Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérdés HR-esekhez fórum

Kérdés HR-esekhez (beszélgetős fórum)


5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2015. okt. 2. 22:12

Én nem vagyok HR-es, de szerintem is írj le mindent az önéletrajzodba. Az önéletrajz az eddigi tapasztalataidat, gyakorlatodat tartalmazza. Azt írnám még bele pluszban, hogy mettől meddig tudom vállalni a másodállást.

Sok sikert!

4. KatJudit (válaszként erre: 3. - Falcngate)
2015. okt. 1. 21:01

Nagyon köszönöm a válaszodat, én is így gondolom, hogy csak őszintén.

A főállásom a közszférában van/volt, másodállásban pénztáros voltam egy multinál.A fő az heti 40, a mellék heti 20 óra.

Most kisebb hálózatot "pécéztem ki". Az akkori keresetemből lett meg a 2 gyerekem szalagavatója, és ballagása. 5 évig bírtam, aztán átraktak éjszakai műszakba, na itt kidőltem 1 év alatt.

Nekem "már csak" 15 évem van a nyugdíjjig (a mai törvények szerint). Szeretnék addig egy "kicsit élni", csak magammal törődni (ha már így alakult).

Mégegyszer nagyon köszönöm a megerősítést, és sok sikert kívánok Neked az élet minden területén.

Judit

2015. okt. 1. 09:22

Én HR-es vagyok. A világon semmi gond nincs azzal, hogy anyagi okokból vállalnál másodállást. Persze ezt majd maximum csak szóban mondd. Amelyik cég ezt elítéli, oda ne is akarj menni dolgozni.

Az önéletrajz olyan, mint főállás esetén. Én beleírnám a korábbi másodállást is, mert az bizonyítja úgymond, hogy képes vagy két munkahelyen helyt állni.

Nem tudom pontosan milyen a két munkakör, melyik hány órás, de akkor írd bele a főállást mindenképpen, ha érinti ezt a helyet bármilyen szempontból.

Egyébként én mindig az őszinteségre szavazok, és a 10 éves szakmai múltammal azt mondom, hogy a titkolózásnak jó vége nem nagyon lett még, és többnyire lebukik az illető előbb-utóbb.

2015. okt. 1. 05:56
Nem vagyok HR-es, de szerintem minden ugyan úgy csinálj, ahogy csinálnád főállásnál, hiszen semmivel sem másabb, mint a főállásod, valamint szerintem nem is szabad kihangsúlyozni, hogy "ez csak egy másodállás". Azt hiszem nem szeretik a munkáltatók, hogy a sorrendedben a sokadik lesz ez az állás, ők azt szeretnék, ha ezt a munkát is úgy végeznéd, mintha ez lenne az egyetlen állásod.
2015. okt. 1. 05:26

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni. Másodállást szeretnék vállalni. Sajnos az életem megváltozott.....


Kérdéseim:


az önéletrajz teljesen olyan, mint főállás esetén, tehát beleírsz minden munkahelyet


bele kell írni azt is ha volt valaha másodállásod, és ott mit csináltál - most is hasonló helyen szeretnék dolgozni


ilyenkor mit tartalmaz a motivációs levél - nyilván nem írhatom le, hogy súlyos anyagi gondjaim miatt szeretnék/kell dolgoznom



előre is köszönöm a válaszokat


Judit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook