Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki a felelős? fórum

Ki a felelős? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
100. Sylvia81 (válaszként erre: 99. - Sunny1)
2011. márc. 1. 12:25

Igazat adok neked.


Lehet, csak én vagyok ilyen lelkiismeretes, de óvónő vagyok, és tudom, hogy ilyen zár van csak, a gyerekek meg oda tudnak menni az ajtóhoz, ráadásul szökött már meg gyerek így, akkor én bizony figyelném az ajtót! Tök jól be lehetne osztani, hisz egyetlen ajtó van, és nem 2 pedagógus/dadus van kint 2-3-4-kitudjahány csoportnyi gyerekkel!!! Egy emberre max. heti egyszer jutna az a feladat, hogy úgy álljon az udvaron, hogy folyamatosan, legalább a szeme sarkából lássa az ajtó körüli mozgást!!! Hiszen elég csak akkor alaposabban figyelni, ha valaki az ajtó közelében játszik.

99. Sunny1 (válaszként erre: 86. - Yelow)
2011. márc. 1. 12:19
Ebben az esetben senkit nem érdekel az óvoda verziója, mert neki az a dolga, hogy vigyázzon a gyerekre (és nevelje). Hidd el, ha baj történt volna, az óvónőt nem mentette volna fel a büntetőjogi felelősség alól, hogy "Pistike szökős gyerek"... De ahhoz, hogy egy kisgyerek lelépjen, nem kell "szökősnek" sem lenni.
98. trapiti (válaszként erre: 96. - Brigi2465)
2011. márc. 1. 12:18
Ez nem igazán tartozik a témához... Szerintem kérdezz rá az oviban, biztosan elmondják mire mennyi megy el, ill. gondolom a befizetett pénzzel el kell tudjanak számolni.
97. trapiti (válaszként erre: 95. - Sunny1)
2011. márc. 1. 12:13
Jó ezt egy pedagógus szájából is hallani! Köszönöm!
2011. márc. 1. 12:13

Sziasztok!

Nagyon fel vagyok háborodva ,le kell ,hogy írjam.A mi ovinkba 3000ft az eszközpénz,azt mondják ,színes zsírkrétát ,gyurmát, papírt vesznek belőle.Tisztasági csomagot 2x kell bevinni.Mire fel?A folyékony szappant felhígítják .Az eszközpénzből ,szőnyeget, szekrényt vásárolnak.Én kérdem hol az a pénz amit az állam ad,(kobakonként).

95. Sunny1 (válaszként erre: 18. - Ében11)
2011. márc. 1. 12:12
Szerintem itt már nincs mit megbeszélni, én is pedagógus vagyok, és felfoghatatlan számomra, hogy nem veszik észre a létszámhiányt! Nálunk ilyen nem történhetne! Másrészt szerintem ez olyan hiba, amiért meg is köszönné a főnököm a munkámat, és szülőként azt gondolom jogosan.
94. fnagyzs (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2011. márc. 1. 11:57
Fél füllel már hallottam olyasmit, hogy 1-2 éven belül minden középiskolában (sajnos általánosban még nem) kötelező lesz.........részemről csak helyeselni tudok, hiszen egy 14-18 éves kamaszt legalább olyan nehéz (ha nem nehezebb) a helyes úton tartani, mint egy 3-7 éves veszélyérzettel nem rendelkező picurkát nevelni....
93. Kis Cidri (válaszként erre: 90. - Trapiti)
2011. márc. 1. 11:53
Szerintem ha azonnal szólsz, akkor is meg kell ijedniük az óvónéniknek.
92. cony4 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:52
Szia.borzasztó ami történt.Tragédia is történhetett volna simán.Ami a legborzasztóbb, hogy semmi megbánás vagy ilyesmi.Legalább bocsánatot kérnének, merthogy amíg a gyerek az ovodában van addig ők a felelősek érte, nem a szülő.Ezekután hidd el hogy fel lesz szerelve az a zár, mert a szarháziak félnek, hogy máskor is megtörténik, de az már nem lesz ilyen szerencsés kimenetelű.Azért felháborító, hogy ennyi méltóság sincs bennűk, és nem állnak oda tisztességesen becsületesen hogy valamit odabüfögjenek a szülőnek.Elnézést akinek nem inge nem veszi magára, de engem ez a sztori málységesen felháborít.Akinek viszont inge, az gondolkodjon el ezen...
91. trapiti (válaszként erre: 88. - Fnagyzs)
2011. márc. 1. 11:52
Remélem mire az enyém iskolás lesz, már általánosan működni fog.
90. trapiti (válaszként erre: 86. - Yelow)
2011. márc. 1. 11:51

Szerintem nem annyira kivételes jelenség, hogy egy elevenebb 4 éves kisétál egy ajtón ami nyitva van ha nem figyel rá senki. Ettől még nem hiszem hogy "speciális" ovi kellene. Csak egy zár az ajtóra és némi odafigyelés. Ha már arra sme tudnak figyelni, hogy megvan-e a gyerek, akkor mire tudnak???

A "hogyan történt" egyébként szerintem szinte mindegy is, amikor óvodaidőben egyszercsak beállít a 4 éves egyedül... még jó ha van otthon valaki, és külön mázli, hogy ennyire közel laknak és hogy a gyerek haza ment és nem világgá... Nagy szerencséje van az óvodának és az óvónőknek. Egyébként én lehet, hogy megvártam volna, mikor veszik észre egyáltalán hogy nincs ott a gyerek, nem ártott volna meg egy kis ijedtség a tisztelt óvónőknek sem...

89. b2076ec79b (válaszként erre: 85. - Sunshine24)
2011. márc. 1. 11:47
Az a baj, hogy manapság már mindenkinek csak jogai vannak, de ez már megint egy másik történet :(
88. fnagyzs (válaszként erre: 82. - Trapiti)
2011. márc. 1. 11:47
Sőt, nagy örömömre szolgál, hogy egyre több iskolában bevezetik az E-naplót, ami azt jelenti, hogy nyomon tudod követni akár a munkahelyedről is, hogy a gyereked bent van-e éppen az aznapi órákon vagy sem......:DD
87. trapiti (válaszként erre: 85. - Sunshine24)
2011. márc. 1. 11:46
Általánosságban lehet... de ez nem az az eset, amikor a szülő felháborodása ne lenne helyénvaló.
86. yelow
2011. márc. 1. 11:46
Szerintem ha a gyerkőc ilyen akkor talán egy sima ovi nem neki való. Nem szeretem Én sem a sárdobálást mikor valaki leírja, hogy szerinte így történt.Csak kár, hogy nem tudjuk meghallgatni az óvoda verzióját is.
85. sunshine24 (válaszként erre: 80. - B2076ec79b)
2011. márc. 1. 11:45
Érthető is, én nem is ezt állítottam. Általánosságban mondtam véleményt arról, hogy sokszor önhibáján kívül is a pedagógust hibáztatják. Vannak esetek, amik előtt nem lehet szó nélkül elmenni, de az is borzasztó, amit ma néhány szülő megenged magának mind hangnem mind viselkedés tekintetében.
84. fnagyzs (válaszként erre: 78. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:44

Ne hibáztasd magad, egy ekkora gyereknek általában még nincs veszélyérzete. Ő csak felfedezi a világot. :D

Az én középső gyerekem is pontosan ilyen volt. Eleven és felfedező, veszélyérzet nélkül......

2011. márc. 1. 11:43
Ez a történet nem kis dolog, a gyerekere oda kell figyelni, és ez a legfőbb feladata az óvónéniknek, és ha a szülő szóvá teszi akkor ezt felül kell vizsgálni.
82. trapiti (válaszként erre: 60. - Sunshine24)
2011. márc. 1. 11:42

Biztosan van igazság abban amit mondasz, de ebben az esetben szerintem nem a szülőkben vagy a gyerekekben van a hiba.


Amíg a gyerek az oviban van, addig igenis az óvónő és az óvoda felelőssége hogy biztonságban legyen, teljesen függetlenül attól, hogy a szülő mit tesz vagy nem tesz. Ugyanúgy, ha velem van és akkor éri valami baleset, én sem mondhatom, hogy az óvónő nem tanítgatta eléggé, ugye?

És igen, ha egy ilyen eset kapcsán baleset érné a gyerekemet én is perelnék, mert ez egyértelműen az óvoda gondatlanságának a következménye. Egy óvodás korú, de akár kisikolás gyerektől nem elvárható hogy felmérje a dolgok veszélyeit, lehetséges következményeit, bármilyen értelmes is, és bármennyire is nevelgeti a szülő. Egyébként még egy gimnazista gyerek esetében is az iskola felel a gyerekért a tanítási időben. Vagyis ha egy 17 éves ellóg a suliból és elüti az autó, ezért is felelősséggel tartozik az iskola. Nem véletlenül zárják ma már a sulik nagy részét ill. van porta is.

2011. márc. 1. 11:41

most mennem kell, leírom délután vagy este mi volt a vezetővel való beszélgetés!

köszi az eddigi hozzászólásokat is!:)

80. b2076ec79b (válaszként erre: 76. - Sunshine24)
2011. márc. 1. 11:39

Tegnap a gyerekeke festettek az oviban, gondolom a nemzeti ünnepre zászlót, mert mikor hazahoztam a lányomat és levettem a kardigánját, a pólóján a hasánál egy egész nemzeti lobogó volt elmaszatolva festékkel. Nem öltöztették át, ok, nem szóltak, ok, de még csak ki sem jött belőle...

Mégse fogok ma őrjöngve bemenni, hisz ahogy te is mondod, ilyesmi előfordul. :)

Szóval azért általánosítani sem szabad, mert nem minden szülő ilyen, másrészt jelen esetben azt hiszem érthető martin3 felháborodása..

2011. márc. 1. 11:38
Igen, sokszor egy ártalmatlan kérdésemnél is érzem, hogy szegény óvónéni azt hiszi most fogom leharapni a fejét...néha ezért nem mondanak el apróbb dolgokat...de ez már egy másik téma.
78. martin3 (válaszként erre: 43. - Sunshine24)
2011. márc. 1. 11:36
sajnos pedagógusként mondhatom, hogy akasztják a hóhért...ugyanis az én gyerekem épp olyan, aki igencsak öntörvényű, makacs, nehezen lehet rá hatni. Rengeteg olyan dolgot csinál, amit más nem, ami extrém veszélyes, minden érdekli, mindent ki akar próbálni. Emiatt is vittem el pszichológushoz(ráadásul próbáltuk az állítólag legjobbhoz,akinek már nagy tapasztalata van)azt mondta semmi baja, nekünk kell megvédeni addig amíg fel nem nő ahhoz, hogy megértse, amit csinál veszélyes. Ja és egy nagyon okos, intelligens gyerek a korához képest, a pszicho szerint ezért is ilyen. Hát nekem ilyen gyerkőc jutott...a másik 3 pedig abszolút "normális", nem hisztis, tök jól kezelhető gyerekek, akiknek eszébe nem jutna elindulni. De ő ilyen, megoldja a problémakat egyedül, soha nem kér segítséget. Most is hiányoztam neki, hát elindult haza, bele sem gondolva abba, hogy inkább szólt volna az óvónéninek aki felhív és érte megyek...nem ő megoldotta egyedül...csak a veszélyét nem mérte fel, de hát még csak 4 éves, őt csaknem hibáztathatom! amúgy természetesen megkapta a büntetést(ami nem verés volt) olyan dolgot vontam meg tőle, amit nagyon szeretett volna...de ez már a szülő dolga, hogy megbeszélje ezt a gyerekkel, de szerintem az is, hogy küzdjek a biztonságáért. Ha nekem ilyen megszökős gyerekem van, tennem kelle ellne..nem?
77. b2076ec79b (válaszként erre: 72. - Sunshine24)
2011. márc. 1. 11:36
....hááát nem tudom, lehet túl paraanya vagyok :)))
76. sunshine24 (válaszként erre: 70. - Sylvia81)
2011. márc. 1. 11:36
Nem erről van szó, hanem arról, hogy egy csoportban, ahol 25-30 gyerek van együtt, néha óhatatlanul előfordulnak kisebb balesetek, harapások, csípések. Ez ellen nem tudunk mit tenni. De a szülő azonnal támad. Sajnos nem nézik a másik oldalt.
75. yelow (válaszként erre: 60. - Sunshine24)
2011. márc. 1. 11:36
Teljes mértékben igazad van!
2011. márc. 1. 11:34

Egy sztorit szeretnék elmesélni.

Egy kedves anyukával történt az eset, 150 ft-t szedtünk a szülőktől, mert szerettünk volna meghívni egy neves kézművest az oviba, hogy tartson egy kis kézművesfoglalkozást, agyagozás stb, és hát a kedves anyuka nem volt hajlandó kifizetni mert butaságnak tartotta. Viszont az oviban hetente 1x jön 2 póniló, hogy a gyerekek lovagolhassanak és a kedves anyuka heti 1000 ft-t fizet, hogy a gyereke lovagolhasson. És ezt minden héten megcsinálják amióta ovis a kislány.

Természetesen a többi szülő kifizette a pénzt és akkor most a kislányt ki kellett volna rekeszteni a foglalkozásról mert éccsanya...........nem, nem lehet és nem is szabad, így mi fizettük ki azt a 150 ft-t.

73. Kis Cidri (válaszként erre: 63. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:34

Már az is elég, ha a munkatársain számon kéri, hogy ellátták-e a feladatukat, de ha saját maga sem képes ellátni a feladatait, akkor nem várható el tőle.

Kár, hogy nem mondod el mi a jó ebben az oviban.

72. sunshine24 (válaszként erre: 66. - B2076ec79b)
2011. márc. 1. 11:34
Nálunk az óvodában 4órás utat szerveztek Pestre, az állatkertbe a nagycsoportosoknak. Iszonyatosan élvezték az utat, és az állatkertet is. A gyerekeknek már önmaga a buszos út is egy nagy élmény.
71. ében11 (válaszként erre: 63. - Martin3)
2011. márc. 1. 11:34

Nem tudom mennyire alkalmas rá-nálunk nyitott a vezető, a szülői munkaközösség rengeteg feladott vállal-de pénzt majd csak akkor lát az ovi-ha alapítványa lesz-most még a papírgyűjtésből származó pénzt sem kaptuk meg-mert azt csak alapítványnak utalják ki(egyébként sok levonás lenne az összegből)

így a szomszéd ovi alapítványához érkezik a pénz-amit ők adnak nekünk.Pályázni is csak alapítvánnyal érdemes-lehet.Most alapítványra gyűjtenek a szülők Kb. 100 ezer forintot kell összegyűjteni ehhez.Lassan haladunk.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook