Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő vagyok. Szeretnék télire eltenni befőttet lekvárt kovászos uborkát. Ha valakinek van ötlete, receptje számomra szívesen venném :) fórum

Kezdő vagyok. Szeretnék télire eltenni befőttet lekvárt kovászos uborkát. Ha valakinek van ötlete, receptje számomra szívesen venném :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
51. Szuzan
2011. jún. 24. 19:02

Savanyúság ahogy te szeretnéd!

szintén hordós ,te kreállhatod a saját savanyúságodat.

Én több félét is szoktam készíteni

pl:csak almapaprika

vagy vegyesen:karfiol,uborka,sárgarépa,dinnye,paprika

vagy bármi ami eszedbe jut,persze ami illik a savanyúhoz,én még szilvát is tettem el külön azt mondjuk nem dobtam a többi közzé,de finom volt magában ,olyan érdekes íze volt ,akár zöld paradicsomot is tehetsz bele . gyöngyhagyma is ,minden kombinációnak más az íze.Ha teszel bele csípős dolgot akkor egyértelmű csípős lesz.de tehetsz el csak simán karfiolt is.vagy tényleg bárhogyan csinálhatod ez a fantáziádra van bízva!


a recept!



6 dl ecet /csak 10 %os FONTOS!!!!!,hogy 10 % os legyen!/


50dgcukor

7dkg só

1kávés kanál szalicil

1kávés kanál bor-kénpor

ez kb 4,5 kg zöldséghez elegendő


FONTOS!!!!!!!!!!

Baromira szúrós illata van!Vigyázz vele!én alergiás vagyok rá ,köhögök ettől az elején!de ne ijedj meg!!!!!!!!!!!rettenetesen finom!

csak ezek a bor-kén és az ecet kombináció tudja bántani az embert az elején,de ez el illan nyugi!!!!

és ami még nagyon fontos ha ezt a dolgokat össze kevered ,alig lesz lé rajta!tedd bele nyugodtan a zöldségeidet ,azok fogják magukból kiengedni a levet ,még az almapaprika is!olyan sok lé lesz rajta ,hogy elfogsz csodálkozni ,hogy került bele.Én mondjuk kapásból 30 literes hordóba teszek el mindent vagy 60 literesbe ,szóval nekem engedi ám a levet,de szerintem nálad sem lesz gond ha kevesebbet teszel el.

ha látod ,hogy kívánna még egy adagot a zöldség csak simán pótolod.Elvileg kell egy napot várni mielőtt bele dobálod a zöldséget ebbe a cukros lötyibe ,de én már azonnal szoktam mindent bele tenni.

ha valamit nem értsz kérdezz csak!remélem jól írtam le mindent!

ugyan úgy hűvösebb helyen tárolom.

50. J.K. Itza (válaszként erre: 36. - Zani)
2011. jún. 24. 18:47
Szivesen!
49. Szuzan
2011. jún. 24. 18:47

Az egyszerűségéért szeretem a legjobban!rá adásúl nem kell annyi befőttes üveg ,és kisebb helyen elfér!



dobálós uborka./én így hívom!/


egy 30 literes hordóba készítem.annyi kell neki!


10 liter víz

1 liter 20% os es ecet/fontos ,hogy 20% os legyen!/

66 dg cukor

30 dg só

2 cs Na benzoát

3 teás kanál Borkén por

100 szem bors

100 szem mustár mag

20 db babér levél

1 cs koriander mag

2 evőkanál borkősav,torma,kapor,

20 db szőlő levél

20 db meggy levél


a vizet beleöntöd a hordóba ,a megmosott leveleket az aljára ,aztán csak beleteszed a hozzávalókat,amiket leírtam.aztán elkevered kicsit .és már mehet is bele az ubi!én miután szépen lesikálom a külső részét az ubinak ,le szoktam vágni a két végét ,és már dobom is bele!fontos ,hogy le zárható legyen a hordó!



aztán mehet is bele az ubi ameddig csak terem neked!persze meg ameddig fér!hálás leszel érte!mert sokáig el áll!és finom,hasonló a vizes ubi hoz!


tárolása hűvösebb helyen spejz ,nekem ott van.


rögtön írom a következőt!

48. zani (válaszként erre: 40. - Krautmanno)
2011. jún. 24. 18:45
citrompaprika? érdekesen hangzik, miaz?
47. Arianne113 (válaszként erre: 45. - Szuzan)
2011. jún. 24. 18:36
Igen igen! köszönöm :)
2011. jún. 24. 18:36
Rendben van Orsi :D :) Én Csilla vagyok bár mindenki úgy szólít ahogy akar hallgatok mindenre :D ( Csak após múltkorjában le Katizott..:D ) aztán mondtam neki is hogy mindegy hallgatok a Katira is :D
45. Szuzan (válaszként erre: 42. - Arianne113)
2011. jún. 24. 18:35
akkor írhatom?
2011. jún. 24. 18:35

Most szépen fogom a kis jegyzetfüzetemet és leírogatom amiket írtatok nekem :)

Vagy lehet gépen elmenteni egyszerűbb :)

43. krautmanno (válaszként erre: 42. - Arianne113)
2011. jún. 24. 18:35

Oké.Most megyek megetetem Kicsilányt,aztán írom.:)))

De hívj csak egyszerűen Orsinak:DDDDD

2011. jún. 24. 18:33
Manó minden érdekel tényleg, ha nem olyan bonyolult elfogom készíteni :)
2011. jún. 24. 18:33
bár azt nem egészen értem a hordós mit takar..:D kifejezés vagy tényleg hordó :D sokat kell még tanulnom szerintem:)
2011. jún. 24. 18:33
Meggyszörp?Citrompaprika recept?
2011. jún. 24. 18:33
Minden érdekel Szuzan :)
2011. jún. 24. 18:32
köszönöm a tanácsokat:) mostmár tudom hogy fogjak neki a dolgoknak :D
37. Szuzan
2011. jún. 24. 18:31

Hordós savanyúság érdekel?

dobálós uborka?tök egyszerű.

almapaprika hordóba?hozzá vegyesen minden?

mert akkor írom.

36. zani (válaszként erre: 32. - J.K. Itza)
2011. jún. 24. 18:28
köszi :))
2011. jún. 24. 18:27
Dzsemet (lekvárt) én is a 3:1-bennel tettem el, és nagyon finom lett.
2011. jún. 24. 18:26
Nagyobb üveget talán vasedényben (ha még létezik), esetleg metróban lehet kapni. De, úgy is hozzájuthatsz, hogy veszel valamit, ami nagy üvegben van, elfogyasztod a benne lévőt, és megmarad az üveg. Én 4,5 - 5 literesben szoktam készíteni a koviubit, ezekben 2-2,5 kg uborka kell.
33. gattino (válaszként erre: 9. - Arianne113)
2011. jún. 24. 18:25

kb. 2 hete csináltam eperlekvárt.

1 kg megtisztított eperhez 40 dkg cukrot tettem, miután az epret apróra vágtam. /nem passzíroztam, mert az volt a cél, hogy darabos legyen!/

Felfőztem nagy lángon miközben folyamatosan kavartam, mikor felfőtt tettem bele Zseléfixet /rajta van mennyi gyümölcshöz mennyit tégy / azzal kb. 2 percig főztem. A tűzről levéve belekavartam a tartósítószert és tiszta üvegbe töltöttem és lezártam.

Pár percig fejjel lefelé fordítottam a lezárt üvegeket, hogy légmentesen zárjon../.vagy valami ilyesmi :)))/

a málnát ugyanígy tenném el, a sárgabarack lekvárba nem szoktam fixet tenni, azt tovább főzöm.

A cseresznye befőttet pedig:

10 db 750-es üveghez 3 l vizet és 1 kg cukrot teszek úgy, hogy a vízből és a cukorból szirupot csinálok és forrón a megtisztított, üvegbe szedett, gyümölcsre teszem, tartósítót mind1ik tetejére 1 késhegynyit és légmentesen lezárom, majd vastag plédbe bugyolálom, /dunszt/ és hagyom ott kihűlni. Utána irány a polc! Szerintem a meggyet is így kell, azt esetleg "megbolondíthatod" rummal :P

Ennyi meg 1 Bambi.

32. J.K. Itza (válaszként erre: 30. - Zani)
2011. jún. 24. 18:23
A vákum miatt. (Még nem vagyok nagymama) :):):)
31. J.K. Itza (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2011. jún. 24. 18:22

Tényleg rá van írva és előírás szerint nyugodtan csinálhatod.

Két napja főztem baracklekvárt a 3:1 arányú dzsemfixel. Nagyon finom lett. Sok sikert!

30. zani
2011. jún. 24. 18:21
ténylg rá van írva, a gyümölcsöt megmosod, összeaprítod amekkorára akarod (én szeretem ha darabos, ezért csak krumplinyomóval szoktam összetörni) 1250 g gyümölcshöz 1 tasak dszemfixet és 350 g cukrot keversz, felteszed melegedni és 3-4 percig forralod. aztán üvegekbe töltöd és kész. dunsztolni sem kell. még forrón a lecsavart üvegeket pár percre fejre kell állítani, ezt nem tudom miért, ez olyan nagymamás-trükk :)
29. Arianne113 (válaszként erre: 26. - Zani)
2011. jún. 24. 18:12
lehet buta kérdés biztos rá van írva, de hogyan használjam a dzsemfixet? amúgy szeretném kipróbálni :)
28. andi6020 (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2011. jún. 24. 18:11
Köszi. Mindig tanul az ember!
27. krautmanno (válaszként erre: 26. - Zani)
2011. jún. 24. 18:10
Ezt én is kipróbálom majd,mert eddig cukorral főztem.
26. zani (válaszként erre: 9. - Arianne113)
2011. jún. 24. 18:10

a lekvárfőzéshez javaslom h használd a dzsemfixet, én is azzal csinálom, percek alatt kész, cukortakarékos és finom.

a nagymamám is aki egyébként profi lekvárfőző is ezzel teszi e la lekvárt már jó pár éve.

25. krautmanno (válaszként erre: 23. - Arianne113)
2011. jún. 24. 18:09
Szívesen.Ezek kipróbált receptek,évek óta így rakom el.
24. bnedora (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2011. jún. 24. 18:08
Télire el lehet tenni kovászos uborkát. Én is itt a hoxán tanultam meg. A kész uborkát leszűrjük, esetleg lemossuk, elhelyezzük a kisebb üvegekben, majd rászűrjük a levét. Pici szalicilt teszünk a tetejére, és rácsavarjuk a tetejét. Nagyon finom télen.
23. Arianne113 (válaszként erre: 21. - Krautmanno)
2011. jún. 24. 18:07
köszönöm megnézem:)
2011. jún. 24. 18:07
szeretnék ilyen nagy üveget venni a kovászos uborkához, de még nem nagyon láttam sehol. Hol szoktátok venni?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook