Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


40311. Cilumiluci
2013. júl. 30. 20:15
"Az emberek megmossák az arcukat, kezüket, de vajon hányan vannak azok, akik mindennap megmossák a lelküket is?"
40310. Cilumiluci
2013. júl. 30. 19:58

Szeretetről...


Tudod arra gondoltam, mennyire fontos az embernek a visszajelzés. Nem, nem az elismerésre gondolok. Az más. A visszasimogatásra. Arra, ha valaki meggyógyít egy beteg madarat, nem vár érte köszönömöt se fizetséget, de megsimogatja a búcsúzkodó szeretetkör. Aki szeret, azt szeretné adni, amit maga is legtöbbre tart. A madár a repülést. Mit adhatna mást? Aki szeret, azt, amit legszebbnek, legjobbnak tart a világon. Simogat, akit boldoggá tesz, ha szeretetből megsimogatják. Betakar, aki arra vágyik, egy szerető kéz betakarja. Nem, nem azért, hogy visszakapja, az igazi szeretet nem ismeri az üzletet. Csak, mert aki szeret, azt adja, ami számára a legkedvesebb. Ha tehetné, a szívét adná. De, mert nem teheti, hát azt, ami nagyon fontos. Neki. Aki adja, annak. Szeretettel adni, csak a legfontosabbat lehet. A legmelegebb szót, A legszebb mosolyt, a legkülönlegesebb kavicsot. A legkedvesebb mozdulatot, a legforróbb fohászt. Annak, akit szeretünk.

/Ismeretlen szerző/

40309. 16b5d6ae34
2013. júl. 30. 17:19
“Ez a kor mintha már csak élni akarna, szerep és küldetés nélkül. Én azt hiszem, így nem lehet élni.” (Márai Sándor)
40308. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:03
Én mindig úgy éreztem, az ember nem láthatja tisztán, mi jön, ha nem vet időnként egy pillantást a háta mögé.
40307. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:02
A számítógép-javítás pontosan olyan, mint az útkeresés a labirintusban: lehet, hogy néhányszor elakad az ember, de végül biztosan kitalál.
40306. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:02
Az embert a beszéd különbözteti meg az állatoktól. A beszéd, illetve a nyelv teremti meg a szabad akarat és cselekvés lehetőségét, általa fejezhetjük ki vágyainkat, és fogadhatjuk vagy utasíthatjuk el mások akaratát.
40305. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:02
A Frusztráció sziszegő, gonosz szipirtyó, ráadásul mindenevő is. A Félelmet csupán a gyomrodban érzed, a Magányt a hátadon cipeled, a Frusztráció azonban a mellkasodból indulva, a beleiden végighaladva az egész testedet birtokba veszi. Ha megfertőz, valamennyi molekulád reszket a dühtől.
40304. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:02
A nők azt hiszik, ha fogyókúráznak, boldogabbak lesznek. Tapasztalataim szerint azonban épp az ellenkezője igaz: minél kevesebbet esznek, annál morcosabbak.
40303. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:01
Az idő előrehaladtával a szellemi fogyatékosoknak tartott személyek igényei és szükségletei is változhatnak.
40302. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:01
Az úgynevezett pillangóhatás lényege: a pillangó selymes szárnyainak egyetlen, szinte észrevehetetlen rebbenése is hatalmas változásokat idézhet elő. Lehet, hogy az életemben van valahol egy szárnyait rebegtető pillangó?
40301. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:01
Mindenkit beraknak valamilyen, címkével ellátott skatulyába. Ilyen címkék például a "nehéz gyermek", a "hisztérikus szerető", a "veszekedős testvér", vagy a "türelmes feleség". A skatulyák megkönnyítik a tájékozódást, ugyanakkor börtönbe is zárnak, mert előítéleteinken, rossz beidegződéseinken bizony nehéz túllépni.
40300. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:01
Az állatok birodalmában az élet és a halál tökéletes egységet alkot, körforgásuk oly végtelen, mint maga az idő.
40299. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:00
A háború mindenekelőtt nyers őszinteséget követel. Itt nem lehet színészkedni, még tréfából sem.
40298. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:00
Azt mondom, hogy a család szeretetet és őszinteséget jelent. Azt mondom, hogy a családot senki sem határozhatja meg: senki sem döntheti el, hogy két, három, négy vagy tíz szív dobban egyszerre. Azt mondom, hogy minden olyan életforma, amely a szíved ellen való, előbb-utóbb elpusztít téged.
40297. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:00
Az egyszerűséget és az őszinteséget nehéz megszoknia annak, aki hazugsággal bélelt környezetben nőtt fel.
40296. bd8f0b56fe
2013. júl. 30. 15:00
Őszintének lenni, azt mondják, nehéz. Az emberek nem mernek őszinték lenni, mert úgy tartják, akkor sérülnek. Én az őszinteséget fegyverként használom a mindennapok kommunikációjában. Ha hazudnék magamnak, akármilyen dolgommal kapcsolatban, akkor hazugságot sugároznék az engem körülvevő emberek felé is. Tehát az engem körülvevő emberek is főleg ilyenek lennének. Ez nekem rövid távon lehet jó, hosszú távon azonban nem. Azzal ámítanám magam, milyen sok jó ember vesz körül.
40295. 16b5d6ae34
2013. júl. 30. 12:03

A megcsalás mögött több ok is állhat. Az egyik az, hogy a férfi nem tud felnézni a nőre hiteles nőként. A másik ok az, hogy a pasinak valójában férfiként önbizalomhiánya van, és azt hiszi, hogy ő attól férfi, ha minél több virágra száll.


Csernus Imre

40294. M-inerv-A
2013. júl. 30. 11:20

Te is hangszer vagy, hegedű.

Nem mindegy hát, hogy milyen kéz fogja le lelked húrjait.

Ki az, aki a legcsodálatosabb, szívbemarkoló dallamokat tudja elővarázsolni belőle, és ki az, aki csak erőltetett, fülsértő lármát csap vele. Mert minden hangszernek megvan a maga zenésze,

és minden léleknek megvan a maga zenésze.



Csitáry-Hock Tamás.

40293. Lolita63
2013. júl. 30. 09:52

Az ember legrútabb tulajdonsága talán az, hogy kegyetlenkedik csak azért, mert alkalma nyílik rá, mert van, akinek árthat. Tapasztaltam ezt olyanoknál is, akik semmivel sem voltak rosszabbak a többinél.


Nathaniel Hawthorne

40292. Cilumiluci
2013. júl. 30. 08:22

Vágy, élet és sugár a lelkünk.

És utunk mégis koldus-út,

Jogunk van minden fényességhez,

Amit az élet adni tud.


Ady Endre

40291. Cilumiluci
2013. júl. 30. 08:21

."Rajtam áll, mivel töltöm az időmet, kivel lépek kapcsolatba, kivel osztom meg a testem, az életem, a pénzem, az energiám. Kiválaszthatom, mit eszem, olvasok, tanulok. Eldönthetem, hogyan reagálok a kedvezőtlen életkörülményeimre - rajtam áll, hogy átoknak vagy lehetőségnek tekintem-e őket (és azon alkalmakkor, amikor túlságosan tele vagyok önsajnálattal, és nem tudom lelkesen nézni a dolgokat, még mindig megpróbálhatom megváltoztatni a szemléletmódomat). Megválogathatom a szavaimat és azt, hogy milyen hangnemben beszélek másokkal. És legfőképpen megválogathatom a gondolataimat."

(Elisabeth Gilbert)

40290. Cilumiluci
2013. júl. 30. 08:19

Van minden szívnek titkos rejteke,

Amelybe senki nem láthat bele;

Hisz magad elül is takargatod,

Hogy akaratlanul mit tartasz ott.


Hanem azért sokáig érezed

A fojtott sírást, halk lélegzetet

Átaltörni a titkos rejteken.

De valahára mégis csend leszen.


Haladsz tovább s többé eszedbe sincs,

Hogy ama rejtett zugba betekints;

Hogy kulcsa hol van, el is feleded,

A zárt pedig a rozsda eszi meg.


De egyszer aztán, egy ködös napon,

Ha fojtogat az életunalom,

Nem is tudod, hogyan, véletlenül

A pókhálós kulcs elibéd kerül.


Próbálod véle szíved rejtekét,

Örülsz neki, hogy fordul benne még-

Csak akkor kell sirnod keservesen,

Mikor már csak hamut lelsz odabenn. Móra Ferenc

40289. Szafy
2013. júl. 30. 08:14

Bárki elvehet bármit tőled az életben, de az őszinteséged örökre a tiéd. Ha te is úgy akarod.


Galgóczi Dóra

40288. Cilumiluci
2013. júl. 30. 06:35

"A szeretet természetes állapot. Olyan, mint a testi ember számára a levegő. S amikor megszületünk, hiányzik ez a "levegő". Szeretet nélküli légszomjunk van. Az egész lényünk magányosan didereg."


M. P.

40287. c6973617d3
2013. júl. 29. 21:19

Egyszer úgy kopoghatnál,

Mintha nem is te volnál,

Aztán nagyot nevetnél,

Mintha mégis te lennél.

Egyszer eljegyezhetnél,

Gyémántgyűrűt vehetnél,

S akkor úgy is tehetnél,

Mintha tényleg léteznél.

40286. Briell14
2013. júl. 29. 21:13
Rengeteg ember szólít a neveden, de csak egyetlen tudja úgy kimondani, hogy kihagy a szívverésed is.
40285. 2dfcd669cb
2013. júl. 29. 20:55
Ha a kút fenekére érkezel, mondd: "Ez a felemelkedésem kezdete". (Alejandro Jodorowsky)
40284. Cilumiluci
2013. júl. 29. 20:50

„Bármi legyen is a kincsed,

úgy tartsd a markodban,

mintha vizet tartanál.

Mert ha megszorítod, eltűnik,

ha kisajátítod, tönkreteszed.

Tartsd szabadon és örökre a tied marad.”

40283. Cilumiluci
2013. júl. 29. 20:50
A türelem fejlesztéséhez kell valaki, aki szándékosan idegesít bennünket. Az ilyen ember ad jó lehetőséget a türelem valódi gyakorlására. Úgy teszi próbára belső erőnket, szilárdságunkat, ahogy még a gurunk sem tudná. A türelem gyakorlása megvéd bennünket a sértések fájdalmától. (Dalai Láma)
40282. bd8f0b56fe
2013. júl. 29. 15:15
Az az ember, aki az apró, finom, pici jelekre nem figyel oda, és arra, hogy a másik milyen gesztusokat tesz felé, az éppúgy nem fogja észrevenni, kik azok, akik megérdemlik az őszinteségét, mint ahogy azt sem, ha figyelmeztető jelzést kap az élettől, és nem fog tudni változtatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook