Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készülés a halálra, leépülés fórum

Készülés a halálra, leépülés (beszélgetős fórum)

1 2
14. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2018. ápr. 15. 08:48
Ne emészd magad. Ha nem ezt teszed, akkor azért lenne lelkifurdalásod. Megadtad még neki az esélyt, hogy átgondolja, valóban menni akar-e már, vagy úgy dönt hogy marad itt még egy darabig. Akármit is teszel, teszünk, amikor a lélek készen áll az útra, elmegy. Az ő döntése volt. Most már felülről vigyáz rátok! Nyugodjon békében.
13. 31bc25d879 (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2018. ápr. 15. 08:45

Én azt szoktam mondani, hogy amíg eltudom magam látni és észnél vagyok.

Ennyit kérek és ha jön az idő gyors legyen és fájdalom nélküli. Magyarul essek össze és haljak meg, de jobb lenne szépen elaludni.

2018. ápr. 15. 08:40

Állitólag halott anyával nem szerencsés álmodni - értse mindenki, ahogy akarja ...., persze én is hetenként többször szokta anyukámmal álmodni, szte olyan, mjintha velünk élne, meg saem halt volna.


S topic cimére visszatérve:

anyukámnak szivelégtelensége volt, és a halála előtt egy-két nappal, arra kért, hogy ne erőltesssem az evéssel, hanem hagyjam ( éhenhalni ? ) Én nem tartottam tiszteletben a kérését, hanem kihivtam a mentőket, a hülye 3,l4csa drnő pedig fel akart jelenteni -hogy rosszultáplált

Mondanom sem kell hogy a kórház sem ért semmit

Mostmár úgy látom, egész életemben furdalni fog a lelkiismeret, hogy jobb lett volna ha otthon marad a fiammal és velem, akik tkp a legközelebb álltunk hozzá.

2018. ápr. 15. 08:18
folyt . köv . pedig szoktam velük álmodni , végtelen szeretettel gondolok tájuk :) a legközelebbi Anyóskám 84 évesen ! annyi volt , amikor elment , egye fene , annyival kiegyeznék :))))))) csak egészség legyen !
10. 31bc25d879 (válaszként erre: 9. - Forrest2010)
2018. ápr. 15. 08:16
Az én apukám is így hívja.
2018. ápr. 15. 08:15
én már túléltem Anyumat , Nagymamámat :( de nem készülök még a stiglinckertbe / hajdanán egyik kollégám nevezte így :) / nem megyek ! nem mennék ! még dolgom van ! tavalyelőtt azt hittem annyi volt !!!!! mert akkor voltam annyi idős , amennyi a Mamikám volt , mikor elment :( akkor voltam 62 , azelőtt 54 évesen voltam rettenetesen dögrováson ! annyi volt az Anyum , amikor örökre elment :( érdekes dolgok ezek ! félni nem félek , h " eccer " menni kell , aki megszületett az 1x meg is fog halni ! még senki nem maradt itt ! de ha lehet :) akkor még ne !!!!!
2018. ápr. 15. 07:29

Ott, ahol a hétköznapokban nincs már konkrétan elvégzendő feladat, nincs igazából célja a létnek, akkor kezdi az idős ember valójában feleslegesnek tartani önmagát, és akkor kezd egyre többet gondolni arra, hogy talán jobb lenne már odaát.

Amíg hasznossá tudja tenni magát, addig nem gondol a távozásra, bár gondol a már elmentekre.


Krúdy szerint: halottal álmodni esőt jelent. És ez nem ugyanaz, mint a halottra, halálra gondolni!!

Én bármikor elhunyt családtagjaimmal álmodok, szinte borítékolható, hogy aznap, vagy másnap, esik az eső!!

2018. ápr. 15. 05:19
A halál az elmúlás az életünk része. Az öregek a nehéz időkben a padláson tartották a koporsót, és mindent elrendeztek az utolsó útra. Ha a halál hirtelen történik egy autó balesetben, robbanásban nincs szenvedés a pillanat tört része alatt bekövetkezik. A tetszhalálból visszatérők visszaemlékezése, elmondása hogy kilépünk testünkből és elindulunk az alagúton a fény felé. A betegségben szenvedők ők lassan felkészülnek az utolsó útra a fájdalom nagyságához mérten már siettetik annak eljövetelét. Az utolsó órákban kisimulnak Az arcok és a betegek arcán megjelennek a boldogság jelei . A társ elvesztése idős korban elveszi az életkedvet, nincs már cél nincs az egymás gondolatát néhány mozdulatból is megértő támasz a társ A gyerekek a temetést követően folytatják a megszokott rohanó életüket, a magára maradt öregember legtöbbször befelé fordul már semmi sem érdekli, ami addig fontos volt értelmét vesztette. Már nem érdeklik az állatok a kert. Nem vesz magához táplálékot és ettől egy a testet megtisztító méregtelenítő állapotból, eljutnak a lélek magasabb szintjére és már csak imádkoznak.. Egyik barátom 30 napig nem vett magához szilárd táplálékot ő megtapasztalta a lélek test elhagyását. Ahogy öregszünk egyre többet eszünkbe jutnak a már eltávozott szüleink, nagyszüleink és mi is tudat alatt készülünk a nagy útra
6. Shadow Angel (válaszként erre: 1. - Hofizsu)
2018. ápr. 14. 21:31

Nagymamám november elsején mondta gyertya égetéskor, hogy “jövőre hozzám is ide fogtok már jönni”.

Pedig akkor még nem tudtunk a betegségéről.

Másfél hónappal később elment.

Édesanyám januárban mondta, hogy megy a mama után. Múlt hónapban tényleg elment Ő is. Épp elkezdték a kivizsgálását.

Most Édesapám hajtogatja, hogy megy...

5. Százas Evelin (válaszként erre: 1. - Hofizsu)
2018. ápr. 14. 20:56

Apám iszonyatosan megküszködött a végén, élni akart. Mondogatta, hogy biztosan gyűjtenek már neki az utcabeliek koszorúra, de azt remélte, túléli a betegségét.

Hosszú évekig depresszis volt, mert a stroke miatt lebénult, nem tudott már olyan aktív lenni, mint korábban. Folyton végrendelkezett, mert meg volt róla győződve, hogy ő is fiatalon hal majd meg, mint az apja. Mindezek ellenére nem és nem tudta volna feladni egy percre sem.

A tüdőrákjáról mégcsak nem is tudott. Haza akart jönni, neki nincs semmi baja.

Borzasztó volt látni a leépülését, hogy jártányi ereje sincs már, üveges a tekintete,

érthetetlen szavakat mormol. Nehéz volt.

4. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Hofizsu)
2018. ápr. 14. 20:00
én sűrűn álmodom a barátnőmről,pedig 24-éve hogy meghalt,
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Hofizsu)
2018. ápr. 14. 19:41

Nem jelent ez semmit. Lehet, hogy sokat van egyedül a gondolataival, és ezért álmodta azt, amit.

Valószínű fél a haláltól.

Sokan, akik elveszítették a párjukat gyakran gondolnak rájuk.

Sokszor csak azért mondják, hogy megerősítést kapjon, még szükség van rájuk.

2. kisj
2018. ápr. 14. 19:37

Anyám egyik barátnője mesélte (több mint 80 éves), hogy kb 1 évvel ez előtt minden áldott éjszaka a szüleivel álmodott, beszélgettek, mellette feküdtek az ágyban, meg ilyesmi.

Már megfordult a fejében, hogy neki is menni kell, de persze nem.:)

Nem kell az ilyen álmoknak ehhez hasonló jelentőséget tulajdonítani.

Én is álmodtam már sokszor halott szeretteimmel, meg szerintem mindenki.

2018. ápr. 14. 19:29
Sziasztok! Azért hoztam létre, hogy megtudjam van-e valakinek tapasztalata idős embernél arról, hogy készül elmenni. Anyósom 2 hete mondta, hogy látta álmában a papát, aki megölelte, adott neki 2 puszit. Ekkor annyit mondott még, hogy " elmegy a mama a papa után".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook