Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jövő hónapban már kaphatom az ápolási díjat? fórum

Jövő hónapban már kaphatom az ápolási díjat? (tudásbázis kérdés)


10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Sirga)
2023. febr. 22. 08:24
akkor gyakorlatilag csak vizsgál és körbe néz a házban?
9. Sirga (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 21. 18:54
Nálunk az alap ápolásit orvosi papírok alapján ítélték meg. Amikor a kiemeltet igényeltem, akkor kijött a szakértő. Megnézi a papírokat, a körülményeket, amennyire lehet, meggyőződik az ápolt eü. állapotáról, az ápolás valós szükségességéről/mértékéről.
8. ikres_anyu (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 21. 16:21
Igen, a szakértő szakvéleménye alapján lehet alap vagy emelt összegű az ÁPD.
2023. febr. 21. 12:21
Szakértő bírálja el hogy meg e kapja? Orvosi igazolás nem elegendő?
2023. febr. 21. 09:31

Kimegy a szakértő, elkészíti a szakvéleményt, megküldi a hivatalnak, az ügyintéző pedig (amint ideje engedi) megírja a határozatot.

A márciusi utalást tegnap kellett leadni, szóval jövő hónapban még nem lesz pénz belőle szerintem.

Új rendszer van, megszűnt a hóközi utalás, tehát ebből leghamarabb április elején lehet pénz.

2023. febr. 21. 07:37
4. brandy85 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 21. 07:37
Szia! Gyere át a Mikor utalják az ápolási díjat fórumra! Pontosabb választ kaphatsz!
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 21. 07:14
Miután meglesz a végzés, az igénylés kezdetének időpontjáig visszamenőleg fogod kapni. Hogy neked mikor utalják nem tudom, én már régen kaptam.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 21. 07:11
Amíg nincs meg a hivatalos végzés, addig értelemszerűen nem kapod...
2023. febr. 20. 22:15
Súlyosan fogyatékos édesanyám után igényeltem január végén, ma kaptam egy végzést hogy szakértőt rendelnek ki. A kérdésem az lenne a szakértő mit csinál? Illetve jövő hónapban már kaphatom? Vagy mennyi idő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook