Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kancsalság műtét után fórum

Kancsalság műtét után (beszélgetős fórum)


8. Lesütött Szemmel (válaszként erre: 1. - Jutiful34)
ápr. 21. 22:58

Szia!


Nekem ha jól emlékszem 7 műtétem volt egy szemen eddig, így kicsit több és más a tapasztalat, de összességében hetekig tart míg a szemhéj duzzanat leapad és a szem vörösessége enyhül. Ha jól rémlik tobradex szemcseppet kaptam, azzal kellett csepegtetni. Az altatásos műtétnél pedig nincs jobb én tapasztalatból tudom volt "szerencsém" mindkettőhöz.. Tökéletes sosem lesz egy műtött kancsal szem, hanem a körülményeihez képest jobb tud lenni bizonyos szituációkban mint volt. Ezen szemüveg viselésével lehetne javítani, adott esetben optikailag csalni. Az emberek meg sajnos olyan ostobák hogyha egy bénát meglátnának akkor is fennhangon megkérdeznék tőle hogy nem tud járni?!.. Sajnos ezzel a jelenséggel, mint a kancsalsággal együtt kell élni sorstársaim.

ápr. 3. 10:53
Én 5 éves voltam, amikor műtöttek ezzel. Nem nagyon emlékszem, mikorra húzódott vissza, de az biztos hogy ez még normális. Kell idő, mire teljesen begyógyul, úgy négy öt hét biztosan. Majd ha lemegy a duzzanat, akkor kicsit tornáztasd a szemed, forgasd oldalra, fel és le.
ápr. 3. 09:45
Szerintem ez termèszetes mèg. Meg lett rendesen piszkálva, több idö kell ehhez.
5. Gicus86 (válaszként erre: 1. - Jutiful34)
ápr. 3. 09:17

Szia.

Esetleg rövid időközökre(5-10perc) próbáld meg ruhába tekert jégzselével jegelni pár óránként a duzzadt részt. De, ha nem vagy benne biztos, akkor hívd fel az orvost, remélhetőleg segítőkész lesz és ad pár jó tanácsot, hogy addig is mit tehetsz a gyógyulásod érdekében, míg nem mész hozzá vissza. Mielőbbi jobbulást neked!

4. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Jutiful34)
ápr. 3. 08:16
Addig is szerintem felhívhatod, hátha megnyugtat :-) Neten sosem szabad nézelődni mert hirtelen minden bajod lesz 😅
ápr. 3. 08:07
Jövő héten megyek majd vissza kontrollra, ha addig sem fog változni, megkèrdezem tőle. Próbáltam neten nézelődni, de nem igazán találtam választ.
2. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Jutiful34)
ápr. 3. 06:55
Örülök, hogy jól sikerült a műtét! Nem vagyok orvos, de azt gondolom hogy ezeknek a duzzanatoknak idő kell, amire lehúzódnak. De miért nem kérdezed meg az orvost?
ápr. 3. 05:40

Sziasztok!


Két hete estem át a műtéten, és volna pár kérdésem, akik szintén túl vannak már ezen, de előtte írok kicsit az esetemről, hátha tudok segíteni valakinek, aki ezt a műtétet tervezi vagy előtte áll.

Nekem 10 éve kezdődött a jobb szemem kifelé kancsalítani, először alig észrevehető volt, majd az utóbbi néhány évben egyre rosszabb lett, elérte a 34fokos szögöt, mondanom sem kell mennyire torzított és azzal szembesültem, hogy felnőtt emberek gúnyolódtak rajtam,mintha tehettem volna róla, borzalmasan megviselt lelkileg, nem szerettem az emberek szemébe nézni, szégyeltem magam. Kerestem egy optikát, ahol egy dr nő rendelt és szakterülete a kancsalság, ő irányított tovább,így tb.alapon megműtöttek március 19.-én.

A műtét altatásban történt, ettől féltem a legjobban,de olyan rendes volt az orvos csapat, hogy utólag már bánom, mennyi parát fektettem bele,feleslegesen. A műtét 1.5óra alatt meg volt. Az nap még be volt kötve a szemem, másnap reggel a kötést eltávolították és a szem toilett után szabad volt nézelődni...durva kettős látásom volt, ami meglepő módon pár óra leforgasa alatt minimálisra csökkent és pár nap alatt teljesen megszűnt. A szemem démonian vörös lett, bedagadt, égő szúró érzés volt 5 napig és könnyezett,reggelente mindig össze volt tapadva a váladék miatt, kamillás gézlappal mostam át a csukott szememet, naponta többször, mielőtt cseppentettem volna bele. Mindent leszámítva, azt tudom mondani, az első hét volt nekem nehéz, de kibírható,mostanra van még szemvörösség, de már szívódott fel belőle,és itt jön a problémám, ami aggaszt,hogy a szemem még mindig duzzadt felül és olyan mintha nem lenne teljesen nyitva, csak egy résnyire, az érdekelne ez mikor várható, hogy olyan lesz mint műtét előtt, remélem nem marad így. Kicsit hosszú lett,remélem lesz, aki azért a végére jut. Annyit még hozzá fűznék, hogy nem bántam meg és, aki fontolgatja, csak bíztatni tudom,merjen belevágni,nekem már most sokat javult az önértékelésem. Köszönöm,hogy leírhattam,varom a tapasztalatokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook