Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kevert süti...de miben süssem? fórum

Kevert süti...de miben süssem? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 13. 13:18

Kerek sütit lehet ám lábasban is sütni.

Tepsit, lábast, kuglóf formát jól ki kell kenni hideg zsírral vagy margarinnal vagy vajjal, és zsemlemorzsával beszórni. Megütögetni az oldalait, hogy a zsiradékon eloszoljon. A felesleget kiönteni...

Amikor még a szilikon meg a teflon, meg a bevonat nem volt kitalálva, így sütötték a tortákat.

Bizony!

Ugyanis a teflon csak úgy a 70-es évek közepe táján lett itthon is kapható. Szilikon etetőcumit használtam már a 78-ban született lányomnál, de sütőforma még nem volt belőle.

És jóval ezek előtt is sütöttek már sütiket ugye...

10. Humor Helga (válaszként erre: 8. - Tina87)
2010. júl. 27. 15:23
raktam róla fel képet a receptes naplómba... ha gondolod kukk meg ;o)) az ízét még nem tudom mert nem magamnak lesz :D
9. Humor Helga (válaszként erre: 8. - Tina87)
2010. júl. 27. 14:19

huhh hát a süti sül :D belevagdostam amolyan tessék lássék módon, legalább a nagyja ne ragadjon le...


Érdekes a süti, mert én meggyel szoktam de a barátom nem szereti, úgyhogy a tésztába vagdostam csokit és a tetejére raktam epret :) izguloooook h milyen lesz :)

8. Tina87 (válaszként erre: 7. - Humor Helga)
2010. júl. 27. 14:00
Hát míg belevagdosod méretre azzal el leszel egy darabig :))) de akkor csak ügyesen, és ha kész a süti majd írd meg jó lett e :)
2010. júl. 27. 13:48

oké, jénaiba nem sütöm(csak ötlet volt mert kerek) a kuglóf formától azért félek mert mi van ha beleragad...


Az a baj h tepsiből csak nagy van, direkt volt egy kerek tortaformám csak nem tudom h hova kevertem el...


Hát ami még eszembe jutott ötlet... a kuglóf formába vhogy abrikálok sütőpapírt :D és akkor "állatjólesz" remélem... :D


Köszönöm a segítséget :)

2010. júl. 27. 13:38
Hát én szoktam kuglóf formában akkor csak bevajazom meg lisztezem és akkor nem ragad bele.De amúgy sima tepsiben szoktam inkább amibe sütőpapírt teszek.
2010. júl. 27. 13:34

hát jénaiban ne süsd...

jó egy tepsi...teszel alá sütőpapírt ,megnézed kb mekkora adag a tészta és annak megfelelően keresel neki egy tepsit,hogy azért túl nagy ne legyen..mert akkor lapos lesz..

4. ancy
2010. júl. 27. 13:26
Tepsi,kuglófsütő,muffinforma..
2010. júl. 27. 13:26

Sziasztok, a segítségeseteket szeretném kérni. Van egy remek süti receptem, de vhova elkevertem a sütőformát amibe szoktam sütni, lehet kerek jénaiba is sütni, vagy próbáljam meg rendes téglalap alakúba?


Vagy esetleg vmi ötlet amitől biztos nem ragad bele a formába... én sütőpapírral szoktam de van egy kuglóf formám de abba nem lehet bele vagdosni...

Előre is köszönöm a segítséget!

Humor Helga

2. 322bb776a7 (válaszként erre: 1. - Humor Helga)
2010. júl. 27. 13:25
mit akarsz sütni???
2010. júl. 27. 13:24
Kevert süti...de miben süssem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook