Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kétségbe estem!Mi a teendő? fórum

Kétségbe estem!Mi a teendő? (beszélgetős fórum)


14. 2cb29de033 (válaszként erre: 1. - D8181e8509)
2010. jan. 18. 11:08
Nekem egyszer volt, hogy egy nappal elcsúsztam, ilyenkor ugye a hiányzó gyógyszert is be kell venni, meg ami következik, volt egy pár napos vérzésem, mint amikor megvan, de utána elmúlt, és minden helyreállt... nem tudom ennyinél mi a teendő, azért egy orvost én megkérdeznék. :)
2010. jan. 17. 22:23

Figyelj, jobbat tudok! Ha most írsz egy levelet ide: www.fogamzasgatlas.hu az orvos válaszol rovatba, reggelre már a postaládádban lesz a válasz rá! Nyugi! Regisztrálni kell ide az oldalra, de megvan hamar! Én is mindig innen kérek tanácsot, 23 éves vagyok amúgy. :-)

Majd írd meg mit írt a doki.

2010. jan. 17. 22:12
Ezt találtam,nálam az első lesz nem szakítom meg így érthető ha lesz vérzésem!És nem hagyok szünetet!
2010. jan. 17. 22:11

1. Mielőbb vegye be a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában 2 tabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a gyógyszert. A csomag kiürülése után haladéktalanul - gyógyszerszünet közbeiktatása nélkül - kezdje el a következő csomag szedését. Bár ebben az esetben csak a második csomag szedésének befejezésekor jelentkezik megvonásos vérzés, időközben pecsételő, vagy áttöréses vérzés léphet fel.

2. Ne fejezze be a már megkezdett csomagot, hanem tartson (a kimaradt gyógyszerek napjait is beleszámítva) legfeljebb 7 napos gyógyszerszünetet, majd új csomagot megkezdve folytassa a készítmény szedését. Ha az Ön által megszokott napon szeretné a kezelést folytatni, a tabletta mentes időszak 7 napnál rövidebb lehet.

2010. jan. 17. 22:10
Az elmúlt 30 percben olvastam 50 félét!Mindegy,holnap felhívom az orvosom az a tuti!Köszönöm mindenkinek!
9. Kormi1985 (válaszként erre: 6. - D8181e8509)
2010. jan. 17. 22:07

Próbáld meg az interneten megkeresni a betegtájékoztatót, már nagyon sok gyógyszernek fent van!

Velem csak annyi történt, hogy egy szemet felejtettem el bevenni amit még időben tudtam pótolni, így nem tudok tanácsot adni sajnos!

8. Chrystin13 (válaszként erre: 6. - D8181e8509)
2010. jan. 17. 22:06

neten elérhetőek a betegtájékoztatok, hacsak nem valami nagyon új tabit szedsz

[link]

7. Chrystin13 (válaszként erre: 5. - Chrystin13)
2010. jan. 17. 22:04
mondjuk az is igaz hogy a tájékoztatok azt irják több elfelejtett tabi esetén orvost kéne megkérdezni
6. d8181e8509 (válaszként erre: 4. - Telifánt)
2010. jan. 17. 22:03
Sajnos ez volt az utolsó levelem és mikor kivettem a dobozból kidobtam a tájékoztatót is,szóval meg se tudtam nézni!Nagy bajt csináltam?Holnap felhívom az orvosom,már bejelentkeztem hozzá,de csak 2 hét múlva mehetek:S
5. Chrystin13 (válaszként erre: 3. - Delike)
2010. jan. 17. 22:01
sztem a 3 db-ot már ne szedd be, esetleg csak 2-t (ami a tegnapi meg a mi) és igy 1 gyógyszerrel többmarad vagy ha azt is beszeded akko eltolod egynappal menzit
2010. jan. 17. 22:00

szia!

Én úgy tudom hogyha elfelejted beszedni több napig akkor meg kell várni míg megjön, és ha megjött a menstruáció akkor ugyan úgy tovább szedni a következő levelet. (amiből elfelejtetted bevenni azt már nem használhatod tovább) Nekem legalább is így rémlik. De elvileg le van írva a tájékoztatóban hogy mi a teendő ha elfelejted bevenni a bogyót.

2010. jan. 17. 21:58

3 éve szedek fogamzásgátlót, Yasminelle-t 2 éve. Csütörtökön kellett volna bevennem a szünet után az elsőt. Postán küldték és nem ért ide időre, tehát kimaradt az első 3 tabletta. Tudom, hogy erre a hónapra már lőttek a védelemnek. . . De szeretném tovább szedni. Anno amikor én elkezdtem szedni azt mondta a doki mindegy mikor veszem be az elsőt, csak szedjem és kb 2 hét után védett leszek.

Szerintetel bevegyem az első 3-at is és akkor majd csak a következő hónaptól már védett leszek megint? Elég kényes szitu, de így jött össze. . .

2010. jan. 17. 21:57
szedjed csak tovabb is,majd meglatod,ha megjon a menszeszed,akkor hagyd abba a szedest.Majdha ujbol elkezded szedni a hormonhaztartasod rendebe fog jonni.
2010. jan. 17. 21:53

Sziasztok!


Egy olyan problémám van,hogy kb.1 hete a 15-ik szem gyógyszernél tartottam,mikor el kellet menjek pár napra itthonról a gyógyszer pedig itthon maradt!Sokan azt ajánlották hogy ha haza megyek szedjem tovább mintha semmi nem történt volna!Én így is tettem,szerda este haza jöttem és elkezdtem a 16 ik szemet szedni és így tovább.Szóval 3 napig nem szedtem aztán megint!3 ik napja folytattam a levelet így vagyok a 18 ik szemnél,de ma elkezdtem érezni,hogy fáj a hasam mint akinek meg akar jönni!Félek,h megjön és rosszat tettem a szervezetemnek!Ha megjön hagyjam abba,vagy már most?Ez a 6ik hónapja,h ezt a gyógyszert szedem!Előtte nem volt vele problémám!A párommal védekeztünk ez a 3 nap alatt/miatt!21/L

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook