Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kávé és gyógyszer. Rontja a felszívódást? Csökkenti a hatást? fórum

Kávé és gyógyszer. Rontja a felszívódást? Csökkenti a hatást? (beszélgetős fórum)


14. birebora (válaszként erre: 13. - Channa*)
2019. ápr. 5. 20:00
Én is úgy tudom, hogy ajánlott.
2019. ápr. 5. 19:57

Én is szedek Aszpirin protektet úgy fél éve. Az üzem orvos ajánlotta, hogy nem ártana.

A férjem szedi már régen és gondoltam, hogy írtatok fel dupla annyit, hogy ne kelljen támogatás nélkül vennem.

Doki: Nem írja fel, mert nincs olyan betegségem, ami indokolná.

Én: Akkor miért szedem?

Doki: Azért mert nem árt, és egyébként is mindenkinek ajánlott akár megelőzésre is.

Én: ha így van, akkor felírhatja, hiszen ajánlott.

Doki: nem, mert nem indokolt.

Én: Akkor nem szedem.

Doki: De! Szedje, mert van jótékony hatása...

Nem röhej? Persze, nem drága, mert receptre 286 Ft, nélküle meg 600 körül. De minek fizetem a TB-t, ha ez sem fér bele?

12. birebora (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. ápr. 5. 19:49
Megnéztem az asa protect beteg tájékoztatóját, nem írja, hogy C-vel nem lehet.
11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Pannus.3)
2019. ápr. 5. 19:32
Nekem múltkor a mentős mondta, hogy nyugodtan igyak kávét vérnyomás csökkentővel, nem lesz bajom.
2019. ápr. 5. 19:16
Hát jó tudni, akkor majd a C-t este szedem. Mindenesetre köszi.
2019. ápr. 5. 18:57

Bocs, ez lemaradt:


"Aszpirin Protect 100-at kell szednem. Akkor annyit mondott a szakorvos, hogy vérhígítóval nem szabad C-vitamint szedni.

A téli időszakban azért jó lenne valamennyit szedni, ezért kérdezném, hogy lehet-e és ha igen, akkor mennyit?"

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Birebora)
2019. ápr. 5. 18:56

"Egy ismerősöm Syncumar vérhígítót szed, és mellette 1000 mg C-vitamint naponta, és neki nem mondták, hogy nem szabad (egyébként ezen kívül Vitamin D3 Fresenius 1000 tablettát és Nootropilt szedek).

Előre is köszönöm a válaszát, különösen azért, mert egy kis faluban lakom, ahol jelenleg nincs háziorvos, egy héten egyszer van helyettesítő orvos, és nehéz bejutni oda, ha csak kérdezni akar a beteg.


Válasz: Az Aspirin protectet szedje délben és a C-vitamint reggel, biztosan nem fog a kettő összeveszni."


[link]

7. birebora (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. ápr. 5. 18:39
Én az asa protectet reggel 1000 mg C vitaminnal szedem. Rosszul teszem?
6. Guruljka (válaszként erre: 3. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 5. 18:37

A C-vitamint és a C-vitamintartalmú dolgokat nem ajánlják vérhígítóval szedni.


"Vigyázzon a túlzott C-vitamin-bevitellel, mert a véralvadásgátló szer hatékonysága jelentősen csökkenhet, ha túl sok C vitaminnal együtt kerül a véráramba.

Kerülni kell a magas K-vitamin tartalmú ételek nagy mennyiségben való fogyasztását. Ilyenek Pl. leveles növényi tápanyagok (spenót, saláta, káposzta, kelbimbó), karfiol, brokkoli, paradicsom, zöldpaprika, továbbá a máj, a tojás, a tej tartalmaznak sok K-vitamint. Ezek K- vitamin tartalma nem csupán nyers hanem főzött formában is magas."

5. birebora (válaszként erre: 1. - Pannus.3)
2019. ápr. 5. 17:41
Ha nagyon fáj a fejem, akkor kávéval veszek be egy fájdalom csillapítót. Nekem bevált.
2019. ápr. 5. 17:38

Én 10 éve szedek letroxot.

A pm. hormon felszívódását/beépülését szinte minden befolyásolja. A kávé nem, de a tej igen.

Én 1 órát várok a gyógyszer bevétele után, azaz vártam.9 éven át hajnali 4-kor vettem, majd aludtam még 1-1,5 órát, ekkor keltem fel és ekkor már moshattam fogat, ihattam kávét és ehettem is.

1 éve viszont áttértem az esti gyógyszer szedésre. Kb. 6-kor eszek utoljára és ezután 3-4 órával veszem be a gyógyszert.


Nem kell 8-10 órát várni. A 20-30 perc viszont kevés. 1 órát legalább várni kell és csak ezután fogat mosni, mert pl. a fogkrém is akadályozza a beépülést.

Ja, és nem kell sok víz, csak 1-2 korty. A legjobb az lenne, ha elszopogatnánk, vagy apró darabokra rágnánk. És ezután várnánk 1 órát.

2019. ápr. 5. 11:44
A hormon gyógyszert sok folyadékkal célszerű bevenni, evés előtt. Utána fél órával már szívódik a szervezetben, nem rontja a kávé. Viszont ronthatja a graepfruit. Nem tudom miért, de a pajzsmirigy gyógyszerekhez és a vérhígítókhoz nem javasolják, hogy találkozzanak. A 8-10 óra távolság kell. Csak egy hasznos érdekesség.
2. FriAni (válaszként erre: 1. - Pannus.3)
2019. ápr. 5. 10:21

Szia !

Párom is szedd pajzsmirigy hormont ő úgy szokta hogy reggel beveszi utána fél óráig nem iszik eszik semmit, majd éhgyomorra kávézik ráadás cukor nélkül kevés tejjel 2-őt is megiszik de semmit nem ront a hatásán és teljesen felszívódik neki.

javaslom hogy ha rosszul érzed magad akkor mindenképp emeltess a doktorral úgyis az egész egy kisérletezés amíg nem érzed jól magad addig kell kisérletezni vele !

Szép napot !:)

2019. ápr. 5. 10:07

Sziasztok!


Pajzsmirigy hormont szedek, általában 20-30 perccel utána szoktam kávézni. Ez ronthatja a hatását? Mert azt érzem, hogy kevés nekem, de amikor a véremet vizsgálják, azt azt mutatja, hogy jó.

Lehet az, hogy a később rá ivott kávé miatt rosszabb érzetre, mint az éhgyomorra végzett vizsgálat?


Szerintetek, ha kávéval veszitek be a gyógyszereket, akkor romolhat a felszívódás? Vagy ha később kávét isztok rájuk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook