Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jön a 4. babánk!Vagy már meg is van!:) fórum

Jön a 4. babánk!Vagy már meg is van!:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. okt. 28. 09:56

Sziasztok!

3 leánykánk van (13,5 és 4 évesek) és holnap töltöm a 32.hetet a Kisfiúnkkal:Noel Dániellel.

53. Gavrilo1 (válaszként erre: 52. - Mimmo)
2010. okt. 28. 09:42

Én épp annyi voltam mint Te amikor megszületett a 4.

Engem sem izgatott sose a karrier- másban élem ki magam. És tényleg az én volt osztálytársaim nagy részének még egy se volt amikor nekem már 3. A diplomákat jól el lehet zárni a fiókba, de ha bezacskózza az ember nem porosodnak.:-)) Én is így tettem- de idönként felfrissítem megam, elmegyek egy-két érdekes előadásra, továbbképzésre.

52. Mimmo
2010. okt. 27. 23:29

Ma nekem is jó érzés volt, hogy egy picit "irígykedtek" ránk. A két éves kisfiammal hallásvizsgálaton voltunk, mivel nem nagyon akar megszólalni. Folyamatosan halandzsázik, de igazi szavakat csak elvétve mond. A vizsgálók kérdezték, hogy van-e kistesetvére. Amikor mondtam, hogy két nagyobb testvére van: 6 és 4,5 évesek látszott a döbbenet az arcukon. De jó, -mondták irígykedve, de olyan fiatalnak látszom. Megkérdezhetik, hogy hány éves vagyok. Persze, és amikor elárultam a koromat, sőt, hogy tavaszra várjuk a negyediket...majdnem elolvadtak.

Hasonló korúak is voltak köztük, akik talán még csak sóvárognak gyermek után,de a karrier,pénz...mégis fontsabb.

Ha látom a gyermekeim fejlődését, hallom a vidám gurgulázásukat, meséiket...engem nagy boldogsággal tölt el, ez az én karrierem. Nem érzem üresnek és céltalannak az életemet, pedig nekem is van két diplomám az egyik fiókban (lehet, hogy még több is lesz, ha kedvem lesz újra tanulni is).

Most először éreztem azt, amióta elárultuk néhány embernek az örömünket, hogy valaki boldogan cserélne velem, és nem holdkórosnak néz.


A volt osztálytársaim, csoporttársaim legtöbbjének még csak most szület/ett/ik az első gyermeke vagy nincs és nem is tervezi. Ők is csodálkozva néznek nem hogy rám, még azokra is akik esetleg már két gyermekkel büszkélkednek.


Amióta megszületett a harmadik gyerkőcünk, a férjem régi osztálytársai is, ha találkozank, mindig azon szórakoznak, hogy nekünk "már biztos jön a neygedik". Amikor a férjem mondta, hogy nem tévednek,csak vigyorogtak, mint a tejbetök.......

2010. okt. 27. 08:45

De aranyos!Szerencsés vagy!Nekem eddig egyszer volt jó tapasztalatom.Villamoson ültünk és nagy pocakom volt és velem voltak a gyerekek is.Jött az ellenőr Rám nézett és azt mondta nehogy már ennyi gyerek mellett még jegyet kérjek!

Gratulált és ott hagyott minket!:)

2010. okt. 27. 08:29
Érdekes, nekem csak jó tapasztalataim vannak. Eddig még mindenki gratulált a sok gyerekhez. A legaranyosabb az volt, amikor a kicsit vittük csípőszűrésre (UH) és a doki megtudta hogy 4 testvére van, nam engedte hogy kifizessük a vizsgálat árát. Azt mondta hogy a nagycsaládosoknak ő ingyen megcsinálja a vizsgálatokat.
2010. okt. 26. 15:41
Gratulálok mindenkinek, és kívánok sok kitartást. Mi nagyon boldogok vagyunk a kislányainkkal. Már nem foglalkozunk a beszólásokkal. Régen is nagy családok voltak és a gyerekeket nem önző, irigy és magánakvalónak nevelték a szülők. Manapság az egykék szerintem elkényeztetett gyerekek.
2010. okt. 26. 15:38
Ahogy a tapasztalatokat olvasom, sehol nem jobb. Mi is mint mindenki ezekkel szembesülünk. Nem értik meg, hogy nagy családot is szeretne valaki, és akinek kettőnél több gyereke van, az nem csak véletlen lehet. Igaz én már vonaton találkoztam egy idősebb nénivel, aki gratulált a szép nagy családhoz. Szomorúan mesélte, hogy a lány 3 gyermekkel maradt özvegyen és mivel itt nem tisztelik a nagycsaládosokat, inkább elment külföldre.
47. Masu01
2010. okt. 26. 14:43
Ez disznóság,de azért kicsit örülök, hogy nem csak felénk divat beleszólni más életébe! :-D
2010. okt. 26. 14:13

Sajna ilyenek az emberek...

Minket is mindenki hülyézett mikor kiderült hogy a 3.-at várom.Képzelem mi lesz most...

egyszer a férjem csúnyán össze veszett egy eladóval,mert megkérdezte hogy mertük vállalni és besokalt ettől a férjem.

Mi sem értjük miért kell piszkálni hisz Nekünk sem segített soha senki mindig meg tudtuk oldani...

2010. okt. 26. 14:09
Ja és nekem is mindeki már a harmadikra is azt mondta, hogy nem baj, hogy "besikerült". Arra nem is gondolt senki, hogy mi terveztük (nálunk legalább a karriert nem kérik számon-szerintem nem is tudják, hogy én is kétdiplomás vagyok)
2010. okt. 26. 14:00
Nekem is 4 az álmom. Van egy 6 és egy 4,5 éves nagylányom meg egy lassan 7 hónapos kisfiam. Én már most bevállalnám a következőt (én is imádtam terhes lenni, szülni), de a férjem megelégedne hárommal is. Így még őt győzködöm. Bár még nem védekezünk :)
43. Masu01
2010. okt. 26. 13:40

Sziasztok!

Nálunk még csak 2és 1/3... De a legtöbb ismerősöm egyszerűen csak lehülyéz, hogy négyet szeretnénk. A férjem szerint inkább irigyek, de nekem elegem van az emberek rosszindulatából! Soha senkitől nem kértünk segítséget, felvigyázást is csak a legritkább esetben, ha a nagyi nem ért rá. Ma már inkább ezt sem! A "barátaim" szemében bűn, ha egy nő(2 diplomával) nem elég karrierista...

Bocs, csak annyi keserűség van bennem. Nem értem, hogy mások miért nem örülnek a boldogságunknak!!!

42. Mimmo
2010. okt. 26. 08:11

Sziasztok!

Mi is március második felére várjuk a negyedik gyermekünket. A hat éves kislányunkkal, a 4 és fél éves kisfiunkkal és két év 4 hónapos "kisbetyárunkkal". Néha kicsit izgulok, hogy jól alakuljon minden. De nagyon boldog vagyok, hogy "extra-nagycsaládosok" leszünk.


Azon meg már meg sem lepődöm, hogy azt gondolják, nem vagyunk normálisak. Sokan mondták a harmadik gyermeknél is, hogy nagyon bátrak vagyunk ebben a ami világban.


De bízom nagyanyáink mondásában. Ahová báránykát ad a Jóisten, ad legelőt is. Ami fontos, biztosan előfogjuk teremteni...Ami pedig még fontosabb: a szeretet az már most is megvan. :)

2010. okt. 25. 10:22

Nagy gratula Neked!!!

5 manó,de jó is lehet.:)

Néha mikor nagyon belegondolok hogy nem soká Nekem is 4 lesz,megijedek,de mikor odabújik valamelyik hozzám el is múlik!:)

Imádom Őket!!!!:)

2010. okt. 25. 08:18
Sziasztok. Nekem öt van a kicsi 2 éves, de én még nagyon szeretnék egy babát. Csak sajna már nem vagyok fiatal. Meglátjuk.
39. Nagyir (válaszként erre: 37. - Anyuccci)
2010. okt. 22. 19:57
Vagy két év alatt, kettes ikrekkel. :D Vagy egy év alatt egy négyesfogattal. :DD
2010. okt. 22. 19:56
Én csak irigyelni tudlak érte,ugy szeretnék még babát, de már volt 2 császárom,és eléggé veszélyes lenne bevállalni mégegyet. Gratulálok!
37. anyuccci (válaszként erre: 36. - Nagyir)
2010. okt. 22. 19:04

Köszi!

4 év alatt is behozhatsz!

Csak hajrá!:)

Nekem 4 tesóm van és én vagyok a legkisebb.Lehet innen a nagycsalád.:)

36. Nagyir
2010. okt. 22. 18:52

Gratulálni szeretnék mindnyájatoknak! :)

Anyuccci, meglepődtem, amikor láttam az adatlapodat, mert csak egy év van köztünk. Te már háromszorosan teljesítetted azt, amit én még csak remélek. De remélem, egyszer "beérlek" :D, vagy legalább megközelítelek. ;)

Mi négyen vagyunk testvérek: báty, nővér, hugi, csak öcsike nem jutott nekem.:D Néha sok lemondással jár a nagy család, de szerintem megéri.

35. anyuccci (válaszként erre: 34. - Kkrisztina76)
2010. okt. 22. 18:49
Igen Nálunk is hasonló a helyzet,és szegény apa cipel mindent!:)
34. kkrisztina76 (válaszként erre: 33. - Anyuccci)
2010. okt. 22. 18:41
Mi is kész felszereléssel utazunk. Mesekönyvek, babák, füzet amibe rajzolni lehet...
33. anyuccci (válaszként erre: 32. - Kkrisztina76)
2010. okt. 22. 18:39
Én meg próbálom lekötni hogy ne sétáljon.pont ezért...
32. kkrisztina76 (válaszként erre: 30. - Anyuccci)
2010. okt. 22. 18:33
A kicsi nálunk s nagyon szeret sétálgatni a vonaton. Nekem az a legnagyobb gondom, hogy a folyosó hiába nem dohányzó, mégis mindenki ott füstölög és a gyerekekre nincsenek tekintettel.
2010. okt. 22. 18:23
Az tök jó hogy így el vannak.Az meg külön jó hogy ilyen okos dolgot játszanak együtt.:))
30. anyuccci (válaszként erre: 29. - Kkrisztina76)
2010. okt. 22. 18:22
Ismerős ez Nekem.Az én anyukán a déli határnál lakik és vonattal szoktunk menni.Hát eddig egyszer dicsérték meg őket és gratuláltak a nagycsaládhoz.Ők sem rosszak csak elevenek.Nem bírnak sokáig egy helyben ülni.
2010. okt. 22. 18:13

A nagyok nálam 10 és 8 évesek. Ők sokszor festenek, gyöngyöt fűznek, olyan dolgokat is játszanak amiket a 2 éves még nem tud igazán. Ezért jó, ha a két kicsi is tud majd együtt játszani.


Magyarországon elég sok a negatív megjegyzés a nagycsaládosokra. mi sokat utazunk vonattal kirándulni és látom a tekinteteken mikor beszállunk egy fülkébe, hogy milyen csúnyán néznek ránk. pedig jól nevelt gyermekeink vannak és nem rendetlenek a vonaton. Nem egyszer a kalauzok is megdícsérik őket.

28. kkrisztina76 (válaszként erre: 23. - Anyuccci)
2010. okt. 22. 18:08
Igen. Anagyok szeretnek a kicsikkel játszani, de azért ők is szeretnek ketten játszani a kicsik nélkül. Ilyenkor a 2 éves kopog a szobájuk ajtaján. A kicsi majd, ha nagyobb lesz a két kicsi is biztosan jól fog együtt játszani.
27. anyuccci (válaszként erre: 25. - Kostyi79)
2010. okt. 22. 17:50

Érdekes itt nem divat a sok gyerek.Sőt lassan kezdem azt hinni hogy a gyerek nem divat!


Ez a kéz dolog ismerős.Néha én is úgy érzem nőhetne még kettő.:)

2010. okt. 22. 17:49
Csak egy baj vvolt a sok gyerekkel, hogy csak két kezem van. Mindig számolni kellett őket.
25. kostyi79 (válaszként erre: 18. - Anyuccci)
2010. okt. 22. 17:46
Nekem a legidosebb lesz 4,5 eves, amikor a legkisebb erkezik. Rajtam is sokan ledobbennek, negativ megjegyzest eddig csak Magyarorszagon kaptam.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook