Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Készülsz valami előzetes óvintézkedéssel a koronavírus miatt? fórum

Készülsz valami előzetes óvintézkedéssel a koronavírus miatt? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
944. 55Judit (válaszként erre: 941. - Globus)
2020. márc. 15. 12:50

Itt pont azt olvashatod tőlünk, amit a tévé közöl.:)

Én nem tagadom, rohadtul mérges vagyok amiért nem lett hetekkel ez előtt lezárva minden határ. Micsoda következményei vannak máris!! És a súlyos megbetegedések, a hozzánk tartozók elvesztése még csak most következik. Ezzel hány család, családtag lesz lelkileg megnyomorítva? A rengeteg munkából kiesés, iskolák bezárása, és szinte minden ember korlátozva valamiben.

943. barbylove (válaszként erre: 942. - 55Judit)
2020. márc. 15. 12:47

De legalább cselekszenek!


Angliában semmit sem tesznek.

Azt mondták, keszuljunk fel, h sok csaladtagot veszitunk el majd. Nem zarnak be semmit....

Azt mondják, h mkinek el kell kapnia a vírust, h immunisak legyunk ra kesobb.


Melyik a jobb hozzaallas?

942. 55Judit (válaszként erre: 937. - Barbylove)
2020. márc. 15. 12:45
Szerintem amit most Magyarország tesz, az eső után köpönyeg.
941. globus (válaszként erre: 934. - 55Judit)
2020. márc. 15. 12:44
Tv-t nem nézem, szándékosan.
940. Böce (válaszként erre: 924. - 55Judit)
2020. márc. 15. 12:44

Ebben maximálisan egyetértek. Teljesen le kellett volna zárni a határokat már régen. Látva a vírussal kapcsolatos tapasztalatokat.


De a lezárás most is inkább csak elméleti.

939. globus (válaszként erre: 936. - Bless the child)
2020. márc. 15. 12:43
Elmerengek rajta, hogy ez a sok halasztás a balhé végeztével mind rászakad az eü-re, mint pótlás...
938. 55Judit (válaszként erre: 926. - Unom)
2020. márc. 15. 12:42
Persze ez érthető. Így is túl lesznek terhelve az egészségügyisek. Sőt járvány nélkül is elegük van régen szegényeknek. Viszont ha a határokat 3 héttel ez előtt lezárták volna, akkor "csak" egy csomó embernek jelentett volna igen nagy kellemetlenséget, esetleg jövedelem kiesést egy időre, de nem lett volna több száz halott amire most lehet számítani. A nyitott határokkal a lehetséges lehető legnagyobb veszteséget vállaltuk fel.
937. barbylove (válaszként erre: 934. - 55Judit)
2020. márc. 15. 12:39
Jó tudni, hogy legalább ott Magyarországon foglalkoznak ilyen kérdésekkel is. Angliában élek, de most valahogy a magyar kormány úgy tűnik, hogy több erőfeszítést tesz a járvány ellen, mint itt.
936. Bless the child (válaszként erre: 933. - Globus)
2020. márc. 15. 12:38
A közgyógy se jár le
935. LadyBird 2015 (válaszként erre: 930. - Levarosbukta)
2020. márc. 15. 12:37
Nem tudom, hogy ez mennyire megyefüggő. Nálunk a pénteki NÉBIH állásfoglalás szerint kiadható.
934. 55Judit (válaszként erre: 933. - Globus)
2020. márc. 15. 12:34
Tévében mondták, hogy a lejárt okmányokat elfogadják a járvány idején. Nem kell semmit meghosszabbítani egyenlőre.
933. globus (válaszként erre: 932. - Bless the child)
2020. márc. 15. 12:23
Mi a helyzet a lejáró jogosítványok eü. alkalmasságaival?
2020. márc. 15. 12:14
A lejárt vagy hamarosan lejáró gyógyszer szakorvosi javaslatok érvenyesek maradnak, nem kell meghosszabbitani. Csak akkor menjen bárki szakrendelesre, ha az állapota rosszabbodott és személyes konzultáció szükséges. Gyógyszerfelíratás is telefonon történjen
931. levarosbukta (válaszként erre: 928. - LadyBird 2015)
2020. márc. 15. 11:27
Igen, tudom hogy egy-két helyen még bevállalták mert áremelkedéssel jár, és valószínűleg a már kifizetett kaját nem akarták kockáztatni hogy ez miatt lemondják és a pénz vissza kelljen téríteni.
930. levarosbukta (válaszként erre: 927. - LadyBird 2015)
2020. márc. 15. 11:26
Nem! Onnan tudom, hogy a nővérem élelmezésvezető iskolakonyhán és már pénteken sem engedték éthordóban kiadni a kaját. Rohamtempóban kellett venni dobozokat, és ami a legszebb valószínű, sőt biztos vissza sem térhetnek az éthordózásra.
2020. márc. 15. 11:24
vettem kézfertőtlenítőt, gyakran mosok kezet
928. LadyBird 2015 (válaszként erre: 927. - LadyBird 2015)
2020. márc. 15. 11:23
Legalábbis szombaton még így volt...
927. LadyBird 2015 (válaszként erre: 925. - Levarosbukta)
2020. márc. 15. 11:22
Ez nem így van. Jelenleg is kiadható saját edényben.
926. unom (válaszként erre: 924. - 55Judit)
2020. márc. 15. 11:21

Igen, lassítani akarják a terjedését mindenhol, hogy az egészségügyet valamennyire tehermentesítsék. Nem mindegy, hogy egyszerre 200 vagy 2000 ember szorul kórházi ápolásra.

(A számokat hasraütésszerűen írtam)

925. levarosbukta (válaszként erre: 921. - LadyBird 2015)
2020. márc. 15. 11:09
Éthordóban közegészségügyi szabályok miatt jelenleg nem adhatnak ki ételt, csak egyszer használatos dobozokban.Az élelmezésvezetőt rögtön el kell csapni.
924. 55Judit (válaszként erre: 922. - Zsofi_876)
2020. márc. 15. 10:43
Én az országhatárt már akkor lezártam volna, mikor elkezdett több országban is megjelenni a vírus. Repteret, határokat azonnal lezárni. Lehet hogy csak az én egyszerű agyam nem érti, miért akkor kell ilyen lépéseket megtenni mikor behurcolták a vírust, és akár lezárnak határt akár nem, az már bent is terjed. Hogy hőmérőznek és kontaktokat keresnek? Minek? Tudvalevő, hogy már akkor is fertőz egy vírushordozó, mikor nála még nincs tünet. Gyakorlatilag először megtörténik a vírus osztogatás, és ennek kullog utána az ellenőrzés, keresgélés. Kontaktokat karanténba tesznek? Mikor? Akkor mikor már ők is tovább adták másik 20-nak? Szóval ez a módszer számomra érthetetlen. Persze lehet olyan megfontolásból csinálják hogy lassabban terjedjen a vírus, de ennek nem sok értelmét látom. Ha hamarabb végigsöpörne, hamarabb túl lennénk rajta.
923. 55Judit (válaszként erre: 920. - Zsofi_876)
2020. márc. 15. 10:33

Még fiatal vagy, bőven valóra válthatod az álmodat. Ha munkád miatt nem megoldható, talán majd egy hétvégi ház egyszer, ahová ki lehet járni, és a szabadságot kint tölteni.


Gondolj bele milyen érzés nyáron felkelni, és még pizsiben kisétálni, csendben, nyugalomban, kikapcsolsz mindent az agyadból és eggyé válsz a kerttel. Júniustól mindig van friss csipegetni való. Mire körbe érek, meg is reggelizek. Eper földön és a fán, málna, füge, és így tovább a kivivel bezárólag novemberben. :) Már szedem a zöldhagymát, hamarosan a retket is. Városi ember nem is tudja milyen illatos és finom a friss, saját bio kertből szedett zöldség és gyümölcs.

Sok minden kimaradt az életemből, de legalább ez megvan. Szeretettel kívánom neked is ezt a fajta boldogságot. :)

2020. márc. 15. 09:56

Kicsit hiányolom a részletesebb felvilágosítást az itthoni esetekről.

Például van-e súlyos állapotban valaki (a bácsin kívül, akinek nagyon drukkolok), a betegek életkoráról (állítólag egy kisgyerek már van), és arról, hogy a kontakt kutatáskor milyen területeken találtak összefüggést.


Sok cikket olvasok, igyekszem mindig hivatalos forrásból.

Tegnap láttam egy érdekes és logikus írást, hogy egyes országok hogyan védekeznek a vírussal szemben.

Van, ahol a vírus terjedését nem késleltetik drasztikusan, hogy az lassan érje majd el a csúcspontját, ezzel megelőzve az olaszhoz hasonló eü. krízist. Ezért nem is hoznak egyelőre szigorító intézkedéseket. (Nagy-Britannia). Bár ez a lakosság körében nagy felháborodást kelt, ami érthető.

Máshol nem a személyiségi jogokat tartják főként szem előtt, hanem rengeteg energiát fektetnek abba, hogy feltérképezzék a betegek mozgását. Nyilvánosságra hozzák minden egyes beteg előzőleg bejárt útját minden kis részlettel. Pl. a 42. számú beteg megállt a makkoshotykai pihenőnél szerdán du. háromkor és ivott egy kávét a Margit néni pékségben. Így a lehetséges kontaktok magukra ismerhetnek és egyből önkéntes karanténba vonulnak.

Számomra ez teljesen logikus és szimpatikus. Így kellene itthon is. Viszont ehhez fegyelmezett társadalomra van szükség, mert elég pánikkeltő tudni, hogy "úristen, én is pont ott voltam". De láthatóan működik, így már csírájában elfojtható a terjedés. Ha állami nem is lehet (hogy miért, azt nem tudom, pánik megelőzés?), de valami civil oldal nagyon jó lenne itthon is.

Aki tudomást szerez egy megbetegedésről a közelében vagy maga is érintett, simán leírhatná, hogy a lakosság tudjon keresgélni és lépéseket tenni.

Bár naiv vagyok, de ennyire nem. Ahol a hivatalos szerv arra biztatja az olaszból hazatért potenciális fertőzötteket, hogy kamuzza azt, hogy ő nem járt érintett területen, ott mit vár az ember?

Pedig nagyszerűen működik máshol.

921. LadyBird 2015 (válaszként erre: 906. - Unom)
2020. márc. 15. 09:45
Nálunk az iskolai étkezést elvitelre biztosítják, ha valaki kéri. Délben ételhordóban lehetne elhozni az ebédet az uzsonnával és a tízóraival együtt.
920. zsofi_876 (válaszként erre: 919. - 55Judit)
2020. márc. 15. 09:30

Pont ilyenről álmodozom. :)

Egy csöndes kis ház, szép kert, ahol nyugiban éldegélhetnénk.

A gyerekkel sokat kertészkednénk a friss levegőn.


Szerintem ilyenkor nem (sem) teher, ha segíteni kell az ember Anyukájának. Fogadd el, biztosan szívből jön! :)

919. 55Judit (válaszként erre: 915. - Guruljka)
2020. márc. 15. 07:57

Talán mi, akik ritkábban lakott településen élünk, szerencsésebbek vagyunk. Én itthon teljes biztonságban érzem magam, ha kilépek az ajtón a saját 800nm-es kis kertemben vagyok. Sajnos még csak gyönyörködni lehet, a finomságokat csipegetni még nem. :) Akkor vagyok bajban ha vásárolni kell, mert itthon nem lehet, a buszok meg zsúfoltak. Bár fiam parancsba adta hogy ne mozduljak ki, de nem szeretném terhelni őt hogy velem is foglalkozzon, mert elégé elfoglalt.


Talán május végére véget ér ez a rémálom. Az még messze van. Vigyázzatok magatokra!

918. gyöngy:) (válaszként erre: 917. - Zsofi_876)
2020. márc. 15. 06:02
Igen. Nem jó hír.
2020. márc. 15. 00:24

Olvastátok a francia arányokat?

Náluk nem a megszokottan alakul, érdekes. A betegek egy ötöde gyerek, fele 60 év alatti.

A kritikus állapotban lévők fele 50 év alatti.

2020. márc. 14. 22:13

[link]

------------------

jó írás szerintem

2020. márc. 14. 21:30

Igen, azért Budapest is más.

Itt a falubeli boltban sem tömeg, sem üres polc nincs.

Persze sokan munkából hazajövet vásárolnak, autóval, a városban.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook