Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kedvesem 30 éves, én 21. Szerinted korai a gyerekvállaláson gondolkozni? fórum

Kedvesem 30 éves, én 21. Szerinted korai a gyerekvállaláson gondolkozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
32. bared (válaszként erre: 28. - 472361965f)
2009. ápr. 2. 09:25
na várj!! nem azt mondtam, hogy támaszkodj rájuk! én csak azt mondom, beszélgess velük erről! nyilván nem eltartatni magatokat a cél, és nem is gondolom, hogy bármikor ez nálatok bejátszana! de ha kapsz egy konkrét választ, utána könnyebb tervezni, mint így totózni, kételyek között lenni... Egyébként pedig ha most segítenek, ha unoka lesz is fognak, szerintem ez nem kérdés..Egy a lényeg...bárhogy döntesz, ne legyenek kétségeid akkor sem, ha vállalod, és akor sme ha nem....ha igen a döntésed vége, akkor nyugodt, szép babavárásod legyen, és tudd, hogy állnak mögötted bármi van! ha pedig nemlegesen, akkor tudod, hogy nincs itt az ideje, mert nincsenek meg x feltételek hozzá...
2009. ápr. 2. 09:24

Hali,

Én is 21 vagyok, a párom meg 34, és 24 hetes terhes vagyok. Szerintem ez nem kór függő, hanem az ember érzi, mikor jön el az ideje :)

2009. ápr. 2. 09:21
Nem szeretném kihasználni őket, sem a nagypapámat.
29. bared (válaszként erre: 26. - 472361965f)
2009. ápr. 2. 09:21
oks, én a jó érvek pártján állok;-)) kukk bele a fotóim közé, ott van az én kislányom, aki már inkább nagy))) imádok fiatal anyuka lenni, csicseregni vele, mikor olyanja van, együtt főzünk, takarítunk, és az összes kapott szerelmeslevelét megmutatja)))mindent megbezsélünk őszintén, és biztos, hogy ez szülői hozzáállás kérdése is, de pl. a társai között én vagyok az egyik legfiatalabb anyuka, és akik idősebebk nálam 10, meg még több évvel, állandóan panaszkodnak, hogy nem mond el a gyerek semmit, nem ebszéli meg a dolgait vele stb.....nekem az a meglátásom, hogy minél közelebb vagy korban a gyerekhez, annál könnyebb vele egy kiváló kapcsolatot kiépíteni...megismétlem, nem azért írom, hogy 15 évesen mindenki terhesgondozásra járjon, és azoktól az anyukáktól is elnézést, akiknél z jól működik, én csak azt írom le amit látok...
2009. ápr. 2. 09:21

Hát egyenlőre még csak nem mennek jól a cég dolgai ahol alkalmazzák, és már küldtek el embereket, ezért a félelem.

Anyuék mot is rengeteget segítenek és a nagypapámnak is módjában áll ezt megtenni. Amíg nem találok teljes munkaidő állást vállalta hogy fizeti helyettünk a rezsit, így még egy gondal kevesebb.

Páromnak a fizetése is egész jó, csak ne lenne bizonytaéan a cége.

Bared! Igazad van, és csak segítesz egyre jobban elmélyíteni bennem az érzsét ami eddig is megvolt, készen állunk, a munkáját bármikor elveszítheti.

Csak szép dolog arra támaszkodni hogy majd a szüleim segítenek?:(

27. danama
2009. ápr. 2. 09:20
szerintem nem
2009. ápr. 2. 09:17

Hát igen és én nagyon gyerek párti vagyok, már egész régen. Mindig tudtam hogy gyerekekkel szeretnék foglalkozni, és már egészen fiatal korom óta vágyok rá hogy anyuka legyek.

Sosem jártam el otthonról, nálam a hétvégi "buli" kimerült abban hogy valamelyik barátnőmnél társasoztam. Nem vonzott az éjszakai élet, pedig szüleim engedték volna, tesóm nagy bulizós.

De én megtudom számolni egy kezemen hányszor maradtam kinnt éjszaka.

Én vagyok az az emberke aki még szilveszterkor is inkább otthon marad a párjával, max 1-2 barátot áthív beszélgeni.

Bared: Tudom hogy sokan vannak hasonló helyzetben, és azért végzek közvélemény kutatást, hogy érveket és ellenérveket gyűjtsek...

25. bared
2009. ápr. 2. 09:14
szerintem sokkal nehezebb, rosszabb világban is felnőnek gyerekek szépen.. mindig van az ember életében valami, amire éppen lehetne hivatkozni, hogy most ezért, azért nem alkalmas.... pl: most fiatal vagyok, kevés a pénzünk, majd ha voltunk Görögországban, ha lecseréltük az autót, majd ha nem lesznek beteg szüleink, jaj, már kifutottam az időből... maximálisan megértem az aggodalmadat, de bármilyen életszakaszban vállalsz gyereket, kétségeid mindig lesznek, ez biztos...
24. Fiatal nő (válaszként erre: 21. - 472361965f)
2009. ápr. 2. 09:10
Teljesen megértelek! Az én párom is 8 év(!) után veszítette el a munkáját, s bár tartja magát és kívülről erősnek látszik, belül iszonyúan fél, kicsit össze is tört. :-( Nagyon szeretne munkát, próbálkozik, de semmi. :-( Másik városba menni pedig nem igazán megoldható, mert Ő gondoskodik a nagyszüleiről is, plusz engem sem szívesen hagyna itt valami munkáért. Pesten lenne esélye, de ott meg kéne albérletet fizetni, a fizu nagyrésze arra menne el, annak meg mi értelme..? :-(
23. bared (válaszként erre: 21. - 472361965f)
2009. ápr. 2. 09:08
ha 30 évesen szülsz, a párod 40, ezek a veszélyek akkor is fennállnak.... mindig azt szoktam példának felhozni, hogy ha egy 20 éves pár összeházasodik, és elválnak 2 év múlva, mindenki károg, hogy minek kellett ilyen fiatalon, stb....pedig a 30-as, 40-es korosztályban sem jobb az arány... azt írtad, a szülői háttér jó....bármilyen átmeneti nehézségetek adódik, akkor biztosan számíthattok rájuk...szerintem ha ilyen jó a viszonyotok, oszd meg velük is a kétségeidet, és hallgasd meg őket is! jobban fogod látni, mit, és, hogyan lépj...
22. bared (válaszként erre: 18. - 5ac9665679)
2009. ápr. 2. 09:05
vagyunk így ezzel itt egy páran:DDDD
2009. ápr. 2. 09:03

Hát a kétségek: mi van ha mire jön a baba Kedvesemnek nem lesz munkája?

alapjában véve csupa anyagi jellegű a kétségünk,félünk, mert szeretnénk mindent megadni neki, de nem tudjuk képesek leszünk e rá.

És tudom hogy nem aza anyagi dolgok a legfontosabbak egy kisbabának, de hát a pelenkát bizony abból vesszük...

Mert a mai világban ha megszűnik a Párom munkaviszonya nem egy könnyen talál munkát az ember és ez elég rémisztő-

Kundera: Igazad van, de mi nem vagyunk azok a nagy utazós típusok. Ahova el szerettünk volna menni ott már jártunk, és mi tipikusan az otthon ülő párocska vagyunk, max a közeli városokba kirándulgatunk, mert az szeretjük.

Én pl. a legjobban otthon zeretek olvasgatni, vagy főzőcskézni.

De azért van ráció abban amit moondasz :)

20. bared (válaszként erre: 17. - 5ac9665679)
2009. ápr. 2. 09:03
nem értek veled egyet! 20 évesen szültem, ma alányom ár 12 éves, és ha elölről kezdhetném, akkor is így tennék...ez nem kor,hanem személyiség kérdése...
19. b0e26fe96f (válaszként erre: 14. - 472361965f)
2009. ápr. 2. 08:59
Akkor szerintem nincs akadály!Szeretitek egymást a háttér is megvan,és szerintem ahol 2 "elfér",ott"elfér"egy 3. is!!!!És őszintem a mai világban,kinek nincs kölcsöne,és kinek van biztos munkahelye????SAJNOS!!!!!!!!!!!!!!
2009. ápr. 2. 08:57
Bocs, helyesen írni tudok, csak gépelni nem;)
2009. ápr. 2. 08:56

én még nem babáznék a helyedben, menjetek világgá, tanulj, dolgozz kicist küllföldön, összeszedsz egy kis pénzt, látsz a világból többet, megismersz egy csomó embert, és főleg emberileg tanulsz, felnő az agyad:)

Ne haragudj meg, de én magamról tudom, ill a hugaimon látom, h én pl 21 évesen egy kis hülyegyerek voltam még, bár nagyon komoyl voltam, fősulira jártam, plusz dolgoztam, de akkor sem volt még felnőve az agyam. Azóta már más.most vagyok 28, mintha a régi énem nem is én lennék.

Én még kicsit lógatnám a világban, de ti tudjátok, ez csak az én véleményem.Ha van esetleg kérdésed írj privát, el vagyok foglalva a kismamafórumommal.

Ja, és suli után tanítottam, aztán elmentem világgá, dolgoztam nagy hajókon, szárazföldön, stb, ebből lett most eszem, és pénzem berendezni a házunkat!:)ÉS nem utolsó sorban voltam Európa sok országában, USA-ban, Mexicóban, stb.

2009. ápr. 2. 08:56

Én 24 vagyok a párom 30 éves.Most vagyok 28 hetes terhes.A babát terveztük 1,5 év után jött össze.A lakásunk kölcsönből fizetjük, nekem most járt le a munkaszerződésem.A babát mégis várjuk, és mindent megteszünk, hogy neki jó legyen.


Szerintem ha készek vagytok rá, akkor hajrá.Sose lesz megfelelő alkalom rá.

2009. ápr. 2. 08:54
Mik a kétségek?
2009. ápr. 2. 08:53

Sziasztok!


Szóval a köülmények: az adatlapomat frissítenem kéne már, ugyanis 4. évünket tapossuk együtt, tavaly nyáron kérte meg a kezemet, és egy hónappal később pedig beköltözhettünk az első közös kuckónkban.

Szerencsére azon ninc kölcsön, de az autón igen,

A Kedvesem dolgozik, bár manapság ugye melyik munkahely biztos, nagyon kevés, így az övé sem az.Bár reménykedünk.

Én levelezőn tanulok gyógypedagógiát, mellette 4 órás alkalmi munkákat kaptam, hiába keresek mást, nincs.

Imádjuk egymást, és szeretnénk is nagyon a babát,

szülői háttér is megvan és sok segítség a szüleimtől, de azért vannak kétségeink...

2009. ápr. 2. 08:51
Szerintem ha nem vagytok felelotlenek nyugodtan lehetne kicsi.
2009. ápr. 2. 08:50
szerintem sem korai, ha akarjátok, s komolyan gondoljátok
2009. ápr. 2. 08:49
szia ez sok mindentöl függ,de ha akarjátok mindketten,miért ne?
2009. ápr. 2. 08:47
Az adatlapján írta, hogy 2 éves a kapcsolat.
2009. ápr. 2. 08:46
az én férjem 20 éves kora óta neveli az első házasságomból született lányomat,példa értékűen! Most 27 éves, és egy szavam nem lehet! Szerintem sme kor, hanem érettség, hozzáállás kérdése!
2009. ápr. 2. 08:45

Szia!Mióta vagytok együtt????Szerintem ettől is függ!!2 év már szerintem ok,de 2 hónap.......És persze szeretni kell egymást,mert a babának Anyu is kell,és Apu is,és nem csak 1-2 évre!Sokan beleesnek ebbe a csapdába,és rengeteg gyerek nő fel csonka családban!

Ha elszántátok magatokat,tudatsd,mikor jön felétek a gólya???:)

2009. ápr. 2. 08:45

Szia

Van lakásotok és munkahelyetek?

2009. ápr. 2. 08:45
Attól függ, mióta vagytok együtt, milyen háttérrel rendelkeztek és, hogy mennyire szeretitek egymást.
2009. ápr. 2. 08:45
a kor nem korai amúgy!!
2009. ápr. 2. 08:45
Egyébként én is 21 vagyok, az én párom viszont 35. Mi már gondolkozunk rajta, de mivel a páromnak most nincs munkája (április 1-től), plusz én munka mellett még (nappalin) tanulok is... Szóval 2-3 évig még biztosan nem, de ha addigra adottak a körülmények, miért ne..? :-)
2009. ápr. 2. 08:44
ezt neked kell tudni hogy mit terveztél még a jövőben,,,
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook