Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő mosogatógép használó vagyok. Lenne pár kérdésem! fórum

Kezdő mosogatógép használó vagyok. Lenne pár kérdésem! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
50. k_nm (válaszként erre: 46. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 20:24

szerintem is felesleges a külföldi beszállítás, csak azért írtam, mert én csak ezt tudom :-(


Különben sóból a Kaufland saját márkását használom, az öblítöböl meg az Aldist, de az csak alkalmanként van akcióban, folyamatosan nem lehet kapni (és otthon is szokott lenni, nagyjából ugyanannyiért)

49. zebracsikó (válaszként erre: 48. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 19:03

tescoban meg hasonló helyeken is mindig van akció


én inkább azt nézem

2012. jan. 23. 19:02
Meglesz a holnapi program megyek és felderitem a müllerben és társaiban hol mennyi és milyen van:)
47. zebracsikó (válaszként erre: 46. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 19:02
ha gigapackot veszel (120 darabosat) az elég jutányos áron van, szerintem felesleges ezért külföldről hozatni
46. dd874e511d (válaszként erre: 41. - K_nm)
2012. jan. 23. 18:54
Ahan szóval küföldön olcsóbbak ezek a cuccok??? Ha leirod a márkáját akkor tudok esetleg hozatni onnan,van rokonom aki minden 2hétben jön haza hétvégére és hol németbe megy hol olasz,spanyolba, ugyhogy tud nekem hozni kéthetente ha kell.Kipróbálom akkor azt is meg az itthonit is:)
2012. jan. 23. 17:23

Jah, és ha nagyon koszosnak ítéled az edényeket, egy teáskanálnyi mosószódát (Müllerben 300Ft körül van fél kiló, de biztos lehet olcsóbban is venni) is adhatsz a tabletta mellé: nagyot dob a mosási hatékonyságon. ;)


De már olyat is hallottam, ami mosódió-főzetet tett a mosogatógépbe.

44. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 17:20

Ha nem az agyonreklámozottakat veszed, amiknek minimális az anyagköltsége, viszont a reklámdíjak miatt csillagászati az ára, akkor tényleg nem drágák. :)

A DM-es cuccok (DenkMit) nagyon jók, bár konkrétan a mosogatógépes cuccokat nem használtam még. Azaz a tisztítót igen, az tényleg jó. :)

Ezek, mármint az összes márka mosogatógépes termékei egy kupacon vannak a boltban, ha a Calgonitot vagy a Somatot kiszúrod, ott lesz a többi is. :)

43. 888efd6baf (válaszként erre: 39. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 17:13

Nem drága holmik, ne aggódj. A só talán 3-400 ft két kiló és sokáig elég, az öblítő is nagyon olcsó és az rettenetesen sokáig tart.


Ne öblögess :-) Az ételdarabokat kapard le és ennyi. Belejössz hamar :-)


És igen, csökkenni fog a vízszámlád. Rengeteg edényt elnyel egy mosogatógép, azt 12 literrel, amivel ezek mosogatnak soha nem tudnád elmosogatni.

42. Sylvia81 (válaszként erre: 40. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 17:12
Ha A-s gépet vettetek, akkor mindenképp csökkenni fog. HA meg folyó vízben mosogattál, főleg! :)
41. k_nm
2012. jan. 23. 17:09

azt nem tudom, otthon mennyibe kerül. Én 99 centért veszem az öblítöt, ami azt hiszem, literes, a só 2 kg-os, és 75 cent. De én Frankfurt mellett lakok, nem mérvadó


A vízszámlátok meg csökkeni fog!


Amit akartam még neked modani: írtákmár, hogy fakanalat ne tegyél bele. Nekem a szilikonos cuccok se váltak be (szilikonos kenöecset, lapát, sütöforma). Büdös lesz töle. Meg egyes teflonos edények is (nem tudom, mitöl fögg, az egyik serpenyönk büdös, a másik, és a teflonos fazekaink nem...ki kell probálni. Ha büdi, akkor egyszerüen elöblíted tiszta vízzel és már nem is érzödik. Csak bosszantó)

2012. jan. 23. 17:04
csökkenni fog a vizszámlánk vajon?
2012. jan. 23. 17:04
és ezek a szerek amik belevaló ezek mennyibe kerülnek? ez a só meg az öblitő?
38. k_nm
2012. jan. 23. 16:52

Hát, ha sokan vagytok és minden nap fözöl, nem biztos, hogy kétnaponta elég lesz elnidítanod. Én elölögybölni csak a mosogatónál szoktam, de azt se viszem túlzásba. Ellenben három hetente kiveszem a szüröt és kiganézom.

Érdemes 2 havonta beiktatni egy nagytakarítást. Van a calgonitnak (finish vagy mi most) is, de alkalom adtán az aldinak is, lidl-nek, akármelyiknek egy ilyen dupla csomagolásban kapható géptisztítója. Abból az egyiket beleállítod a gépbe és csinálsz egy üres mosást. Jót tesz a gépnek, szereti :-)


Jo nektek, hogy nem kemény a víz. Nálunk olyan szinten az, hogy az üvegvázán másnap látszik a szintjelzés...:-/ De azért nem árt az a só neki. A miénk annyit használ, amennyi kell neki, az elején be kellett állítani a víz keménységét. Így aztán havonta elmegy a 2kg-os doboz, de tényleg durva, ami itt van...

2012. jan. 23. 16:22

Én öblitöt sosem használok csak a tablettát. Só van benne,de volt hogy nem jelezte hogy kifogyott csak egyszer találomra nem néztem és nem volt benne már semmi, ki tudja miota... Mondjuk nálunk központi vizlágyitó van a házban ugyhogy sehol sincs vizkö.

Én csap alatt kicsit leöblitema tányérokat aztán gyüjtögetem.

36. Sylvia81 (válaszként erre: 31. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 16:19

Az enyémen nincs gyüjtő fokozat.

Semmit nem öblítek le, ami maszatos, nekem az sem szokott problémát okozni, ha valami beleszárad. Egyedül arra kell figyelnem, hogy a darabos ételekből a lehető legtöbbet lekaparjam, mert hülyén van kialakítva a szűrője a gépnek, és pl. a rízs átmegy rajta, és utána meg lerakódik a csőben. Mármint a csapra van kötve ugye, és ott a műanyag csőben rakódik le, a szifon helyén lévő kanyarban.

35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 16:18
mi ketten vagyunk-kétnaponta nekem bőven elég
2012. jan. 23. 16:16
12 személyes vagy teritékes nem tudo hogy kell mondani, szóval tuti énis tudok majd bele gyűjtögetni és lehet nekem is elég lesz 2 naponta?
33. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 16:14

én sose szoktam a gyors leöblítős (lecsapatós) programot használni, és csak belerakom és kétnaponta mosogatok (gyűjtögetem addig)

Ha nagyon muszáj, akkor öblítem le a mosogatónál a tányérokat. Mást nem kell. Zsírosan-koszosan nyugodtan tedd bele (csak ne legyen rajta kajamaradék-darab.


A használatiban meg nézd meg, hova kell öntened a sót+öblítőt és hol jelzi a géped, ha valamelyik kifogyott.

2012. jan. 23. 16:07

Kata óvónéni jól írta, mi mihez kell. :)


Annyi még, hogy sót mindenképp használj!!! Még akkor is, ha nem kemény a víz. (Amúgy Mo-on mindenhol kemény...) Ha kevésbé kemény a víz, akkor max. lassabban fogy el a só a gépből. Ha nem használsz, akkor gyorsabban lerakódik a gépbe a trutyi, és egy idő után nem fog szépen mosogatni.


Egyébként minden mosogatógéphez való szerből van környezetkímélő is: Claro a neve. Én ezt használom, semmivel sem rosszabb, mint a Calgonit, és itt (Ausztria) még olcsóbb is. De a DM-esek is környezetkímélők állítólag.

Amin viszont spórolhatsz: öblítő helyett használhatsz ecetet is. Az öblítő igazából arra van, hogy folt- és cseppmentesen száradjanak az üveg cuccok. Viszont az ecet sokkal olcsóbb. :)

2012. jan. 23. 16:03

oké akkor kérdezek még

szóval ha egynap egyszer akarom beinditani és egyész nap csak gyűjtögetek bele akkor a mosogatónál csapassam le amit beleteszek mindig előtte vagy tegyem bele pl reggeli vagy ebéd után az össze cuccot és inditsam el a gyűjtő fokozatot? Azt mondták a boltban hogy ez arra van, hogy lecsapassa az edényeket, ne száradjon bele.

Szóval én csináljam vagy a gép?Ti hogyan használjátok?

30. dd874e511d (válaszként erre: 19. - K_nm)
2012. jan. 23. 16:01
neked is köszi
29. dd874e511d (válaszként erre: 21. - Zebra25)
2012. jan. 23. 16:01
köszönöm:)
28. Kata óvónéni (válaszként erre: 26. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 15:59
Szívesen:)
27. Kata óvónéni (válaszként erre: 23. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 15:58
Nem nevetséges,én azt se tudtam,hogy használjam.Só nélkül kezdtem....aztán engem is "felvilágosítottak":)
26. dd874e511d (válaszként erre: 24. - Kata óvónéni)
2012. jan. 23. 15:57
nagyon köszönöm:)
2012. jan. 23. 15:57
nálunk jó a viz:) békésmegye az egyik legjobb ebből a szempontból.mosógépbe sem kell semmi itt nálunk
2012. jan. 23. 15:57

-Tabletta:ez a mosogatószer,hogy tisztává varázsolja az edényeket.Valóban a tabletta kiszereléses a legpraktikusabb.

-Öblítő:így keresd majd:mosogatógépbe való öblítő.

-Só:nagyszemcsés a jobb.Lágyítja a vizet.Regeneráló só a neve,lágyítja a vizet,megóvja a gépet a vízkőlerakódástól.


Nagyobb marketekben,dm,rossman,stb mindenhol meg tudod őket vásárolni.Általában egy helyen vannak.

2012. jan. 23. 15:56

Biztos nevetséges igy 2012ben hogy ennyire nem értek hozzá, de sosem akartam venni mosogatógépet, pár hónpja telt be a pohár, hogy órákig főzök szinte kétnaponta fél óra alatt elpusztitják utána meg állok mosogatok. Mivel sokan vagyunk reggeli után ebéd után és vacsora után szintén, szóval szinte egész nap a konyhában állok. Sose nézegettem sem mosogatógépet sem hozzá való cuccokat mert nem érdekelt.

De biztos nevetségesnek tűnik ez most nektek:)

22. k_nm
2012. jan. 23. 15:56
az gyakorlatilag a vízlágyításra van...tényleg piszok gyorsan tönkreteszi a vízkö a gépet (nekünk meg is mondta a siemens, hogy nem vállal rá garanciát, ha nem használjuk a sót)
21. Zebra25 (válaszként erre: 20. - Dd874e511d)
2012. jan. 23. 15:56

ahol a mosogatószerek meg ilyenek vannak, ott lesznek ezek is

a só meg ilyen nagyszemcsés só, kifejezetten mosogatógépbe való

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook