Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


1825. Nikooo
2007. okt. 9. 10:43
<i>A szerelem olyan, mint egy kád forró víz – nyakig elmerülsz benne, aztán szép lassan kihűl.</i>
1824. ancsam
2007. okt. 2. 12:28

Egy gyerek üzenete a szüleihez

Anyukám! Apukám!

Első kívánság:

Add nekem az idődet!

Második kívánság:

Higgy nekem, bízz bennem! Irányításoddal jó utat fogok választani. Ha magam mellett tudlak, nem történik velem semmi rossz.

Harmadik kívánság:

Szeress és hagyd, hogy szeresselek! Szeress akkor is, ha rossz vagyok. Jó érezni a szereteted akkor is, ha például tudom, nem tetszik neked a viselkedésem.

Negyedik kívánság:

Bocsáss meg nekem! Fejezd ki a megértésedet, ha tévedek, Add értésemre, hogy mindig van lehetőség, hogy újra kezdjek bármit. Engedd meg, hogy a tetteimért én vállaljam a felelősséget. Javíts ki és mondd meg, ha tévedtem, de ezt ne mások előtt tedd!És kérlek, ne hasonlíts engem másokhoz!(különösen a testvéreimhez, barátaimhoz ne mérj)

Ötödik kívánság:

Ne vegyél nekem olyan dolgokat, amelyekre te valamikor hiába vágytál. És ne érezz bűntudatot, ha nem tudsz megadni mindent, amire fáj a fogam (néha csak azért kérek valamit, hogy kiderüljön számomra, hol a határ)

Hatodik kívánság:

Kérdezd meg úgy istenigazából, hogy mi történt az iskolában és figyelj arra, amit mondok ilyenkor. Beszélgess velem arról, hogy mit gondolok. Érdeklődj, hogy hogyan oldom meg a feladatomat. Vitasd meg velem a terveimet. Bátoríts a választásimban és dicsérj bátran, ha megérdemlem. Ha meg tévedtem terelj jó útra.

Hetedik kívánság:

Büntess meg, ha rosszat teszek.(meg kell tanulnom különbséget tenni a jó és a rossz dolgok között) A büntetés után viszont bocsáss meg. Ismerd el, ha jót cselekszem! Sose parancsolj nekem, inkább kérj tőlem, mert a kérés összetartozásunkat erősíti.

Nyolcadik kívánság:

Bánj velem úgy, mint a legjobb barátoddal. Figyelj rám, ha szeretnék megbeszélni veled valamit. Még gyerek vagyok ugyan, de nekem is vannak gondjaim, szorongásaim, aggodalmaim. Kérlek, vedd figyelembe a bánatomat és a fájdalmamat.

Kilencedik kívánság:

Erősíts meg abban, hogy szeretni fogsz, bármi történjen is, hogy részed vagyok, valami különös érzelem, szeretet teremtett.

Tizedik kívánság:

Taníts meg engem is a szeretet képességére. Adj hitet és nevelj belém bizalmat az emberek iránt, hogy társat találjak majd, hogy a nagyvilágban és a hazámban otthon érezhessem magam.

1823. rosewood
2007. okt. 1. 21:02
Ha nem lehet az, amit akarok, akkor azt akarom, amit lehet.
2007. okt. 1. 16:12
"Szerettem volna semmivé válni/ egy pillanatra, egy napra,/ vagy örökre..."
1821. Rozália
2007. szept. 29. 06:03

"Tanuld meg elengedni a múlt szerelmeit, szeretteit!

És tanuld meg tiszteletben tartani az ő döntésüket!

Mert ami nincs, az fájhat, de attól még nem lesz... "

(Dr. Csernus Imre)

2007. szept. 29. 03:54
§ közlőt
2007. szept. 29. 03:53

"Nem is gondolunk arra, minő kincs két rokonszenves nő egymásra nézve...

Aki előtt egy nő szívének legrejtettebb titkait elmondhatja, s aki azt megérti; azokat az ezerféle apró bajait a női szívnek, amiknek felfogásához még a legodaadóbb férfikedélyben is hiányzik az érzék; azokat a nevezetes gondokat, amik a férfira nézve bohó semmiségek, de miket egy másik nő teljes értékükben méltányolni tud... a rokonszenves nőszív a vele közlőtt panaszra a saját panaszával felel, kitárja a maga világát, engedi a testvérlelket egészen beleköltözködni."


/Jókai Mór/

2007. szept. 29. 03:41

"A legfontosabb dolgokat a legnehezebb elmondani. Ha ezekről beszélsz, nevetségesnek érzed magad, hiszen szavakba öntve összezsugorodnak - amíg a fejedben vannak, határtalannak tűnnek, de kimondva jelentéktelenné válnak. Ám azt hiszem, többről van itt szó. A legfontosabb dolgok túl közel lapulnak ahhoz a helyhez, ahol a lelked legféltettebb titkai vannak eltemetve, irányjelzőként vezetnek a kincshez, amit az ellenségeid oly szívesen lopnának el. Ha mégis megpróbálsz beszélni róluk, a hallgatóságtól csak furcsálló tekinteteket kapsz cserébe, egyáltalán nem értenek meg, nem értik, miért olyan fontos ez neked, hogy közben majdnem sírva fakadsz. És szerintem ez a legrosszabb. Amikor a titok nem miattad marad titok, hanem mert nincs, aki megértsen."


/S. King/

2007. szept. 27. 18:27

"A élet hullámvasút, az élet kemény és szédítõ játék, az élet ejtõernyõzés, kockázatvállalás, esések és kelések sorozata, hegymászás, vágy, hogy fölérjünk a csúcsra, és csalódás és szenvedés, ha nem sikerül."

/Paulo Coelho/

2007. szept. 25. 14:20
“Amikor harcolsz a világgal, mindig a világ nyer. Ha nagyobb lelki békét akarsz, hagyj fel azzal, hogy mindent felcímkézel “jó”-nak vagy “rossz”-nak.” (Andew Matthews)
2007. szept. 25. 14:20
Míg nem békélsz meg azzal, ami vagy, sosem lehetsz elégedett azzal, mit elértél.” (Doris Mortman)
1814. szimre
2007. szept. 25. 13:09

„Árulónk a kétség: attól foszt meg, mit könnyedén elérnénk, ha volna merszünk.”

(Shakespeare)

1813. szimre
2007. szept. 24. 11:29

„Közös viszonyokat egyenjogú felek között csak kölcsönös bizalommal lehet elintézni.”

(Deák Ferenc)

2007. szept. 21. 21:50
"Minden megérint, sosem nő be a szívem lágya..."
1811. szimre
2007. szept. 20. 08:32
„Ha türelmes vagy dühös pillanatodban, száz napnyi bánkódást kerülsz el.” (kínai közmondás)
2007. szept. 19. 10:57
Mosolyogj,a mosoly nem teszi szegényebbé azt aki adja,de boldogabb lesz tőle aki kapja!
1809. szimre
2007. szept. 19. 10:46

„Hősnek lenni a legrövidebb lejáratú foglalkozás a Földön.”

(W. Rogers gondolata)

1808. szimre
2007. szept. 18. 09:50

„Az az ember, akit bennem szeretsz, természetesen jobb nálam: én nem olyan vagyok. De te szeress, és én majd igyekszem, hogy jobb legyek önmagamnál.”

(Prisrin gondolata)

1807. marta70
2007. szept. 17. 16:19
Ne felejtsd el egyetlen pillanatot sem,oly kevés van belőlük.
1806. Alexa77
2007. szept. 17. 13:24

Ma van az a holnap, amire tegnap annyira vartal, s ma van az a tegnap, amire holnap emlekezni fogsz.


Harom magikus szo: kerem, koszonom, abrakadabra.

1805. szimre
2007. szept. 17. 07:53

„Mert a teknősbéka biztosan jár a lábán, ok ez arra, hogy szárnyát szegjék a sasnak?”

(E. A. Poe)

1804. Alexa77
2007. szept. 15. 07:38

Rossz a vilag? Legy jo tehat magad.

Ures a let? Adj tartalmat neki!

Az ember szolga mind? Legy te szabad!

Hivd sorsodat bator versenyre ki! (Komjathy Jeno)

1803. opál
2007. szept. 14. 09:14

"A szerelem szellemessé tesz minket,és a szellem tartja fenn a szerelmet. Minden nap újabb tetszést kell keltenünk,és látszólagos egyformaság mellett bámulatos változatosságra vagyunk képesek."

/Pascal/

1802. szimre
2007. szept. 14. 08:25

„Hősnek lenni a legrövidebb lejáratú foglalkozás a Földön.”

(W. Rogers)

1801. inci47
2007. szept. 13. 13:46
" A szavak arra valók, hogy elrejtsék a gondolatainkat." / Malagrida/
1800. Alexa77 (válaszként erre: 1798. - Szimre)
2007. szept. 13. 13:10

"Csak ketten legyunk egyutt, ketten-harman:

Mar kivirul a lelkek tavasza,

Csak nehanyan egy kicsinyke kis zugban,

Es az a kis zug - az lesz a Haza.

(....)

Leszallunk onnon lelkunk melyire,

Van ott meg sok arany!

Tuzet taplalni fekete gyemantok,

Es talan - vas is van!

Ha kell, hat eltemetjuk minden holtunk,

Csendes lesz a mezo;

De aztan szemzunk... oltunk...

Jonnek a gyermekek, az unokaka..

Valamit mindenkibe beleoltunk...

Fajdalmam szornyu kialto szavat

Az ejnek adom at, a hangtalannak:

Orszag nincs mar...!

De magyarok meg vannak." (Remenyik Sandor)

2007. szept. 13. 10:14
"A sas nem vadászik legyekre."
1798. szimre
2007. szept. 13. 10:08

„Sokan azt gondolják: Magyarország volt. Én azt szeretem hinni: lesz!”

(gr. Széchenyi István)

1797. Alexa77
2007. szept. 13. 08:41
A lo elonye tenger. A bolcsnek lo valo. Mert lova tesz az ember, s emberre tesz a lo.
1796. ditom
2007. szept. 12. 11:06
Nincs megfelelőbb pillanat a BOLDOGSÁGRA, mint MOST!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook