáratni őket, nehogy már én legyek a hibás, hogy a gyerekem élete mindennél fontosabb! azon a kapun zár lesz, lehet én fogom rátenni, de ott lesz.

egy probléma elöl nem elmenekülni kell, hanem megoldni, dehogy viszem másik oviba, én ide szeretném járatni, és ide is fog járni, szeretjük az óvó néniket is, szegények lehet hogy jó magyar szokás szerint most fegyelmit kapnak, de legyen már rend! pl milyen dolog az, hogy azt sem tudják éppen azna hányan vannak a csoportban? miért nem vezetik, hogy pistike ott van vagy nincs? elvitte -e valaki vagy sem. Az egyik óvónő úgy emlékszik elvitte apuka másik úgy hogy anyuka???aztán lehet a gyerek épp az udvaron játszik...vagy éppen hazaindul egyedül...

2011. márc. 1. 11:17
Az óvodákat az önkormányzat tartja fenn, kivéve ha magánoviba jár a gyereked. Tehát az óvodavezetőnek nem sok belszólása van mennyi pénzt kapnak/nem kapnak. Valószínűleg biztonságosabb lenne egy elektromos kapu/portaszolgálat működtetése, de az sok pénzzel, új munkaerő felvételével járna, amire a legtöbb esetben nincs keret. Az óvónőknek kell tehát jobban odafigyelni (ők sincsenek könnyű helyzetben, nem lehet mindenütt nekik sem szemük). Másrészt érdemes volna azon is elgondolkozni, hogy ne mindig másban keressük a hibát. Egy 3 éves gyereket nevelgetni kell, elmondani neki, hogy mit nem szabad. Korának megfelelően azért ezt már megértheti, hogy nem szabad elszökni az óvodából, amíg anya, apa érte nem megy.
42. ében11 (válaszként erre: 34. - B2076ec79b)
2011. márc. 1. 11:17

Azért gondolom, mert emberi tényezőkön múlik.

Nem tudom váltásnál megszámolják-e a gyerekeket-vagy nyomon követik-kit mikor vittek haza-persze nálunk se adják ki akárkinek a gyerekeket-de nagy mozgás van-ebéd előtt már kezdik elvinni a gyerekeket.Szóval nem tudom ezt folyamatosan hogy követik-vagy hogyan kellene hogy nyomon kövessék.

41. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - Ed148c9466)
2011. márc. 1. 11:16

De akkor közölje a vezető, hogy nincs rá pénz!

Van ilyen, senki nem fogja őket megdobálni érte!!!

Volt ismerősöm, akinek úgy nyomták be a gyerekét az oviba, hogy a veztő mondta apukának, hogy tavasszal-ősszel 1-1 kisteherautónyi homokot hozzon az udvarra a gyerekeknek. És ez a nyugati határszélen!!!


Amúgy meg, minden sz_rra szednek csoportpénzt. Valahogy ennek a beléptetőkapunak több értelmét látom, mint egy félnapos, majdnem 100 km-re lévő állatkerti sétának... (Ilyet is hallottam: Sopronból Bécsbe busszal, reggel asszem 7órás indulással, buszos városnézés - 3-5 éves gyereknek mindek??? -, majd séta az állatkertben, és asszem fél 1kor már otthon voltak...)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook