Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógyszertárban lehet keserűsót kapni? Hogyan hat? fórum

Gyógyszertárban lehet keserűsót kapni? Hogyan hat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
76. édesszívem (válaszként erre: 43. - Klimpírozi)
2017. szept. 12. 22:03

Régi vag nem, de ezen úgy röhögtem! ;))

Szórol szóra épp így volt ma ;)))

Éljen az Epson só !

75. Csaba1960 (válaszként erre: 72. - Smartinnyo)
2015. márc. 2. 12:11

A keserűsós cucc nagyon durva, nekem mentek el apró dolgok, de megviselt, hogy a pohár víz 2 perc alatt kiment. Hosszú távon ajánlom neked a regenort, én 4 hete kezdtem, fogytam 7 kilót és fiatalodtam 20 évet!Itt a hoxán kb 5000 hozzászólást találsz, a dolog működik és az epeköved meg fog szűnni, soha vissza sem jön. Az okot fogod megszüntetni, nem kell műtét stb.

Viszont ha nem teszel ellene, akkor feltétlen műttesd meg magad, mert anyósom 20 év epekő után rákot kapott tőle. Akkor tudtuk meg, hogy az elhanyagolt epekő a sok gyulladás miatt elrákosodhat.

74. 300c83c7b2 (válaszként erre: 73. - Easygirl)
2015. febr. 10. 05:53
Szia,én megcsináltam még novemberben.Azt a változatát amikor délután kell meginni két adag keserűsót,meg másnap reggel.Én másnaptól ültem a vécén,de kibírható volt.Egy idő után csak víz jött.Nekem semmi kő nem volt,pedig a májas fórumon mindenki azt írta,hogy jött egy csomó kő.A jóga oktatóm még régebben megcsinálta vagy 50x,neki még az 50.-nél is jöttek a kövek.Azt mondta,hogy gyanús,hogy nekem nem jött semmi,csináljam meg még egyszer.Előtte 6 napig kell inni napi 1 liter friss almalét,hogy felpuhítsa a köveket.A keserűsós akció előtt és után beöntés javasolt.Én csak utána csináltam.Annak ellenére,hogy kő nem volt,nagyon tisztának és könnyűnek éreztem magam utána,és sokkal jobb lett a bélműködésem.Már tervezem a következőt,de kell szereznem egy gyümölcscentrifugát,mert a kézzel almalé nyomkodás nagyon macera volt.Amúgy a kúra semmilyen problémával nem járt,teljesen kibírható,bár a keserűsó elég undorító.
2015. febr. 9. 17:54

Sziasztok!

Gondoltam, én is megpróbálom felhozni a topic-ot. Egy ideje szemezgetek már ezzel a keserűsós májtisztító kúrával (amelyik úgy kezdődik, hogy 100g keserűsó 1 liter vízben, 4 részre elosztva, 18h, 20h, 22-kor olívaolajos koktél, másnap reggel 6-kor és 8-kor újra keserűsó).

Eddig csak gondolati szinten foglalkoztam vele, elolvastam több topic-ot, de gyakorlati lépéseket nem tettem... egészen máig, amikor is megvettem a 100g keserűsót. Itt, a topic-ban is volt olyan rémhír, hogy esetleg kivonták volna a forgalomból, erről szó sincs, kérdés nélkül adtak. Viszont utána elkövettem egy hibát: megkérdeztem a gyógyszerészemet is, ő mit mond a "hogyan"-ról.

... és itt már több ellentmondásba ütköztem.

Egyik, hogy elmondtam neki a kúrát nagy vonalakban, hogy így egy adagba 25g keserűsó jut. Eléggé felhúzta a szemöldökét, és azt mondta, hogy "az elég nagy adag". Mikor kérdeztem, hogy mennyi idő múlva és mire számíthatok, azt hümmögött, és azt mondta, hogy műtétek után egy kávéskanállal szoktak adni este (közben a zacskón illusztrálta is, hogy az milyen kevés a 100g-hoz képest), és hogy az másnap reggelre csinál laza székletet. ... azt is mondta, hogy ennyi után egész nap ne menjek sehova (nem is nagyon tervezem...)

Ez eléggé ellentétes azzal, amit sok helyen olvastam a keserűsós cuccról (egyrészt mert sokan azt írják, hogy a 6-kor bevett adag már egy óra múlva hat, másrészt mert a "recept" szerint 10-kor le kell feküdni - ebből úgy tűnik, arra kellene állnia a hasmenésnek, mert azt sehol sem írták, hogy éjjelre pelenka kötelező :)

Akkor most mi a helyzet, a jelentősen nagyobb adag (1 teáskanál 2,5 g, tehát a 25 g az 10x-es adag!) gyorsabban hat, és hamarosan le is zajlik a hatás? Mire kell számítani?

Lebeszélni nem tudtok, de ha csütörtökig bárki megosztja a tapasztalatokat, azt köszönöm, segít felkészülni lelkileg...

Köszi!

2015. jan. 22. 18:16

Helló kedves 'máj méregtelenítők'! :-)

Nagyon rég volt az utolsó bejegyzés, ám bízom benne, hogy fog tudni segíteni nekem valaki közületek.

Azt szeretném kérdezni, hogy a keserűsós méregtelenítés során kitágult máj- és epevezetékekből kiürülő kövek nem szorulhatnak e a vezetékekbe, így pl epegörcsöt okozva?!

Attól félek ugyanis, hogy az én 2.5 centis epekövem is azt hiszi majd övé a szabadság és elindul a vezeték felé, ott beakad, én pedig belehalok a fájdalomba... DE, májat méregtelenítenem, és a többi kövecskétől megszabadulnom nagyon magyon szükséges lenne!

Szóval mi a tapasztalatok & tanácsotok számomra?

Hálásan köszönöm a segítő hozzászólásokat. :-)

71. grizus
2014. ápr. 25. 22:55
Én is csináltam a kúrát, grapefruittal, de egyáltalán semmi sem történt.
2014. ápr. 24. 22:05
Szia!Elvileg ártalmatlan hashajtò.Mondjuk az erős fajtábòl...Èn már többször megcsináltam a keserűsòs májtisztìtást, nagyon jòl éreztem magam utána.Májtisztìtás cìmszò alatt találsz itt a fòrumon bővebb infòt.
2014. ápr. 24. 21:48

Letti 69

A keserü sóval kapcsolatban szeretnék kérdezni,

én szedek több féle gyógyszert, de a májam kicsit nagyobb, arra nem szedek semmit, de vese Cyttám is van,igaz nem vészes, epekövem is kivették hólyaggal,3 éve, de egyszer rám ijesztettek, hogy van a vezetékben kö, de a másik orvos mondta nincs ez tavaly volt, ha valakinek hasonló baja van, és ivott már keserü sót, irjon nehogy ráfizesek!!és véralvadás gátlót is szedek,, köszi

68. Zizisicc (válaszként erre: 67. - Nina2345)
2011. ápr. 15. 20:00
Arra igen .... de nem túlzásokba esve ..... :o))
2011. ápr. 15. 19:55
és méregtelenitésre lehet használni?
66. Zizisicc (válaszként erre: 64. - Nina2345)
2011. ápr. 15. 19:40
Nem fogyókúrázásra való ..... kihajt belőled mindent .... rengeteg vizet vesztesz .... a súlyod kevesebb lesz átmenetileg és jól legyengülsz ..... de a zsírt nem bontja ..... válassz vmi kevésbé drasztikus, de a fogyás szempontjából hatékonyabb módszert ..... :o))
65. zebracsikó (válaszként erre: 64. - Nina2345)
2011. ápr. 15. 19:35
nem segít, csak fosat.
2011. ápr. 15. 19:34
Sziasztok! Én arra lennék kiváncsi h keserű sóval le tudok fogyni? 158 cm magas vagyok és 57 kg szeretnék leadni kb 5 kilot...a keserűsó segit??
63. indulamandula (válaszként erre: 62. - Globus)
2011. ápr. 6. 20:00
globus, köszönöm a választ, sokat segítettél
62. globus (válaszként erre: 61. - Indulamandula)
2011. márc. 30. 10:09

Véleményem szerint a kősó sima finomítatlan nátrium-klorid. Olyan nagy darabos, szemcsés konyhasó, amit jó régen lehetett venni :)

A keserűsó magnézium-szulfát.

2011. márc. 30. 10:06
Sziasztok!Arra lennék kíváncsi, hogy a kősó= a keserűsóval?Én a gyógyszártárba véletlen kősónak mondtam, és úgy 3 helyen is azt mondták, hogy az Ántsz nem engedi, hogy adjanak...
2010. júl. 28. 22:25

Nekem is jót tett... És nem gyengített le...

Sőt, tényleg jobban voltam utána!

Pont ma vettem újabb 2 csomaggal a gyógyszertárban. :)

59. gilla48 (válaszként erre: 54. - Winny)
2010. júl. 24. 10:20
winny, valóban igaz amit leírtál a jótékony hatásáról, de hogy legyengítené a szervezetet ezt csak azok gondolják akik még nempróbálták. Felfrissít, kiegyensulyozottnak és könnyűnek érzed magad párnapig a kúra után. Lehet, hogy később is csak közben hozzá szoktál, hogy jólvagy.
58. Dettianya (válaszként erre: 57. - 63f169ae4d)
2010. máj. 27. 20:56
Nem olyan borzasztó ám mint ahogyan azt írják.Nekem a legrosszabb az oliva olajos lötty volt.De egy altatót vegyél be mert akkor tuti nem birsz aludni.Egyébként az egész úgy lehet mondani hogy este 8-tól másnap 10-11-ig rossz.Utánna mintha elvágták volna,tele vagy energiával.Ha bármit szeretnél még kérdezni csak írj bátran.
2010. máj. 27. 14:54

Szia Dettianya! Köszi, hogy írtál. :)

Mivel akkor már megittam az 1. és 2. adagot, ezért ez lett a próba. A 3. könnyebben lement, mint a 2., többet nem is iszok ma... brrr...

Durvább hatást vártam!

Bár még nincs vége a napnak. :D

Érdekes módon nem is vagyok nagyon éhes! Pedig én nem bírok még lénapot sem tartani, mert többször is rám jön a rosszullét. Olyankor megijedek és inkább eszek. (Tesóm sajna inzulinos cukorbeteg.)

A májtisztító kúrát megnéztem, legközelebb majd azt fogom megcsinálni. Úgyis gyakran van gond az epémmel. :(

56. Dettianya (válaszként erre: 55. - 63f169ae4d)
2010. máj. 27. 11:52
Szia.Ha elfogadod a tanácsom,akkor válasz két olyan napot amikor 1 nap délután,2.nap délelőtt szabad vagy.És keress rá a májtisztító kúrára.Én nem rég csináltam meg,és hihetetlen volt az eredmény.Szerintem kár napokig kínozni magad amikor egy nap alatt elvégezhető az egész,és nagyon eredményes.Sok szerencsét hozzá:)
2010. máj. 27. 10:16

Sziasztok!

Valaki még használja a keserűsót?

Lennének kérdéseim a tapasztalatokról:

Én ma nem dolgozom, holnap is csak fél napot, így ma 9-kor ittam egy adag keserűsós vizet...

Remélem, hogy jól választottam meg az adagot: 2,5 dl langyos vízbe tettem egy csapott evőkanál keserűsót. Szeretnék még 11-kor és 13-kor is inni - már, ha lemegy... :)

Vajon akkor is kitisztít valamennyire, ha én az olajos citrust nem vállalnám be a végén? Vagy az csak egy plusz az epetisztításhoz? Csak, mert ugye holnap dolgoznék délelőtt. Jaaa, és este meg mozi. Akkor meg pláne nem kéne... :D

Másik, hogy ma még nem ettem semmit, tehát éhgyomorra ittam meg a keserűsós vizet... brrr...

Azóta ittam már 1 liter szénsavmentes ásványvizet. Voltam már wc-n is...

Lehet valamit enni is ma? Ha igen, akkor mit ajánlanátok? Vagy ma csak leveket igyak és holnap egyek valami könnyűt?

Ha valaki tud segíteni, légyszike írjon!

Köszönöm.

54. winny
2009. márc. 11. 12:16

Tudod az a baj a keserűsó ivásban,hogy nem fogyókúrára való!

A hasmenés és nagyfokú vízhajtás legyengíti a szervezetet.Szinte a bél nyálkahártyáját is letisztítja.

Nem véletlenül a gyógyszertárban kapható.

2008. aug. 21. 14:45
Én már kétszer csináltam méregtelenítést,ahhoz hasonlóan ahogy csacskamacska 32. hozzászólásában le van írva. Nekem bevált.
52. dr San
2008. aug. 21. 14:06

Lányok!

Van valami újabb fejlemény?

Új tapasztalat?

Én nemsokára nekikezdek ennek a kurkumás, keserősós kúrának, és már előre tartok tőle!

Attól félek, hogy éhezni fogok, ami nekem nagyon gáz lenne, de bízom a jótékony hatásban!

Vagy másikat próbáljak ki?

Mit javasoltok?

2008. aug. 12. 22:11
igen lehet, de bátor aki megissza! borzalmas
2008. aug. 8. 21:07

Duuuuuuuurván hasmenés várható.

Két napra ne tervezz semmit, s készíts be jó sok olvasnivalót az "olvasóterembe".

2008. aug. 8. 17:44

Nagyon durva a hatása...ritkán adunk a betegeknek..csak végszükség esetén....

Van amikor látjuk is az eredményt...

nem szabad sokat és sokáig használni..

48. emagdi (válaszként erre: 44. - Roland66)
2008. aug. 8. 16:19

hát, gondolom ez függ a jelenlegi állapotodtól, illetve hogy mi a célod vele (mire akarod használni).

tudod, erre szokták mondani, hogy "kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét..." :))


én azt javasolnám, hogy pénteken este igyál egy jókora adagot, szombatra meglesz a hatása, akkor még egy jókora adagot iszol, és vasárnap estig kipucolódsz...

(vagy ha nem szombat-vasárnap van a szabadnapod, akkor értelemszerűen akkor, amikor otthon tudsz maradni)

47. Pofi (válaszként erre: 38. - Roland66)
2008. aug. 8. 15:22
Nálunk 10 dkg-os zacsiban kimérve 160 Ft.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook