Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kéztőalagút szindróma kezelése műtét nélkül? fórum

Kéztőalagút szindróma kezelése műtét nélkül? (beszélgetős fórum)


21. katt2 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 20:06
Csináld 4...5 napon keresztül, aztán számolj be róla.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Katt2)
2021. márc. 7. 20:04
Hogyne próbálnám ki. Az utolsó szalmaszálba is kapaszkodom. Megvettem a Tens gépez, szereztem ultrahangot, két gyógynövényes krémet. Az egyik kifejezetten erre a problémára való, nem is olcsó. Csinálom a gyógytornát. Nem adom fel. Miért ne próbálnám ki.
19. katt2 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 19:58

Tudod, az a baj, hogy mindenki csak a szikében, az orvosokban és a kemikáliákban hisz. Gondolom, neked sincs eszed ágában sem kipróbálni amit javasoltam.

Mire számítasz? Milyen lehetőségeid maradtak? Szerintem, semmi. Szenvedsz tovább. Megtanulsz vele együtt élni...

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2021. márc. 7. 19:51
Láttam több videót. Nem vitatkozni jötten ude. Van elég bajom. Nyilván nem én találtam ki, hogy nem vafyok műthető. Ez egy ritka betegség,ami nekem van.
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 19:44
Igen, megvan pár mm mély.
2021. márc. 7. 19:25
És azért ez egy jó mély seb, nem egy kis felületi karcolás.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2021. márc. 7. 19:23
Nekem már egy kicsi seb is gondot okozhat. Sajnos tudom, miről beszélek.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 18:58

Ha kaphatsz érzéstelenítőt, akkor simán műthető.


A többit, amit felsoroltál, eleve nem is kapod. A műtéti seb csak egy kicsi vágás a bőrön.

Fájdalomcsillapító sem kell.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2021. márc. 7. 18:48

Más oka van. Érzéstelenítőt kaphatok. Antibiotikumot, steroidot, fájdalomcsillapítót nem. Minden sebem lassan gyógyul és gyakran felülfertőződik, amit nehéz kezelni.

Annyit nekem nem ér, hogy veszélyeztesse az életemet.

12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 18:39
semmilyen érzéstelenítőt nem kaphatsz?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 71ddaa07fa)
2021. márc. 7. 18:27
Engem nem műthetnek. Gondolom, lebénul majd. Ebbe bele kell törődni.
2021. márc. 7. 17:51

Nekem mindkét kezemben van, illetve volt. A jobb kezemet 2018-ban műtötték, de nem altattak. Helyi érzéstelenítővel 20-25 perc, majd 2 óra megfigyelés a kórházban és irány haza. Lekopogom, azóta nincs baj vele.

A bal kezemben, csak középfokú elválzozást találtak az EEG vizsgálaton ezért azt még nem műtettem.


A jó hírem számodra, hogy nekem néhány hónap után sokat javult a helyzet, magától mindenféle torna nélkül. Volt 1-1,5 hónap, mikor aludni sem tudtam, annyira zsibbadt és fájtak a kezeim, csak, ha lógattam őket. Aztán a a fenti idő után sokat enyhült a fájdalom és a zsibbadás. A nem műtött kezem, máig zsibbad vezetés és éjszaka alvás során, ha úgy tartom, de a műtött kezem, az majdnem tökéletes.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 7. 17:22
Igen. Heteket beszéltek.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:17

De próbáltad az államit, mert engem kb. 1 éve küldtek újra vizsgálatra és 2 héten belül mehettem is, pedig már akkor is volt a vírus.

Amit leírtál, annál jobbat én sem tudok mondani.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 7. 17:09

Igen. Megvettem a Tens készüléket. Minden nap csinálom kétszer.

A fizikoterapeuta barátnőm itthagyta az ultrahang készüléket is. Azzal is kezelem minden nap. Pihentetem, sínezni is szoktam. Aflaminnal és két gyógynövényes.krémmel is kenem. Ma 2 hete kezdődött. Este egyik percről a másikra lezsibbast a jobb kezem. Éppen semmi megerőltetőt nem csináltam.

Nem fáj, csak zsibbad. Főleg délelőtt. Utána nem annyira jellemző. Vannak tünetmentes napok is. Az egész kézfejem zsibbad, minden ujjam. Nem egyszerre, hanem mikor melyik. Abban reménykedem, hogy talán nem is ez a baj. Megyek ENG-re, csak vidéken nehéz magánúton találni. Az államiban pedig hetekről beszéltek.

6. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 17:06

Nekem a talpammal van gond, a lúdtalp miatt. A fascia megvastagodott és egy gyulladás alakult ki. Mindenfélét elolvastam és találtam közöttük egy, - talán népi gyógymódot.


Kell két vödör víz. Az egyik olyan meleg legyen, hogy még bele tudjam tenni a lábamat. A másik meg olyan hideg, amibe még bele tudom tenni a lábamat. Először beteszem a meleg vízbe, néhány perc alatt felmelegszik a láb, utána rögtön a hidegbe. Akkor a láb lehűl, aztán megint a meleg, hideg, stb. A lényege, hogy kitágítja az ereket, javul a vérkeringés és a vér hatásosabban szállítja el a gyulladás okozta folyadékfélét. Ez a módszer nekem nagyon hatásos, ha 3...4 napon keresztül csinálom, akkor utána nagyon lecsökken a fájdalom. Megszűnni nem fog, de már ez is nagyon jó. Persze, kell hozzá a lúdtalpbetét is.

Esetleg próbáld ki, ha gyulladás, akkor biztosan fog segíteni. ( valamennyit )

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 7. 16:42
jav. Sokáig rettenetesen fájt.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 16:41

Nem fog lebénulni. Sokáig rettenetesem, évekig konkrétan.

Tens készüléket használhetsz? Ha igen akkor vegyél az gyulladás és fájdalomcsillapító. "Macskakarom" szintén hasznos lehet.

Jobbulást!

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2021. márc. 7. 15:50

Egyáltalán nem vagyok műthető. Altatásról sem lehet szó. A legkisebb beavatkozás is az életemet veszélyeztetné. Ritka beteg vagyok.

Gondolom, ez esetben lebénul majd

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 7. 15:48

Nem tudok ilyen lehetőségről, nekem is műtötték. Mindkét kezemen. A második esetben az operáló orvos elmondta, hogy amint kinyitották, nagy mennyiségű gennyes trutyi folyt ki.

Nem tudom, ezt hogyan gondolnád krémezéssel elmulasztani.

Ha az altatás miatt nem vagy műthető, van egyéb lehetőség is az érzéstelenítésre, mert nem súlyos műtét.

2021. márc. 7. 14:48

Elmúlt valakinek műtét nélkül?

Fizikoterápiás, gyógytornás kezelés, krémezés, pihentetés hatására?

Nem vagyok műthető. Kérlek, műtéti tapasztalatokat ne is írjatok.

Előre is nagyon szépen köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook