Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony másképp fórum

Karácsony másképp (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. 7a3a05277b (válaszként erre: 60. - Furge47)
2013. okt. 27. 18:54

Mi köze van a boltoknak az érzéseidhez, az otthonodhoz, a családi szokásaidhoz?


A nyarat sem szereted, mert egész évben lehet fürdőruhát kapni? :)

65. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - Selena78)
2013. okt. 27. 14:41
Pontosan:)
64. selena78 (válaszként erre: 60. - Furge47)
2013. okt. 27. 14:38

Nálam a a karácsony varázsa nem függ a boltoktól.


A karácsony varázsa az otthonomban van.

63. 2104cc91e8 (válaszként erre: 62. - F6390e6b9b)
2013. okt. 27. 13:54

Ha ez ilyen tragikusan nehéz, akkor maradj otthon, és vállald a vele járó "cirkuszolást" !


Felnőtt vagy állj ki magadért, csak ne feledd a gyerekedet fosztod meg a nagy családi együttléttől,

Ő biztosan élvezné, és gondolom a férjed is!

62. f6390e6b9b (válaszként erre: 59. - D2d5bb5db4)
2013. okt. 27. 13:19
Hasonlóan látom én is!Erre mondtam hogy bájvigyorgás kötelező...
61. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - D2d5bb5db4)
2013. okt. 23. 19:50

Már akinek.....


Én nagyon szeretem a karácsonyt és nem azért, mert ez a szeretet ünnepe, stb. hanem azért, amit én teremtek. Ilyenkor már azon agyalok, hogy milyen díszítéseket készítek, novemberben előkészülök és december 1-re ünneplőbe öltöztetem az otthonunkat és az irodánkat is:) Decemberben pedig karácsonyi dalok, sütik, stb.

A munkahelyemen is feldíszítem az irodánkat a kollégákkal és egész decemberben karácsonyi ruhát hordunk )valami piros vagy zöld vagy mindkettő, vagy rénszarvasos vagy télapós, stb.), karácsonyi zenéket hallgatunk, és minden nap sütit, narancsot, mogyorót eszünk:)

Aki hozzám jön karácsonykor vagy a környékén, akkor mindig azt mondják, hogy nálad igazi karácsonyi hangulat van, és a munkahelyünkön is mindenki ezt mondja. Karácsony után pedig szilveszteri ruhákba járunk, bulis zenéket hallgatunk, virslit, malacsültet eszünk, és pezsgőt iszunk:) A karácsonyi dekoráció megmarad, de kiegészítjük szilveszteri cuccokkal (szerpentin, lampionok, malacok, kéményseprők, stb.).

Ünnepelni jókedvvel kell, amit persze meg kell tanulni és meg kell tudni teremteni. Amíg arra várunk, hogy más tegye meg helyettünk, addig valóban kínlódás az egész, de ha ráéreztek az ízére, akkor szuper lesz.

Próbáljátok ki egyszer!

2013. okt. 23. 18:52
Én a karácsonyban azt nem szeretem,hogy a boltok már 2-3 hónappal hamarabb el kezdik a reklámozást. Igy szerintem elvész a karácsony varázsa.
59. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2013. okt. 23. 18:21
Igen, én. Utálom!! Kötelező szeretet az egész.
58. 7a3a05277b (válaszként erre: 32. - F6390e6b9b)
2013. okt. 18. 08:02

Ne haragudj, de... :) Ha nem ízlik, amit főnek, akkor köszönöd, nem vagy éhes. Ha anyósod testvérének a családja zavar, akkor ne beszélgess velük. Hányszor találkozol velük egy évben? Mennyit számítanak ők neked?


Kicsit túlliheged ezt az egészet :)

57. 7a3a05277b (válaszként erre: 26. - F6390e6b9b)
2013. okt. 18. 08:00
Kell? Semmit sem kell. Felnőtt vagy. Alakítsd úgy az életed, hogy az jó legyen.
2013. okt. 18. 07:59

Eléggé sajnállak, hogy nem tudod ezt a gyönyörű ünnepet megélni.

Nincsenek szeretteid, akikkel együtt szeretsz lenni, társasjátékozni, nevetni, énekelni, beszélgetni? Nem tudsz finom ételt főzni, csak azt, amit "sz...r"nak hívsz? Nem tudod felöltöztetni a lelked és a környezeted az ünnepre? Nem tudod megélni a jót?

Ez elég nagy baj, de a te bajod és te alakítod ilyenné az életed.

55. ittmost (válaszként erre: 17. - F6390e6b9b)
2013. okt. 18. 07:53
Mondd meg nyíltan,h te beteg leszel a zsíros ételektől,és nem fogsz enni. Egyél köretet,meg sütit.És vigyél magaddal valami újságot,vagy könyvet,és ha elkezdenek beszélni számodra érdektelen dolgokról,ülj kicsit távolabb tőlük,és olvass.Néha azért nézzél föl,vagy szólj bele 1-2 szót,mintha oda is figyelnél.Az angolok is így csinálják a filmekben,udvariasan.,.Ott vagy velük,de mégsem folysz bele a dolgokba.
54. ittmost (válaszként erre: 16. - Gomboc7)
2013. okt. 18. 07:49
Én,akinek nem tudok mit adni,annak karácsonyfadíszt készítek/veszek,vagy mécsestartót. Ezek az ünnephez kapcsolódó fogyóeszközök,és kézműves vásárokban mindig lehet találni belőlük vmi újat,érdekeset.
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - Simple)
2013. okt. 17. 19:52
Ez nem neked szólt, csak tovább fűztem az ötletedet, de ma bénán szólók hozzá a fórumokhoz:)
52. simple (válaszként erre: 50. - A0c1361e44)
2013. okt. 17. 19:41
Nem is vágyom többre, a legszebb ajándék lenne. :)
51. gribedli*** (válaszként erre: 50. - A0c1361e44)
2013. okt. 17. 19:32
:DDDD
50. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Simple)
2013. okt. 17. 19:24
Sőt, ha igazi a hányásos vírusod, akkor átadhatod karácsonykor mindenkinek, mint ajándék:)))
49. f6390e6b9b (válaszként erre: 48. - Simple)
2013. okt. 17. 18:29
Nem rossz,és mivel addigra ovis lesz a lánykám benne van a pakliban....
48. simple (válaszként erre: 13. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 18:27
Kapjál előtte két nappal gyomorrontást, hányással, hasmenéssel. Így karácsonyra még nem jó a gyomrod, kímélned kell. :)
47. f6390e6b9b (válaszként erre: 43. - 8a7f2f3e37)
2013. okt. 17. 18:22
Ha visszaolvasnál rájönnél,hogy nem arra vágyok hogy dícsérgessenek!Köszi,de a kamaszkorból már rég kinőttem!
46. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Szafaripók)
2013. okt. 17. 18:01
Engem meg soha nem ert kritika, ez komoly, de a menut kozosen beszeljuk meg 1 honappal elotte, igy senkit nem er meglepetes. Szerintem ebben minel kevesebb az improvizacio, annal jobb, mert eleve egy zsufolt nap, ezert minel biztosabb alapokon nyugodjon, ez a titka, es mindenki talaljon valamit az asztalon, ami tenyleg de tenyleg a kedvence, igy elegedett lesz akkor is, ha a tobbi nem izlett annyira, mert nem az o izvilaga
45. gribedli*** (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2013. okt. 17. 17:56

Az olaszok 25-en unneplik, sot, szenteste inkabb olyan szegenyesebb vacsora van direkt. A vendegek segitenek, nem kertem soha, de udvariassagbol mindig felajanljak, en olyan vagyok, hogy elfogadom:)))


Ajandek nalunk is inkabb a gyerekeknek, mi a ferjemmel egymasnak inkabb nem, elore megegyezunk, hogy egyik evben van ajandek, masik evben nincs, a tobbieknek mindig kozosen dobjuk ossze, szoval 1 ajandeka van mindenkinek, amit mindenkitol kapott osszesen, ez egy dolog, aminek az arat a tobbiekkel elosztjuk, igy ha osszessegeben nezzuk, olyan, mintha mindenki csak 1 ajandekot vett volna, nem 6-ot, megis minden felnottnek van ajandeka, egy aprosag. Mi ketten meg inkabb szulinapra szoktunk szemelyesebb dolgot ajandekozni, nem karira

2013. okt. 17. 15:09

Nem jövök ki az anyósommal, utálom a főztjét, és azt is, ha egyáltalán látnom kell. Karácsonykor ez elkerülhetetlen. Mégsem utálom az ünnepet!!

Inkább elviselem azt a pár óra művigyorgást a párom kedvéért, és előtte utána élvezem a MI karácsonyunkat. Az más kérdés, hogy ha választani lehetne, kihagynám, de néhány óra kellemetlenség azért szerintem belefér az ember életébe...

Amúgy meg miért dicsérsz valamit, ha nem ízlik?? Szedj keveset, köszönd meg, és kész.

Olyan család a világon nincs, ahol mindenki imád mindenkit, mindenki imádja a másik főztjét (még akkor is, ha véletlen elsózza, odaégeti, stb).

Ha kényszernek érzed az egészet, ülj le a pároddal, és beszéljétek meg. Igen, nehezebb átszervezni a dolgokat, és tuti megbánt az ember valakit, de inkább egy átmeneti kellemetlenség, mint évente a foghúzás karácsonykor...

Amúgy gondolom nem csupán az a probléma, hogy sz*r kaját kell enni ünnepekkor, szóval a gondok gyökerét kéne megkeresni, nem?????

43. 8a7f2f3e37 (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 15:04

Még nem nőttél ki a kamaszkorból?

Csinálj Te jó kajákat, és akkor a tiedet dícsérik! :)

42. a0c1361e44 (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2013. okt. 17. 13:58

Miért 25-én?


Nálunk 24-én mindenki otthon van a kis családdal, majd 25-én és 26-án a megbeszéltek szerint vagyunk, mikor kinél.


Ha nálunk vagyunk, akkor nálam minden vendég ücsöröghet, nem segít senki. Ez az ajándéka karácsonyra:) Ki van szolgálva és nem kell semmit tennie. Mi nem igen ajándékozunk, csak a gyerekek kapnak ajándékot és azt is csak szűk családban. Pl. a testvéreim és a férjem testvéreinek a gyerekei, és a barátnőm gyereke, de most jelen pillanatban nincs gyerek a családban, így ajándékozás sincs. Én sosem eszem túl magam karácsonykor sem, a fiúk hajlamosak rá:), de igyekszem könnyű ételeket készíteni, hogy nehezebb legyen.


A barátnőm apukája 10 éve meghalt, azóta a szentestét együtt töltjük. Mindig egyszerű ételek vannak, hogy ne kelljen órákig foglalkozni a főzéssel. Nálunk is van dekoráció, amit már december 1-én megcsinálok, sőt a munkahelyemen is:) Az egész december karácsony. Nem csak otthon teremtek ünnepi hangulatot, hanem mindenhol. Karácsonykor én is ünnepi evőeszköz, ünnepi étkészlet, stb.

És tudom sokaknak ettől borsódzik a háta, de én imádom a karácsonyi filmeket, a karácsonyi zenéket, karácsonyi illatokat, így az összes helység feldíszítve, szól a karácsonyi zene, sül a karácsonyi süti és annyira kellemes, otthonos minden:)

Nekem ez fontos, mert rák vagyok és bár ezek külcsinek, de nekem azt a hangulatot teremtik meg, amit szeretek. És a családom is szereti, na meg a környezetemben lévők is:) Azt mondják, hogy velem/nálunk mindig igazi karácsonyi hangulat van.

41. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2013. okt. 17. 13:07

Mi évről évre a családdal mindig együtt töltjük, szóval 12-en vagyunk, ez sógorok, anyósék, mi.


Mindig megtervezem a menüt már egy hónappal előtte, és az ünnepi asztalon is szépen kinyomtatva 2 példányban, hogy tudják, "mi vár rájuk":DDD


Nagyrészt igen, zabálásról szól, de figyelembe kell vennem, hogy a gyerekek nem ehetnek mindent, a sógornőm mindenre allergiás, az anyósomék pedig madárka adagokat esznek, mert már idősek, nem bírják. Viszont igény van a több fogásra és szép, raffinált cuccokra:)


A többiek egészségügyi problémája miatt is, mindig van opcióm gőzölt hal, gőzölt zöldség, saláta, de ott van a nehéz kaja is, így ki-ki ízlés szerint. Ha lehet, elosztjuk mi is, úgy, hogy ha bármilyen rizottó van, azt mindig a férjem csinálja, és anyós elvállal bármilyen sült húst. Az én reszortom a halak, zöldségek és a desszert, a sógornőim nem tudnak főzni, nekik mindegy. Eddig ez nálunk bejött mindig, és én szeretem nálunk tartani, hiába van sok mosogatnivaló utána, segítenek a vendégek is, és szeretem, ha a gyerekek kényelmesen játszhatnak, itthon vannak, azt csinálnak amit akarnak. Meg imádom az egész hajcihőt, ünnepi eszcájg, ünnepi terítő stb. imádom:)))


Este úgy oldjuk meg, hogy mindig van leves, mert addigra senki nem éhes, így estére tartogatom a levest kis feltéttel.


Ja, kifelejtettem, mi 25-én ünnepeljük és nem Szenteste, úgyhogy úgy kell érteni, hogy az egész az egy ebéd, ami elnyúlik délután 4-ig is.


Az ajándékokról az a véleményem, hogy nem ez a legfontosabb, maga az összejövetel nekem tetszik, hiába évközben sokat vitázom anyóssal is, karácsonykor ő is megszelídül.

40. 9eaecbdf06 (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 12:55
Töltsd otthon a karácsonyt, és főzz magadnak! (Remélem, te nem főzöl sz@rul.)
39. Pasionella (válaszként erre: 13. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 12:53
Akkor nincs ötletem. Egyél vmennyit majd másnap tarts egy méregtelenítő napot :-) bár lehet megy magától a méregtelenítés :-S
2013. okt. 17. 11:53
Térj át egy másik vallásba :) Ahol nincs karácsony.
2013. okt. 17. 10:50

Na igen, ha a kaja a gond, akkor közös menü tervezés és közös főzés, mármint úgy, hogy te is főzöl valamit, amit megeszel.


Mi a nagy összejöveteleken mindig ezt tesszük, megbeszéljük, hogy ki mit fog főzni, sütni és azt mindenki úgy készíti el, ahogy szokta.


Milyen fura az nekem, hogy valaki nem szereti azok főztjét, akikkel együtt szokott lenni, mármint az, hogy emiatt nem szeret egy ünnepet. Persze nálunk is van olyan, hogy a nénikém húslevesét agyon kell ízesíteni, hogy ehető állapotú legyen, de ez nem rontja el a hangulatunkat.:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook