Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kézműves termékek értékesítéséhez milyen papírokat kell beszerezni? fórum

Kézműves termékek értékesítéséhez milyen papírokat kell beszerezni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. márc. 7. 09:52
Még egy kérdés, azokhoz, akik már csinálják: Megéri?
2013. márc. 7. 09:51
persze számla vagy nyugtaadási kötelezettség van, adószámmal tudod megvenni nyomtatvány boltban
2013. márc. 7. 09:50

sziasztok!

7-es mellé tényleg nem kell bejelentett munkahely, a lényeg, h ne megélhetés szerű jöv. legyen.

A tb-t kell fizetni mindenkinek maga után, a nincs bejelentetett munkaviszonya, 6660 ft idén, a NAV-nak csekken.

Úgy van amúgy, h ha plusszos az árulás (vagy hogy írjam), akkor az után kell egyszer 27, egyszer pedig 16% (ez nem biztos) fizetni, azaz közel 50%-ot...

2013. márc. 7. 09:20
akkor én is kérdeznék. csak az áfát kell fizetni utána, vagy minden mást? tb, szja, nyugdíjjárulék, ilyesmi
2013. márc. 7. 09:08
Nem kell bejelentett munkahely, legalábbis nekem is 7-es adószámom van, csak én mást dolgozom vele, és nekem nincs bejelentett munkahelyem. Az a kikötés, hogy ne állandó munkáid legyenek vele.
2013. márc. 7. 08:59

Teljes munkaidőben dolgozom, nem vagyok gyeden.


Te hasonlóval foglalkozol?

5. noozimanoo (válaszként erre: 4. - Migerben)
2013. márc. 7. 08:54

Szívesen! :)

Jahh, és gyed mellett nem árulhatsz új dolgokat (sk. készítettet)!

2013. márc. 7. 08:53
Köszönöm a gyors választ!
3. noozimanoo (válaszként erre: 2. - Migerben)
2013. márc. 7. 08:50

Kell egy 6 vagy 8 órás BEJELENTETT MUNKAHELY.

Ezután bemész a lakcím szerinti NAV-ba, elmondod, mihez kellene, és ott adnak majd neked un. 7-es adószámot.

Ezzel teljesen legálisan és számlaképesen árulhatsz.

2013. márc. 7. 08:34
Hogyan induljak el, ha szeretném eladni az itthon készített apróságokat? Milyen engedélyekre, papírokra van szükségem? Hol kell ezeket beszerezni?
2013. márc. 7. 08:31
Kézműves termékek értékesítéséhez milyen papírokat kell beszerezni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook