Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyról megmaradt vagy megunt ünnepi ételek átalakítása, felhasználása fórum

Karácsonyról megmaradt vagy megunt ünnepi ételek átalakítása, felhasználása (beszélgetős fórum)


1 2 3
10. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - Vacsa)
2015. dec. 26. 11:52

Egyetértek!

Egyébként pedig nemcsak a levest és a pörkölteket lehet lefagyasztani, hogy ne kelljen napokon keresztül ugyanazt enni: sült húsokat is lehet fagyasztani. Ha ott nem fér, akkor egy lábasba, fazékba lerakni, és olvasd zsírral felöntve légmentesen lezárni, akkor még hetekig jól tárolható a normál hűtőben is.

2015. dec. 26. 11:49
Nem kell százfélét sütnifőzni egyszerre :)
2015. dec. 26. 11:39

Nem értem miért kell annyit főzni, hogy maradék legyen, vagy megunás....

Nálunk nincs maradék.

24-én ebédre húslevest ettünk, vacsorára malacsültet. Ami a malacból maradt azt hidegen megettük tegnap reggel. Tegnap vacsira sült pulyka volt, aminek a maradékát ma nem sokára elpusztítunk rántott rizzsel.

Holnap már frisset főzök, így nem unjuk meg, és nem marad semmi:D

2015. dec. 26. 10:10
Kevéske sült maradékot felkockázod és finom brassóit is készíthetsz belőle!
6. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Amby)
2015. dec. 26. 10:09

- Tepsit/jénait/sütőtálat kitejfölözöl, ráteríted a köret-maradékot (bármi: rizs, tészta, krumpli), arra husi-maradékot, ami van (pörkölt, sült, töltött, bármi) és annak a tetejére a savanyúság maradékot (saláta, káposzta = lé nélkül, uborka, bármi). Az egészet vastagon bekened tejföllel + megszórod reszelt sajttal és bedugod a sütőbe!!


- De pörkölt maradékból lehet a gulyás-levest is.

- Petrezselymes rizs (bulgur) maradékhoz készítettem virslivel egy adag lecsóalapot és abba forgattam bele!

- Kevés húsleves maradék jó egy adag "Aszpikos zöldség-kocka" csemegének (receptes naplóm 107.)

2015. dec. 26. 10:02
Rántott húsból qurritót csináltam tegnap
2015. dec. 26. 10:01

Megmaradt sült húsokat le lehet darálni, és megcsinálni hortobágyi húsos palacsintának. Megszáradt sütiket kockára vágni, és rá gyors főzős vanília, csoki öntet, akár feldobva kis mazsolával, sok mindennel.

Gyümölcsökből gyümölcssaláta, vagy egysezrűen ivőlének lefacsarni.

Friss zöldségeket grillezni lehet, vagy összevagdosni és maradék husiból gyros, megfelelő fűszerezéssel.

Főtt zöldségekből lehet vadasmártás.

3. 1abbb5d144 (válaszként erre: 2. - Amby)
2015. dec. 26. 09:59
Az jó, mert nálunk hagyományosan paradicsomos :D
2. Amby
2015. dec. 26. 09:41
Ha a töltött káposztát unom hagyományosan, akkor paradicsomossá szoktam tenni paradicsomkonzervvel.
1. Amby
2015. dec. 26. 09:38
Ötleteket várok, hogy a több napja fogyasztott, de még akár napokig kitartó ,de már megunt vagy önálló fogásként kevés ételt hogy lehet még megenni. Onnan jött az ötlet, hogy ma reggel összenyomós szendvicssütőbe tettem a franciasaliból és a maradék kacsasültből ,ami nagyon finom, de az eredetitől teljesen más jellegű ételt adott, és jól jött, mert már krumplipürével untam.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook