Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » József Attilának van olyan verse, ahol az öcsödi életére hivatkozik? fórum

József Attilának van olyan verse, ahol az öcsödi életére hivatkozik? (tudásbázis kérdés)

2013. máj. 4. 21:20

Más irodalmi elemzések és visszaemlékezsek szerint semmi baj nem volt Öcsödön

Olyasmiért verte el a gazda, amiért elverte volna a saját gyerekeit is


A sanyarú gyermekéveket, később József Jolán költötte 1945 után, hogy jó színben tüntesse fel József Attilát, mintegy zsellérgyermeket, a gazdát meg kuláknak, bár közel sem volt az.


[link]

2013. máj. 4. 17:01

Én nem ilyennek képzeltem a rendet.

Pedig hát engemet

sokszor nem is tudtam, hogy miért, vertek,

mint apró gyermeket,

ki ugrott volna egy jó szóra nyomban.

Én tudtam - messze anyám, rokonom van,

ezek idegenek.


(Levegőt!)


A Medáliákban nem találtam. Legalábbis ennyire konkrétan nem, de ez az egy elég, köszönöm! :D

2013. máj. 4. 16:54

Inkább más mint vers

Nem is tudom minek nevezzem /:)/

Curriculum vitae

A Szabad ötletek jegyzéke


Utalásokat tesz a Levegő-ben hogy verték mint kis gyermek

2013. máj. 4. 16:53
Köszönöm! :) Megyek is olvasni. (Amúgy annyira jóóó. Olvasgatom a neten a verseit, az életét, és rájövök, h mennyi mindent nem is tudtam róla.) Jó dolog ez az internet. Bezzeg a mi időnkben ilyen nem volt... (És egy hülye nagynéni sem, aki lelkesedett volna a házi feladataim iránt! :) )
5. elbb
2013. máj. 4. 16:40
A levegőt! és a Medáliák című versben tesz utalást ezen időszakra.
2013. máj. 4. 16:37
Néztem azt is pont, de nincs benne konkrét hivatkozás. Jó későbbi vers is, ha van ilyen. Nekem is rég volt, biza, segítenem kell egy komolyabb esszében az unokaöcsémnek, kitaláltunk egy koncepciót, és most ehhez kéne, ha van ilyen. :)
3. kszb
2013. máj. 4. 16:34

a Kedves Jocó v hasonló nem ilyen?


(hu, de régen tanultam már :) )

2013. máj. 4. 16:29

Gondolok itt hasonlóra, mint az egyetemi kirúgása a Születésnapomra c. versében.

"... mert Szegeden

eltanácsolt az egyetem

fura

ura."


Köszönöm.

2013. máj. 4. 16:27
József Attilának van olyan verse, ahol az öcsödi életére hivatkozik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook