Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jogosult vagyok CSED-re és GYED-re? fórum

Jogosult vagyok CSED-re és GYED-re? (tudásbázis kérdés)


10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 7. 10:47

Itt olvashatod, hogy a családi támogatásokra kik jogosultak.

[link]


Szerintem, ha a szülést megelőző két évben volt összesen 365 munkanapod, akkor jogosult vagy rá.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Amaunet)
ápr. 7. 10:31
:) tudom, hogy a tbre jogosult vagyok igy. De engem az erdekelt , hogy a csedet/vagy a gyedet megkapom-e.
8. Amaunet (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 7. 10:25

Amit idéztem és a NEAK oldal, amit linketlem szerint jogosult vagy egészségügyi ellátásra.


Majd a nyugíjra jogosító időbe nem fog számítani, mert nyugdíjfizetés nem történik. De a tb-t rendezik neked az aktív korúak ellátása során is.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Amaunet)
ápr. 7. 07:20

Erdeklodtem miutan felmondtam. Bementem a tbbe megkerdezni, hogy ha minden rendben lesz a babaval akkor hogyan jarunk jobban, ha en fizetem magamnak egy ideig vagy menjek el tbre, de mindenkepp szeretnem, ha szuleskor lenne tbm. Ez igy kezdodott. Mivel 5evvel ezelott mar elveszitettunk egy babat, es most 5 evre ra csodakent jott az eletunkbe. Ezert is van az, hogy nem tudtam, hogy babank lesz mielott felmondtam volna. Na mindegy.

Ott azt mondta a no, hogy vegyem fel a munkanelkulit , es az aktiv koruak ellatasat utana es jogosult leszek mindenre. Megtettem. De mivel 1 honap mulva szulok es eddig akarhanyszor lejelentkeztem a munkaugyi kozpontba es mindig rakerdeztem, hogy jo e igy azt mondtak persze. De mostmeg olyanokat hallok es olvasok, hogy az aktiv koruak ellatasa nem szamit bele abba, hogy kapjak csedet vagy/es gyedet is.

Hetfon mindenkeppen bemegyek , csak azt nem ertem ha tenyleg nem szamit bele akkor most kit vegyek elo a munkaugyi kozpontban, hogy nem rendes tajekoztatast adtak es elusztak a dolgaim?

6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 6. 20:17

Be kéne menned a kormányhivatalba, hogy bejelentkezz álláskeresői ellátásra, hogy legyen valami jövedelmed.

Ott az ügyintéző tájékoztatni fog a lehetőségeidről.


De előzetesen a megfelelő, hivatalos oldalakon is tájékozódhatsz.

"az aktív korúak ellátására való jogosultság keretében megállapított pénzbeli ellátásban (egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás, illetve foglalkoztatást helyettesítő támogatás), időskorúak járadékában, gyermekek otthongondozási díjában, ápolási díjban vagy gyermeknevelési támogatásban részesülő személy, ha társadalombiztosítási szempontból belföldinek minősül,"

[link]

ápr. 6. 18:21
Azt mondtak, hogy igenyeljem a munkanelkulit es utana az aktiv koruak ellatasat igy biztositva leszek a szules utan. En nem hiteleket veszek fel a gyerekre, nem hazasodtam ossze. Csak ezek az alap dolgok erdekeltek volna, mivel munka utan jar es en mindig de mindig dolgoztam! Szoval igenis ugy gondolom, mint minden normalis no aki dolgozik, hogy szeretnem ezeket igenyelni. Ezert is kerdeztem , nem azert hogy mas elmondja , hogy miert szulok ha felmondok.. a lenyeg, hogy jo info az , hogy az aktiv koruak ellatasaval akkor nem szamitok biztositottnak, ugye?
4. Bichi (válaszként erre: 3. - Tai)
ápr. 6. 18:03

Leírta, hogy előbb mondott fel, mint hogy terhes lett.

Világ életemben én mondtam fel, soha senkinek nem volt baja vele.

Bár ahogy olvasom, te az a félig üres emberke vagy...

3. Tai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 6. 16:38

A kilépő irataiddal hétfőn menj azonnal az illetékes munkaügyi hivatalba,mert felmondás után 1 nappal jár az álláskeresői járadék.

Mai világban felmondani egy biztos munkahelyen elég nagy felelőtlenség,főleg úgy, hogy járt volna neked táppénz a várandósságra tekintettel!

Így,hogy te mondtál fel ( nem tudom mire hivatkozva ) nem veszik jó szívvel a hivatalok sem,de főleg a munkáltató!

Mennyi idős terhes vagy egyébként? Mert 16 hétig ez is elég rizikós,már elnézést....

ápr. 5. 16:41
?
ápr. 5. 15:43

Sziasztok!

Aki tud az legyenszives segiteni, nem tudom, hogy most csak raparazok mert mar annyi mindent olvastam, vagy tenyleg atlettem verve a nem torodomseg miatt.. Mielott megtudtuk, hogy babat varok elotte mondtam fel a munkahelyemen, mivel nagyon nagyon rossz korulmenyek es emberek vettek korul, a megbecsules a semmivel volt egyenlo es hosszu evek utan belefaradtam. Hosszu parbeszed utan, mivel a holgyben aki ott dolgozott nem igazan volt a segito szandek meg, kisebb nagyobb herce hurca utan azt mondtak nekem mikor erdeklodtem, hogy mik a lehetosegeim, hogy menjek munkanelkulire , utana az aktiv koruak ellatasara es igy biztositva leszek es tudom igenyelni a csedet es a gyedet is. De most olvashatom, hogy 365napnak megkell lennie szules elotti 2evben, es ez is megvan.

Nem az erdekel, hogy mennyit kapnek, hanem az, hogy tenyleg jogosult vagyok-e vagy sem. Valaki tudna segiteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook