Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes házból lakásba költözés fórum

Kertes házból lakásba költözés (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. Napsugár8 (válaszként erre: 51. - Unom)
2021. szept. 9. 19:45
Örülj neki!
52. globus (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2021. szept. 9. 19:37

Ha falat fúrnak,barkácsolnak valahol, az tényleg gáz, mindenfelé elviszi a hangot.

De igazából semmi más. Vagy megszoktuk? :D Szerintem ez a "minden áthallatszik" sztereotípia.

51. unom (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2021. szept. 9. 19:16

5 éves koromtól panelben lakom.

Nemhogy a szomszédot nem hallottam sose, de pl. a lányomat se a másik szobában.

50. michelle.r (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2021. szept. 9. 19:06
Utólag nem lehet szigetelni? Gipszkartonból egy második falat a betonfalra?
49. Napsugár8 (válaszként erre: 47. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 9. 18:56

Ha a panelban a válaszfal téglából épült, akkor valóban nem hallatszik át a szomszédba, mi folyik a lakásban. Ha viszont előregyártott betonelemekből vannak a válaszfalak, azok sokkal vékonyabbak, bizony-bizony még azt is meg tudom különböztetni, hogy a másik lakásban melyik csatornát nézik a tv-ben...

Ha te még nem tapasztaltál hasonlókat, akkor szerencsés vagy.

48. cilabogyó (válaszként erre: 47. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 9. 18:48
Mi nem rég költöztünk panelból családiba. A rezsit csak éves szinten néztem, de kb. ugyanannyi. A szomszédok a panelban jobban összetartottak. Itt egy kicsit megy az irigység, ha valamit csinálsz a házon. Én nagyon szeretem az új lakóhelyemet, de minden élethelyzet más. Mérlegelni kell.
2021. szept. 9. 17:11

Szia!


Azt nem tudom, hogy megbánod-e a költözést/maradást, de van még időd gondold át jól, akkor kevesebb az esély talán a megbánásra, bárhogy is döntesz.


Költöztem már kertesből kertesbe, kertesből lakásba, vissza, jelenleg lakásban vagyok, többet éltem kertes házban -fiatal vagyok.


Amiket átgondolnék:

Mi az, amit most nagyon szeretek csinálni?

Függ-e ez a kerttől/lakástól?

Hol lenne könnyebb az életem?

Mi az, amit később szeretnék?

A szokásos dolgok: munka, közlekedés, segítség, vásárlás, barátok, rokonok, kutya, gyerek...


Ha jól gondolom, nem laktál még lakásban, sok dolog nem igaz, amit írnak. Pl.: panelben mindent hallani, ha nincsenek átmenő csövek ez nem igaz. Van közös költség, de rengeteg olyan kiadásod nincs, ami 1 kertes háznál alap. Rezsiben nem tapasztaltam nagy eltérést. Szerintem kényelmesebb és szabadabb, de talán előnyösebb, ha aktívabb vagy, mert könnyen begubózhat az ember.


Ha van 1-2 konkrétum talán többet tudunk érdemben segíteni.


Azt is mindenképpen nézd meg, hogy mit kapsz a házadért és mit kapnál a pénzedért máshol.

46. unom (válaszként erre: 44. - Globus)
2021. szept. 9. 15:45

Én is így gondolom.

Nekem bőven elég a kaktuszkollekcióm.

45. globus (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2021. szept. 9. 15:44
Netezik, olvas, beszélget, telefonál, kreatívkodik, sétálni megy, könyvtárba, asszonytornára, ilyesmik :)
44. globus (válaszként erre: 36. - Unom)
2021. szept. 9. 15:44
Azt szeretni kell, különben borzasztó szívás, eredmény nélkül.
43. globus (válaszként erre: 23. - Epresturmix)
2021. szept. 9. 15:42

Lehetne kényelmesebb a fűtés, ha lenne vezetékes gáz. Villanyról nem szólva, de ezek jóval drágábbak is. Régi házak kevésbé korszerűen szigeteltek, vagy egyáltalán nem , konkrétan anyuéknál este 27 fok van, reggel 16. Panelben úgy is meleg a lakás, ha ki sem nyitják a szabályozót, mert befűti maga a rendszercső. Persze fizetni kell, de alapdíjon felül jelentős kiadás ritkán van. Nálunk pl. távhő van, a gáz átalánydíjas. Annyit sütök-főzök, amennyit bírok, nincs számolva. Vízen lehet takarékoskodni (wc-tartály, fogmosásnál nem folyatni, kevés ruhával nem indítani programot stb.), áramon is, energiatakarékos végpontokat használva. Egyetlen fix kiadás, amire nincs befolyásunk, a közös költség. Cserébe bármi elromlik, nem kell törődni vele, megjavítják. Felújítást megcsinálják. Családi házban mennyit kellene izgulni tetőcseréért, szigetelésért, csőtörésért, kazánjavításért? Nem véletlenül alakult ki a "városi naccsága" kifejezés :)

Viszont az a mondás is igaz, hogy "patkány és paraszt döglik meg utoljára", csúnyán hangzik, de a tartalma lényeges.

42. globus (válaszként erre: 21. - Borian)
2021. szept. 9. 15:33
Ez így van. Egészségi állapottól, kortól, anyagi lehetőségektől is függ, hogy kinek melyik lakhatás jó, az élet folyamán változhat. Ha valakiben felmerül a költözés lehetősége, annak oka van.
41. unom (válaszként erre: 38. - Borian)
2021. szept. 9. 15:27

A nyugdíjas kor más, elhiszem.

Nekem kicsit sem hiányzik a kert, sose vonzott.

40. 55Judit (válaszként erre: 38. - Borian)
2021. szept. 9. 15:24
Aktív dolgozó koromban fél hold veteményesem volt. Most 800nm a házzal, tárolóval együtt. Tavasztól lesz egy kis kertita vam is. Annyival kevesebb füvet kell majd nyírni. 😂
39. 55Judit (válaszként erre: 38. - Borian)
2021. szept. 9. 15:21

Igen. Erről írtam. A kert mozgásban tart.

Én is csekély munkaráfordítással kertészkedek, és vegyszermentesen. A kebn többnyire csak sétálgatok, hallgatom a madarakat, eszegetek, és midig behozok valamit. A gyümölcsök is úgy lettek összeválogatva, hogy ne kelljen permetezni. Én ezt a kis munkát a zöldséges ágyásokban még nagyszerűen bírom, örömmel is végzem, mert sokat ad. Minden nap fiss zöldség, gyümölcs, én ezt nem büntetésnek élem meg.:))

Na de viccet félretéve, én kifejezettena témaindító bejegyzésére reagáltam. Saját válemény, tapasztalat, saját érzések. Ettől függetlenül megértem azt is aki 4 fal között szeret élni. Csak nekem minél ksőbb kelljen, vagy ne is. :)

38. Borian (válaszként erre: 36. - Unom)
2021. szept. 9. 14:51

Sosem kertészkedünk munka után. :-)

Igaz, nem túl nagy a kertünk (600 nm), de úgy van kialakítva, hogy könnyen karbantartható legyen. Az első lelkesedésünkben még nekünk is volt zöldséges, millió gyümölcs, ennek már vége. Sok, növényvédelmet nem igénylő örökzöld vagy évelő, díszfa (pár gyümölcs is, hogy legyen), a virágoskertekben fenyőmulcs, ezért kevésbé gazosodik, automata öntözőrendszer, a füvet meg lenyírja a gyerek zsebpénzért.

Ha majd nyugdíjasok leszünk, lehet, megint lesz zöldség is, meglátjuk.


Én azt láttam rokonoknál, ismerősöknél, hogy aki idős korára egy lakásba szorul kevés nyugdíj mellett ingerek, programok nélkül, az nagyon gyorsan leépül. A kerttel muszáj törődni, mszáj fizikailag aktívnak maradni, ezért fiatalosan tart.

37. Kacsahercegno (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2021. szept. 9. 14:28

Hihi, én a kertet élném meg büntetésnek.


Egyébként bármit meg lehet szokni, én Bp. csendesebb részéről pár éve az egyik legforgalmasabb soksávos út mellé költöztem ahol még villamos is megy. Konkrétan meg sem hallom már a zajt. De ha élvezed a kertet, ne add el, anyukámnak is mindig ezt mondom. Örömet okoz, nem? Akkor minek kellene eladni? Inkább tervezd (vagy terveztesd) át a kertedet egy kicsit, hogy kezelhetőbb legyen :)

36. unom (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2021. szept. 9. 14:21

Más meg a kerti munkát éli meg büntetésnek.

Semmi kedvem nem lenne munka után még kertészkedni is.

35. michelle.r (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2021. szept. 9. 14:14
Ez volt az egyik, amiért nagyon utáltam a házat. Az egyik szomszéd állandóan flexelt, füvet nyírt, de leginkább hétvégén reggel, a másik oldalon üres telek volt, de mellette egy háromgyerekes család folytonos zajongással. Mögöttünk erdő, felettünk állati nagy repülőforgalom a budaörsi reptér miatt. Most csend van, nyugalom, ugyanannyi zöld, de nem kell közel ötven lépcsőt megmásznom, amíg a garázsból az ajtóig érek. És kb. 12 perc a Belváros autóval is, busszal is. Egyikünknek sem volt opció munka után még a kertben is dolgozni.
2021. szept. 9. 13:59
Én mindkettőben éltem, most visszaköltöztünk családi házba. Nagyon szeretem, de nagyon sok előnye volt a panelháznak is. Aki már idősebb, nem úgy bírja a fizikai munkát, annak előnyösebb a panel. Közel van minden, nem kell tömegközlekedni, stb. A családi háznál viszont kint lehet a jólevegőn az ember, ami sokkal egészségesebb, mint bent a betonrengetegben. A virágok, a háziállatok boldogságot adnak. Mérlgelni kell.
2021. szept. 9. 10:36
Én gyerekként éltem panelban és kertesben is, most kertes van. El sem tudnám képzelni, h ne kertesben éljünk. Nekünk bazinagy kert van (6000nm), de befásítjuk, mert lenyírni egy rémálom, a férjem szerintem élete végéig hallgathatja, amikor apumnak nemet mondott a megkérdezésem nélkül a fűnyíró traktorra.XD Ha nem óriási a kerted, és van rá keret, én hívnék egy kertrendezőt, megmondanám, olyan kertet tervezzen nekem ide, amivel nem nagyon kell szüttyögni, jól néz ki és annyi.
32. 55Judit (válaszként erre: 31. - A75bab8c96)
2021. szept. 9. 10:29

Na erről írtam én is.

A kert örömöt ad, finomságokat, és mozgásban tart.

Most szedtem paradicsomot, uborkát, megöntöztem az őszre-télre szánt retket és az új ültetésű földiepret. Befelejövet belaktam fügébő. :)

Más a 4 fal között mit csinálhat? Van aki szereti mert nem ismer jobbat, de én büntetésnek élném meg.

2021. szept. 9. 10:11

Szerintem meghatározó, hogy az gyerekkorunkat kertes házban töltöttük-e. Én igen. Azóta költöztem kertes házból panelbe és panelből kertes házba is. Sőt most kertkapcsolatos társasházban élek.

A tapasztalatom szerint a kertes ház az embernek ad egy olyan életteret, amit a panel nem tud megadni.

A kerttel persze van teendő,de azért azt lehet úgy csinálni, hogy ne legyen megterhelő. A panelben én úgy éreztem magamat, mintha dobozba lennék zárva.

2021. szept. 9. 09:51

Szia!

Én falun, kertes házban nőttem fel. A család imádta a kertet, én viszont úgy éltem meg, hogy kb a kert rabszolgája vagyok. Van, aki szeret tenni-venni benne, van, aki nem.

27 éves koromban költöztem el egy kisvárosba, tégla lakásba, én nagyon szerettem, hogy sok a szabadidő, gyorsan ki van takarítva, stb.

Hogy kinek mennyire hiányzik majd a kert, mennyire tudja pótolni azt akár egy nagyobb terasz, azt mindneki maga érzi.

Ami buktató lehet: a szomszéd.

Az első lakásomban felettem az önkormányzaté volt a lakás, ami mindig kézilabdás fiúknál volt odaadva. A városnak első osztályú kézilabda csapata van. Na azok közül némelyik borzaszto volt, buli buli hátán. Rendőr hívás stb.

Ha olyan a szomszéd, akkor mindegy h panel vagy tégla. Hallani fogod.


A mostani lakásunk ebből a szempontból egy álom, 6 lakásos társasház, minden lakó csendes, kölcsönösen nem zavarjuk egymást.

29. Nemsüti (válaszként erre: 28. - 55Judit)
2021. szept. 9. 09:42
Én Budapesten elek és itt is akarok maradni. Itt van az életünk, munka, gyereknek suli, szóval nem opció más városba költözni. Viszint a terepszemle jó ötlet, csak meg nem sikerült megfelelő házikók sem találni, nemhogy környéket😀😀
28. 55Judit (válaszként erre: 27. - Nemsüti)
2021. szept. 9. 09:19
Az lehet a megoldás, hogy házvétel előtt szét kell nézni a kiszemelt településen. Én pl. Balatonvilágoson lakom. Üdülő település, de nagyon sok az állandó lakos is. Ehhez hasonló jó kis helyet kellene keresned. Vagy pl. a Mátrában is vannak szép és csendes kis falvak. Amíg szép az idő, el lehetne ide-oda menni terepszemlét tartani.
27. Nemsüti (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2021. szept. 9. 09:09

Én most pont az ellenkezőjén gondolkodom (panelből kertesbe) de éppen a zaj miatt vacilalok. Ahol elek itt csend van, nyugalom, szomszéd zaját nem hallom..ezért attól tartok elmegyek egy kertes övezetbe és nem lesz nyugalmam, kutyaugatas, flexelés, fűnyírás, esetleg egy templom kolompjának óránkénti zaja..szóval nálam épp ez ad okot a bizonytalanságra.

Az egy hülye sztereotípia, hogy a panelban minden athallatszik. Nem igaz. Oké, ha beülsz a wcbe biztos lehetne hallgatozni..de amúgy nem zajos.

26. 55Judit (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2021. szept. 9. 09:01
Akkor elég áldatlan helyre jártok. :)
25. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Epresturmix)
2021. szept. 9. 08:40

Valóban, egy olyan településen, ahol még nincs minden utcában gázszolgáltatás, ott bizony nehézkes a téli fűtés.


Úgy gondolom, kérdezőnek nincsenek ilyen gondjai, hiszen ahol lakik, vannak panelok, és ott már leginkább gázfűtés, vagy távfűtés van... tehát valószínű, hogy a jelenlegi kertes házában sem szénnel tüzel.

És ez esetben már a boltok, posta, orvos, közlekedés és hasonlók sem gond, ha eddig sem volt az.

A költözés gondolatát a rokonok a kert miatt vetették fel.

24. Epresturmix (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2021. szept. 9. 08:25

Mi elég sokat vagyunk falun. A zaj semmivel sem másabb, mint itt a másodikon. Falun traktor jár át a másik faluba, naponta 100x, a helyi buszsofőr minden hajnalban járatja a buszát és bedudál indulás előtt, a szomszédok rendszeresen kertipartit rendeznek 4 gyerekkel, a disznók sírnak amikor éhesek…soroljam? Semmivel másabb a zaj. 😊

Mindenkinek ez a legnagyobb érve. Falun sincs csend. zajlik az élet mindenkinél. Kinél halkabban, kinél hangosabban. Szerencsére nem egy befőttesüvegben élünk. 😇

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook