Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony másképp fórum

Karácsony másképp (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. okt. 17. 10:43

Tényleg meg kell velük beszélni. Ha valóban jó emberek, le lehet ülni velük beszélgetni. Vagy vállald át a főzést. Esetleg készíts te is valamit, és vidd el, tedd az asztalra, és egyél abból.

A férjed nem tud beszélni az anyukájával, hogy te nem bírod a zsíros kaját? valami megoldást találj, különben mindig kínos lesz a karácsonyi ebéd...

tényleg nem a karácsonnyal van a bajod, hanem a menüvel. menjetek el étterembe, vagy valamit találj ki :)

35. f6390e6b9b (válaszként erre: 34. - Kikelet-)
2013. okt. 17. 10:40
Ha lejár a hitelem,akkor talán lesz esélyem befizetni egy nyaralást,addig ez a menekülő útvonal kizárva.
34. kikelet- (válaszként erre: 33. - Kikelet-)
2013. okt. 17. 10:34
Nyaralas karacsonykor? Igy hazudodzni sem kellene, en is ezt csinalom. Karacsonykor mindig lelepek, muszaj megerteniuk, csak ilyenkor van szabim es tanitasi szunet is.
33. kikelet- (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 10:34

En se birom a karacsonyt, de nekem nincs is nagyon kivel unnepelni.


Ha anyosodekat birod, csak a kajat nem, akkor meg kell beszelni, hisz nem az emberekkel van a gond. Ha nem lehet megbeszelni, akkor megis csak az emberekkel van a gond...

32. f6390e6b9b (válaszként erre: 30. - Youlcsi)
2013. okt. 17. 10:31
Ezt nem fogod elhinni,de szeretem anyósomékat!Nagyon jó emberek,a kajájukkal van a gondom és anyósom testvére családjával!
31. f6390e6b9b (válaszként erre: 29. - Gomboc7)
2013. okt. 17. 10:29

"De ezek szerint, ha a szentesténk jó, akkor nem mi vagyunk a probléma...:D"

Én sem hinném hogy mi lennénk a hiba!

30. youlcsi (válaszként erre: 17. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 10:29
neked nem a kerácsonnyal van bajod, hanem anyósoddal! :D
29. gomboc7 (válaszként erre: 26. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 10:25

Nálunk már eléggé megváltoztak az emberek a családban. Mármint kicserélődtek...:D

Nagymamámnak élettársa van, aki elég idegesítő tud lenni az okoskodásával. Keresztanyámnak is élettársa van, és úgy kétévente cserélődik is a repertoár...minden évben új ember ül az asztalnál. Mindegyik okosabbnál okosabb...mármint hülyeségeket beszél, és alig bírom visszafogni magam...

Nehéz így. De ezek szerint, ha a szentesténk jó, akkor nem mi vagyunk a probléma...:D

28. f6390e6b9b (válaszként erre: 27. - Loch ness)
2013. okt. 17. 10:22
Az egyszer biztos,hogy a hozadékát nem bírom elviselni.
27. loch ness (válaszként erre: 26. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 10:14
Akkor szerintem te nem is utálod igazából a karácsonyt, csak azt, ami a hozadéka. Szóval, teljesen normális ember vagy :)
26. f6390e6b9b (válaszként erre: 24. - Loch ness)
2013. okt. 17. 10:10
Érthető!! :) Pontosan ez az amit én sem bírok!!Az összeröffenénst és azt hogy vigyorognom kell amikor olyanokat kell hallgatnom akik magasabb rendűeknek képzelik magukat.
2013. okt. 17. 10:09

Jaja, mindenkinek olyan a karácsonya, amilyenné alakítja. Erről nem a karácsony tehet, hanem az ember maga.


Mindig azt gondolom, hogy aki így áll egy ünnephez, annak vajon milyenek a hétköznapjai? Azok még vacakabbak lehetnek, amiről szintén csak maga tehet...

2013. okt. 17. 10:07
Hű, de sokat elgépeltem... Remélem, azért így is érthető.
23. loch ness (válaszként erre: 21. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 10:06
Akkor jó, mert szerintem az is nagy dolog, ha aznap megvan az a karácsonyi hangulat. Ha másnak nem, a kislányodnak nagy szüksége van rá. És - arra is reagálva, amit mások is írtak - szerintem az se baj, ha a családi találkozók, ebédek nem a legjobbak. Én szeretem a nagycsaládom tagjait, de én se szeretem ezt a kötelező "gyűljünk össze, ha belerokkanunk is" - összejöveteleket. Sokkal jobban szeretek év közben egyesével meglátogatni mindenkit. De ha ezzel örömet szerzek nekik, miért ne? Évekkel ezelőtt megállapodtunk (a nagycsaládban, nem a szűkebben!), hogy ajándékot se veszünk egymásnak (nagy a család, komoly megterhelés volt), úgyhogy anyagilag nem nagy teher, a szendvics meg a süti, amit odaviszünk. Tehát ott nem hinném, hogy nagyon keresni kell a karácsonyi hangulatot, elég, ha a szűk családi körben megvan.
2013. okt. 17. 10:02
Ha nem bírja a gyomrod, egyszerűen meg kell mondani. Sőt, szerintem érdemes lenne orvossal is kivizsgáltatnod magad, és akkor nyugodtan mondhatnéd, hogy orvosi parancs. Ha nem bírod a zsírt, akkor a szervezeted jelez, és udvariasságból nem szabad tönkretenned magad! Azt is meg lehet oldani udvarisasan, és ha anyósod erőlteti, vagy baljét csap, akkor nem rajtad múlt a békesség. Nekem egy nemrégi elég súlyos gond miatt kerülnöm kell a zsírt, az alkoholt - és elég jól megérti mindenki, de szerintem csak azért, mert mondtam, hogy orvosi tiltás. Amíg csak simán rosszul voltam a zsíros ételektől, addig senki nem vette komolyan (sajnos én sem), aztán mikor kórházba kerültem, már rögtön más lett a helytet...
21. f6390e6b9b (válaszként erre: 18. - Loch ness)
2013. okt. 17. 10:01
Szerencsére az nem.A szentestéből nem engedek,azt anyukámmal férjemmel és kicsi lányommal töltöm.
20. 569a7df0cf (válaszként erre: 17. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 10:01
Az ilyen helyzetek kulcsa a kommunikacio. Ha nem birja a zsirt a gyomrod, ne egyel a foztjebol, de csinald meg a sajat verziodat, amibol ehetsz, es mondd meg, hogy egeszsegugyi problemad van, ezert eszed azt.
19. varga.nora (válaszként erre: 11. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 10:00
Ha nem szereted az anyós főztjét, akkor miért nem főzöl te?
18. loch ness (válaszként erre: 17. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 09:58
És maga a szenteste is ilyen?
17. f6390e6b9b (válaszként erre: 14. - 569a7df0cf)
2013. okt. 17. 09:56
Zsírral főz nem olajjal és abból nem enged.Ha én főzök az olajjal van és a kutyának nem akarok főzni,ha segítek is zsírt kell beletenni.Nem bírja a gyomrom.Mivel az egész család oda megy testvérei és a gyerekei,ráadásul ők egy méterrel a föld fölött járnak nem alacsonyodnak le társashoz,játékhoz,énekhez így marad hogy hallgatom mi történt velük az egy év alatt.
2013. okt. 17. 09:56

Hát csatlakozok én is a "karácsony-undor" táborába...:D

Nekem novemberben szokott karácsonyi hangulatom lenni, karácsonykor nem szeretem...na de igazából azt is tudom, miért nem.

Ha mi 4-en (anyukám, apukám, öcsém, én) plusz a Párom van velünk, esetleg a nagymamám, akkor minden szuper, akkor szeretném. Na de van még a családnak másik része is...akikkel egyébként egész évben két szó se váltunk...na most akkor minek is ünnepeljük együtt azt a hülye karácsonyt?! ezért utálom, már előre is. a szenteste jó, azt magunk között töltjük. kisebb ajándékokat adunk egymásnak. na de másnap?! keresztanyáméknak nagyon nehéz bármit is kitalálni, mindenük megvan. így csak összcsaládilag kapnak valamit szimbolikusan. de azért az embernek kellemetlen, hogy nem tudsz mit adni már...

a karácsonyi vacsora sem nagy szám, ugyanazt esszük évek óta (hála keresztanyámnak): halászlé, kacsa, és társaik.

minden évben egyre kisebb lelkesedéssel megyek el a karcsányi családi összejövetelre...de amit muszáj, azt muszáj. vége lenne a családi békének...

2013. okt. 17. 09:55

Nálunk anyukám különbséget tesz a gyerekei között.Persze,saját bevallása szerint ez nem így van.De szemmel látható a dolog. Ezt már ismerősök is észre vették.A hétköznapokon szintén ezt teszi. Beszéltem erről vele pár hónapja,hogy tisztázzuk,végül nem jutottunk semmire.

Most,hogy az idén megnősült az öcsém,valamint apai örömök elé néz,még jobban.De már lepereg rólam.

14. 569a7df0cf (válaszként erre: 11. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 09:50
Fozzel te valamit, vagy legalabb segits, igy nem lesz vacak a kaja. Nezzetek meg valami vicces karacsonyi filmet, hogy oszinte legyen a mosolyotok, es elvezzetek az egyutt toltott idot, ne okolbe szoritott labujjakkal szenvedjetek a kanapen. Millio tarsasjatek, kartyajatek van, amivel felnottek is jol elszorakozhatnak.
13. f6390e6b9b (válaszként erre: 12. - Pasionella)
2013. okt. 17. 09:50
Sajnos muszáj,rengeteget segítenek.Tavaly már eljátszottam hogy elrontottam a gyomrom,tavaly előtt a terhességet "játszottam" ki hányingerrel,így idén nem tudom mit találok ki. :)
12. Pasionella (válaszként erre: 11. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 09:45

Kötelező anyósoddal tölteni a karácsonyt!

Néha ki lehet hagyni, igen, el lehet utazni, stb...

Vagy mond, hogy elrontottad a gyomrod és egy falatot sem bírsz megenni :-D

11. f6390e6b9b (válaszként erre: 9. - 4fbd4b2862)
2013. okt. 17. 09:44
Míg lány voltam végig dolgoztam az ünnepeket,mivel a családosok lehettek szabin,ez mindent tönkretett.Anyósom főztjét nem bírom.
2013. okt. 17. 09:43
Nálunk szinte mindenkinek kivan a gyomra, így csak erősen diétás karácsonyi finomságokat tudunk készíteni. De van karácsonyfa, mindenki vesz a másiknak valami kis ajándékot (nem nagyot és nem sokat, mert az anyagi forrásaink erősen megcsappantak az elmúlt években), végignézzük, ahogy a másik bontogatja és örül neki, együtt éneklünk és imádkozunk a fa alatt... Szóval, szerintem csinálni kell a hangulatot, mindenkinek a családban, azért, hogy a másik örüljön, és akkor meg is lesz ez a karácsonyi hangulat. Persze akkor az igazi, ha az év többi részében is ez az alaphangulat.
9. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 6. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 09:42
Azon gondolkoztál,hogy miért nem több egy sima hétköznapnál?Egyáltalán,ki főzi azt a sz.r karácsonyi vacsit?
8. hottie (válaszként erre: 6. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 09:41
Esetleg utazzatok el valahova, pakolj össze és lépj ki abból, amit nem szeretsz benne. Én ezt tenném, ha ennyre nem szeretném.
7. hottie (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 09:38
Én szeretem a karácsonyt, lázasan készülődünk, nem bájvigyorgok, és finom ételeket eszem. Szerintem nem utálatos...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook