Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


40374. 925bfc6000
2013. aug. 2. 08:11
Fáradtan mosolygok az égre, Ma reggel köddé vált egy rémes látomás. Elnémult minden emlék végre, Valahol még rám is várhat végállomás.
40373. 925bfc6000
2013. aug. 2. 08:08

Mama, emlékszem jól, mert megtanítottál,

A szeretet nem szól, az néma csendben jár.

Én őrzöm a sok mesét, hidd el, továbbadom még.

40372. 925bfc6000
2013. aug. 2. 08:06

Minden elmúlik, mint az álom,

Elröpül, mint a vándormadár,

Csak az emlék marad meg a szívben,

Halványan, mint a holdsugár.

40371. 925bfc6000
2013. aug. 2. 08:06
Késve tudom, de száz életre megjegyzem: szeretni csak a szerelem minden fájdalmával együtt érdemes, vagy sehogy. Amikor visszaszületek, nem leszek abban a helyzetben, hogy keresselek, mert nem fogok emlékezni rád. De megismerlek majd.
40370. 925bfc6000
2013. aug. 2. 08:05
Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.
40369. 925bfc6000
2013. aug. 2. 08:05
Ahogy a valóságban megtörtént dolgokat el tudjuk felejteni, az is lehet, hogy néhány olyan dolog, ami sohasem történt meg, úgy él az emlékezetünkben, mintha megtörtént volna.
40368. 925bfc6000
2013. aug. 2. 08:05

"Az emlékeit vesztett fájdalom

néma, sötét órákhoz hasonló,

melyekben nincs madárdal,

csak tücsökciripelés."

40367. Meda
2013. aug. 2. 07:26

„Ha nem lép ki az ember egy rossz kapcsolatból, mert nincs mersze, sohasem tudja, mi várhatott volna még rá. Egy rossz kapcsolatot lehet húzni-nyúzni, akár három évig is, de az elvesztegetett idő az, amit nem lehet visszanyerni. Én bele akartam újra vágni, milyen úszni, hogyan hatnak a kilométerek, amikkel nincs is semmi gondom ”


(Risztov Éva)

40366. Szafy
2013. aug. 2. 07:03

El sem hiszi, mennyire fontos azt

hallani valakitől, hogy "köszönöm",

vagy az, hogy valaki azt mondja

neked, hogy szeret téged. Ez az emberi

természet része. Mindegyikünknek

fontos érezni, hogy értékelik.


Adam J. Jackson

40365. Cilumiluci
2013. aug. 2. 06:32

"Minél többet tud valaki önmagáról, annál többet tud az életről."


M. P.

40364. 16b5d6ae34
2013. aug. 1. 22:50

"Az érzéki gyönyör a lelkek egyesülése nélkül mindig állatias volt,és az is marad:

nyoma nincs utána az emberben valami nemesebb érzelemnek,inkább a megbánásnak."


Ludwig van Beethoven

40363. Meda
2013. aug. 1. 22:14

Itt jártam... tegnap is, ma is jókat írtatok...

És igazak.

40362. D1zsúlika
2013. aug. 1. 21:40

A kereszt


Keresztet a földön minden ember kap,

Az egyik kisebbet, a másik nagyobbat.

Születhet kunyhóban vagy palotában,

Elkészítve várja az ő keresztfája.


Az a csoda aztán, hogy senki sem látja,

Mint vérzik a válla, hogy sebes a háta.

Van, aki alázattal és lehajtott fővel

Viszi a keresztjét, Krisztusi erővel.


Van, aki könnyen hordja, még nevetni is tud

Még a másik zokog, és le a földre rogy!

Van aki büszkén viszi, hisz más úgysem látja,

Milyen nagy a másik ember keresztfája.


Van, aki zokogva zúgolódva viszi,

Minden sarkon megáll, s ha lehet leteszi,

Van aki dicsekszik, örül, ha megszánják,

Olcsó könnyek sokszor áztatják orcáját.


Van aki keresztjét más vállára rakja

Abban a hiszemben, hogy vissza már nem kapja,

Van aki félrenéz, hol jobbra, hol balra,

Segít társain, segít mert akarja.


Én a keresztemet fiatalon kaptam,

Elfogadni, hej de sehogy sem akartam,

Sírtam lázadoztam még össze is törtem

S ó csodák csodája újra nőtt előttem.


Így aztán fölvettem gyönge vállaimra,

Tudtam, hogy elkísér hűen a síromba

Tövises utamon elgyöngült a lábam,

Vittem a keresztet s meggörbült a hátam.


Elestem, fölkeltem, így ment éveken át,

Vittem és cipeltem a nehéz keresztfát,

Akartam feledni napsütéses tájon,

De a keresztem fáját ott is megtaláltam.


És akik ismernek szinte egytől-egyig

Mind kigúnyoltak és lettek csúfolóim.

Tövises koszorúmat jól fejembe nyomták,

Könnyeim patakját szélesebbre vájják.


Mert hát keresztemet nehéznek tartottam,

Azért hozzá több más kis keresztet kaptam,

Immár ott állnak szeretteim sírján,

Megszaporodott már hatalmas keresztfám.


Meg is öregedtem, a hajam fehér lett,

De az én keresztem súlya könnyebb nem lett.

Naponta növekszik szívemben a súlya,

Vagy én lettem gyengébb, a vállam már nem bírja?


Ó de sokszor, de sokszor szeretném letenni

Azt hiszem, hogy tovább nem bírom már vinni!

Vérzik a szívem is, a lelkem roskad össze,

De az én keresztem hű hozzám örökre.


Cirenei Simon ki vinni segítetted

A Jóisten áldjon jóságodért téged.

Tudom, ha meghalok eltemetnek engem,

Síromra tűzik majd a végső keresztem.


Akkor majd azt mondom: én Uram, Jézusom,

Nehéz a keresztem, most már visszaadom.

Esdve kérem tőled édes jó Istenem

Üdvözítsd,az égbe az én szegény lelkem.

Boldogítsd örökre az én fájó szívem.

(Keresztes Károly)

40361. Cilumiluci
2013. aug. 1. 21:23

Engedd el.

Ne ragaszkodj semmihez, hagyd, hogy az Élet mindent az útjára pakoljon. Ha nem követelőzöl, ha nincs kapkodás, tökéletesen összerakja a következő lépéseket, neked csak bíznod kell benne, és lépni nagyokat. Ne legyen energiád kontrollálni a jövőt, vagy a következő lépést fürkészni. Nem megy, és nem is fog menni, ne is akard, hiszen az nem a te dolgod. Annyi kell csak, hogy hallgass az érzéseidre, azok után menj, és tudd, hogy az Élet majd szépen hoz mindent, ha pedig élvezed a pillanatot, és nem a következőn agyalsz, minden a helyére fog kerülni, mert bízol abban, hogy ez nem is lehet másképp.


Oravecz Nóra

40360. Cilumiluci
2013. aug. 1. 21:18

Ne keverd össze az utad a célállomással.

Azért mert éppen viharban vagy, nem jelenti azt,

hogy nem a napsütés felé tartasz.

40359. Cilumiluci
2013. aug. 1. 21:08
"Minden lánynak- aki kövérnek tartja magát, mert nem a legkisebb ruhaméretet hordja-üzenem: Te csodálatos vagy, a társadalom szörnyű!" (Marilyn Monroe)
40358. 16b5d6ae34
2013. aug. 1. 20:53

"1. Amit évek hosszú során felépítettél, egy másodperc alatt romba dőlhet. Ne törődj vele! Te csak építs!

2. Ha valakinek segítesz, furcsán néznek rád az emberek. Ne törődj vele! Te csak segíts annak, akinek szüksége van rád!

3. Ha mindent megteszel a világért, helyébe rúgást fogsz kapni. Ne törődj vele! Te csak tedd, ami tőled telik!

4. Azt a jót, amit ma cselekszel, holnapra elfelejtik. Ne törődj vele! Te csak tedd a jót!

5. A becsületesség, tisztaság és igazmondás támadhatóvá tesz. Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!

6. Az emberek ésszerűtlenül gondolkodnak, helytelenül cselekszenek és önzők. Ne törődj vele! Te csak szeresd felebarátodat!

7. Ha jót teszel, azt mások úgy tekintik, hogy hátsó szándék vezet. Ne törődj vele! Te csak tedd a jót!

8. Ha ezek a céljaid vezérelnek, hamis barátaid és igaz ellenségeid lesznek. Ne törődj vele! Te csak kövesd céljaidat!"

2013. aug. 1. 19:48

Мой мужчина должен любить меня как отец, понимать как друг, защищать как брат и быть верным, как муж.


У остальных нет шансов...:o))

40356. bdab039400
2013. aug. 1. 19:45
"Álmainkat előbb hosszasan és alaposan át kell gondolnunk, majd ha minden tényezőt mérlegeltünk, nekivághatunk a megvalósításnak."
40355. hottie
2013. aug. 1. 19:42
"Néhány társadalmi változást megéltem már, de ilyen konstellációt még nem láttam, ahol a hangoztatott értékekben ennyi szentimentalizmus, érzelem, harmónia, boldogság, szeretet, megbocsátás habzana, a mélyben pedig ennyi gyűlölet, ennyi gonoszság, ennyi agresszivitás húzódna meg. Túlságosan nagy ellentét feszül a között, ami a felszínen úszik, és ami a mélyben van." Popper Péter
2013. aug. 1. 18:39

Hosszú az út, néha végtelennek tűnik. Közben lassan lépésenként leraksz mindent, amit feleslegesnek érzel. Néha feltűnnek az úton fontos személyek, és veled tartanak. Néha csak nagyon szeretnéd, hogy fontosak legyenek, de idővel elmaradnak mellőled.

Aztán elkopik a lábadról a cipő, de csak vándorolsz a forró aszfalton tovább, valami belső késztetéstől hajtva, magad sem érted, miért, de mész tovább.

„Grál-kereső” lettél.


Szenvedésben hasonló.


Nem számít idő, sem fáradtság, sem veszteség, mert belül érzed, sőt tudod, hogy már nem fordulhatsz vissza, mert nincs mögötted út, legfeljebb leülhetsz pihenni, de akkor tovább tart.


És ahogy a vándorlásban lerakod az út szélére feleslegessé vált részeidet, valami nemes és szép megjelenik helyettük. Valami, ami már igazán te vagy...


Álarcok nélkül...

40353. bd8f0b56fe
2013. aug. 1. 14:52
Egyik ember szülészt keres gondolatai számára, a másik valakit, akinek segíthet - így keletkezik a jó beszélgetés.
40352. bd8f0b56fe
2013. aug. 1. 14:52
Minden emberi kapcsolatban a legfontosabb a beszélgetés, de az emberek már nem beszélgetnek egymással, nem ülnek le csak azért, hogy beszéljenek és meghallgassák egymást. Színházba járnak, moziba, tévét néznek, rádiót hallgatnak, könyvet olvasnak, de alig beszélnek egymással. Ha meg akarjuk változtatni a világot, vissza kell térnünk abba a korba, amikor a harcosok leültek a tűz köré, és történeteket meséltek.
40351. bd8f0b56fe
2013. aug. 1. 14:51

A káromkodások hidegek. A káromkodáshoz nem kell dália, nem kell kenyér, se alma, se nyár. Nem szagolgatásra, nem is evésre valók. Örvénylésre és leülepedésre valók a káromkodások, rövid tombolásra és hosszú mozdulatlanságra. A halánték lüktetését lefelé pumpálják, a csuklóba, a tompa szívdobbanást pedig föl, a fülbe. A káromkodások hergelik és fojtogatják egymást.

Ha a káromkodás megtörik, akkor soha nem is létezett.

40350. bd8f0b56fe
2013. aug. 1. 14:51
Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél!
40349. 16b5d6ae34
2013. aug. 1. 12:27
"Közel sem vagyok tökéletes. Hibáztam és hibázom. Adtam már sok mosolyt és könnyet is. Csalódtam és okoztam csalódást. Sokszor hittem annak, akinek nem kellett volna és elfordultam attól, akiben kellett volna hinnem. Szerettem és gyűlöltem néha meggondolatlanul. Vártam mikor már nem kellett volna, és kapkodtam, mikor még várnom kellett volna. Voltam már túl türelmes, de ijesztően türelmetlen is, néha önző, vagy túl megalkuvó, de ember vagyok! Egy idő után megtanultam a finom különbség tételt, a kézfogás és az önfeladás között. Megtanultam hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel és a társasság a biztonsággal. És hozzászoktam, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadjam a vereséget! A felnőtt méltóságával, nem pedig a gyerek kétségbeesésével!"
40348. Lolita63
2013. aug. 1. 12:25

"Életünk minden pillanatában egyik lábunk a tündérmesék földjén, másik lábunk pedig a mélységes szakadék szélén áll."

(Paulo Coelho)

40347. 16b5d6ae34
2013. aug. 1. 12:13

Igaz leszek, mert vannak, akik bíznak bennem;

Tiszta leszek, mert vannak, akik törődnek velem;

Erős leszek, mert olyan sok a szenvedés;

Merész leszek, mert annak kell lennem;

Barátja leszek mindenkinek - ellenségnek, társtalannak;

Ajándékozom, s elfeledem az ajándékot;

Alázatos leszek, mert ismerem a gyengéimet;

Felnézek, és nevetek, és szeretek, és magasba emelek.


Howard Arnold Walter

40346. Szafy
2013. aug. 1. 06:30

A búcsú mindig nehéz, nem szeretjük a változást, de mégis az életünk része, hogy elengedjünk bizonyos dolgokat.


Modern család c. film

40345. D1zsúlika
2013. júl. 31. 23:43

"Úgy vélem, csakis egyszer élhetjük meg az életet. Ha tehát akad bennem jóság, amit kimutathatok, vagy akad olyan jó cselekedet, amivel megkönnyíthetem bármely embertársam életét, most kell megtennem, nem késlekedhetem vagy feledkezhetem meg erről, hiszen soha többé nem fogok erre járni."

(William Penn)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook