Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony 2011. fórum

Karácsony 2011. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. nov. 15. 18:18

ma olyan karácsonyi hangulatban voltam....

az adventi koszorút én is magam készítettem tavaly!

remélem idén is menni fog,bár 4 hetes a gyerkőcöm,de majd apára bízom,míg megcsinálom!

tavalyiról teszek fel mindjárt 1 képet!

223. 937a2a883a (válaszként erre: 222. - Csillagpor0622)
2011. nov. 15. 16:04
Én falusi vagyok,de már várom,hogy a házaknál legyen égősor az ablakban vagy az erkélyen vagy akárhol:) Mi mikulás környékén szoktuk díszíteni a házunkat,már nagyon várom.Nekem sajnos nincs kézügyességem,így veszem az adventi koszorút.Én is már számolom a napokat.Egyre jobban karácsonyi hangulatom van,csak az lomboz le,hogy addig még vagy 10 vizsgám minimum lesz :((( Nincs kedvem tanulni.Amúgy a 22.kerületben vagyok koleszos és itt már a campona fel van díszítve :) Hát kitartást kívánok,biztos rossz,hogy a párod messze lesz.Az enyém januártól kamionozni fog,de már most lelkibeteg vagyok,nem tudom hogyan fogom kibírni a havi csak 1-2 nap találkozást.
2011. nov. 15. 10:30

Sziasztok! Kicsit leállt a karácsonyi lázas írogatás,de szerintem hamarosan újra beindul,hiszen lassan minden karácsonyi csillogásban fog pompázni! Én XV. ker-i vagyok,itt az én részemen nem nagyon volt eddig karácsonyi hangulat,de idén a kis zöldséges is már csillog-villog esténként és olyan jó látni :)

Én még nem szereztem be semmit,de úgy néz ki egyedül maradok a decemberi készülődésre,mert a párom messze fog dolgozni és csak dec. 23-án jönnek haza :(

De nem baj....itt van a két imádnivaló manóm,majd ők segítenek(szétpakolni leginkább :))).

Nem sokára én is feldíszítem a lakást,már nagyon várom :) Sőt az adventi koszorúnak is nekilátok!!!!

És már csak 39 nap van hátra :))))) Ha jól számolok :DDD

2011. nov. 15. 07:41
Na, én már megvettem majdnem mindenkinek az ajándékot karácsonyra. Már csak 6 hét :). Nagyon várom!Jövő vasárnap már advent lesz. Utána következő héten meg megyünk a párommal vásárolni. Igaz, hogy ajándékot már nem nagyon kell, de szeretek nézelődni, meg karácsonyos dolgokat venni. Elég jól spóroltam, mindenkinek sikerült azt vennem, amit elterveztem. Most leírom ezeket, hátha valakinek tudok új ötletet adni. Anyukának vettem egy könyvet (Marian Cosmáról szól, a kézis, akit megöltek). Már hónapok óta szeretné megvenni, de nem talált sehol. Igaz én is nehezen találtam, de sikerült venni. Ez mellé kap még egy falra szerelhető éjjeli lámpát. Apa ugyanígy kap egy lámpát, mert mindkét oldalra kell :)A mostani már nagyon régi. Apa kap még egy bőr övet és egy törölközőt, amibe bele van hímezve, hogy apa. A tesóm szintén kap egy törölközőt a nevével ellátva, egy jó kis fülhallgatót és egy pizsamát. Hármójukra kb ugyanannyit költöttem. A tesóm vőlegénye kap egy törölközőt a nevével hímezve, meg egy kis édességet mellé. Unokatesóm, aki sokat van nálunk, szintén egy neves törölközőt kap. Idén ez nagyon menő nálunk :))) Páromnak egy mobiltelefont vettem. Nem gondoltam, hogy lesz rá pénzem, de lett. Egyáltalán nem számít rá, nagy meglepi lesz. A mostani telefonja régi is, szar is. Leendő anyósomnak és apósomnak egy teásdobozt vettem, amit teli pakolok teával. Párom húga egy könyvet kap(Dr. Csernus: A férfi). Keresztfiam is könyvet kap, egy olyat ami lovakról szól, de olyan neki valót(7 éves). Egyik tesója pénzt kap, mert laptopot szeretne venni magának és arra gyűjt. Másik tesója(a tesómnak ő a keresztlánya) egy csini válltáskát kap. Ezeket veszem én. Akkor írok még, hogy ki kinek mit vesz. Anyáék a tesómnak egy mobilt vettek, páromnak egy lávalámpát, tesóm párjának egy derékmelegítőt, ami gyapjúból van. Anya apának egy adidas sportcipőt vett és szintén egy derékmelegítőt. Apa anyának szintén egy adidas sportcipőt szeretne venni, mert ilyen jó cipője sosem volt. Mindig csak turkál magának, vagy a kínaiban vesz egy olcsót. Tesóm és párja közösen vesznek mindenkinek, mert már együtt élnek. Anya kap tőlük egy páraelszívót, mert a régi már tizen x éves és kezd döglődni. Apának pulcsit vesznek, meg még mellé valamit, de azt még nem találták ki. Szóba került egy munkásöltöny, mert már kopott neki az összes és a főnöke cseszik venni. Az én páromnak egy motoros makettet vesznek, amit úgy kell összeragasztgatni. A párja szülei kapnak egy kisebb ajándékcsomagot és egy goffri sütőt. Az én drága szerelmem :) tesómnak egy lollee derékmelegítőt vesz, a párjának meg egy üveg fütyülős pálinkát. A szüleimnek meg egy dvd lejátszót. Nem tudom nálunk mi van, de minden évben elromlik a dvd lejátszónk. Már legalább 5 tönkrement. A saját anyukájának egy goffri sütőt vesz, apukájának egy hajvágó gépet, a húgának még nem találta ki. Akkor azt tudom, hogy a tesóm vőlegénye a saját szüleitől egy bőr pénztárcát kap. Talán mindent leírtam, hogy ki kinek mit vesz. Mi sosem hagyjuk az utolsó pillanatra, mert egyben nagyon drága lenne mindent megvenni. Már 2-3 hónapja mindegyőnk vásárolgat és részletekben azért nem annyira húzós. Mondjuk nem olyan hú de drága dolgokat veszünk egymásnak. Egyedül a telefon drága, ami 20 ezer ft volt. Mi igazából év közben spórolunk, hogy karácsonykor mindenki azt kapja amit szeretne. Imádom ezt az ünnepet. Már nagyon várom, hogy süssük a sütiket, meg összekészítsük a főzéshez a kaját
2011. okt. 24. 21:47
Ja,és már csak 2 hónap :)))
219. 937a2a883a (válaszként erre: 217. - Artrium)
2011. okt. 24. 21:46
Ez az ötlet tök jó és finom is :)
218. artrium
2011. okt. 24. 14:28
Az "Ünnepi dolgok" naplómban vannak olyan édességek, amik ajándékba adhatók. A kiskanalak szerintem jók és a gyerekek is szöszölhetnek vele.
217. artrium
2011. okt. 24. 14:12
Pillecukor olvasztott csokiba mártva (ropira tűzve) és meghempergetve tört dió, mogyoró, mandula, ami van, de majd nézek még mást is, most ez jutott hirtelen eszembe. Ja, és a kiszúrós sütiket a kisfiam is imádja csinálni (5 éves) és muffinokat is ő szokta kavargatni és díszíteni mindenféle cukorral, csokival.
216. Nicolette 1 (válaszként erre: 215. - Artrium)
2011. okt. 22. 15:06

Nagyon jok a receptek, fel is tettem a kedvencek koze:)


Van esetleg olyan otleted amit ket kicsivel lehet egyutt csinalni, mondjuk az ovoneninek vagy baratoknak? Alex 4 Kiki 3 eves. Koszonom

215. artrium
2011. okt. 21. 23:34
Feltettem néhány receptet az "Artrium receptek képekkel" naplómba, jön a többi is.
214. 937a2a883a (válaszként erre: 213. - Kitti84)
2011. okt. 21. 15:29
Olvastam a neten :)))) Én személy szerint örülnék,ha már nem csak a hegyekben esne.Imádom a telet,a havat,a karácsonyt.Mindent ami az ősz végi-téli évszakban van.
213. Kitti84
2011. okt. 21. 14:21
A hegyekben leesett az első HÓÓÓÓ:-))
212. 992445fc25 (válaszként erre: 211. - Nicolette 1)
2011. okt. 18. 20:48
Köszi az infot:-)
211. Nicolette 1 (válaszként erre: 208. - 992445fc25)
2011. okt. 18. 13:58

Szia!


Igen mar lehet venni diszeket. Gondolom Ny-ba meg nagyobb a kinalat mint nalunk. Itt azert eleg nehez elhinni, hogy mar csak par het es itt a karacsony.

Jo utat!

2011. okt. 18. 13:42
Most kicsit elment a kedvem :( Páromnak motoros kesztyűt szeretnék venni karácsonyra.Egy csomó oldalt átnéztem,mire ráakadtam egy szép darabra,nekem elfogadható áron.Meg is rendeltem,jött az email,hogy 3-5 napon belül küldik.Erre ma írt a cég igazgatója,hogy megszűnt a cég,csak ezt a honlapra elfelejtették kiírni,így sajnos nem tudják küldeni a megrendelt terméket.Most ki vagyok akadva.Annyit keresetem,mire végre az az egy megtetszett és most meg nem küldik. :(
209. Kitti84
2011. okt. 16. 16:39
Beizzítottuk a konvektorokat.Kitakarította apa, de még így is bebűzölt rendesen.Húúú, milyen szép NY karácsonykor (már amit a filmekben lehet látni)Nekem nagy álmom, hogy egyszer majd,kibérelek a hegyekben egy olyan "nyaralót"amiben van egy hatalmas igazi kandalló.Persze elvinném az egész családot és ott töltenénk az ünnepeket.
208. 992445fc25 (válaszként erre: 205. - Nicolette 1)
2011. okt. 15. 13:37
Kedves Nicolette 1! Ha jól veszem ki a hozzászólásaidból te Amerikában élsz, ugye? Azért kérdem, mert 2 hét múlva megyünk NY-ba 1 hétre és nagyon úgy tervezem, hogy akkor már ott is beindul a karácsonyi láz és tudok egy-két "amerikából hazamenekített" karácsonyi díszt, ajándékot, stb. venni. Szóval a kérdésem, hogy szerinted november első hetében van már erre esélyem? Köszi válaszod:-)
207. 937a2a883a (válaszként erre: 205. - Nicolette 1)
2011. okt. 14. 21:40

:)

Tök rossz volt,hogy nem tudtuk karácsonykor a fa alá tenni. :(

206. artrium
2011. okt. 14. 18:30
"Ünnepi dolgok" naplómba feltettem karácsonyi ötletadókat ajándéknak, díszítésnek
205. Nicolette 1 (válaszként erre: 203. - 937a2a883a)
2011. okt. 14. 16:08
Akkor nekem eddig szerencsem volt:)
204. 937a2a883a (válaszként erre: 200. - Noncsi18)
2011. okt. 14. 10:19
Nincs neki lövöldözős játéka,az nem köti le.Hát én gondolkozom minden nap :) Most egyelőre a leendő anyós-após ajándékát rendezem.Nekik ugye teásdoboz lesz tele teával,de úgy döntöttem,hogy külön veszem meg,mert úgy jóval olcsóbban kijövök.Valószínűleg simát veszek,amin nincs minta,mert úgy olcsóbb és a párom fest rá valamit.Nagyon szépen fest,nekem meg a kézügyességem a nullával egyenlő,sőt inkább már átmegy mínuszba. :)
203. 937a2a883a (válaszként erre: 201. - Nicolette 1)
2011. okt. 14. 10:15
Ha minden jól megy...2 éve egyik ismerősöm november végén feladott egy csomagot,de csak 2 ünnep között ért ide (annyira telítve volt állítólag a rendszer).Pedig országon belül volt...
202. o.andi
2011. okt. 14. 03:56
messze van még!!
201. Nicolette 1 (válaszként erre: 200. - Noncsi18)
2011. okt. 14. 03:20

Szia!


Ha december elso hetben feladod a csomagot akkor karacsony elott par nappal megerkezik. De azert nem art a postan utanna kerdezni.

200. Noncsi18 (válaszként erre: 190. - 937a2a883a)
2011. okt. 14. 01:46
Akkor neked is jo nagy a csaladod :) Mondjuk en se tartom veluk a kapcsolatot, meg akivel beszelo viszonyba vagyok, annak sem veszek ajandekot, tenyleg csak akik megerdemlik :) En 14 voltam mikor ramjott a rozsaszin mania, azota se sikerult kinoni belole :))) Tavaly en is naptarat csinaltam, en tobb fenykepet szerkeztettem egy oldalra, nagyon tetszett nekem is es mindenkinek :) Az szerintem is nagyon jo otlet, bar en ezt karacsonyra csinaltam. Anyumek ugy meghatodtak, hogy meg is konnyeztek, es en az ilyen ajandekokat szeretem, nem azt, hogy beszaladok a boltba lekapok valamit a polcrol es becsomagolom.... :S Ezert talaltam ki ezt a felvetelt is :) Baratom detto, nem szokas naluk a szulinapot megtartani, anyuja mindig sutott egy tortat es ennyi... Nalunk meg akkora felhajtas van es en ezt szoktam meg :)) Szoval probalom raszoktatni, furcsa neki, de azert jo erzes is :) Szerintem nem is baj egyebkent, hogy traktorokkal jatszik...sokkal jobb mint a fegyverek... Van neki amugy valami lovoldozos jateka? Kivancsi leszek mit talalsz ki a tobbieknek, na meg arra is hogy mi mit fogunk, pedig az ido surget, mert lassan fel kell adni a csomagot....
199. artrium
2011. okt. 13. 20:56

Úgy döntöttem holnap csinálok egy naplót, és oda berakom a képeket. Majd írom a címet.

Jó éjt mindenkinek.

198. Kitti84 (válaszként erre: 194. - Artrium)
2011. okt. 13. 18:38
Nagyon szépek, amiket készítettél, de ezekhez kézügyesség is kell az meg nekem nem igazán van:-(de a ping-pong labdásat megpróbálom.nagyon cuki
197. artrium
2011. okt. 13. 17:28

Nem mindent én csináltam, de a villanykörte és ping-pong labda nagyon egyszerű. Sokkal nehezebbnek látszanak, mint valójában. Elég hozzá a sima akrilfesték. A mézesüveget (méhecskés) is akrilfestékkel csináltam, csak le kell alapozni és a végén lakkozni.

Kakaós üveget is csináltam, de azt már nem tudtam feltenni, már több, mint egy éve használják és nincs baja, tehát nem feltétlenül kell üvegfesték.

Én pezsgő fürdőgolyót is szoktam készíteni, nagyon olcsó, de jó ajándék. Lehet, hogy 1-2 hét múlva lecserélem a képeket.

196. zsuzsika83 (válaszként erre: 194. - Artrium)
2011. okt. 13. 17:03

Gyönyörű dolgokat csináltál. Hihetetlen, milyen ügyes vagy! Csak ezek közül szerintem én egyet sem tudnék megcsinálni. Most az üvegfestéssel szemezek, de azt sem tudom milyet vegyek, meg elég horror áruk van.

Meg itt találtam a neten Milka csoki receptet. Az elég egyszerűnek tűnik, meg hamar meg lehet csinálni. Lehet Mikulásra csinálok azt is ajándékba.

2011. okt. 13. 16:19
Most a Reszkessetek betörőket nézem.Nevetni is szoktam rajta,de a karácsonyi hangulathoz is jó a benne lévő dalokkal,meg hát amúgy is karácsonykor játszódik. :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook