Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztszülőnek lenni nem egyszerű! fórum

Keresztszülőnek lenni nem egyszerű! (beszélgetős fórum)


21. NeKoAn (válaszként erre: 20. - Aniko.k)
2011. nov. 17. 18:19

Sajnos, nagyon sok probléma volt a nővel! :(

Bezárta az 5 éves kislányt egy szobába és egyedül hagyta otthon, mert nem volt senki, aki vigyázzon rá!

Két héttel a tárgyalás előtt közölte az apával, hogy lemond a gyerekekről, úgyis szül még százat magának! :(

Anya az ilyen???

Szerintem nem! Sajnálom a nőt, mert egy kedves, aranyos ember volt, amikor megismertem, de most! Valami megkattant neki odabent! :(

2011. nov. 17. 15:16
En nem irigylem azt a not, sot valahol talan sajnalom is. Itt nem messze tolem lakik egy anya 5 gyerekkel. 2 eve halt meg a ferje, es azota is egyedu van. O is probalkozott mar par uj pasival de nem jott ossze egy sem aki ok lenne. Ezert most miert kell elitelni ? Most csak azert jarjon eggyel hogy ne beszeljek ki? Honnan tudjuk mi azt hogy hogyan nevelte a gyerekeket ? Az hogy egy gyerek bepisil otthon nem csak az miatt lehet mert az anyja terrorizalja ! En ha elviszem a kisfiamat az anyosomhoz, a gyerek allandoan orditani kezd a kezeben, masnal nem csak nala, en meg sem azt feltetelezem e mogott, hogy valaha szadizta a fiamat ! En sajnalom a not !
19. NeKoAn (válaszként erre: 17. - 328aadd89f)
2011. nov. 17. 14:50

Szia! Igen! Ma volt a tárgyalás és az apa kapta meg mind a 3 gyerköcöt! Szerencsére! Az anya már teljesen be volt golyozva! Minden héten más pasival volt és természetesen a gyerekeket is hurcibálta magával! Az apának megjött az esze, nem iszik! A nagymamám pedig oda is figyel rá, hogy ne is igyon! :) Még jó, hogy ott a mama! :)

Remélem a gyerekek élete most már nyugis lesz, mert szegénykéim, amiken keresztül mentek eddig! :(

Amúgy voltak, akik felnyomták a nőt a gyámügyön, és ezek végett is kapta meg az apuka a gyerekeket! :)

Köszönöm az érdeklődést és a segítségeket! :)

2011. szept. 21. 06:18
sokan elvállalják,aztán a gyerek felé se néznek...
17. 328aadd89f (válaszként erre: 13. - NeKoAn)
2011. aug. 26. 18:14

Szia!


Történt valami az ügyetekben?

16. 328aadd89f (válaszként erre: 13. - NeKoAn)
2011. aug. 18. 08:22

Nincs mit köszönnöd!

Remélem megoldódik a probléma a keresztlányod családjában és komolyabb intézkedésre nem lesz szükség!

15. NeKoAn
2011. aug. 18. 08:11

anyuci91

Köszönöm a kedves szavakat!

Bízom, hogy lesz valami változás a kislány életében, mert ez így tényleg nem jó! :(

2011. aug. 18. 08:07

Kedves első hozzászóló!

Valószínűleg, ahogy te is tapasztaltad a kislány sokkal jobban érzi magát nálatok, mivel szeret benneteket. Jó lenne, ha bebizonyosodna, a vér szerinti szülei nem alkalmasak gyermeknevelésre akkor akár el is vehetik tőlük. Erről a hivatalos szerveknek is meg kell győzödniük és annak alapján intézkedni. Tudom nálatok semmi gond nincs a viselkedésével meg az nálatok nem pisil be. Valószínűleg otthon nem bánnak vele úgy és azért történik ez vele. Reméljük sikerül kideríteni. Kívánok sok szerencsét neked Üdv.Ágnes

13. NeKoAn
2011. aug. 18. 08:06

Amiras'

Hálásan köszönöm a kimerítő válaszodat! Azt gondolom, hogy ezek után ezt a lépést meg kell tennem a kis Tündérke érdekében!

Új vagyok ezen a portálon (valójában a kislány miatt jöttem ide) de nem gondoltam volna, hogy ennyire segítőkész és kedves emberek vannak itt!

Még egyszer nagyon köszönöm! :)

12. 328aadd89f (válaszként erre: 9. - NeKoAn)
2011. aug. 18. 08:01

Ha jelented, akkor kimennek a családhoz és ha úgy ítélik meg, hogy valós a probléma, akkor alapellátásba veszik a kislányt. Ha a szülő észbe kap és együttműködő lesz, kváz nem veszélyezteti tovább a gyerekét (hiába hangzik durván ez a szó, a kis keresztlányod vastagon veszélyeztetett az alapján, amit leírtál), akkor marad ez így. Ez havi egyszeri kapcsolattartást jelent a családdal (meg esetleg az ovival, ha a kislány már oda jár).

Ha a szülő nem együttműködő és nem tesz meg semmit a problémamegoldás érdekében, akkor védelembe veszik a kislányt. Ez egy sokkal erősebb kontrollt, gyakoribb találkozásokat és gondozási tervet jelent (amit magára nézve kötelezőnek ismer el a szülő az aláírással). Általában ebben a gondozási formában nagyjából orvosolhatók a problémák. Ha mégsem, akkor következik az ámeneti nevelésbe vétel, ami 30 napos kiemelést jelent és amennyiben a szülő megteremti a gyermek egészséges fejlődéséhez szükséges feltételeket, akkor vissza is kerül a családba a gyerkőc. Ezt követi rosszabb esetben a tartós nevelésbe vétel, de ez nem nagyon szokott bekövetkezni.

Szerintem felesleges azon aggódnod, hogy állami gondozásba kerül a keresztlányod, mert sajnos a mai gyermekvédelmi rendszer olyan, hogy csak legeslegvégső esetben emelik ki a gyereket a családból. Ez sok esetben nagyon nem szerencsés, de ez már egy másik fórum témája lehetne...


Szerintem a gyerek jól felfogott érdeke az, hogy jelzést tegyél és a többit már bízd a gyerekjólétes szakemberre. Még időben van, ha most jelzel. Legalábbis szerintem.

11. NeKoAn
2011. aug. 18. 08:00

Poldi bácsi

Nagyon remélem :)

Köszönöm :)

10. a56fa55821 (válaszként erre: 9. - NeKoAn)
2011. aug. 18. 07:59
Nem vagyok sem gyámügyes, sem a családsegítő szolgálat munkatársa, viszont az én tapasztalatom szerint nem fogják rögtön kiemelni a családból ezt a kislányt, azért mert Te jelented.
2011. aug. 18. 07:49

Amiras'

De ha jelentem, akkor elvihetik állami gondozásba, nem? Vagy csak figyelmeztetik a szülőket? Az a baj, hogy ebben tényleg nem sok hozzáértésem van! :(

8. 328aadd89f (válaszként erre: 4. - NeKoAn)
2011. aug. 18. 07:46

Amit tehetsz: jelzed a területileg illetékes gyermekjóléti szolgálatnál, hogy mit tapasztaltál. Nekem volt olyan "bejelentőm", aki mindenképpen szerette volna megőrizni az anonimitását, úgyhogy szerintem ezt Te is kérhetnéd, csak hogy ne legyenek következményei a jelzésednek és ne szakadjon meg a kapcsolatod a családdal, mert az -amint elnézem- csak ártana a kislánynak.

Talán észbe kap az anyuka, ha rájuk néz valaki. Ha ez sem segít, akkor a gyermekjóléti szolgálat munkatársa úgyis megteszi a szükséges lépéseket, de nem kellene ennyire előre szaladni.

(Az, hogy nincs közted és a gyerkőc között vérrokonság, nem jelenti azt, hogy pl. ne fogadhasd családba, de ez már egy másik történet.)

2011. aug. 18. 07:46

csakazért

Igen, jól gondolod, nagyon jó volt a viszonyunk, de amióta "válnak" mind a kettő elvárja, hogy melléjük álljunk és a gyerekekre nem is figyelnek....hiába mondom, hogy mi nem akarunk állást foglalni ebben.....mindig csak azt mondom, hogy a gyerekek legyenek az elsők...

Szóval nem hallgatnak senkire...még a saját szüleikre sem

2011. aug. 18. 07:42

...tényleg nem piszkálás képpen írom: de, ha egyszer keresztszülőnek választottak, akkor valószínűleg jó (volt) a kapcsolatod az anyával, vagy apával.

Miért nem beszéled meg velük ezeket a dolgokat???

Lehet, h én vagyok túl naív...

2011. aug. 18. 07:40

Streamline-

Gondoltam én is a gyámhivatalra, hogy jelzem nekik, de azt semmiért nem tenném kockára, hogy esetleg állami gondozásba kerüljön a lányzó! :(

2011. aug. 18. 07:38

Amiras'


Első soron azt, hogy jobb legyen a gyerekeknek, de ha kell elmennék addig is, hogy a kislány hozzánk kerüljön!

3. 13d03718f8 (válaszként erre: 1. - NeKoAn)
2011. aug. 18. 07:36
Miután mint írtad, még rokonságban sem álltok, nem sokat tehetsz. Max. jelezheted (ha úgy érzed) a gyámügy, vagy gyerekvédelmisnek, (asszem így hívják), hogy nem jók a gyermek családi körülményei. De csak akkor, ha vállalod a következményeket:(
2. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - NeKoAn)
2011. aug. 18. 07:24

Szia!


Hogy érted, hogy egy keresztszülő milyen lépéseket tehet egy keresztlányért? Mit szeretnél elérni? Azt, hogy jobban figyeljenek a gyerkőcre, vagy azt hogy kikerüljön ebből a családból? (Az utóbbit sem ítélném el.)

2011. aug. 18. 07:20

Sziasztok! Nagy dilemmám van! Van egy csoda édes 4 éves keresztlányunk! Az édesanyja és az apukája éppen egy "válás" közepén vannak! Az apa iszik megállás nélkül, de nagyon küzd a gyerekekért! (3 vannak) Az anyuka pedig időnként érdekes dolgokat csinál! Pl.: nálunk nyaralt a keresztlányunk egy hétig! Mivel kocsi nincs megbeszéltük, hogy hol és mikor találkozunk, hogy a kislányát haza tudja vinni! Elvittem a kicsilányt a megbeszélt helyre és időre, de az anya nem jött érte! Gondoltam felhívom....biztos lekéste a járatot! De nem vette fel a telefont! Fogta a gyerköcőt (másfél óra várakozás után) és hazavittem magunkhoz! Már otthon voltunk a lányka nagyban játszott, mikor hívott az anyja, hogy ő így meg úgy meg amúgy! Végül is követező nap sikerült a kislányt "leadnom" a nő új barátjának!

Szóval az lenne a lényeg, hogy egy keresztszülő milyen lépéseket tehet egy keresztlányért? (semmiyen rokoni kapcsolatunk nincsen)

Nagyon szeretjük a kislányt és úgy vettük észre ő is nagyon szeret minket!

Az anyukája szólt, mikor elhoztam magunkhoz, hogy vigyázzunk, mert éjszaka bepisil...hát nálunk egyetlen egyszer sem pisilt be éjszaka! ????? Vajon miért?

Ha valaki tud ezzel kapcsolatban segíteni, nagyon várom a hozzászólását!

Köszönöm mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook