Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaposváron melyik óvodát ajánljátok leginkább, és miért? fórum

Kaposváron melyik óvodát ajánljátok leginkább, és miért? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 14. 09:36

Sziasztok


mi a Búzavirág u-i Óvodába jártunk az 1. sz. csoportba: Nagyon aranyosak, nem kiabálósak és szeretik a gyerekeket. nagyon fontos!!!

18. Timicicaanyuka (válaszként erre: 17. - Málnabogyó)
2012. dec. 13. 18:51
Családias hangulat, szokott lenni bográcsozás az udvaron. Szülők gyerekek, paprikás krumpli...
17. málnabogyó (válaszként erre: 16. - Timicicaanyuka)
2012. dec. 13. 17:16
Köszönöm! Lesz min elgondolkodni :)
16. Timicicaanyuka (válaszként erre: 14. - Málnabogyó)
2012. dec. 13. 16:04
Nem okoz gondot a vegyes csoport. Vannak fejlesztő pedagógusok, akik kijárnak az oviba és külön-külön foglalkoznak a gyerekekkel. Logopédus, gyógytornász stb.
15. málnabogyó (válaszként erre: 13. - Pen80)
2012. dec. 13. 15:36
Szerintem szép lassan beiktatjuk ezeket a látogatásokat. :) Majd az ünnepek után.
14. málnabogyó (válaszként erre: 9. - Timicicaanyuka)
2012. dec. 13. 15:35
Nem okozott nagyobb korban se gondot a vegyes csoport? Mármint az iskolába való felkészülésben. Ha jól tudom, most már azért elég komoly követelményeknek kell megfelelni. És hát nem szeretném, hogy csak 8 évesen mehessen a Lányom suliba, mert nem tud megfelelni a követelménynek, persze ha az nem rajta múlik.
13. Pen80 (válaszként erre: 10. - Málnabogyó)
2012. dec. 13. 15:30

Szerintem érdemes megpróbálni egyeztetni, nekünk is ajánlotta más ovi is, hogy bemehetünk csakúgy (persze előre megbeszélt időpontban).

Erről a vegyes csoport dologról viszont akkor Timi tud tapasztalattal szolgálni. :)

12. Pen80 (válaszként erre: 9. - Timicicaanyuka)
2012. dec. 13. 15:28
Sejtettem, hogy ovitársak lesznek. :)
11. málnabogyó (válaszként erre: 9. - Timicicaanyuka)
2012. dec. 13. 15:26

Köszönöm!

Gondolom ott is vegyes csoport van.?

Ha harmadszorra is ezt válasszátok, akkor tuti jó lehet :)

10. málnabogyó (válaszként erre: 8. - Pen80)
2012. dec. 13. 15:23

Igen, azt én is olvastam az előnyei között, az elején még jó. De félek, hogy később, mikor nagyobb lesz, nem lesz elég idő az iskolai felkészítésre. Legalább is ezeket olvastam tapasztalatok között. Na meg azért féltem a 7-8 évesektől, bár a Lányom meg éppen a nagyokért van oda.

Köszi a címet, megnéztem, bár részletes leírást ezek szerint sehol se adnak. Persze valahol érthető. Én is kénytelen leszek nyílt napokra járni. Vagy máskor is be lehet menni? Csak egyeztetni kell?

9. Timicicaanyuka (válaszként erre: 3. - Pen80)
2012. dec. 13. 15:21
2 nagyobbik gyerekem is a Jutai úti oviba járt, Hanna is oda megy jövőre. Hallottam, hogy túljelentkezés van. Egyébként szerettünk ide járni. Klári néni a legaranyosabb óvó néni, akit ismerek.
8. Pen80 (válaszként erre: 6. - Málnabogyó)
2012. dec. 13. 15:16

Én nem látom olyan nagy hátrányát ennek, inkább talán már akkor, amikor az én gyerekem a legidősebb. Kicsiként nem. Amikor bementünk, a nagylányok mind vele akartak játszani, vigyázni rá, barátkozni vele. Aztán lassan odajöttek a kisebbek is.

Nem tudom, biztos gyereke is válogatja.

7. Pen80 (válaszként erre: 4. - Málnabogyó)
2012. dec. 13. 15:14

Részletes leírást nem tudok, az szmszeket tudod megnézni a város honlapján a keresőbe beírod, hogy óvoda és googleben kidobálja az összeset.

Én innen a körzetestől indultam egyébként, felhívtam a központi ovijukat, ott megadták az itteni vezető számát és bementünk. Aztán bementünk csak úgy délelőtt játszani is. Nyitottak voltak, szerintem máshol se zárkóznak el.

Az összes ovi listája pedig ott a honlapon megvan:

[link]


Valahova be fog tenni a rendszer egy space-t a címben, azt ki kell ütnöd, miután bemásoltad a címsorba.

2012. dec. 13. 15:09
Vagy csak én tartok ettől, és nem is olyan vészes dolog?
2012. dec. 13. 15:08
Pont kezdtem hajlani a homogén csoport irányába. Nyilván megvan a vegyesnek is az előnye, de 8 éves korig vannak a gyerekek az oviban (akár), és hát ez nagyon nagy korkülönbség.
2012. dec. 13. 15:07

Ez a vegyes csoport dolog szíven ütött!

Köszönöm a hozzászólást, és a segítséget. Van olyan oldal ahol részletesebb leírások vannak az ovikról? Ha nem nagy meló, akkor tényleg utánanézhetsz, megköszönném, már ha tényleg nem túl nagy macera.

2012. dec. 13. 15:03

Szia!


Nálunk is aktuális a téma, bár mi már választottunk és maradunk a körzetesnél, ami a Jutai úti ovi. Voltunk is ott többször, szimpatikus a légkör, az óvónénik, a program.

Nemrég úgy tűnt, hogy mégsem férünk még be, csak szeptembertől, ezért körülnéztünk máshol, de végül inkább megvárjuk a szeptembert, ha kell, mert ragaszkodunk ehhez.

A városban egy kivétellel mindenhol vegyes csoportok vannak, nem tudom, ezt tudod-e. A kivétel azt hiszem a Nemzetőr sori, nem vennék rá mérget, de ha érdekel, utánanézek.

2012. dec. 13. 14:58
Bármilyen apró infó megteszi. Sajnos senkit nem ismerek, aki tanácsot tudna ebben a témában adni.
2012. dec. 13. 14:34

Szívesen fogadok bármelyik kaposvári oviról véleményt, akár negatívat is, hisz az is nagy segítség. Vélemények, tapasztalatok, csoportlétszám, foglalkozások, óvónénik...

Bármi ami egy kezdő anyuka jó döntését elősegítheti!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook