Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 14 évet dolgoztam, Dec 31-én megszűnt a mhelyem, most munkanélkülin vagyok, Dec.születik a babánk, milyen támogatásra számíthatok? fórum

14 évet dolgoztam, Dec 31-én megszűnt a mhelyem, most munkanélkülin vagyok, Dec.születik a babánk, milyen támogatásra számíthatok? (tudásbázis kérdés)

24. 97e35043a4 (válaszként erre: 23. - Nagyreni)
2009. aug. 29. 14:08
Igen... Babázni nagyon jóóóóóó... Élvezem szinte minden pillanatát :)))))
23. nagyreni (válaszként erre: 22. - 97e35043a4)
2009. aug. 29. 13:32

Komolyan mondom, nem irigyellek benneteket.

Ilyenkor úgy örülök, hogy már túl vagyok ezen az időszakon. Pedig milyen jó is babázni:-)

22. 97e35043a4 (válaszként erre: 21. - Nagyreni)
2009. aug. 29. 09:31

Gondolhatod! A tgyás után is rengeteget jártam ide-oda...

Most, hogy a gyedet intézem már 2-szer voltam az egészségbizt.-nál, 1-szer a munkaügyiben ezen a héten, s még semmi nincs intézve, csak itt is, ott is össze-vissza telefonálgattak, hogy valamit tudjanak mondani.

Jövő hét csütörtökön megint mennem kell a munkaügyibe, s aztán ki tudja még hányszor kell majd, ha valami papírt nem jól töltöttek ki...

Szegény kisfiamat sajnálom csak! A nagy meleg, meg az állandó várakozások mindenhol (hiába vagyok soron kívül nagy kegyesen beengedve a munkaügyiben). Mire hazaérünk, már teljesen kivan!

De majd csak el lesz ez is intézve!

2009. aug. 29. 09:24

Ezt jól megbonyolították.

Nekem annak idején csak annyi volt, hogy mikor az első gyerekem megszületett, szüneteltettem a munkanélkülit (akkor még az volt), aztán megigényeltem a tgyást, gyedet, gyest, szép sorban. Mikor letelt a 3 év épp 6 hónapos terhes voltam, visszamentem munkanélkülire, illetve akkor már álláskeresőre (jah, 6 hónapos terhesen:-)), és mikor megszületett a második, akkor megint szüneteltettem és jött a többi.


Nem elég, hogy neked kell elintézned mindent, mert a munkanélküliben kb. annyit tudnak, hogy hol kell aláírniuk, még így jól be is bonyolítják a dolgot:-(

2009. aug. 29. 08:28

Amit ígértem:

(scanelve volt nekem, így csak néhány részt hamar begépeltem…)

2008. jan. 1-jétől: A korábbi szabályozással ellentétben kizárólag addig minősülnek biztosítottnak az álláskeresési támogatásban részesülő személyek, amíg részükre a munkaügyi központok álláskeresési támogatást folyósítanak.

… Az álláskeresési támogatásban részesülők a biztosítási jogviszony megszünését követően „passzív jogon” vehetik igénybe a tgyás-t.

… Ha a tgyás igénylése az álláskeresési támogatás folyósításának tartama alatt történik, azonban a pénzbeli ellátás folyósítására – folyósítási korlát miatt – csak az álláskeresési támogatás szünetelését követően kerül sor, a gyed-re való jogosultság az általános szabályok szerint megállapítható.


Nemtom, ki érti az utolsó mondatot, de így volt leírva. Minden esetre jár a gyed, ha előtte álláskeresésin voltál…

19. 97e35043a4 (válaszként erre: 15. - Nagyreni)
2009. aug. 29. 07:43

Én is pont ezt a kérdést tettem fel a munkaügyiben, meg az egészségbizt.-nál is!!! Válaszuk: Azért, hogy biztosított legyek, be kell jelentkeznem a tgyás és a gyed között néhány napra megint munkanélkülinek (már nem így hívják, de én ezt használom, mert nem állást keresek én, hanem nincs munkám...). Ez 2008. januári törvény asszem.

De az egyik kedves hoxás küldött nekem erről olvasmányt, mindjárt bemásolom ide, ott mit írnak...Ha valakit érint, s érdekel...

18. nagyreni (válaszként erre: 17. - Szedi30)
2009. aug. 29. 07:11
Remélem, sikerül megoldanod!!! Ez csak úgy eszembe jutott, hátha...
17. szedi30 (válaszként erre: 16. - Nagyreni)
2009. aug. 28. 20:07
Látod erre nem is gondoltam. Tényleg nagyon jó ötlet!! Köszönöm:)
2009. aug. 28. 16:26
szedi30! Nincs valami vállalkozó ismerősöd, aki bejelente 2-3 hétre, hogy legalább a tgyás-t előbb megkezdve meglegyen aztán a gyed is?
15. nagyreni (válaszként erre: 14. - 97e35043a4)
2009. aug. 28. 16:25
Miért csak 10-től jár a gyed?
2009. aug. 28. 15:48

Én a 8. hónapban lettem munkanélküli (megszűnt a cég). Bejelentkeztem munkanélkülire, és így jár a tgyás, ami most 31.-én jár le. Ezután szept. 10.-ig megint munkanélkülin leszek (már beadtam a papírokat), és utána jár nekem 10.-étől a gyed.


Sajnos, ha nem leszel munkanélkülin, akkor csak a gyest kapod majd!!:(((

13. pymary
2009. aug. 27. 09:28
érdekes, amiről beszélgettek. Mi is szeretnénk babát. A munkahelyem dec.-ig biztos, határozatlan idejű a szerződésem mondjuk. Közigazgatásban. Terhesen hogyan lehet felmondani valakinek????? Szóval szeretnénk babát, dec.-ben kiderül h jövőre kellek-e, ha nem megint új munkahely.Még csak 27.leszek, de 2 éve házasok vagyunk. Szeretnék babát, de elég sok hitelünk van azt nem engedhetjük, meg h pénz nélkül üljek otthol. Jó lenne, ha valaki tájékoztatna a jogszabályokról. A munkáltatóját meg ugyan ki meri megkérdezni??
12. nagyreni (válaszként erre: 11. - Szedi30)
2009. aug. 26. 13:07
Az anyasági, a családi pótlék és a gyes alanyi jogon jár.
11. szedi30 (válaszként erre: 10. - Nagyreni)
2009. aug. 26. 09:07
December 23-ra vagyok kiírva. Az Anyasági az mindenkinek jár úgye?
10. nagyreni (válaszként erre: 9. - Szedi30)
2009. aug. 26. 08:46
Esetleg a tgyás-sal tudsz játszani, ha jól tudom, azt a szülés várható időpontja előtti 6 héttől lehet igénybe venni. Ha az még beleesik az október 25-ig, próbáld meg. Ha az lejár, utána jön a gyed, és kb. hasonló összegre jönnek ki, tehát nem sokat veszítesz. Sőt.
2009. aug. 26. 08:36

Köszönöm a segítségeteket!!! Sajnos október 25-ig vagyok munkanélkülin. Azért szomorú a helyzet.

Nem sok segítséget kap az ember, és ha nem vagy tisztában a dolgokkal, akkor még te húzod a rövidet.Köszi mégegyszer!

8. nagyreni (válaszként erre: 7. - Mtt80)
2009. aug. 26. 07:03
Igen, okt. 1-jétől lettem munkanélküli, jan. 8-án szültem, akkor fel kellett függeszteni, mert júniusig járt volna. Aztán mikor betöltötte a gyerek a 3 évet, visszamentem munkanélkülire, márciusban megszületett a második, akkor újra felfüggesztettem, de mivel előtte gyed-en, gyes-en voltam, nagyon kevés lett a tgyás és a gyed is. Aztán mikor a kicsi is betöltötte a 3-at, akkor visszamentem munkanélkülire és folytattam.
7. mtt80 (válaszként erre: 6. - Nagyreni)
2009. aug. 25. 22:40
Ez komoly?? Én emiatt nem kaptam annak idején gyedet, mert a szüléskor nem volt munkaviszonyom. Pedig mi is megkérdeztük, sőt vertük az asztalt úgymond, mert először még a tgyást sem akarták adni, csak mi felvilágosítottuk őket, hogy utánanéztünk a törvénykönyvben, és az nekem igenis jár. Szóval nagyon észnél kell lenni, ha meg is kérdezik.
6. nagyreni (válaszként erre: 5. - Mtt80)
2009. aug. 25. 22:25

A szülés idején nekem sem volt munkaviszonyom, és kaptam mindent. Bár a második gyereknél pár ezerrel jobban jártam volna, ha tgyás és gyed helyett a gyest igénylem meg egyből.

Ezért kellene az illetékes TB-t megkérdezni, ott meg is mondják, mennyit fog kapni.

2009. aug. 25. 22:15

A tgyás szerintem mindenképp jár. A gyed-ben már nem vagyok ilyen biztos, mivel a szülés idején nem lesz munkaviszonyod. Így szerintem úgy jársz, mint ahogy én annak idején, a tgyást kapod a baba majdnem fél éves koráig, utána pedig gyest kapsz.

Nekem a kisfiam születése előtt 2 hónappal szünt meg a munkaviszonyom, és nekem sem járt gyed, hiába volt meg a megfelelő munkaidőm előtte. Viszont a munkanélküli (álláskeresési) tényleg munkaviszonynak számít, de nem tudom meddig jár neked. Ha decemberig (szülésig) jár, akkor minden ok, akkor fogsz kapni gyedet is szerintem.

2009. aug. 25. 21:49
Én is munkanélküliről mentem szülni. Mindkétszer.
2009. aug. 25. 21:48
Mindenképpen érdeklődd meg a TB-nél, mert a Tgyást és a gyedet a születést megelőző év jan 1-jétől dec. 31-ig tartó időszak alapján számolják ki (legalábbis 7 éve még így volt), akkor pedig még dolgoztál. És a munkanélküli vagyis az álláskeresés is munkaviszonynak számít(ott akkor, mikor én voltam munkanélküli és tgyást és gyedet igényeltem).
2009. aug. 25. 21:39
Sajnos szerintem csak a gyest kapod, de ne legyen igazam..
2009. aug. 25. 21:19
14 évet dolgoztam, Dec 31-én megszűnt a mhelyem, most munkanélkülin vagyok, Dec.születik a babánk, milyen támogatásra számíthatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook