Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Júliustól a köztisztviselők már nem kapnak jövedelem kiegészítést? fórum

Júliustól a köztisztviselők már nem kapnak jövedelem kiegészítést? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
52. 228bb89282 (válaszként erre: 48. - Princes47)
2009. jún. 25. 21:35
Pontosan erről van szó. Te vérig sérthetsz másokat, hogy mert nem dolgoznak, de amikor hasonlóan megkapod, már nem tetszik. Elárulom, a mai tv szerint mindenkinek jár, aki szgép előt tül óránként 10 perc szünet. Nem azt mondta itt sneki, hogy a polg hivatalban, ahol voltál normális állapotok vannak, de te honnan tudod, hogy akiket láttál, azok voltak beosztva azokhoz az ablakokhoz, ahova vártál. Mert lehet egy teljesen más beosztásban lévő emberek ültek és traccsoltak ott, nem az a munkakörük. Egy munkaügyesnek tudnia kellene. Általánosítás nagyon megy. Képzeld, köztisztviselőként nekem se fér bele sokszor a 8 órába a munkám, de nem nyafogok, örülök hogy van és megbecsülöm. És néha bizony én is leülök traccsolni kicsit a kollégákkal, ugyanis nem robot vagyok, hogy reggel beülök, este felállok a székemből. Mellesleg valóban pl az eü-ben mostani tapasztalat: fél 10re van időpontom, 11-re bejutok, mégsem fikázok mindenkit, hogy mennyire munkakerülő. Csak könnyebb általánosítani. Mellesleg nem mi szemtelenkedünk, hanem te próbálsz minket lenézni és lekezelni, hogy te mennyivel fontosabb, pontosabb, stb munkát végeztél. Látszik, hogy már nem vagy benne és könnyebb így ítélkezni.
2009. jún. 25. 21:33
Mindig magadból indulsz ki, gondolkozz!!!!
50. b2d0b7d91e (válaszként erre: 48. - Princes47)
2009. jún. 25. 21:30

Szerintem a közszférában dolgozók is kikérik maguknak az általad használt jelzőket.


Én bevallom, sehogy nem tudnám megcsinálni az általad említett munkát. Nem értek hozzá:)


Az a szomorú, hogy még mindig nem veszed észre, hogy egyformám dolgozik mindenki. És mindenkinek számít a fizetés emelés. És attól, hogy más nem kap, neked nem lesz jobb!

2009. jún. 25. 21:28

Tudásbázis - Júliustól a köztisztviselők már nem kapnak jövedelem kiegészítést?


ez volt a forum inditó, a kérdező megkapta a választ, most mit idegelitek itt magatokat?:)


teljesen felesleges:))))


senkinek nem kéne bántani a másikat mert ugyis visszakapja és akkor meg ujra indul a sértegetés, van értelme?

:)

2009. jún. 25. 21:20

Kikérem magamnak a fenékmeresztős jelzőt, szégyeld magad ha ilyet irsz. Kiváncsi lennék, hogy intéznéd 900 áll. belüli és 2500 állományon kivüli

munkaügyét, személyzeti, bér és TB ügyintézését.

16,5 és félévesen nem ezt a munkát végeztem, hanem teljesen mást.

És ne velem szemtelenkedj hanem a hozzád hasonlóval.

47. b2d0b7d91e (válaszként erre: 46. - Princes47)
2009. jún. 25. 21:13

Én nem azt mondtam, hogy nem dolgoztál meg a nyugdíjadért! hanem azt, hogy mi is mondhatnánk....


De azért most kiderült, hogy te is a fenék meresztők közé tartozol:)) A munkaügyes is az!


És én nem mondom, hogy nem érdemelted meg a fizetésedet, pedig ha azt nézzük, hogy 16,5 évesen kezdted ezt a munkát, akkor nem igazán volt meg a képzettséged hozzá:) de úgy tűnik eltudtad végezni a munkádat így is.


A segélyt mindegy kinek intézted, akkor is a közszférán keresztül bonyolódott:


Hát szégyen ide, szégyen oda, nekem bele fér a napi 8 órába a munkám. Mert kávézok cigizek, fecsgek, de a munkámat is betudom osztani:)


Egyébként sokan dolgoznak többet, mint napi 8 óra. Bizonyos szakmákban ez természetes.


A nyugdíjunk nem a rokkant nyugdíjasok miatt nem biztosított, hanem a népesség csökkenése, illetve az elöregedése miatt. Megint olyanokat bántasz, akik nem felelősek a helyzetért.

2009. jún. 25. 20:55

1. Nem magamnak igényeltem a temetési segélyt, hanem édesanyámnak.

2. Ha ügyfél áll kint az ajtó előtt csőstül, akkor inkább elintézem a munkámat, és utána cigizek, kávézok és traccsolok. Ez az én véleményem, és én egy percet sem várattam meg senkit, rögtön azonnal elkészítettem amit kért. /Ezt hidd el mert ez igaz/

3. Az én nyugdíjamért megdolgoztam, helyettem most sem régen nem dolgozott senki. 16,5 éves korom óta dolgoztam keményen mindig és nem 8 órát, volt amikor éjfélkor még dolgoztam bent, mert 3 megye munkaügyét és személyzeti munkáját végeztem.

Arról, hogy most ilyen a helyzet, hogy a ti nyugdíjatok bizonytalan nem a mostani nyugdíjasok tehetnek, hanem a kialakult helyzet.

Mi nem tehetünk arról, hogy idejekorán sok embert rokkantosítottak, mert nem tudtak neki munkát adni. Igy nagy teher az államnak a nyugdíjak folyósítása.

45. supin (válaszként erre: 44. - Supin)
2009. jún. 25. 20:54
Tisztelet a ""kevés""kivételnek!!!!
44. supin (válaszként erre: 10. - Panka78)
2009. jún. 25. 20:52

Na ne gyere az eü-vel..Isten Őrizz a kezetektől....

Tapasztalatból írom. Egy pohár vizet sem ad minimum bonbon nélkül a drága nővérke...

43. supin (válaszként erre: 39. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 25. 20:46
Minden soroddal egyetértek!!!!
42. b2d0b7d91e (válaszként erre: 41. - Princes47)
2009. jún. 25. 20:40

Előre elnézést!

Temétési segélyt igényeltél. Valahol az állam adja, de a közszférában dolgozó nélkül nehéz lenne hozzájutni.


Egyébként én a banki szférában dolgozom. Én is szoktam kávézni, cigizni, fecsegni a kollégáimmal, de ez nem jelenti azt, hogy nem dolgozom, buta vagyok, nem érdemlem meg a fizetésemet.

Bár lehet, hogy Te így gondolod:)


Te most nyugdíjas vagy ha jól gondolom. De biztos dolgoztál előtte, hiszen nem kapnál nyugdíjat, ha nem így tettél volna. Nem tudom, hogy mit dolgoztál, de ha bele gondolsz, mondhatná valaki azt, hogy a nyugdíjadat sem érdemled meg, hiszen nem megfelelő munkakörben dolgoztál, stb. És lehet, hogy másnak a Te által végzett munka nem számít munkának, és gondolja azt, hogy semmit nem tettél akkor sem, amikor dolgoztál, sem most a nyugdíjért, csak egésznap el voltál valahol és fecsegtél.


A másik: Neked van nyugdíjad, abból, amit most mi aktívak fizetünk be. te már örülhetsz, hogy kapsz valamit, mert, ahogy kinéz a helyzet, nekünk már nem lesz nyugdíjunk, mert már nem lesznek annyian, hogy az általuk befizetett járulékból jusson nekünk.

Most mi is irigyek vagyunk, mert a mostani nyugdíjasok kapnak, mi meg lehet nem fogunk, pedig mi is ledolgozzuk a min. 40 évet.


Én pl. találkoztam olyan hülye postással, hogy azt sem tudta, miért megy be a munkahelyére. még sem mondom, hogy minden postás hülye:))

2009. jún. 25. 20:27

Az előző hozzászoláshoz csak annyit, hogy többször kellett járnom a Polg. Hiv. -ba és csak azt láttam hogy beszélgetnek kávézgatnak, és az ügyfelet kint ültetik, habár időre lettem behívva. Várjak, majd fognak szólitani. Az ügyintéző még azt sem tudta, hogy miért kellett bemennem. Felvilágosítottam, hogy akiről az már meghalt. Nézzen már utána, /emelje meg a seggét./ Ugyanezt tapasztaltam mikor temetési segély kérelmet adtam be. Szinte u.az történt mint az előzőekben. Lakcímváltozás bejelentésnél is kígyózott a sor Ők pedig bent beszélgettek, könyökölve állukat tartva.

Hát csak ennyi, higgyétek el kevés jó lehet róluk leírni.

2009. jún. 25. 20:04
Én köztisztviselő vagyok és nagyon utálom, amikor ezt meghallják és egyből azt kapom, hogy "ja, sz@r a munkátok, nem cisnáltok egész nap semmit, minek nektek annyi pénz", stb. Ezek elég korlátolt hozzászólások és vélemények, mert bizony én 26 éves koromig tanultam, továbbképeztem magam saját pénzből, fizetésnélküli szabadságokból, amikor kb annyi pénzt kaptam, hogy utána szégyenszemre mentem a szüleimhez enni, mert arra már nem tellett. Először a saját portánkon söprögessünk már, hogy mindent elkövettünk-e azért, hogy olyan munkakörben dolgozzunk, ahol tényleg szeretnénk annyi fizetésért, amennyit elfogadhatónak tartunk-e és utána alkossunk lekezelő véleményt a másik szakmájáról. Mindenkinek adott a lehetőség a tanulásra, csak könnyebb azt mondani, hogy nincs rá keret. Nekem is volt, nem volt könnyű. Iszonyú lemondással járt, de megtettem, hogy ma a "seggmeresztős" beosztásomban ülhessek. Tényleg nem kellene általánosítani, ezért tartunk ma itt, ahol vagyunk. Mert könnyebb úgy ítélkezni, hogy fogalma sincs sok embernek, hogy tulajdonképpen mit is csinálnak az irodában egyes emberek.
2009. jún. 25. 19:43

És még, amit elfelejtettem: Nem csak a közalkalmazottak, köztisztviselők között vannak ilyen dolgozók, hanem az összes szakmában léteznek lusta emberek. És még sem mondjuk azt, hogy az összes kereskedő buta, vagy az összes fodrász csak a száját jártatja egész nap, és még sorolhatnám.

Tiszteljük meg egymást annyival, hogy nem általánosítunk, valamint jöjjünk rá arra, hogy egyikünk a másik nélkül kevés lenne.

Ha nem lenne kőműves, nem lenne lakás, ha nem lenne, közalkalmazott, akkor nem tudnánk dolgozni nők, mert a gyerekünkre nem lenne, aki vigyázna, stb.

38. b2d0b7d91e (válaszként erre: 36. - Boszy28)
2009. jún. 25. 19:39

Félre értés ne essék, én nem tartozom egyik kategóriába sem:)

Nem azért nem bántom őket:)

Tudom, hogy van különbség. De ezt a különbséget nem a köztisztviselő és nem a közalkalmazott döntötte el, hanem a felső vezetés.

Az én szférámban is csak adható a cafetéria, és nincs ruhapénzem nekem sem, de nem mondom azt, hogy akkor másnak se legyen.


A diploma megszerzése, hogy jön ide? Szerintem nem számít mikor szerzi meg az ember, ha bejutott és eltudta végezni, akkor csak nem olyan buta. És különben is, aki úgy gondolja, hogy ez nem teljesítmény az próbálja ki 50 évesen a diploma megszerzését, amikor már család, gyerek, stb. van és nem szülői támogatással kell megküzdeni a feladattal.

És igen lehet, hogy mereszti a fenekét az 50 évesen szerzett diplomájával az óvónéni, de neki ez a munkaköre:) fenék meresztés, játék a gyerekekkel, evés, stb.

Én azt mondom most is, mint az első hozzászólásaimban: nem irigykedni kell hanem csinálja utána az, aki gondolja. Mindenki maga alakítja az életét. Egyik szakma sem ér kevesebbet a másiknál.

Ha valaki nem akar fizikai munkát végezni, akkor tanuljon olyan szakmát, ahol csak ül az íróasztala mögött, és tényleg elnézést, hogy ennyit szajkózóm az általad írtat:és mereszti a fenekét:))

37. Boszy28 (válaszként erre: 36. - Boszy28)
2009. jún. 25. 18:57
Bocsánatot kérek azoktól, akiket sértett a hozzászólásom, de sajnos vannak ilyen dolgozók is. Azért szerencsére ők vannak kevesen! :)
36. Boszy28 (válaszként erre: 14. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 25. 18:55

vegyük figyelembe, hogy köztisztviselő és közalkalmazott között van 1-2 különbség! Ami a köztisztviselőnek jár (pl. ruhapénz, kajajegy, stb.), az a közalkalmazottnak csak adható. Saját példámon tudom, közalkalmazott vagyok.

És sajnos vannak olyan köztisztviselők, akik óvónői diplomával (amit 50 évesen szereztek meg) "meresztik a feneküket", és azt sem értik, amit kérdezünk tőlük. Sajnos ez is tapasztalat, de TISZTELET a KIVÉTELNEK, mert ismerek normális köztisztviselőt.

35. 91d4989ab9 (válaszként erre: 34. - Princes47)
2009. jún. 25. 15:10
nem is szabadna elvenni elvonni, látod nálad is hiányozni fog, meg nálam is, meg másnál is és nem a nyaralásra félre tett pénzből, hanem a mindennapi megélhetésből
2009. jún. 25. 15:01

Én sem megbántani akarok valakit is, de sokan úgy vélik, hogy ha az Ő szférájukat éri valami sérelem, akkor összedől a világ. Azt nem lehet elvonni, azt nem szabad elvenni.

Nagyon nagyon sokan vélekednek igy.

33. 91d4989ab9 (válaszként erre: 30. - Princes47)
2009. jún. 25. 14:58

szüleim nyugdijasok. nekik nem emelnek, nekem sem. de jó, hidd el örülnék ha legalább nekik emelnének...


gyesre gyedre tényleg nem lenne szükség HA a férj keresne annyit hogy lazán eltartja a nejét és a babát, babákat közel 3 évig, Vagy ha a nő tudna gyerekvállalás előtt félre rakni annyit hogy el legyen belőle 3 évig


de nem igy van...nagyon nem igy van, sajnos

32. b2d0b7d91e (válaszként erre: 30. - Princes47)
2009. jún. 25. 14:56

Szerintem azért a legtöbben átérezzük a nem emelés, lecsökkentést, stb. Csak nem mindenkit ugyan az érint.

Én pl. nem lázadok a gyes, gyed, nyugdíj, és közalkalmazotti fizetések csökkentése, nem emelése ellen, mert engem nem érint.

Nem tartom helyesnek a csökkentést, nem emelést, de nem érdekel annyira, hogy lázongjak.


Mi sem kapunk fizetés emelést, és lehet jövőre nekünk sem cafetéria, még sem szeretném, hogy akkor másnak sem legyen.


Sajnálok mindenkit, de legjobban magamat:)

de nem úgy, hogy közben ugyan olyan embereket, mint én vagyok megbántsak!

31. 228bb89282 (válaszként erre: 30. - Princes47)
2009. jún. 25. 14:52
Ebben sem lehet szerintem általánosítani, mert a mi családunkban a nagyszülők már nyugdíjasok. Így bizony az előttem szólóval együtt nagyon örülnék, ha kicsit több pénz jutna nekik magukra, hiszen dolgoztak eleget életükben már. De ez azért most is eléggé OFF...
30. princes47 (válaszként erre: 28. - 91d4989ab9)
2009. jún. 25. 14:49

Nem én nem annak örülök, hogy neked nem emelnek, hanem ha egyforma teherviselésről beszélünk, akkor egyes emberek azt gondolják, hogy nekik az jár.

Ilyen pl a GYES és a GYED. Hol jár ez a világon bárhol is, ez csak Magyarországon van. Ha hozzá mernek nyúlni, akkor mindenki csak siránkozik. Bezzeg mikor a nyugdíjasokról van szó akkor ti egyáltalán nem fejezitek ki sajnálatotokat.

29. 228bb89282 (válaszként erre: 28. - 91d4989ab9)
2009. jún. 25. 14:49
Egyetértek. Tipikus különben ez sajnos Mo-n. Ha nekem sz@r, legyen másnak is. Ha nekem nem emelnek, másnak se tegyék, mert tuti nem dolgozik többet nálam. :( Eléggé szomorú...
28. 91d4989ab9 (válaszként erre: 26. - Princes47)
2009. jún. 25. 14:41

nem emelnek ne aggódj, sajnos


bár furák az emberek én pl annak is örülnék ha a nyugdijasoknak emelnének, bár nekünk nem...

27. 228bb89282 (válaszként erre: 26. - Princes47)
2009. jún. 25. 14:17
Azért ezt nem nagyon értetted szerintem. Aki x évet eltölt egy bizonyos beosztásban, utána előrelép. Tehát egy, azaz 1 db embernek emelkedik a fizuja, nem az egész szervezetnek.
2009. jún. 25. 14:13
Ha nálatok emelnek, akkor a nyugdíjasok nyugdíját miért nem emelik. Azt nem kell, annak már semmi nem jár, hiába dolgozott. Csak a köztisztviselők és közalkalmazottaknak lehet emelni.
25. 91d4989ab9 (válaszként erre: 24. - Timi1202)
2009. jún. 25. 14:05
az átsorolást tuti meg kell csinálniuk szerintem
24. timi1202 (válaszként erre: 23. - 91d4989ab9)
2009. jún. 25. 13:58
Bár igazad lenne!:)
23. 91d4989ab9 (válaszként erre: 21. - Timi1202)
2009. jún. 25. 13:49
feljebb lépsz, csak a bértáblában lévő összegek nem fognak nőni, tehát azt kapod majd meg fizunak amit az kap aki most azon a szinten van. én igy tom
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook